Jump to content
PirateClub.hu

kékhalál, kifagyás


Recommended Posts

hy először is bocsi ha rossz helyre írok, de a tegnapi nap összeraktam 1 új konfigurációt

Alaplap: asrock 880gmh /u3s3

proci: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition

táp : FSP Hexa 500W

vga : SAPPHIRE 11186-01-20G HD6750 1GB GDDR5 PCIE

ram : A-DATA 4096MB XPG Gaming DDR3 1600MHz CL9 KIT AX3U1600GB2G9-2G

 

a problémám a következő lenne ha tömörítek akkor hirtelen fél perc múlva lefagy teljesen a pc vagy kékhalál.

 

a kékhalálban valami ilyesmi volt olvasható "Dumping physical memory to disk: 100 "

 

ha valaki tud segíteni vagy van 5lete előre is köszönöm

 

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Amikor a Win kék-halált dob, akkor általában kiír egy állományt (fájlt), ami a problémát okozta. Ha nem ír ki most semmit, mármint nem jelez konkrét fájlt, akkor én memória hibára gyanakszom, ugyanis a tömörítés az egyik leginkább memóriaigényesebb eljárás. Leellenőrizted, hogy az alaplap hivatalosan támogatja-e a benne lévő modulokat? A modulok 1.600 MHz-esek, azaz tuningos modulok. A CPU mindössze 1.333 MHz-et támogat. Itt valószínű, hogy az alaplap BIOS-ában tuningolva van a RAM is és ezt természetesen a CPU nem tolerálja. Ellenőrizd le, hogy a memóriamodulok 1.333 MHz effektív órajelen menjenek és, hogy az adott alaplap támogatási listájában szerepelnek-e ezek a modulok.

Egyelőre ennyi jutott az eszembe.

Link to comment
Share on other sites

Leellenőrizted azokat a dolgokat, amiket írtam? Mármint alaplap téren, hogy támogatja-e és a kék halál pontos részleteit. Amúgy a Memtest nevű szoftver (ha erre gondoltál) nem 100%-os garancia arra, hogy hibátlan a RAM.

Esetleg próbád meg úgy a dolgot, hogy csak egy darab modult raksz a lapba.

Link to comment
Share on other sites

Load Fail-Safe Defaults-t nem találtam a Cool'n'Quit meg nem segített :/

 

 

huskydog17: kékhalál mostanában nincsen inkább az usb-portok nem az igaziak mostmár nem akar pendrive-t felismerni peddig többet is próbáltam az össes portba... :/ az os: win7 sp1 64 bites (a lefagyás még mindig fennáll)

Link to comment
Share on other sites

kékhalál nincs , de attól még a gép kifagy : érsd :semmire nem reagál a gép még az egeret se tudod mozgatni, de kép az van

az usb hogy nem ismeri fel a pendrivét meg úgy jött ide hogy hátha mondom lehet alaplap baja van az egésznek és ebben meg tudtok erősíteni mert akkor visszaviszem a boltba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy kis problémám a laptopommal, ezért kérnék segítséget!

A rendszer mindig kékhalált eredményez ha a videókártyát használja valamilyen program. Az integrált kártya használatakor nincs baj.

A hiba leírása a következő:

Probléma-aláírás:

Problémaesemény neve: BlueScreen

Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Területibeállítás-azonosító: 1038

 

További információk a problémáról:

BCCode: 116

BCP1: FFFFFA8004DED010

BCP2: FFFFF8800FA12FA4

BCP3: FFFFFFFFC000009A

BCP4: 0000000000000004

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

 

A probléma leírását segítő fájlok:

C:\Windows\Minidump\121011-19734-01.dmp

C:\Users\dániel\AppData\Local\Temp\WER-76300-0.sysdata.xml

 

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104...mp;clcid=0x040e

 

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:

C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

 

A gép a következő: acer aspire 5742g, win 7, intel i5-480m proci, nvidia geforce gt 540m vga, 4gb ddr3 ram.

Remélem tudtok segíteni!

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...