Jump to content
PirateClub.hu

Ubuntu


matee100
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nem próbáltam még a 10.04-et de nagy reményeket fűzök hozzá. Csak jókat hallottam róla és már tavaly is állították, hogy nagyságrendekkel stabilabb lesz mint az eddigiek (bár ezt nem értem mert eddig is a legstabilabb volt) :D

Szóval 22 nap és Ubi újratelepítés lesz :P

 

Szer.: Nos leszedtem egy külföldi oldalról az i386-os iso-t feltettem virtualbox-al. Első észrevétel :állati gyors:P Első kérdés: hogy lehet visszatenni jobb oldalra az ablakkezelő 3 elemet (bezárás, méretezés, minimalizálás) mert engem nagyon idegesít bal oldalt. :D Második kérdés: Csak nekem nem talál meghajtódrivert vagy másnak sem (nvidia 9600gt)?

Egyenlőre ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu Tweak-el az ablakkezelő körül tudod átrakni right-ra, vagy beírod gogliba, hogy "ubuntu 10.04 window control right" idézőjelek nélkül és rögtön az első pár találat.

 

Ami ennél stabilabb az a debian. Még így a bétában vannak olyanok, hogy programok csak úgy random megadják magukat. legtöbbször a memenu.

 

Driverekkel nem volt gond. Vid karim (hd 3850) egyből felismerte tökéletesen. Eddig mindig sz*rakodnom kellett vele.

 

Elég sokminden van még ami hiányzik a rendszerből, de majd talán a 10.10...

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu Tweak jó megoldás köszi.

Esetleg a driver fel-nem ismerése lehet a virtualbox miatt? Mivel azon fut a 10.04.

Elég sok mindent kihagytak belőle?:o Ezt kicsit kifejtenéd? Érdekelne a véleményed mint régóta linuxot használó user.

Én a multimédia részlegével vagyok kicsit elégedetlen. Egyébként szerintem mindenben ráver nagyobb riválisára még úgy is, hogy Windows-ra írnak minden programot elsősorban...de előbb utóbb ez is változni fog :P

Link to comment
Share on other sites

Ha élesként telepited fel valószínűleg találsz majd hozzá normális drivert, ha nem akkor még mindig ott van a restricted, ha az sem megy biztosan találsz majd leírást neten.

 

Hogy mit hagytak ki ami jó lett volna?

Olvasgass itt és szavazz! Rengeteg jó ötlet van, reméljük a jobbak minél hamarabb megvalósulnak.

 

http://brainstorm.ubuntu.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Megoldható, csak kicsit komplikáltabb mint x86-on. Vannak egyébként alternatívák, synapticban biztosan megtaláod.

 

http://nxadm.wordpress.com/2009/04/26/install-64-bit-adobe-flash-player-on-ubuntu-904/

 

Ez ugyan 9.04, de újabbakra is ugyanez a módszer.

Link to comment
Share on other sites

Felraktam a szoftverközpontból. Youtube videókba nem enged belepörgetni, ráadásúl full screenben sem megy.

 

Más: Linux hogyan teljesít laptopon üzemidőt tekintve? Nekem gyorsan merül a laptop, winhez képest elég gyorsan. Oké, hogy megy a wifi, de mondjuk fényerőt sem engedi levenni...

Link to comment
Share on other sites

daniel_1031:

64bites Linux-szal spk bajod lesz, a flash és egyéb pár dolog sosem fog rajta rendesen működni ezt most elkönyvelheted. Én inkább azt ajánlom hogy tegyél fel egy 32biteset. Pont most jött ki a legújabb. Utána synapticban "ubuntu-restricted-extras" , ebben minden benne van ami codeceket illeti meg flash-es dolgokat. A gépet meg azért eszi szerintem ilyen gyorsan mivel a 64bites helyből sokkal több memóriával dolgozik, mint a 32bites. Egyébként nincs értelme a 64bitesnek, nem gyorsabb és csak nagyobb az erőforrás-igénye.

Link to comment
Share on other sites

Hát nem lehet "egyszerűbben átállni, mert teljesen más a 2 rendszer felépítése. Ilyen disztrófrissítés 32bitesre fem létezik ha ilyesmire gondoltál. Uninstall és`download&install a te szavaiddal élve. De nem fogod megbánni biztos vagyok zenne.

Link to comment
Share on other sites

na akkor enis kerdeznek egy dolgot, 10.04 re attertem a minap, minden szuperul mukodik kiveve a weboldalak betoltesi sebesseget. valaki valami otlet h mitol lehet. minden mas gyors, speedtest is jo, de az oldalakat megis 2 perc vagy tobb ido alatt tolti be. (egy elegedett linux user)

meg egy dolog, puppy linuxra letezik olyan progi amivel msnezni lehet rajta?

Link to comment
Share on other sites

puppy linuxos részhez nem tudok hozzászólni de biztos van rá.

az ubuntus böngészéshez meg kérdeznék. milyen böngészőt használsz? ha firefoxot akkor nem tudom miért lehet ilyen lassú mert bizonyított tény hogy böngészésben is gyorsabb a linux mint a win. ha mást használsz térj át firefox-ra.

 

Link to comment
Share on other sites

Segítsen nekem valaki. Tegnap legalább éjfélig neteztem linuxon. Wifivel simám csatlakozott, wifi radar progit használtam. Ma reggel is simán. Bementem egy könyvtárba, hát persze hogy nem ment. Oké, át egy netcaféba, ott sem ment, ráadásúl ki sem hozta a netcafé wifi-jét, pedig biztos hogy volt. Itthon kipróbáltam, a wifimet elmentette, tehát kihozza a listán, de nem látja a jelerőséget és csatlakozni sem tudott. Ilyenkor mivan....Firefox nincs kapcsolat nélküli módban......

Link to comment
Share on other sites

ujabb problema

product: Mobile 915GM/GMS/910GML Express Graphics Controller [8086:2592]

vendor: Intel Corporation [8086]

bus info: pci@0000:00:02.0

version: 03

width: 32 bits

clock: 33MHz

capabilities:

bus mastering,

PCI capabilities listing,

extension ROM

configuration:

driver: i915

latency: 0

resources:

irq: 16

memory: d0800000-d087ffff

ioport: 5000(size=8)

memory: c0000000-cfffffff(prefetchable)

memory: d0880000-d08bffff

 

ezen a laptopon ilyen videokartya van, ehhez kellene nekem linux driver

Link to comment
Share on other sites

Én nem akarlak elkeseríteni de ha 2 partíciód van és abból a 2.on van az Ubuntu, akkor azon a cuccaid már csak VOLTAK... Remélem nem arra telepítetted rá az Ubuntut amin a médiáid vannak mert akkor azokat már csúnyán bebuktad :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...