Jump to content
PirateClub.hu

Apple iPhone & iPod Touch & iPad


Hef
 Share

Recommended Posts

  • Replies 542
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oké.. ugye eleve iPod funkció.. egyike a legjobban átgondolt mp3 lejátszóknak az iPod. hangzásban sem egy rossz cumó :) nem tudom hol láttál még esetleg cover art-ok szerinti görgetést.. (főleg nem touchscreenen..)

nézzük csak. vlc4iphone. tökéletesen viszi az avikat, és mivel az iPhone kijelzője gyönyörű (és nagy, mint azt már elmondtad szintén huszonhatszor) ezért kb. csak a hordozható dvd lejátszók vehetik fel vele a versenyt.

rengeteg ingyenes (!) app van rádió streamek hallgatására (nyilván nem 3G-vel kell ezt megtenni)

na még tovább. a galériák: szintén végletekig átgondolt és a kijelzőnek köszönhetően nagy élményt nyújtó képnézegetés multitouch-al kombinálva.

még valamit esetleg? :)

 

 

fabot, lehet venni más előfizetéssel is! érdeklődj a 1430-on!

Link to comment
Share on other sites

Nekem az a véleményem hogy mint telefon nem igazán állja meg a helyét bluetoothját csak füleshez lehet használni a kamerája pedig nem egy óriási nagy 2MegaPixel ha jól tom,és videót is csak külön progival lehet vele felvenni plusz adatátvitelhez is progi kell. .Mindenki azzal van elfoglalva hogy milyen király rajta jáccani meg mennyi progi van hozzá akkor vegyen PSP-t ennyi erővel az olcsóbb is :D

Ha viszont mobiltelefon szempontjából nézem inkább egy Nokia N95 8GB-ot vennék én de persze ez csak az én szerény véleményem :).

Az N95 8GB-nak is megvan akkora tárhelye mint az Iphone-nak és neki 5MP-es a kamerája és nem 2 plusz Bluetooth ugyanugy van benne mint más telefonba meg abba is van pár progi még pluszba Inkább egyesítek egy telefonba egy komolyabb kamerával rendelkező kamerát és digit fényképezőgépet Mp3 lejátszóval meg még ki tudja mivel mint egy lightos kamerával rendelkező telót amire még külön progi kell ahhoz is hogy videót felvegyen jó Mp3-at tud lejátszani meg "jó" rajta jáccani-szórakozni.

 

Persze jól néz ki meg lehet mutogatni a haveroknak h nekem Apple Iphone-om van de akkor ha már ennyi pénzt belefeccölök inkább olyat veszek amit jobban tok hasznosítani.

 

Előre is elnézést kérek az Apple Iphone "rajongóktól" de nekem ez a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

itt szinte mindenkinek ez a véleménye bár én n95 helyett várnék év végéig aztán ott lesznek komoly telefonok. :D

 

ja és azt olvastátok hogy itt nem szervizelik az iphone-t hanem kiküldik németbe és ott eldöntik hogy a user hibájából vagy a készülék hibájából történt-e a gond és akkor talán lesz cserekészülék 2 hét kb.

Link to comment
Share on other sites

végülis mindenhol így megy mert ha te ejted le a telefont és betörik a kijelzője vagy utána nem működik akkor nem érvényes a garancia . Ha nem működik akkor lehet mondani hogy egyszer csak megált de ha valami fizikai probléma van akkormár cinkes. Csak az a rossz benne hogy nem itthon javítják,és vizsgálják felül a dolgot....

Link to comment
Share on other sites

ja és azt olvastátok hogy itt nem szervizelik az iphone-t hanem kiküldik németbe és ott eldöntik hogy a user hibájából vagy a készülék hibájából történt-e a gond és akkor talán lesz cserekészülék 2 hét kb.

kamu.. 48-72 órát vállalnak garanciában.

 

Gerry1991, próbáltam N95-öt. hát mit mondjak. lassú, a symbian eléggé logikátlan. fantasztikus az 5MP kamera, csak még mindig ott tartok, hogy nem azért kell venni telefont :)

nem értem miért baj, hogy külön program kell pl. videófelvételhez. 2 perc alatt megoldod. ez olyan nagy probléma?

PSP-s hasonlat marhaság, mert telefonálni azzal nem tudsz.. bt meg már meg lett százszor magyarázva miért nincs. ez a jól használható iTunes átka. ennyi.

Link to comment
Share on other sites

én az indexen olvastam pár napja aztán lehet hogy csak hülyeség mert ha valóban 48-72 órán belül megjavítják akkor ok .De kétlem mert még a nokiánál is 1 hét ...múltkor vittünk vissza egy telefont nokia szervizbe...

indexet, mint hivatalos hírforrást inkább hanyagoljuk.. :)

 

fynndafrail 2008.09.02. 11:36:36

Ez baromság. 1-2 nap alatt cserélik vagy javítják az iPhone-t jelenleg. A T egy külső céggel szerződött a javításra, nem az Apple szar szervize foglalkozik ezekkel a telefonokkal. Jelenleg nincsenek elhavazva. A minap a szervizes pultnál mellettem állt egy fickó, annak 24-72 órát mondtak. Rákérdeztem a pultosnál, azt mondta néhányat cseréltek pixelhibával, néhányat mert nem forgatta el a kijelzőt, és sokan vitték vissza aktiválási hibával, amit a helyszínen orvosolnak, mert általában a júzer b*ssza el.

 

 

nagyon beindult az iPhone lejáratási kampány mostanában, nagy divat lett utálni az Apple-t.. szánalom :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Majdnem olyan mint egy középkategóriás telefon csak jó drágán és különleges élménnyel. Amúgy én azon csodálkoztam hogy a tv-ben nem reklámozza a t-mobile.... Azt gondoltam hogy napi 2-3 szor biztos látni fogom aug végétől 1 hónapig biztos aztán semmi :D

ez a középkategóriás telefon hülyeség.. megmondták szakértők is, hogy a rajta található unix alapú szoftver az egyik legdinamikusabban fejlődő cucc és még messze nem használja ki az iPhone képességeit. vannak hiányosságok, de tökéletes telefon nincs. és nem is lesz. és nem hiszem, hogy ezek olyan létfontosságúak lennének.

tv-ben meg azért nincs, mert az Apple megcsinálta neki a hype-ot és akinek ez kell az már értesült róla rég.. aki meg a tv-ből tudja meg a híreket úgysem engedheti meg magának..

 

 

Link to comment
Share on other sites

ez a középkategóriás telefon hülyeség..

 

én csak a konkrét alaphelyzetben lévő tudására mondtam . Tehát kamera,mp3,3g meg ilyenek. Persze wifi kevés középkategórás telefonba van de akad olyan is :) De egyértelmű hogy élményben,és kezelhetőségben is odaveri a nokia 6300i-t ami vérbeli középkategóriás telefon. :)

Link to comment
Share on other sites

Az ebay-en most vettem egy iPhone-t, NEM 3G-s, és HASZNÁLT de jó állapotú, és fizettem össze pk-val együtt 75000 Forintot.

 

Reális ár.

 

Ez a telefon egy istencsászár... láttam ment a vita hogy az árához képest megéri-e... Nekem az a véleményem hogy aki ismeri az apple-t, az tudja hogy ez a cég bármibe belekezd, az a legjobb lesz kategóriájában. Ha egyszer az apple majonézt meg ketchupot akar gyártani akkor a Globus elbújhat majd :)

De komolyra fordítva, aki ismeri az apple-t, ismeri a laptopjait az tudja hogy magasan odaver MINDEN MÁS laptop-ot. ( egy rövid kis apple tartalom: az apple kifejlesztett egy csodaszép és nagyon könnyen kezelhető operációs rendszert, és AHHOZ fejlesztettek számítógépet. Ugye tudjuk hogy az IBM-nél ez pont fordítva működik... Összedobnak valami közepes gépet aztán ahhoz viszonyítva fejlesztenek egy op-rendszert rá... ) Ez a telefonjával sincs másképp. Ez nem PDA. Nem kell ahhoz hasonlítani. Én telefont akartam venni, egy olyan telefont, ami a legjobb, design-os, és nagyon sok extra van rajta.

 

Nos... engem a kép közelítés-távolítás, a youtube, a tőzsde árfolyam figyelés, az időjárás jelentés, az installerben található minimum 100 játék, a cd-borító feltöltés és még sorolhatnám, nagyon meggyőzött.

 

75k-ért ilyen telefont?! Bármikor.

 

( Persze T-mobile-nál 2 éves hűségnyilatkozattal, havi 10000.-ért nem vinném el... jó hogy nem lesz számlád mert 6 óra beszélgetési időből és 400 SMS-ből azért az emberek nagy része tud gazdálkodni,de havi 10 rongy 2 éven át, az biza 240.000... és az még számla nélkül is megfekszi a gyomrom. :) )

 

 

Összegezve: A világ legjobb TELEFONJA. Persze azért nem a 240000 áron...

Link to comment
Share on other sites

Csak ennyi a hibája (mások szerint akik csak biztos kitalálták :rolleyes: ):

Copy/Paste opció hiánya

Stereo Bluetooth (A2DP) hiánya

MP3 csengőhangok hiánya

Adobe Flash nem támogatott

Video felvétel hiánya

MMS-ek kezelése

Nem cserélhető az akkumulátor

Word és Excel fájlok nem szerkeszthetőek

Direkt iTunes hozzáférés hiánya

Azonnali üzenetküldés hiánya

Játékok

Nincs hangtárcsázás

A csoportoknak nem lehet e-mailt küldeni

A hangminőség inkább jó, mint kiváló

300-400 töltés-merítés ciklus után az akku kipurcan, de olcsón cserélik

Az OS X mely az iPhone-t működteti 700MB-ot foglal a készülék memóriájából

Link to comment
Share on other sites

" Az OS X mely az iPhone-t működteti 700MB-ot foglal a készülék memóriájából. "

A 8 gigából. Csak bő 7 gigám marad tárolni az adatokat... Vérciki.

 

" MP3 csengőhangok hiánya "

Kapsz mellé egy iPodot tulajdonképpen... Hát nem is tudom inkább az iPod mint az mp3 csengőhang.

 

"Word és Excel fájlok nem szerkeszthetőek"

Nehét felfogni hogy ez TELEFON és nem PDA?

 

"Video felvétel hiánya"

A mobilos video felvételek... Na ja azok a minőségek... nekem nem hiányzik.

 

"Játékok"

Az Istallerbe végülis csak 100at tudsz minimum letölteni.

 

"A hangminőség inkább jó, mint kiváló"

Nekem megfelel

 

"MMS-ek kezelése"

MMS? Te viccelsz? Hány MMSt kaptál MAGYARORSZÁGON a magyar díjazás mellett? Én még egyet sem.

 

"300-400 töltés-merítés ciklus után az akku kipurcan, de olcsón cserélik"

Vicc. Haveromnak azóta van iPhone-ja mióta kijött... Mégsem purcant ki az aksija pedig bőven túl van a 600-700 töltés merítés cikuson.

 

"Nincs hangtárcsázás"

:D :D :D Ja meg nincs is benne Porsche motor. Nem azt mondtam hogy ez a telefon tökéletes. Igen, van 1-2 hiányossága... De 100000x inkább egy Apple, mint valami windows rendszerű ... .

 

Ha nem tudod mennyi különbség van egy Windows és egy Mac rendszer között, akkor sosem fogod értékelni ezt a telefont. De ha nem tudod mi a különbség köztük, nincs is kedvem vitatkozni... Hidd el informatikus vagyok, és ég és föld a különbség egy iPhone és egy symbianos / windows rendszerű telefon között...

 

 

 

polip: "amúgy meg az IBM nem gyárt rossz gépeket" Igen, de az Apple egy más dimenzió. De tény hogy a mai IBM-ek már kezdenek egy 2000es generációs Apple színvonalat megütni.

 

Link to comment
Share on other sites

Fowl, ne foglalkozz baluval, egyszerűen nem ért hozzá.. :) (amúgy az előfizetés ára kifejezetten korrekt szerintem, annak aki kihasználja. aki meg nem az be tudja szerezni máshonnan is ahogy te :) )

 

kapásból vannak mp3 csengőhangok, mms megoldott, videofelvétel megoldott, osx 500 megát foglal, copy-paste az új szoftverben van/lesz (bizonyos helyeken egyelőre), dokumentum szerkesztés félkész állapotban, flash szintén félkész állapotban, azonnali üzenetküldésre van: msn, aim, icq, irc.

 

"Az iPhone viszont jó, hangminősége kiváló, a hangerőszabályzók kezelhetősége példás."

 

"Telefonról beszélünk, amelynek elsődleges funkciója a telefonálás. Éppen ezért a hangminőségnek - pláne az Apple esetében - tökéletesnek kell lennie. Miután nekem ezzel az iPhone esetében semmi bajom nem volt, magyarán nem tűnt fel hogy rossz lenne, ezért biztos megfelelő."

két mobilarena szerkesztő írása.

 

játékokról egy gyors link:

http://gizmodo.com/5045657/ea-announces-simcity-and-the-sims-3-for-the-iphone-spore-coming-on-september-7th

696 játék van jelenleg az appstoreban..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mindenki tudja hogy vannak hibái ám akinek egy TELEFON kell ami szinte mindenben jó társ ,szép,kissé egyedi annak tökéletes választás. Szerintem hamarosan lehet rajta majd rendesen szöveget szerkeszteni vagy flash-t használni. Még most is jönnek ki új szoftverek a nokia n95-höz pedig nem mai darab ,tehát még jönnek majd egymás után a szoftverfrissítések hozzá és még jobb lesz :) Már tényleg el kéne mennem t-mobilehoz megkérdezni hogy meglévő előfizuhoz mennyi a készülék.

Link to comment
Share on other sites

sajnos engem is megfertőzött, ipod-om is van, iphone-on is gondolkodom, de azért nem kell elhalni attól a névtől, h apple.. pl. a hiperszuper mp3 lejátszójuk(ipod) egyáltalán nem kiemelkedő hangzású (ez saját tapasztalat is, meg annó olvastam egy tesztet, ahol vak emberekkel hallgattattak zenét, és az ipod nem votl ott az élmezőnyben..) ennek ellenére vettem, mert a megjelenése tetszett :)

 

 

egyébként ment már lentebb a teló ára? itthon lehet már kapni nem t-nél?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...