Jump to content
PirateClub.hu

Apple iPhone & iPod Touch & iPad


Hef
 Share

Recommended Posts

Biztos hogy 11-e után már jönni fog be vaterára meg egyéb helyekre, azok által akiknek pl van kint ismerőse... Ott megveszitek szépen (vagy ebay-n) megvárjátok zibri barátunkat hogy megcsinálja az új ziphone-t(mivel nem elég azt kitalálni hogy a szoftvert hogy patcheli.. a baseband teljesen más lesz mert maga a telefon már hardveresen is más..) aztán ennyi. Elrontani nemigen tudod.. ha mégis akkor végső esetben: go to iStyle bolt és megcsinálják. Valószínű a pwnage tool is frissülni fog iPhone 3g támogatással. Gondolom lesz külön olyan gomb az új feltörő progikban, hogy iPhone 3g meg hogy iPhone mert a régi iPhone-ra is meg fog jelenni az új 2.0 A múltkor megnéztem az egy és háromnegyed órás legutóbbi WWDC-t és elképesztő milyen dolgokat mutattak benne. Olyan játékok meg programok lesznek iPhone-ra hogy besz*rás. Ezek után dobhatjátok majd el a psp-t... Gondolom mivel jönnek a fizetős programok iphone-ra ezért meg fog jelenni az iPhone warez is.. Ja és a gps kérdés hogy gány meg stb.. hát gány persze.. addíg míg nem jön ki majd rá az iGO, ami elég szép minőségű térképet tud majd tárolni a 8 és 16 gigás háttértárakon. És 52000 előfizetéssel lesz az 100%... inkább megéri majd behozatni amcsiból.. ebay-n megvenni aztán otthon megcsinálni, mert úgyis egyszer felfogod törni mert a 3rd party programok nélkül egy kicsit uncsi az iPhone. Gyárilag független iPhone-ról itthon ne is álmodjatok. Úgy lesz az függetlenítve mint eddíg. Az apple boltjaiban sem fogják függetlenül árulni.(ezt polip14 mondta) Amcsiban is az apple boltokban úgy árulták hogy benne volt az att-s kártya, amit majd otthon aktiválhatsz. ( ez volt eddíg benne a szép, hogy ideadták az előfizetéses árral, gondolván hogy te majd aktiválod és akkor szépen tejeled nekik majd a havi díjat, de.. akár ki is szedhetted belőle a kártyát aktiválás nélkül és csak szimplán jailbreak-eled.) Destro kérdezte az előző oldalon:

 

1. Kérdés: csak iTunes al lehet összekötni a PCvel, mert nekem nagyon nem szipatikus az a program ?

 

2. Ennek vajon a bluetootha már együtt tud dolgozni a többi telefonnal? mert az előző nem látott egy telefont sem.

 

A válaszok: A bt megint csak az apple bt fülhallgatóval lesz jó szerintem, és csak iTunes-al lehet összekötni. Bár valószínű más progik is fognak megjelenni hozzá mert iPod-hoz is jelent már meg ilyen program azoknak akik nem akartak itunes-t használni.

 

Huhh... Mit írhatnék még.. Kérdezzetek! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 542
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hát nem tudom én nem szeretném itthon feltörni azért még is csak.. gondolom nem egy ilyen 1 gombnyomás és fel van törve biztos bonyolultabb :S

Sztem úgy lenne a legjbob mint az előző iphone-nál h magyar gsm shopok megveszik feltörik és árulják...

 

mobilzzone a feltörésről írhatnál hogy működött az előző phone-nál!

Link to comment
Share on other sites

Pedíg nem.. grafikus felületű programok.. pl a ziphone olyan hogy kiveszed a telót a dobozból rálököd a gépre, elő a ziphone programmal azon meg van egy olyan gomb hogy Do it all! katt rá, 10 perc múlva kész. Már csak meg kell várni hogy támogassa az új iPhone-t

 

És hogy pontosan leírjak mindent..: Az iphone szoftveres része két nagy részből áll: a modem (baseband) és a tényleges szoftver. A modemben van a bootloader, amiből van 3.9-es és 4.6-os verzió. Hogy melyik a jobb azt ne kérdezzétek :) mert semmi különbség nincs köztük. A 3.9-es bootloader volt természetesen először, ez volt az 1.1.1 és annál régebbi szoftvereken. Mikor bejött az 1.1.2, akkor voltak gondok a feltörésekkel, mert az új szoftver mellett jöttek a 4.6-os bootloaderek, aminek a feltörése már sokkal nehezebb volt. Ha jól emlékszem egy hónap múlva már ezzel sem volt gond. Minden verziójú szoftver ipsw (software restore fájl) filejában benne van a modem firmware és a szoftver. Szoftver frissítésnél tehát a modem is frissül. Minden modem verziónál külön támogatást kellett hozzáadni a feltörő programokhoz, hogy lehessen a modemet függetleníteni. Minden szoftver frissítésnél frissül a modem is az adott szoftver verzióhoz tartozó modem firmware-el. Akkor nem frissül ha látja az itunes hogy már amúgy is azon a modem verzión vagy amire frissítene. Ilyenkor van az hogy restore után nem kell mégegyszer függetleníteni a telót mert ugye a modem nem lett módosítva. Ilyenkor csak jailbreak-elni kell és aktiválni. A jailbreak magában nem tartalmazza a függetlenítést. A jailbreak azt csinálja hogy patch-eli a spring board-ot (olyan mint a finder vagy az explorer.exe, csak ez az iphone-ban van), hogy az alkalmas legyen a külső programok befogadására, hogy egyáltalán megjelenjen a listában az amit felteszel a telóra. Meg asszem pár framework-öt is módosít, plusz felteszi az installer programot. A nagy áttöréseket az iPhone feltörés téren Zibri hozta. Ő egy olasz tag akinek a ZiPhone nevű programjával gyerekjátékká vált a feltörés, és többé nem kellett több oldal hosszú tutorial-okat követni hogy hogyan is csináljuk azt a fránya jailbreak-et. Az 1.1.4-es verziót is sikerült kivégeznie 3-4 nappal annak megjelenése után. És még ma is sokan használják az ő programját, mert tényleg egyszerű. Majd ezután jött az iPwn-er vagyis a pwnage tool, az orosz iPhone-dev team által, ami lehetővé tette hogy egy patch-elés után már olyan átalakított szoftvert tegyünk fel alapból az iPhone-ra amivel már később nem kellett foglalkozni mert restore után rögtön működött. Tehát patch-eli a telót (ezzel lehetővé téve azt hogy az iPhone befogadja az átalakított szoftvert), és átalakítja az ipsw fájlt úgy hogy restore után ne kelljen feltörni a telót.

 

Huhh, na ez is szép kerekre sikeredett =]

Link to comment
Share on other sites

Hát nem egészen értem de azért kössz :)

De ha egyszer fel van törve a phone és utánna jönnek rá a frissítések azokat h kell telepíteni vagy hogy működik ez az egész?:S

 

Ja és azt a WWDC-s videót meg tudnád mutatni? thanx!

Link to comment
Share on other sites

Tessék:

 

http://events.apple.com.edgesuite.net/0806wdt546x/event/index.html

Ja és ha már fel van törve, akor frissítés után már a jailbreak nem lesz ott, és ha mondjuk volt egy 1.1.1-es telód függetlenítve meg jailbreak-elve meg minden és frissítesz 1.1.4-re akkor mint mondtam a modem firmware is frissül így függetleníteni is, meg jailbreak-elni is kell a frissítés után. Ezt mindet megcsinálja a ziphone ha rányomsz a Do it all! gombra.

 

a moderátornak.. :

(..tudom hogy direkt linket nem szabad adni.. de most írjak inkább komplett tutorialt, hogy hol találja..?:D)

Link to comment
Share on other sites

Hát elég jó minőségű játékok lesznek rá ahhoz hogy nekem ne kelljen külön "játékgép". Ja és a jailbreak fogalmát az előbb leírtam.

 

A jailbreak magában nem tartalmazza a függetlenítést. A jailbreak azt csinálja hogy patch-eli a spring board-ot (olyan mint a finder vagy az explorer.exe, csak ez az iphone-ban van), hogy az alkalmas legyen a külső programok befogadására, hogy egyáltalán megjelenjen a listában az amit felteszel a telóra. Meg asszem pár framework-öt is módosít, plusz felteszi az installer programot.

Link to comment
Share on other sites

Van külön installerből feltehető progi ami két iphone közt tud fájlokat küldözgetni, csak a másik telóra is fel kell tenni azt a progit. A gond ezzel hogy a bluetooth-on át történő fájlmegosztást nem tudja megcsinálni, tehát csak két iphone között történhet majd a dolog. És jelenleg fogalmam sincs melyik az a progi, pont énis ezt keresem.

 

Ja és Rossz hírek! Amit az előző hozzászólásaim közt valamelyikben írtam, hogy jobb lesz beszerezni ebay-n.. kivenni a sim-et és jailbreak-elni.. ez nem fog menni mert már rájött az AT&T hogy mindenki ezt csinálja és "in store activation" lesz, tehát rögötn aktiválják a benne lévő simkártyát, így mindenképpen lesz 24 hónapos hűségnyilatkozat. Asszem mégis a legjobb az lesz ha megvesszük majd a trémobilnál :(

Link to comment
Share on other sites

Míg nem jöttem, és adtam a reményt, hogy vaterán meg ebay-n be lehet majd szerezni olcsóbban, addíg mindenki a t-mobile-os verzióban gondolkozott, most meg hogy hallottam hogy mégis csak a t-mobile-nál kell venni akkor meg lemondotok róla? :P Szerintem 52-ért még ígyis nagyon meg fogja érni.. végülis.. egy ekkora nagy touch kijelző.. (ami ráadásul nem a régi nyomáson alapuló.. hanem a mikrorezgéseket érzékeli..) meg gps, meg 3g.. A W910i-re is tudom vannak progik, de olyanok nem lesznek mint az iphone-ra.. olyan szép teljesképernyős jólkidolgozott 3d játékok, mivel a w910i-ben soha nem lesz olyan jó grafikai proci. Én biztos hogy nem vennék más telót. Mióta belekóstoltam ebbe az iPhone világba(és még most jövök rá.. hogy mit tartogat majd még ez..) azóta tudom mit értenek azon a megszállott "júzerek" hogy "apple életérzés". Mióta meglett az első iPod-om, és az első iPhone-om azóta tudom hogy nem akarok ebből a körből kiszakadni. Azóta tudom, hogy a következő gépem Mac lesz.. (valószínű egy Mac mini, mert igazából az való a váltás előtt álló júzereknek, és az a legolcsóbb.) Persze mindenki ahogy akarja :D Ja és bocs az OFF-ért

Link to comment
Share on other sites

eddig is volt szó külföldről való telóvásárlásról :)

 

a játékokhoz annyit, h amiket bemutattak, mint játékok elég gagyik, csak a szép nagy képernyő miatt mutatnak jól :) majd a közeljövőben telókba kerülő nvidia-s minikártyákkal lehet szép kis játékokat alkotni

 

az "apple érzés"-t mondjuk megértem, én is birom az ipodom de azért objektíven nézve a nagy touch kijelzőn kívül semmi extrát nem vonultat fel az iphone, emellett viszont még a legalapabb szolgáltatásokba is bele tud bukni (kamera, bluetooth), vagyis nem olyan hűde extra kütyü :)

 

ettől függetlenül persze én is el fogok gondolkodni a vételén, ha normális árba lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Azért én sem mondok le róla teljesen,

vajon szoftverrel megtudják később oldani a más készülékek közti blútúszt is?

a kamera nem zavar, én nem arra tartom a telefont, arra van fényképzőgépem, amit mindehova hordok, hülyének tartanak, hogy fényképzőgéppel járok de beállításban nem veszik fel a harcot a hülye 5 meg 8 megapixeles telefonjok meg képminőslégben sem, ezért felesleges :)

Link to comment
Share on other sites

Kiszivárogtak a külföldi szolgáltatók iPhone 3G előfizetéseinek díjai. Ezek a következőek.

 

Franciaország - Orange

Az új vásárlóknak 149 ?-ba kerül majd a 8GB-os készülék, hűségnyilatkozattal. A 16GB-os változatért 199 ?-t kell fizetni. A mostani iPhone tulajdonosok becserélhetik majd készülékeiket 99 és 149 ?-ért, de csak azok akik június 12 után vásárolták. Ráadásul 100 ?-val többet kell először fieztniók, amir később kapnak vissza és a szerződésük is megújul 2 évre.

A jelenlegi iPhone nélküli Orange előfizetőknek 199 és 249 ?-t kell fizetniük a készülékért. 32 ?-s havi díjért ellenben garantáltt korlátlan mennyiségű internetes hozzáférést kaphatnak.

 

Svédország - TeliaSonera

Három csomag lesz: iMini, iMidi és iMaxi. Az iMini-hez 100MB adat / 100 perc beszélgetés / 100 SMS jár. Az iMidi 250-re növeli mindezt, míg az iMaxi 1000-re növeli az értékeket. Árakat egyelőre nem tudunk.

 

Olaszország - Telecom Italia

Kettő évés hűségnyilatkozat esetén 29 ?-s áron kezdődnek a Starter csomagok. Ebben még nincs hangposta, vagy SMS és ezekért 0.15 ?-t kérnek. A következő lépést a TIM 250 jelenti, amiben 250-nyi perc és 100 SMS tartozik 49 ?-ért. A TIM 600-ba 600 percnyi beszélgetés és 200 SMS tartozik 79 ?-ért. Lesz egy korlátlan csomag is 5000 perccel, 1200 SMS-sel és 100 percnyi nemzetközi roaminggal 199 ?-ért.

Az iPhone készülékek ára a csomagoktól függ majd. Starter esetében 199 és 269 ?, TIM 250 esetén 189 és 259 ? TIM 600-nál 149 és 219 ?, míg a korlátlan csomag esetén a 8GB-os iPhone ingyenes lesz és a 16GB-os változat 69 ?.

 

Japan

A 8GB-os iPhone 2 eves szerzodessel es korlatlan adat kerul 49?-ert havonta.

A 16GB-os iPhone meg 52?-ert

(át van váltva jenről)

 

Irország

8GB-es és 16GB-os model lesz megvásárolhato.

A 8gigás ?49 lesz a ?100-s havi csomaggal, ?99 a havi ?65-os csomaggal és ?169 a havi ?45-os csomaggal.

A 16gigás ?129 lesz a havi ?100-s havi csomaggal, ?169 a ?65-os csomaggal és ?229 a havi ?45-os csomaggal.

 

?45-os csomagok 175percet 100sms-t, ?65-os csomagok 350 percet 150 sms-t, ?100-os csomagok 700percet 250sms-t foglalnak magukba havonta.

 

o2-s ugyfeleknek ezenfelul havi 250 korlátlan világszerte kuldheto sms-e van az internetrol. Ingyen bármilyen telefonja, elofizetése, feltoltokártyája van az ugyfelnek.

 

forrás: beszeljukmac

 

az Euro jelet valahogy nem akarja befogadni a fórum, szóval a kérdőjelek helyén Euro van :)

Link to comment
Share on other sites

Olcsó telefon + rohadt drága havidíjak :(

Mo-n fogadok még enné is rosszabb lesz!

Függetlent akarok :D

 

iPhone 3G: nem lesz benne MMS

 

A norvég NetCom telekommunikációs vállalat elmondása szerint az iPhone 3G-ben továbbra sincs MMS képesség. Ez hiányzott az első generációs iPhone-ból és úgy tűnik az Apple az iPhone 3G-be se tette bele. Az MMS az SMS-hez hasonlítható, bár annak egy jelentősen továbbfejlesztett változata, amely a legtöbb telefonban már évek óta alapból megvan. Az SMS csak szöveges üzenetek küldésére képes, míg az MMS-ben lehetőség an hang, kép és videós anyagok továbbítására is.

 

beszeljukmac

 

Itt meg az ellen:

http://gizmodo.com/5019942/iphone-3g-getting-mms-support

 

:D Nekem nem hiányozna... eddig sem küldtem 1 MMS-t se.

Link to comment
Share on other sites

Az MMS nem egy túl elterjedt szabvány, én személy szerint életemben 2x használtam :) engem nem zavar ha nincs benn, ha van, akkor meg legyen, abba sem halok bele :)

 

de sztem azon a linken amit belinkeltél fake a kép, meg úgy az egész, olvastam hivatalos leírásban, hogy nincs benne (persze lehet hogy én emlékszem rosszul) sztem ez is olyan mint egy csomó kamu hír :)

 

szerk: megnéztem megint az apple.com on és egy szót sem említenek az MMS-ről :)

Link to comment
Share on other sites

Én mostanában szépen elköltöttem az új telefonra szánt pénzem ,úgyhogy újra gyűjtögethetek . Iphone 3g-re gyűjtenék de lehet ha hamarabb kijön valami jobb telefon akkor megveszem ,mert annyira buta hibák vannak benne hogy áhh. :angry: Az is lehet hogy Ipod Touch-ot veszek nemsokára mert az legalább kielégíti azt amire készítették. Tökéletes mp3 lejátszó,sok extra funkcióval és netezni is jó.A telóm meg marad a régi nokia :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...