Jump to content
PirateClub.hu

SZÁMÍTÓGÉP KONFIGURÁCIÓ


Recommended Posts

Sziasztok!

 

A számítógépemet szeretném felújítani és nálam hozáértőbb egyén véleményét szeretném kérni.

 

Szóval, ezeket néztem ki:

 

Alaplap: MSI P55-CD53

Processzor: Intel Core i5-760 2.8GHz LGA1156

RAM: Kingston 8GB (2x4GB) DDR3 1333MHZ KVR1333D3N9K2/8G

Ház: ModeCom Logic B21

DVD író: Samsung SH-S222AB

 

Tudom, hogy a ház meg a DVD író nagyon nem számít, csak, hogy ezek az elemek összeférnek-e egymással, csatlakoztatható-e a DVD író az alaplaphoz, elfér-e minden a házban... stb.

 

Amit nem cserélnék le:

 

Táp: Mercury 600 Watt (ezt még hajlandó lennék lecserélni ha szükséges)

VGA kártya: XFX Radeon 4890HD 1GB

 

 

Szóval, akkor annyit kérnék, hogy mondjátok meg összeférnek-e ezek az alkatrészek és, hogy ajánlotok-e kb ilyen árkategóriában más hardvert?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Na akkor én mindenképp belekontárkodnék ebbe az összeállításba! :)

 

Először is a legelső dolog ami szemet szúrt, az az alaplap és CPU páros volt. Ahogy látom te egy LGA1156-os platformban gondolkodsz és én pont erről szeretnélek mindenképp lebeszélni, ugyanis e helyett sokkal-sokkal jobban jársz egy Sandy Bridge platformmal (LGA1155). Az általad kiszemelt első generációs Core i5 processzor átlagára kb. 40 ezer Forint környékére tehető. Ennyi pénzért sokkal inkább megéri egy Intel Core i5-2400 beszerzése, hiszen ez az új architektúrának köszönhetően messze erősebb, mint elődje alacsonyabb fogyasztás mellett, ráadásul azonos ársávban van vele.

Ezt követően következzen az alaplap. Itt te egy nagyon olcsó 1156-os MSI terméket szemeltél ki. Sandy Bridge alaplapok esetében is rengeteg deszkát találni ugyanebben az ársávban, azonban itt nem szabad elmenni a tény mellett, miszerint a 20.000 Ft alatti LGA1155-ös lapok a H61-es chipsettel vannak felszerelve, ahol nincs SATA III támogatás. Ha neked ez nem probléma (még hosszabb távon se), akkor természetesen tökéletesen megfelelhet neked egy ilyen lap.

 

 

A következő, ami viszont kifejezetten nyomatékosítanék, hogy cseréld le, az a tápegységed, ugyanis a Mercury tápegységek gyakorlatilag veszélyesnek minősülnek, emellett nevetségesen alacsony hatásfokkal dolgoznak. Helyette én például egy 500 wattos Chieftec-et raknék bele, ahol 80+ minősítés, valamint a szükséges védelmek is a rendelkezésre állnak.

 

A háznál nagyon figyelj oda, hogy legfeljebb mATX szabványú alaplapokat képes fogadni, vagyis ha esetleg egy ATX alaplapot volna a kiszemelt, akkor ez a ház nem lenne neki megfelelő!

 

Több gondom nincs így hirtelen az összeállítást illetően (bár DVD-írónak én inkább egy Optiarc 7260-ast vennék :) ).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pppnpppn, huskydog:

m4.png

 

én ezt állítottam össze huskydog leírása alapján

a 450-es táp elég ha minőségi

a 8gb ram felesleges ha játékgépet akarsz, a 32 bites játékok max 2 gigát foglalnak a memoriában

majd ha lesznek 64 bites játékok akkor majd rakhatsz bele 8 ill 16gb ramot

a memo 1600mhz de egy árban van az 1333mhz-essel így később még jo lehet

 

huskydog: amit a másik topicban írtam alaplapot az is megfelel ide

ami a 3. képen volt itt:

m3.png

 

pppnpppn: esetleg a memoria árábol lehet faragni 3k-t ha kingmax-ot veszel és ha nem kérsz összeszerelést

Módosította pro230
Képek áttéve [url] tag-ből.
Link to comment
Share on other sites

Az összeállítás nem rossz. Én az 1.600 Mhz-es memóriákat hanyagolnám, mivel semekkora felárat nem érnek meg. Ezt úgy értem, hogy a jelenlegi Sandy Bridge procik is csak az 1.333 MHz-es tempót támogatják, vagyis az e feletti sebesség már tuningnak minősül. Emellett az 1.333 MHz-nél gyorsabb RAM-ok semmiféle sebességbeli növekedést nem okoznak a játékoknál. feltéve ha diszkrét VGA-ról van szó, márpedig itt ez a helyzet. Igazából még a jelenlegi förtelmesen gyenge Forint esetén is érdemes 8 GB-os kiszerelésben gondolkodni rendszermemória téren, hiszen ilyen KIT-et 10 ezer pénzért is lehet már vásárolni. Na persze itt érdemes megnézni az adott alaplap memória támogatási listáját a biztonság kedvéért.

Alaplap terén pppnpppn kollégának kéne eldöntenie, hogy milyen chipsetes alaplapot szeretne. Itt azért talán érdemes megjegyezni (egyeseknek remek alternatívát jelenthet), hogy például az ASrock gyártó kínál olyan H61-es chipsetes alaplapot, amely a lapkakészlet ellenére támogatja a SATA III és USB 3.0-t. Ezt természetesen külön vezérlőlapkákkal oldották meg.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítettetek smile.gif

 

ugyebár azt írtátok, hogy egy 1155-ös procival jobban járok. Hiszek nektek, csak, hogy a kiszemelt procimnak 8mb a cache-je a 2400-asnak csak 6mb. Ez számít valamit ?

 

Ezt a procit nézegetem most, ezt jónak találjátok:

http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i5-2500-3-3ghz-lga1155-p45523126/
? Módosította pro230
Hozzászólások összevonva.
Link to comment
Share on other sites

Ezt a procit nézegetem most, ezt jónak találjátok:

http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i5-2500-3-3ghz-lga1155-p45523126/
?

 

Én sokkal inkább a Core i5-2400 modellt választanám, mivel semmivel nem lassabb, mint a 2500-as, legalábbis játékok terén nulla a különbség és cserébe több ezer Forinttal olcsóbb.

Alaplap terén ha nincs szükségesed hosszú távon se SATA III-ra és USB 3.0-ra, akkor nyugodtan nézelődhetsz a H61-esek között. Írtam korábban, hogyy az ASrock példának okáért kínál olyan H61-es lapot, amin van SATA III és USB 3.0 is.

Link to comment
Share on other sites

Ha neked megfelel, akkor persze, hogy jó, neked kell tudnod, hogy milyen igényeid vannak. Remélem tisztában vagy vele, hogy a kiszemelt alaplap nem támogatja a SATA III és USB 3.0 szabványokat, vagyis a jövőben ne is keresd rajta ezeket! :)

A CPU mellett a memóriatámogatási listára is mindig érdemes vetni egy pillantást a biztonság kedvéért, hogy nehogy kellemetlen meglepetés érje az embert! ;) Továbbá az Ethernet port is mindössze 100 Mbitet képes kipréselni magából.

Itt a hivatalos oldala:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H61M-VS&cat=Specifications

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...