Jump to content
PirateClub.hu

Konfiguráció passzolás?


 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Szeretnék összerakni egy gépet a másik mellé!

 

Kiváncsi lennék a véleményekre,hogy ennyi összegért ajánlotok e másik alkatrészeket!!!

De legfőképpen,hogy megfelelő e az összeállitásom???

 

Alaplap: Gigabyte GA-P61-DS3-B3------socket 1155-----2XDDR3--1333MHZ--Max: 16GB-ig ez kerűl 17000ft-ba.

 

Processzor: Intel G620----2600MHZ 2 magos----3MB Cache Box ----15500ft.

 

Memória: A-Data 4GB DDR3 1333MHZ-----240 pin---4500ft.

 

Táp: Deer ATX 12cm 1Xfan 450W-------6400ft

 

Videókártya:asus Geforce ENGT430----1GB---DDR3---PCIe.---16000ft.

 

HDD: hitachi SataII 500GB.----8000ft.

 

Nos ezek a dolgok összerakva passzolnának egymáshoz???

Megérné a 60000ft-ot???

 

Ja és a memóriákból melyik a jobb ami egyben 1X4GB vagy ami két slotra van 2X 2GB melyiket érdemesebb megvenni??

 

A válaszokat és véleményeket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ez a konfig több sebből is vérzik már így az elején

 

ha megmondasz 3 dolgok akkor nézünk neked vmi:

- mennyi a max keret

- mire kell a gép

- intel vs amd + nvidia vs ati ?

 

amd-s:

ASROCK 870 Extreme3 Webshop Ár: 19.662Ft (15.730Ft)

AMD Athlon II X3 450 3.20GHz AM3 BOX Webshop Ár: 17.175Ft (13.740Ft)

KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT Webshop Ár: 5.250Ft (4.200Ft)

SAPPHIRE 11168-02-20R HD5670 512MB GDDR5 PCIE Webshop Ár: 16.137Ft (12.910Ft)

WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX Webshop Ár: 9.875Ft (7.900Ft)

CHIEFTEC iArena 400W GPA-400S8 Webshop Ár: 8.049Ft (6.440Ft)

------------------------------ 76 148 HuF-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Szia DArK!

 

 

Pedig olyan egyszerűnek tünt!

Megnéztem egy alaplapot---hozzá a cpu support list-et és igy választottam egy procit.

Utána ugyanez a memóriával is!

 

 

Inkább Játékra használnám főleg a gépet!

Maximum 60 65 ezer forintot szánnék rá!----Vinyó nélkűl!(mert azt azóta megkaptam 3000forintért a hitachi 500gb sataII-t

Inkább Intelt szeretnék és nvidia vga-val!

 

Köszönöm,hogy segitessz!

 

Ja és ezt a gépet szeretném lecserélni:

 

Asus m2n e sli alaplap és benne egy athlon 64 3000+/1,8 mhz/ procival és 1X2GB Kingmax ddr2 800 Mhz rammal és egy ati radeon hd 4550 es ddr3 1gb-os vga-val!

Link to comment
Share on other sites

Üdv sajtk!

 

Nos, rögtön le kell szögezni, hogy 60-65 ezer pénzből játékgépet lehetetlen összehozni. Ennyiből egy jó böngészős, irodai gépet össze lehet rakni, amivel gond nélkül lehet Flash játékokkal vagy régebbi játékokkal játszani. A problémát fokozza, hogy Intel+NV rendszert akarsz ráadásul, ami még inkább lehetetlenné teszi az egészet. Intel téren manapság Sandy Bridge konfigurációban érdemes csak gondolkodni. itt viszont bejön a képletbe az, hogy P67/H67/Z68 chipset alá nem érdemes adni alaplap esetén, ugyanis a H61 nagyon csúnyán meg lett kurtítva, többek között a SATA III szabványt sem képes kezelni, ami hosszabb távon nagy érvágás lehet.

A legolcsóbb H67-es deszka is 19.000 Ft, ehhez jönne még ugye a legolcsóbb LGA1155-ös CPU, az általad is említett Pentium G620, ami bő 15.000-el dobja meg a számlát. Ehhez jönnie kéne még 4 GB DDR3 rendszermemóriának, hiszen a RAM-ok ára a padlón van és 4 GB manapság igencsak ajánlott, pláne ilyen nyomott áraknál. Szóval a 4 GB RAM kijön 5.000-ből. Tápegységnek jó lesz egy 350 wattos Chicony Hipro, ami szintén kapható 5.000-ért.

A legnagyobbat VGA terén buknád, ugyanis 20.000 FT-ért NV kártyát hiba lenne vásárolni, hiszen itt csak egy GeForce GT 440-et kapnál. AMD oldalon viszont egy Radeon HD 6670 is kijönne, ami finoman szólva csúnyán megeszi reggelire a GT 440-et minden szempontból. Ezek után már csak egy olcsó házat (ATX) kell keresni és kb. 70.000 Ft környékére jöttünk ki. na persze az alaplapnál lehetne még egy kicsit visszavenni és egy H61-et nézni, de ahogy azt korábban is említettem, én ezt nem ajánlom, hosszabb távra meg pláne nem! A másik dolog, hogy a G620-as Pentium procitól sem szabad csodát várni, az első igazi SB CPU a Core i3-2100, ami viszont valamivel 20k felett tanyázik.

Szóval az általad előírt Intel+NV kombinációt 60-65-ből lehetetlen összehozni, pontosabban értelmes konfigot nem lehet ennyiből összeállítani. AMD kártyával kicsit javulna a helyzet, de igazából ekkora keretből általában egy Brazos rendszert szoktak ajánlani, bár az kizárólag házimozihoz és internetezéshez ajánlott. Esetleg még gyűjtsél kicsit, hogy egy sokkal erősebb rendszert ajánlhassunk neked, mert őszintén szólva a fentebb írt dolgokat is csak keserű szájízzel merem "ajánlani".

Link to comment
Share on other sites

Szia huskydog!

 

Köszönöm szépen a részléetes segitségedet!

Akkor marad a további gyűjtögetés egy jobb gépre!

 

Annyit még tudnál nekem segiteni,hogy az Asus m2n e sli alaplapba

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NE_SLI/#CPUS
bele tudnám tenni a AMD Athlon 64 X2 7550 es processzort
http://products.amd.com/(S(evvdsd55zkjpb3nef3jc5245))/pages/DesktopCPUDetail.aspx?id=507&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=&f9=&f10=&f11=&f12
Mert sehol nem találom azt hogy kezelné e az alaplap!

 

Vagy ha lenne valami két magos processzor amit tudnál nekem ajánlani ebbe a lapba akkor azt is megköszönném,csak 1-2 hónapra akarom amig összejön egy 90-120 ezer a gépre!

 

Üdv és további szép napot!

Módosította pro230
Közvetlen linkek lecserélve.
Link to comment
Share on other sites

sajtk: a játékgépek 120-tól kezdődnek kb

oda meg már nem elég egy chicony hipro

vidkaribol az ati éri meg mivel olcsobb és még jobb is

 

"Intel+NV kombinációt 60-65-ből lehetetlen összehozni, pontosabban értelmes konfigot nem lehet ennyiből összeállítani"

összehozni: lehetetlen

 

amd fronton viszont jobb a helyzet, h miért? azért mert:

ASROCK 880G Pro3 21.812Ft , integrált vga-s

AMD Phenom II X4 840 3.20GHz AM3 BOX 21.896Ft <-- na ez 4 magos és alig 22e huf

KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5.250Ft

CHIEFTEC iArena 400W GPA-400S8 7.624Ft

--------egyelőre ennyi lenne a gép----------56582 HuF----------------------

ÉS később a vga:

SAPPHIRE 11192-03-20G HD6670 512MB GDDR5 PCIE 18.012Ft

-----------------------------------------------------------------------------------

a deszka tudja fogadni a bulldoser procikat ha majd kijönnek, szal lehet fejleszteni,

megj: memoriábol érdemesebb lenne az 1600mhz-es

Link to comment
Share on other sites

Szia huskydog!

 

Köszönöm szépen a részléetes segitségedet!

Akkor marad a további gyűjtögetés egy jobb gépre!

 

Annyit még tudnál nekem segiteni,hogy az Asus m2n e sli alaplapba

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NE_SLI/#CPUS
bele tudnám tenni a AMD Athlon 64 X2 7550 es processzort

http://products.amd.com/(S(evvdsd55zkjpb3nef3jc5245))/pages/DesktopCPUDetail.aspx?id=507&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=&f6=&f7=&f8=&f9=&f10=&f11=&f12
Mert sehol nem találom azt hogy kezelné e az alaplap!

 

Vagy ha lenne valami két magos processzor amit tudnál nekem ajánlani ebbe a lapba akkor azt is megköszönném,csak 1-2 hónapra akarom amig összejön egy 90-120 ezer a gépre!

 

Üdv és további szép napot!

 

Milyen CPU van jelenleg ebben az ASUS lapban? Azért kérdem, mert nem biztos, hogy érdemes lecserélni. Vigyázz, mert az általad kiszemelt X2 7550 NEM támogatott az alaplap részéről! Csak és kizárólag olyan CPU-t szabad az alaplapba rakni, amely a hivatalos támogatási listán is szerepel! Ebbe a lapba csak az első generációs Athlon X2-es CPU-k mennek bele.

 

DArK: A 350 wattos Hipro a korábban említett 65-70 ezer forintos konfighoz (Pentium G620) több, mint bőven elegendő, ezért írtam azt. Amúgy játékgépbe Athlon II-t venni kb. olan, mintha Celeront raknál bele, semmi értelme, hiszen teljes mértékben hiányzik belőle az L3 Cache, amit a játékok nagyon meghálálnak. AMD oldalon Phenom II X4 955 alá nem szabad adni. Itt jön képbe az Intel Sandy Bridge architektúrája, ami finoman fogalmazva piszkosul erős lett. A két maggal ellátott Core i3-2100 ugyanolyan gyors, mint a natív négy maggal ellátott Phenom II X4 955. Mindkettő azonos ársávban van. Ha egy kicsit tovább megyünk és egy igazi, azaz négymagos SB CPU-t veszünk alapul (pl. Core i5-2400), akkor nem csak az összes AMD CPU lesz esélytelen elenne, de még a Core i7 Extreme procikat is megszorongatja játékok alatt. Az említett Core i5-2400 ára sajnos az utóbbi időben egy picit emelkedett, így 40 ezer Ft alatt már nem igazán kapható. Azonban ha belegondolunk, hogy ez a CPU még a több százezer forintos Extreme procit is befogja és a hatmagos Thubanokat is elpáholja játékok alatt, akkor talán nem is olyan vészes ez az árcédula.

 

A Bulldozert illetően meg csak annyit, hogy az AMD kifejezetten AM3+ lapokat ajánl alájuk nem véletlenül, hiszen más energiamenedzsmenttel rendelkeznek, a jelenlegi sima AM3 lapok lehet, hogy egy BIOS frissítés után képesek lesznek kezelni a Bull termékeket, de nem olyan stabilitással, mint az AM3+ lapok, az AMD semmilyen felelősséget nem vállal abban az esetben ha a Bulldozer CPU-dat egy AM3 deszkában alkalmazod. Ha az ember a nulláról akar új, Bulldozer alapú gépet venni, akkor a minimum egy AM3+ lap alá. Itt még bejön a képletbe, hogy a Bulldozer még meg sem jelent, ellenben a Sandy Bridge már mindenhol kapható, hiszen január 1-én jelent meg. Ha a Bulldozer a terveknek megfelelően idén ősszel el tud rajtolni, akkor is több hónapba telik, míg a bérgyártók megfelelő mennyiséggel el tudják látni a globális piacot. Ez azt jelenti, hogy a hivatalos start után Magyarországon egy ideig nem valószínű, hogy kapható lesz. Na persze ha az embernek nem sürgős a vásárlás, akkor természetesen a várakozás ajánlott, hiszen senki sem tudja még, hogy pontosan hogyan teljesítenek a Bulldozerek. Állítólag egy picit gyorsabb lesz a SB generációnál, de várjuk meg a hivatalos startot és független teszteket! smile.gif

 

Az NVIDIA-nál az a gond, hogy az 50.000 Ft alatt nem találsz olyan kártyát, amely jó ár/érték aránnyal bírna. Az egyedüli NV kártya amit én bátran bárkinek ajánlanék (aki nem kevesli az összeget), az a GeForce GTX 560 Ti. Ez egy piszok jól sikerült termék lett, amit az árcédulája is tükröz, hiszen 50.000 Ft felett tanyázik.

Link to comment
Share on other sites

DArK: Milyen integrált vga van az asrock lapban??

 

Van egy ilyen proci is: AMD Athlon II X2 250 AM3 3,0GHz BOX-----36 hónap garancia------12 975 Ft---

Ez belemenne abba a lapba amit irtál nekem??

 

 

 

 

ÉS később a vga:

SAPPHIRE 11192-03-20G HD6670 512MB GDDR5 PCIE 18.012Ft

 

Akkor ez azt jelenti,hogy ennek van integrált vga-ja vagy az elöző is jó nekem,az ati HD 4550 DDR3 1Gb.???

Vagy az is kuka a játékok szempontjából??

 

 

 

huskydog: Az alaplapban egy athlon 64 3000+-os proci van és sajnos ez csak egymagos és az órajele 1800mhz.

Első generációs prociból melyiket ajánlanád???

 

 

Tápegységhez mit szóltok egy Deer ATX Táp 400W 14cm 20+4 tű+4xSATA

24 hónap garancia

400W, 12cm----------6 125 Ft---------

Link to comment
Share on other sites

huskydog17: nem akarod veled vitatkozni meg kétségbe vonni a hozzáértésedet, de emellett nem tudok elmenni amit legutoljára írtál,

a deszka: asrock 8800g pro3 am3+ -os

Support for Socket AM3+ processors

- Support for Socket AM3 processors: AMD Phenom™ II X6 / X4 / X3 / X2 (except 920 / 940) / Athlon II X4 / X3 / X2 / Sempron processors

- Supports 8-Core CPU

- Supports UCC feature (Unlock CPU Core)

- Supports CPU up to 140W

-----

még vmi husky: lehet h kell az l3 cache de a vidkari sem egy olyan nagyon erős vmi és nem kellene h az erőviszonok különbözőek legyenek

//nekem amd athlon 2 x4 630 @2,8ghz van ami deneb magos, ekkor már tudod h mit is tud, tisztában vagyok vele h az ilyen ritka, de annyira sokat nem dob rá az L3 //+fps// //

husky itt most azt probáltam mondani h szoktam látni h amd athlon x2 6400+ mellé bedobnak egy hd4850-et és játszanak, vagy mi a pontos neve a procinak, nem tudom pontosan most, a lényeg h gyenge proci + erős vga, felesleges

 

sajtk: ez a kari van integrálva: - Integrated AMD Radeon HD 4250 graphics

a hd4550 egyelőre oké ha pcie -es, játék szempontjábol viszont kuka

a táp nagyon felejtős, a deer

 

a proci belemegy de csak 2 magos, szal inkább felejtős

inkább gyüjts még egy kis pénzt és lesz jobb

Link to comment
Share on other sites

Mit szóltok ehez az alaplaphoz: ASRock N68C-S UCC AM2/AM3 DDR2/DDR3 alaplap

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=N68C-S%20UCC&cat=Specifications
Elvileg kezeli :Az összes AM2/AM2+/AM3 foglaltú AMD 1, 2, 4, 6 magos processzort kezeli Semprontól az Athlon64 X2-n át a Phenom X4 és X6-ig

 

Méret: mATX

CPU: AM2+ / AM2 foglaltú: AMD Phenom FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron

AM3 foglalatú: AMD Phenom II X6 / X4 / X3 / X2 / Athlon II X4 / X3 / X2 / Sempron processors

FSB: 1000 MHz (2.0 GT/s)

Chipset: NVIDIA GeForce 7025 / nForce 630a

RAM: 2 db DDR2 533, 667, 800, 1066 (AM2+/AM3 CPU-val) MHz Dual Channel, max. 8 GB vagy AM3 CPU esetén

2 db DDR3 800, 1066, 1333, 1666 MHz Dual Channel, max. 8 GB.

A DDR2 és DDR3 memóriák nem használhatóak egyszerre!!!

Videokártya: integrált + PCIe 16x

Hangkártya: integrált 5.1

Hálókártya: integrált 100 Mbps

IDE/ATA: 1 db

SATA2: 4 db

Portok: 4 + 6 kivezethető USB2.0, COM, PS/2, kivezethető LPT.

 

 

Ha ebbe vennék egy 4magos Phenom II X4 procit????

meg a SAPPHIRE 11192-03-20G HD6670 512MB GDDR5 PCIE vga??

Módosította pro230
Közvetlen link lecserélve.
Link to comment
Share on other sites

sajtk: A Deer tápot azonnal verd ki a fejedből, ugyanis az veszélyes!

Egy másik dolog, amit említettél egy alaplapnál: "Chipset: NVIDIA GeForce 7025 / nForce 630a" - Ha új gépről van szó, akkor ezt is sürgősen felejtsd el, ugyanis ez egy nagyon nagyon régi (2006-os, eredetileg Socket 939 és AM2 processzorokhoz készült) chipset, ráadásul iszonyat gyenge, csoda ha egyáltalán létezik hozzá Win7 driver. Most akkor tisztázni kéne, hogy mekkora összegért szeretnél új PC-t vásárolni és mennyire sürgős, ugyanis látom, hogy már szemezel különböző AMD konfigurációkkal. Korábban említettem, hogy ha játékgépről van szó, akkor az Intel Sandy Bridge processzorok sokkal jobb alternatívát nyújtanak.

AMD Phenom II rendszer esetében legalább egy AMD 700-as chipsetes alaplapra érdemes beruházni, de én sokkal inkább egy 800-as szériásat ajánlanék az esetleges hosszabb távú támogatás miatt.

 

DArK: az AMD-nél az FSB az Athlon64 óta gyakorlatilag megszűnt, így ott nincs értelme használni ezt a kifejezést. Az az 1.000 és 2.000 MHz amit említettél, az a HyperTransport, ami az FSB utódjának tekinthető. Az AMD 700 és 800-as chipseteknél a HyperTransport 3.0 működik.

Amúgy nem igazán tudtam sajnos kivenni, hogy pontosan mit akartál mondani, de az első generációs Athlon X2 CPU-k (köztük a 6400+ is) nincsenek azonos erőviszonyban a Radeon HD 4850-nel. ;)

A játékok leginkább a minél több gyorsítótárat és a magas órajeleket preferálták, de ez a trend mára már nem ennyire egyértelmű, hiszen mára sok grafikus motor látott napvilágot, melyek különböző mértékben használják az erőforrásokat.

Link to comment
Share on other sites

sajtk:

------amd:----------------

m1.png

------intel:----------------

m2.png

 

a háznál muszáj választani vmi ezért a legolcsobbat választottam de az persze nem kell

chicony hipro táppal h huskydog is örüljön meg phenom 955-tel

Módosította pro230
Közvetlen linkek lecserélve.
Link to comment
Share on other sites

Nos ezen a két konfigon van javítanivaló. Az AMD esetében a 350 wattos Hipro helyett én inkább egy 400 wattos Chieftech-et vagy FSP-t raknék bele. Nem értem, hogy mi bajod van a Hipro-val. Azt mindössze azért hoztam fel, mert a korábban a Pentium G620-as konfighoz felesleges nagyobb táp, mint 350 Watt. Ebben a teljesítménykategóriában a Hipro a legolcsóbb olyan modell, amely megbízható és nem veszélyes. A Phenom II X4-hez az már kevés lesz, hiszen fogyasztásban messze felülmúlja a Pentium G620-at. Mivel a tápok a legnagyobb hatásfokot 50% körüli terhelésen adják le,ezért a Phenom II X4 rendszerhez sokkal inkább egy minőségi 400 wattos táp ajánlott.

 

Az Intel összeállításnál pedig én legalább egy Core i3-2100-as modellt raknék bele, hiszen a Pentium G modellek itt olyan szerepet töltenek be, mint régebben a Celeronok az igazi Pentiumok ellen. A Core i3-2100 ugyanolyan gyors játékokban, mint a Phenom II X4 955, de cserébe sokkal kisebb a fogyasztása, ráadásul azonos ársávban van vele.

 

new01_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Na persze figyelembe kell venni, hogy egy Radeon HD 6670-es nem képes megváltani a világot, vagyis új játékoknál csak nagyon nagy kompromisszumok árán lehet játszható sebességet elérni. Értelemszerűen ez a gép tovább fejleszthető, így később, amikor egy újabb elkölteni való összeg összegyűlt, még mindig be lehet ruházni egy Radeon HD 6850-re. Ha az ember rendelkezik egy Core i5-2400 + Radeon HD 6850 kombóval, akkor már a legtöbb modern játék maximális grafikai részletesség mellett is gond nélkül játszható. Ez a kombó azonban 35.000-el megdobná a fentebb tárgyalt konfig árcéduláját. Majd sajtk kolléga eldönti, hogy mi legyen.

Link to comment
Share on other sites

Na sziasztok!

 

Látom nagyon aktivak vagytok ebben a kérdésben és ennek nagyon örülök,mert igy egy csomó olyan dologra jöttem rá amit eddig nem is tudtam,hogy létezik és hogy mit mivel passsszincsak össze! :huh:

Régebben sokkal egyszerűbb volt egy gépet összerakni és kevesebb volt a hibalehetőség.

Illetve csak én nem haladok a korral! :(

DArK: neked is köszönöm az ötleteket és tetszik ez az AMD-s összeállitás és pl. nekem eszembe sem jutott volna egy ilyen oldalon megnézni és úgymond összerakatni a gépet ahol te is mutattad a konfigot.

Nekem az AMD-vel csak annyi bajom van hogy mivel nem értek hozzá igy nem tetszik a számolása és a megjelölés tipusok mert bezavarnak engem pl.: van olyan játék ami kissebb XXXMHZ a minimum követelménye mint mondjuk az én AMD athlon 64 3000+-os processzoromé és nem indúl el vagy szaggat mint az állat és élvezhetetlen a játék,de van ami pl nagyobbat kiván és mégis elmegy rajta igaz nem a legszebb felbontásban de élvezhetőbb mint a másik pl: Crysis 2 Beta.

 

huskydog17: Én régen is Intelt szerettem és most is arra szavazok tetszik ez az Asrockh67-es alaplap és a processzor is jó árban van.

Szerintem ez lessz a befutó másfél hónap múlva!

Ez az alaplap akkor kezeli az i5-ös procit is ugye?

Mert akkor már ugy raknám össze hogy azt a 120 ezret rá is költsem mert ha másra költeném akkor csak ellenne bukva de igy legalább tudom hogy az asztal alatt fekszik! :D

Meg akkor a radeon hd 6850-es vga is mehet bele ugye???

 

Azért jól megoszlottak a vélemények az Intel és AMD közt!

Látszik kinek mi a jobb és használhatóbb.

Én csak tényleg régről tudok beszélni mert ezek az új megoldások számomra tényleg újak de már kezdem érteni hála nektek!

Régen a 386-osoknak nálam még házuk sem volt csak egy karton dobozból alakitottam ki a floppy helyét és a többi dolgot!

Tényleg köszönöm segitségeteket és egy kérdésem lenne még,hogy miért veszélyes a Deer táp?

Azaz miért nem meritek ajánlani?

Persze a tápon nemfogok spórólni mert az már a legkevesebb és azon múlik a lényeg.

Volt már gépem ami elfüstőlt emiatt!

Egy nagyobb tápot is vehetek bele igaz,attól nem lessz baja a konfignak???

Link to comment
Share on other sites

sajtk: itt egy konfig 120-as kerettel

m3.png

sajnos a 120-as keretbe csak a legerősebb i3-as fért bele, az i5-össeel már 130 lenne sad.gif

 

huskydog: apn-t átcseréltem ghn-esre

a deszka meg legyen inkább normál atx

Módosította pro230
Közvetlen link lecserélve.
Link to comment
Share on other sites

Egy kis hiba csúszott az általam összeállított konfigba, ami a mATX alaplapban mutatkozott meg, ezt DArk kolléga szerencsére észrevette.

 

sajtk: Itt nem arról van szó, hogy AMD vs. Intel, hanem mindössze arról, hogy az éppen aktuálisan elérhető jobb ár/érték, illetve ár/teljesítmény aránnyal rendelkező terméket érdemes megvenni. Az AMD Phenom II a maga Stars (K10.5) architektúrájával szép volt, jó volt, de sajnos elszállt felette az idő, már túl öreg. Az Intel Sandy Bridge architektúra minden szempontból csúnyán elveri, ami egyáltalán nem csoda, hiszen több év van köztük.

Ha Core i5-2400 + Radeon HD 6850 kombóra hajtasz, akkor még gyűjtened kell sajnos, ugyanis ez esetben a teljes gép elérheti akár a 140-150.000 Ft-ot is abban az esetben, ha az ember HDD-t és ODD-t is vásárol hozzá. Ezek nálad ha jól tudom kiesnek, így talán megúszod 130k-ból is. Ez a konfig azonban a legmodernebb játékok alatt akár Full HD felbontás mellett is képes lesz maximális részletességgel futtatni a játékot értelmes sebességgel. Ha gondolod tudok linkelni jó néhány tesztet, ahol szépen kiütközik a Core i3-2xxx vs. Core i5-2xxx közti különbség, valamint a SB vs. Phenom II közti hatalmas különbség.

Amúgy alaplap téren a Sandy Bridge platformot illetően négyféle chipset közül lehet válogatni.

- H61 (Legolcsóbb, de nincs SATA III - 6 Gbps támogatás, ami hosszabb távon nagy érvágás is lehet)

- H67 (Natív SATA III támogatás már van, valamint használható vele a CPU-ba integrált Intel HD Graphics is, de a tuningot egyáltalán nem támogatja)

- P67 (Majdnem ugyanaz, mint a H67 annyi különbséggel, hogy ez támogatja a tuningot, de a HD Grahpics-ot nem, vagyis ilyen chipsetes alaplap esetén kizárólag a diszkrét VGA-t lehet használni.

- Z68 (Ez ötvözi a H67 és P67 előnyös tulajdonságait, vagyis ez a mindent tudó chipset, természetesen egyben a legdrágább is)

 

Nagyon leegyszerűsítve írtam le a chipsetek közti leglényegesebb különbségeket Az alaplapoknál még lehet variálni a méretek közti, például, hogy mATX vagy ATX méretű legyen. Ez egyéni preferencia kérdése, kinek mire van szüksége. Hosszabb távon én mindig az ATX-et szoktam javasolni a jobb bővíthetőség miatt (több kiegészítőkártyát, valamint több háttértárat lehet alkalmazni rajta), valamint a plusz két DIMM foglalat miatt. DArk kolléga által javasolt modell nagyon jó, feltéve ha megfelel neked a H67-es chipset. Ahogy fentebb is írtam, amennyiben nem áll szándékodban tuningolni a CPU-t a jövőben, akkor tökéletesen elegendő a H67. Az én szerény véleményem, hogy egy teljes értékű, négymagos SB CPU-t (pl. Core i5-2xxx) felesleges tuningolni, mivel alapból elképesztően erősek. Egyébként a CPU és memória támogatást illetően könnyen és gyorsan lehet ellenőrizni a dolgot az alaplap hivatalos honlapján.

 

DArK: Kösz a helyreigazítást, a mATX-re nem figyeltem. Amúgy Radeon téren én mindenképp Sapphire-t vagy PowerColor terméket vennék!

Link to comment
Share on other sites

teljesmértékben egyetértek Huskydog-gal

"így talán megúszod 130k-ból is." <--- ipon-on tegnap kb 126k volt i5-tel, a giga vga-t az ára miatt választottam 2-3k-val olcsobb és gyári tuningos, bár nem tudom mennyire megbízhato, erről sajnos nincs infom

 

a h61-es alaplapok én nem ajánlom mivel butitottak ahogy husky is írta

 

én minden esetben az ATX méretű deszkákat preferálom/ajánlom mindenkinek, stabilitás szempontjábol //8+2 áram ellátás vagy az én gb ma-785gt-ds3h -mán 4+1, de persze 4+1 van az mATX-en is//

mivel gamer gép ezért sem ajánlom

 

husky: elég nehéz normális h67-es deszkát találni elfogadhato áron ATX méretben, asrock-ba csak az az 1 volt

 

sajtk írta, de elkerülte a figyelmem: "Egy nagyobb tápot is vehetek bele igaz,attól nem lessz baja a konfignak???"

vehetsz de nem lesz jobb

 

ja igen huskydog: mit tudsz a cooler master extreme power plus 460w és az elite 460w -os tápokrol?

csak mert az ipon-on a cm rc335-nek van egy olyan változata amelyikben a 2 táp közül vmelyik van benne

a magyar oldalak az első tápot írják a külföldiek a másodikat

a ház benne táp 16-17k, így most külön 20-21k, itt is lehet faragni ha jo a táp

Link to comment
Share on other sites

A Radeonok esetében azért javaslok Sapphire vagy PowerColor terméket, mert ők a legnagyobb és legfontosabb partnerek az AMD számára, ami annyit tesz a gyakorlatban, hogy ők minden esetben az AMD által javasolt BIOS-t alkalmazzák, így az energia-menedzsment garantáltan hibátlanul fog működni a kártyán.

A mATX stabilitás téren semmivel nem rosszabb, mint a sima ATX, itt mindössze a helytakarékosságról van szó, illetve a csatlakoztatható kiegészítőkártyák és háttértárak számáról.

 

A cooler master extreme power plus 460w tápot én biztos nem venném meg, hiszen mindössze 70%-os hatásfokkal üzemel, ami manapság egy viccnek számít. Én legalábbis nem bíznék egy gamer konfigot olyan tápegységre, amely nem szerezte meg a 80 Plus minősítést. Szerintem ma már ez a minimális elvárás egy minőségi tápnál. A másik, vagyis az elite 460w ugyanebben a cipőben jár. Igaz, hogy ennél a kettőnél jelen vannak a védelmi funkciók, de jelen esetben hiába, ugyanis a hatásfokuk nevetségesen alacsony. Én a házat és a tápegységet szigorúan külön vásárolnám meg, az a legbiztosabb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...