Jump to content
PirateClub.hu

GeForce 8600!


Recommended Posts

Üdvözlet, bocs annak aki mérgelődni fog azon, hogy ilyen régi témához írok.

Nekem is megvan a kártya Gigabyte Geforce 8600 GT 512MB-os, megvétel után szépen használtam egy évig, nem volt rá panaszom.

Aztán tv-re kötés alakalmávaé bekockázódott, elrontódott, majdnem másfél hónapig volt kicserélésen, mikor is visszaküldtek egy ASUS-osat, ami csak 256MB-vel bír. Ezt észrevéve visszavittem és követeltem az annó meglévő típust.

Ezután sem volt vele gondom EGY DARABIG. Nos én nem vagyok megelégedve vele, és egyetértek azzal, hogy nagyon gyenge kártya lett (de csak azért mondom ezt mert mások is igy látják, bár lehet tévedek)! Hogy egy példával dobálózzak, egy COD2-őt, mindent maxra téve DX9-el nem bír el! Vagyis elbírja de a játék akadozik, és pocsék játékélményt nyújt! Közepesen már élvezhető, na DE NEMÁ. A videókártya tapasztalataim szerint, nem bírja ha a játékban füst illetve jól kidolgozott fény van! Füstnél nekem a játékokban akár milyen felbontással be tud szaggatni! Leginkább ezzel a két dologgal van a baja, és ezek miatt kell leszedni a grafikát!!

Az még elmondom hogy a hozzá eredetileg kapott driverrel, és a legújabbal illetve újakkal is ugyan az a helyzet!

Valakinek már ismerős lehet, hogy egyfolytában erről "picsogok", de mindig le kell írnom valahova mert rohadt idegesítő!

Ide is írtam már tanácsok ért, meg egyéb fórumra is.

Én azt akarom, de hogy akarom, szeretném ha a topic egy kicsit újra feléledne, és megírnák azon felhasználok véleményüket, akik ezt a kártyát használják!

 

Már azon is gondolkoztam, hogy nincs e a kártyának valami baja, mert úgy emlékszem a legelsővel pöpec volt minden, de mondjuk az akkori játékokkal és a régebbiekkel játszottam, amiket még a régi konfigom miatt nem tudtam kipróbálni.

Ezért is volnék annyira kíváncsi a tapasztalataitokra! Ha úgy adódna hogy nektek tökéletesen működne, és megosztanátok velem, még a jótállása (ami ha jól tudom 3 évig van rá) lejárta előtt mennék vele vissza!

 

Már olvastam egy-két véleményt, de azok a felhasználók akik azokat írták, megelégszenek a közepes felbontással!

Nem akarok nagyravágyónak tűnni, de ha már meg van a max gépigény és gyakran sokkal több is, akkor azt hadd használjam már ki!

 

Megértést, és a válaszokat is előre is KÖSZönöm!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szia !

 

Elsőként megadhatnád a géped részletes HW konfigját. Most akkor végül is Giga VGA-ád van /512MB/ ?

Konkréten mit jelent a minden max a játékban / én nem nagyon játszok, COD-ot meg egyáltalán nem, de ismerem a játékot amúgy/ ?

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

üdvözlet, persze adom a konfigot. És köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!

 

alaplap:ASUS M2N-e SLI

hangkártya: C-Media CM6501 Like Sound Device

processzor:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.3GHz

memória: 2GB

videó kártya: GIGABYTE GeForce 8600GT 512MB

operációs rendszer: Windows 7 7600 RTM Ultimate

Az op-vel nem lehet gond, mert a hiba ugyan úgy jelen volt Xp SP2,3-nál is!

 

A minden max alatt azt értem, hogy:

1280x1024 felbontás, mert Monitorom ennyit bír

a Textúra beállítások a legmagasabbak

az effektek közül minden be van kapcsolva, kivéve a dual-card-ot

Antilising 4x

és még egyéb nyalángságok

 

Ha nem baj dobok ide egy COD2-max kongig igényt az összehasonlítás végett:

Memória: 1024 MB

Video memória: 256 MB

Videókártya: ATi Radeon 9800XT / GeForce FX 5900

Processzor: 2, 5 GHz Prozessor (Athlon XP / Pentium 4)

 

Ha jól tudom ezek vannak a COD2-ben.

De nem csak COD-nál érzékelem a dolgokat, hanem mondjuk egy HITMAN Blood Money-nál, Rainbow Six Vegas 2, még annó a Splinter Cell Double Agent (nem biztos hogy ez a rész, de a legújabb) kinyírta. A POP4-ben is szaggatott amikor füstölődzöttek a szörnyek, Brother is Arms: Hell's Highway is ide sorolható még.

 

Bocs, hogy ennyiszer hangsúlyozom, de szerintem fontos mondanom, hogy a megemlített játékok, füst illetve jól kidolgozott fény hatására szaggatnak be! Bár lehet, hogy ez csak számomra fontos, de épp ezért vagyok kiváncsi a véleményedre/véleményetekre!

Link to comment
Share on other sites

Mikor a kártya elromlott, visszavittem a gépet, ők kiszedték a kártyát, leellenőrizték még egy másik gépben. Mondta is a csávó ,hogy ezt nem fogják fent megjavítani, leküldenek egy újat! Arra vártam jó sokat, megérkezett örültem, használtam is mert a csávó tett még fel ott drivert. De én egy driver frissítés következtében kaptam kékhalált, majd betojt a gép. Újra raktam és mivel megijedtem, hogy a driver frissítés miatt van, az eredeti driverrel próbálkoztam. Betéve, Install-ra nyomva fogadott az aaz üzenet, hogy NEM TÁMOGATJA, ezt a tipusu kártyát. Na akkor szedtem szét a gépet, és vizsgáltam meg hogy mit is tettek bele. Neten utánaolvasva láttam, hogy ez az ASUS Gefroce 8600GT 256MB-os típus. Újra vittem vissza a gépet! Mondtam a csávónak mi a szitu, azt mondta igazam van, és bocsánatot kért érte, azt hozta fel mentségére, hogy ő nem figyelte, hogy másfajta a kártya, meg amúgy is több gép megy át a kezén egy nap. Csak azt figyelte hogy Geforce 8600 GT. Aztán megint jó sokáig vártam, hogy végre megkapjam bele azt a típust ami eredetileg is benne volt. Megkaptam, és elégedetlen vagyok :( !

Link to comment
Share on other sites

Szia extrafiu !

 

Nem akarlak elkeseríteni, de az Asus 256MB kártyával jobban jártál volna. Jelenleg azt tudom csak javasolni, hogy tuningolj. Elsősorban a processzort, ill. rendszer memóriát, másodsorban VGA GPU-t és memóriát /de ez nagyon veszélyes művelet/ , harmadsorban csökkentsd a rendszered szoftveres terhelését /háttérben futó felesleges processzek leállítása, stb. / . Valószínűleg ezek sem fogják teljes mértékben kiszolgálni az igényeidet, de lehet, hogy egy kicsit jobb lesz.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Azt hozzáteszem, tekintve hogy a cod2-t emelted ki, hogy azt dx9ben még a 8800gts sem viszi 60-70 fpsnél jobban singleben. Olyan hogy max konfig nem létezik :P 8600gt vel dx7ben is maximum 0-160 fps közt ingadozik, talán lehet magasabb kisebb felbontáson. A többi gamma meg főleg nem neki való max grafon... élsimításban pedig a geforceok általában is gyengébbek az atihoz képest, ez sokszor előjön még "nv-re optimalizált" játékoknál is. Ezt tehát mindenféleképpen első helyen kerül a mellőzendő cuccok listájára. Ezt követi az árnyék ( soft shadows, dinamic, satöbbi), és a fényeffektek lekapcsolása ( ma már a legtöbb játékban lehetőség van rá: hdr, bloom, ezek a leggyakoribbak)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...