Jump to content
PirateClub.hu

Navigációs kérdések (új)


bikatoke
 Share

Recommended Posts

helo

 

 

csodálatos modon most amikor elinditottam valahogy megtalálta a 3 as portot :S

 

de viszont amikro megnyitom a navigon /settings mappát ez az xml fálj nekem az operához van csatolva az meg ien 10 valami szöbeg megint 100111010 aztán egy két [[[][[

 

iesmiket ir ki....megnéztem laptopomon ott alapbol az explorerrel nyitja meg és frankon kiirja mi micsida...DE..nem tudom modositani ezeket az adatoakt

 

probáltam pdan megnyitni ezt a fáljt explorerrel kifagyot a telefon :D

 

azt ir probáltam h rádugom a pda t laptopra megnyitottam explorerrel ott se tudom modositani :S

 

te tudod hogy kell ezeket modositani??

 

köszi szépen hogy segitettél azért

 

üdv.: füli

Link to comment
Share on other sites

A módosítás roppant egyszerű. PDA-ról átmásolod a merevlemezre. Ott átnevezed txt formátumra. Azt pedig minden szövegszerkesztő ismeri. Célszerű az eredetit is megtartani, fő a biztonság.

In concreto:

1. Windows Mobile-eszközközpont-ban csatlakoztatom. Ott a fájlkezelést választom. Megkeresem a fájlt a navigon/settings mappában. Jobb klikk, másolás. Merevlemezen ahová gondolod beillesztés. Átnevezni Total Commanderben szoktam.

Az meg is nyitja szerkesztésre.

Van egyszerűbb megoldás is, én így szoktam. Ritkábban az alábbi módon:

2. Total Commanderben vagy valami fájlkezelőben usb módban csatlakoztatod. Átmásolod merevlemezre, ott átnevezed txt kiterjesztésűre. Szerkeszted.

 

Ne felejtsd a biztonsági másolatot és visszanevezni a fájlt txt-ről xml-re.

 

Milyen készüléked van?

 

 

Ha végkép nem megy, töltsd fel datára azt az egy fájlt.

Link to comment
Share on other sites

Helo

 

nem gondoltam volna hogy enyire egyszerü a dolog :)

 

nah mind1

 

megcsináltam ugy ahogy irtad viszamásoltam ......az eredetit megtartottam

amikor lehuztam usb röl a pda t akkor elinditottam a navit kiirta h kevés a memoria :D

ilyet még soha nem irt ki nekem..nah mind1...szoval elinditottam és ugyan ugy nem látta a 3 as portot

 

ujra inditottam a pda t és most müködik

kiváncsi leszek meddig :S

 

amugy egy samsung i900 omnián használom gyári windows mobile 6.1 alatt

sd kártyárol futtatva és a rendszer memoriába telepitve.

 

 

jah és nagyon szépen köszönöm a fáradozásaid!!!

hálám üldözzön örökké! :)

 

üdv.:füli

Link to comment
Share on other sites

Igen tudjuk melyik micsoda. :) Sajnos a térképekből csak tavalyi első negyedéveset találtam halott linkekkel. Ha lesz időm még keresem.

Elképzelhetőnek tartom, hogy frissebb nem nagyon van.

 

Na jó, megírom melyik micsoda. Inkább csak bemásolom! :) :

 

*. HNR - for fast calculation of long routes. Should be one version with maps (available for iGO Primo!)

*. FDA - Driver Alerts - alert the driver (only for iGO Primo!)

*. FTR - Truck Info - information for lorry drivers (for iGO Primo!)

*. FPA - Point Addressing - house numbers (only for iGO Primo!)

*. Fbl - Maps of countries. For America - a separate map of the state.

 

fda = figyelmeztető jelzések, fpa = pontszerű címek, ftr = kamionos infók, hnr = előre feldolgozott úthálózat

 

A content/map mappában a helyük a térképek mellett!

Módosította bikatoke
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tarantula21

 

TQ = ilyen nincs. TA viszont van, az a TeleAtlas.

TM = TopMap.

NQ = NavTeq.

Q1 = Első negyedév

R3 = Igo 8.3 , Amigo és Primo kompatibilitást jelent.

 

TA, TM, NQ a térkép beszállítójára utal. A különbség a méretben és a részletességben van. Magyar térképnek a TopMap-ot vagy a Navteq-et ajánlom. Állítólag nyugatabbra a TeleAtlas a legjobb.

 

Az első negyedév a "naprakészséget" jelöli. Most a 2011 Q1-es térképek a legfrissebbek. (kivéve Navigon, mert ott 2011 q2-es a legfrissebb navteq térkép, de az egy másik történet :))

 

Milyen hibát ír ki?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Kérdésem lenne.. van egy mio 720b-s tipusú GPS-em, és ezen a gépezeten IGO 8.0 van.. és szeretném frissíteni a legújabb térképeket benne.... ha frissítem a téképeket, akkor a régen beírt címek automata megmaradnak, vagy törlődnek? IGO 8.0 van rajta és IGO 8.3-as térképeket akarok rá tenni... lehetséges?

Link to comment
Share on other sites

Értem! Nagyon szépen köszönöm a választ! :)

 

szerk.:

És még 1 kérdésem lenne.. ha új iGO-t akarok rátenni a GPS-re akkor mi a teendő? gondolom kábelen keresztül kell feltenni, csak melyik mappába és hogyan? :) 1 rövid leírást tudnátok adni? :) Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

fater69

Tapasztalatom szerint elég az exe fájlt lecserélni.

borocsik

Kérdésedet nem nagyon értem, de ha az hogy van e rajta TTS, akkor igen. Magyar nyelvűvel én még nem találkoztam.

djnandika

Miért nem teljes értékű igo-t használsz?

http://www.miofan.com/forum/index.php?topic=673.0

 

 

fater69

Ha kell az exe, szólj.

Módosította bikatoke
Link to comment
Share on other sites

Törlöm a régit és felmásolom az újat?

Pontosan úgy, de a sys.txt-t, a régit másold vissza, és a könyvtár nevet, és az indító exe-t a régire nevezd át!

 

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Myguide 3100 Go tipusú készülékem van, valami Igo utánzattal (MyGuide Navigation Software 2006) Ennek szerném a térképeit frissíteni, mert enyhén szólva is elavult. :D Sehol nem találok hozzá semmit. Esetleg valaki tudna segíteni?

Van benne egy 256-os sd kártya, nem tudom elég lenne e esetleg egy másik szoftver telepitéséhez. Ha esetleg ebben is tudna egy linkel valaki segíteni, hogy honnan és mit töltsek le, hogyan telepítsem, annak nagyon megtudnám köszönni.

Előre is köszönök minden segítséget.

Használj IGO8.3-at!

A fentiek rád is vonatkoznak, figyelj azokra, különben nem fog menni!

A 256-os kártya akkor elég, ha csak MO. térképeit, épületeit, Poi-jait akarod rátenni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok ! Navon 470 set vettem a napokban,de teljesen meghalt,( Igo Amigo volt rajta )kijott egy ablak,hogy valamit rosszul csinaltam es szeretne rezetalni magat,de hiaba OK-ztam le,nem reagall semmire. Probaltam a reset gombal is,de semmi. Raadasul a fomenuben osszevissza mukodnek a "gombok " ,pl ranyomok jatekra es szorakozas indul el. Navitex-et talaltam a neten es letoroltem mindent,azt hiszem a szoftvert is :( Most kulfoldon vagyok,tehat meg visszavinni sem tudom..... Szeretnek segitseget kerni,hogy tudok-e ratenni szoftvert es hogyan es ebben tud-e valaki segiteni nekem ?

Link to comment
Share on other sites

Már most az elején bevallom, hogy nem értek a GPS-ekhez, de tesómnak szüksége lenne egyre és én a Wayteq X990-et néztem ki. Ugye ezen alapból a Sygic Aura van fent, de én térkép nélkül rendelném meg mivel ha jól tudom erre is fel lehet pakkolni pl. az iGO-t. Ez az elképzelés helyes?

Link to comment
Share on other sites

Az megy rajta, amelyik release a felbontásod támogatja. iGO 8.4.2.139242-es verziót találtam, ami elviekben megy.

A térképek tudomásom szerint kompatibilisek egymással.

 

 

Köszi a gyors választ, de az a verzió pont nem megy...... Nem fér ki a képernyőre, és nem tudom telepíteni...

Link to comment
Share on other sites

Közben rájöttem a megoldásra, ami voltaképp rém egyszerű: a droidos igok-k végülis majdnem mind ugyanazok, csak a megfelelő apk. kiterjesztésű parancsfájl változó. Vagyis az a lényeg, hogy az apk. indítófájl a megfelelő felbontású legyen, és már megy is a cuccos.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...