Jump to content
bikatoke

Navigációs kérdések (új)

Recommended Posts

Törölhető ez a hozzászólás!Köszi! :)

Köszi a segítséget a súgóban konkrétan olyan hogy 3d épületek nincsenek de olyan van hogy 3D látványosságok (Becker Navigator Extra) gondolom ez az lenne? A menüben beállítások 3D épületek és látványosságok bekapcsolása az rendben van-megpróbálom beírni a sys be amit küldtél-de az is lehet hogy a teljes sys-t át kellene írni mert ha jól látom nem pont Wayteq 960-ra találták ki-a felbontás az jó meg működik is. Ide másolom a sys-t hátha tudsz benne segíteni-köszi.

...

ezt írd bele:

[map]

3d_buildings=1

3d_buildings_distance=1

Eléggé hiányos a sys.txt-d, itt egy sys.txt konfiguráló progi (magyar nyelvű) -- /Idioma - Hungarian/

http://data.hu/get/6685085/SysConfigurator_v_1.2.1_HUN.rar
jelszó: ul_saniba

Nem árt egy Save mappa törlés sem. (persze ha kell valami belőle, akkor azt mentsd le)

• Upvote 1

Sziasztok!

Egy Amcor 4400-on frissítenék Nav N Go iGO 8.0.0.34531-ről iGO 8.3.5.193799-re. Kártyáról ment az előző is, ezt is úgy szeretném, de amikor berakom a készülékbe a kártyát, nem látja rajta az iGO-t. Gondolom a sys-ben kellene valamit változtatni (illetve remélem, hogy csak ennyi), csak azt nem tudom mit. Tudna valaki segíteni?

Köszönöm szépen előre is!

Ha a kártyáról fut minden akkor a [folders] szekciót nézd meg a sys.txt-ben

[folders]
app="Storage Card\Igo8" #Igo8 útvonala (csak a telepítős verziókhoz kell).
content="\Storage Card\Igo8\Content" #Igo8 fájlok felhasználó által meghatározott útvonala.

A Storage Card helyett lehet SDMMC és/vagy az Igo8 helyett mobilenavigator

Ha a kártyáról fut minden akkor a [folders] szekciót nézd meg a sys.txt-ben

[folders]
app="Storage Card\Igo8" #Igo8 útvonala (csak a telepítős verziókhoz kell).
content="\Storage Card\Igo8\Content" #Igo8 fájlok felhasználó által meghatározott útvonala.

A Storage Card helyett lehet SDMMC és/vagy az Igo8 helyett mobilenavigator

Köszönöm szépen a választ, de sajnos nem ment :( Lehet, hogy nem is csak ennyi a baj. Az újonnan letöltött iGO-t MIO-ra állították be, így lehet, hogy nem csak ennyit kellene átállítani. Az előző iGO-nál (igopna.exe-vel futott) mindösszesen ennyi volt a sys.txt-ben:

[interface]

maxzoom2d=6000000

show_exit=1

[rawdisplay]

screen_x=480

screen_y=272

driver=gdi

[gps]

port=1

baud=38400

[sound]

queue_length = 200

Az újat inkább linkben küldöm, mivel elég hosszú. Ha így látsz valamit és tudnál segíteni, azért nagyon hálás lennék!!!

http://www18.zippyshare.com/v/95354678/file.html

Edited by ica
Közvetlen hivatkozást nem használhatsz.

Active sync-el(XP) vagy Windows Mobile (Win7) kapcsolódva, nincs MyFlashDisk-en belül IGOPATH.TXT ?

vagy a kártyádon egy

ADDONS.TXT ?

Active sync-el(XP) vagy Windows Mobile (Win7) kapcsolódva, nincs MyFlashDisk-en belül IGOPATH.TXT ?

vagy a kártyádon egy

ADDONS.TXT ?

Ez volt a baj, hogy nem volt! Az előzőről csináltam egy mentést, megnéztem, kellett volna lennie! Most már működik!

Ezer közönet a fáradozásaidért!!!

Üdv!

Airis T940 Nav'N'GO navigációra keresek frissítéseket.

Már minden hol és mindent megpróbáltam és sürgős lenne azért is írom le ide.

Ezt az információt tudom: Airis Navigation 8.3.2.99352

2009.July.14

2011,2010,2009-es frissítésű térképek vannak fent rajta.

Ami kellene:

Ennek a szoftvernek frissebb változata és legalább 2012-es térképek. Találtam hozzá csak az a baj hogy 2 Gb-os kártya van a készülékhez. Friss térképeket rárakva a licensere hivatkozva kilép.

Valami megoldást tudok írni :

Köszönöm:

Gyóni Bence

Üdv! Airis T940 Nav'N'GO navigációra keresek frissítéseket. Már minden hol és mindent megpróbáltam és sürgős lenne azért is írom le ide. Ezt az információt tudom: Airis Navigation 8.3.2.99352 2009.July.14 2011,2010,2009-es frissítésű térképek vannak fent rajta. Ami kellene: Ennek a szoftvernek frissebb változata és legalább 2012-es térképek. Találtam hozzá csak az a baj hogy 2 Gb-os kártya van a készülékhez. Friss térképeket rárakva a licensere hivatkozva kilép. Valami megoldást tudok írni : Köszönöm: Gyóni Bence

Csak saját felelősségre!

Active sync-el(XP) vagy Windows Mobile (Win7) kapcsolódva "My Flash Disk" tartalmát mentsd le. (biztonsági másolat)

My Flash Disk/Infinity mappa átnevezése valamire /akár le is törölheted, ha van róla másolat/

Ide (My Flash Disk) felmásolold az Igo8-at /Primo nem fog elmenni rajta/ Térképek nélkül (úgysem fér rá)

Igo mappát átnevezed Infinity-re

az exe-t (Igo.exe vagy Mobilnavigator.exe) átnevezed Infinity.exe -re

sys.txt-be legyen benne (hogy a Content mappád hol keresse)

[folders]

content="%SDCARD%/content"

SD kártyára felmásolni a content mappát (térképestől, poi-stól..)

Ezután Reset-eld a készüléket.

Térkép (jelenlegi legfrissebb EU)

http://www.pirateclub.hu/topic/6460499-a-nagy-navigacios-tema/page__st__180#entry1478122146

Igo8-ba olyat keress, amiben benne van a 320 x 240 felbontás.

sziasztok vetem egy CNS Globe VIA készűléket és ebben szeretnék tőletek segitséget ,hogy melyik program fut rajta biztonságba .

köszönöm a válaszokat :) :)

Van erre a kérdésre egy "Segítség" topik, oda írhattad volna!

Szerintem Primo-t tegyél rá, abból nálam a Primo 2.4-es fut, keresd ezt.

Sziasztok!Azt szeretném megtudni egy hozzáértőtől,hogy a Navteq,vagy a Top map térképeit,és poi-jait érdemesebb használni?Valamint hogy ha keverednek pl.:top map-os fbl mellé navteq-s poi-t,és navteq-s fda-t másolok igy fog a gps megfelelően működni?Előre is Köszönöm a választ! :)

Hali

Magyarország vonatkozásábán a topmap térképét tartják pontosabbnak, nyugat európai országok tekintetében a navteqot. Nekem működtek keverve is a poik és a térképek is.

• Upvote 1

Sziasztok!

Kellene egy gyors segítség.

Van nálam egy M-TECH MT-350EEU készülék amire felraktam a Primo-t, ami hiba nélkül fút is rajta csak műholdat nem talál. Gondolom a Sys.txt-be kellene valamit beleírni, hogy jó legyen. Tudja valaki, hogy mi kell ahhoz, hogy a készülék találjon műholdat?

Holnap jönnek érte ezért lenne sürgős.

Köszönöm előre is.

Megoldódott a problémám.

Egyébként régebben tudtam törölni a saját hozászolásomat ezt az opciót most nem találom.

Hali

Magyarország vonatkozásábán a topmap térképét tartják pontosabbnak, nyugat európai országok tekintetében a navteqot. Nekem működtek keverve is a poik és a térképek is.

Nagyon szépen Köszönöm a válaszodat! :) Esetleg még azt megtudnád mondani,ha különböző gyártótól van (Navteq,Topmap) az fbl,fda,fpa akkor az vajon bekavarhat a proginak?

Nagyon szépen Köszönöm a válaszodat! :) Esetleg még azt megtudnád mondani,ha különböző gyártótól van (Navteq,Topmap) az fbl,fda,fpa akkor az vajon bekavarhat a proginak?

Szerintem nem kavar be, nekem működik vegyesen is. De én már Magyarországra is a Navteq-et használom, mert több út van rajta. Még a földutak is. A Topmap csak a kövezetteket jeleníti meg.

Egyébként a debreceni elkerülő, ami már tavaly novembertől átadásra került, még egyiken sincs rajta. :-(

• Upvote 1

tudja-e valakik, hogy mi ez az "fsp" kiterjesztés? Ez eddig még nem volt! Mit tud ez?

ista65

Intelligens útvonalak

A legjobb útvonal kiválasztása a hét napja és az adott napszak alapján

Korábbi sebességadatok figyelembe vétele

Felhasználás

Közlekedési minták (Navteq)

Sebességprofilok (TeleAtlas)

A további információkat az alkalmazás önálló (.HSP és .FSP) fájlokban tárolja.

http://www.nng.com/hu/igo-primo-feature-smart-routes

• Upvote 1

Szerintem nem kavar be, nekem működik vegyesen is. De én már Magyarországra is a Navteq-et használom, mert több út van rajta. Még a földutak is. A Topmap csak a kövezetteket jeleníti meg.

Egyébként a debreceni elkerülő, ami már tavaly novembertől átadásra került, még egyiken sincs rajta. :-( Köszi a segitséget! :) Amugy már probálgattam,és nálam a Topmap-os fbl nem müködött együtt a Navteq-s figyelmeztető jelzésekkel(fda),se az fpa és fsp-vel sem.Az igo program névjegy/tartalom részénél azt irta ki a kiegészitő jelzésekre,hogy a térkép lefedettsége hiányos.Errefelé (Szabolcs) sztem a Topmap pontosabb,a Navteq a tavaly átadott M3 Nyiregy -Őr szakaszt se tartalmazza,a Topmap-os igen.A franc se tudja melyik a jobb,az egyikbe van olyan út,ami a másikba nincs,és fordítva is.Amugy ha a fájlméreteket nézem a Navteq-s fájlok nagyobb méretűek,és ezzel sztem több infot tartalmaz (elvileg). Köszi még 1-szer! :)

2×ment Bocsi! :)

A TopMap részletesebb, de csak kelet-eu-ra jó, egyébként úgy tudom, hogy az elkerülő már rajta van (TM201305).

Keverni nem érdemes, inkább vegyél egy nagyobb kártyát és a térképcserélős verziót tedd fel.

Androidos okostelorol használom az Igo Primo 9.6.22.29707-es változatát,ebben nincs térképcserélèsi lehetôség,csak ha én magam cserélem ki a content/map-ban a fájlokat.

Hali!Valaki megtudná mondani,hogy az fpa fájl(pontszerü címek) pontosan mit takar?Ha jol értelmezem ,akkor az fda (figyelmeztető jelzések) azok a veszélyt jelző táblákat jeleniti meg,az fsp (inteligens utvonal) napszakfüggő utterheltség alapján válassza ki a megfelelő utvonalat,de az fpa pontosan mire való?

Címek pontszerű rögzítése (Utcaszegmens-alapú interpoláció helyett a térképfájl egyedileg tárolja a címeket (és bejárati pontokat).

Különösen fontos funkció Oroszországban, a Cseh Köztársaságban és Bulgáriában.)

Magyarabbul lehetne,mert még most sem tudom,hogy pontosan mire valo,kell e ez nekem,vagy nem?Mâr bocsi a sok kérdésért.Köszi a választ! :)

Magyarul ha a cím olyan helyen van amit kocsival nem tudsz megközelíteni gyalogosan odanavigál.

• Upvote 1

Magyarul ha a cím olyan helyen van amit kocsival nem tudsz megközelíteni gyalogosan odanavigál.

Értem.Nagyon Köszönöm a segitséget! :)

Milyen készülékről van szó?

Wayteq 950 HD

A TopMap részletesebb, de csak kelet-eu-ra jó, egyébként úgy tudom, hogy az elkerülő már rajta van (TM201305).

Keverni nem érdemes, inkább vegyél egy nagyobb kártyát és a térképcserélős verziót tedd fel.

Csak NQ-s térképeket találtam. Van valahol TM-es is, amit említesz? Köszi!

A 950HD felbontása 800X480, amit linkeltem primot jó hozzá, csak a sys.txt-t át kell írni.

Topmap 201305 térkép (csak Magyarország)

http://www.pirateclub.hu/topic/6460499-a-nagy-navigacios-tema/page__st__210#entry1478145084

• Upvote 1