Jump to content
PirateClub.hu

Navigációs kérdések (új)


bikatoke
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Raktam már néhány GPS-re igot, de vannak visszatérö és új,megoldhatatlan problémáim:

 

A visszatérő

Win7-tel előfordul, hogy rádugom az usb-re és nem látja a gép a GPS-t. Volt már ilyen többször is. De azt is észrevettem, hogy a boltból hozottaknál (új) nem fordul ez elő, inkább a frissítésre visszahozottnál. A másik,amit egyszer véletlen tapasztaltam, hogy amikor egy ilyen gps volt nálam, amit nem látott a gép és újra kellett raknom a Win7-et, az újrarakás után gond nélkül csatlakozott az eszköz.. (De most ez a verzió nem játszik, nem akarok reinstallt...)

Általában a Wayteq fordul meg nálam, abból szinte minden típus és mostanában (még mindig) Primo 1.2-t rakok. Eddig a Kalos mod ment, most nemrég találtam egy másik modot (Primo1.2 TTS Pro Globe HD), ami jobban tetszik a felhasználóknak..

 

Új probléma:

Most itt van egy 920BT és egy 820, mindkettő Wayteq

Akármelyik Primot erőltetem rá, mindkettőnél crash van: 0x4006361c ; 0x0000005

Akkor is, ha nem ugyanaz a mod van rajtuk...

 

És most mindkettőnél fennáll az a probléma is, hogy nem látja őket a gépem.

 

Túrom a netet,de nem nagyon találok erről semmit...ezért próbálom meg a helpet Tőletek..

 

Előre is köszi a segítséget!!!!

Link to comment
Share on other sites

Van egy bluetoothos tablet PC-m, amin android 4.0.3 op.rendszer fut. Erre telepítettem egy IGO Primo 9.6.7-es GPS navigációt. Vettem hozzá egy bluetoothos GPS vevőt. A tablet PC sikeresen kapcsolódik a GPS vevőhöz, de az IGO nem látja. A régebbi IGO-kban be lehetett állítani, hogy honnan, melyik jeladóról fogadja a jelet, meg lehetett keresni a használandó portot és volt bluetooth menüpont is, de itt nincs. Egy Navitelt is feltelepítettem, de azzal sem tudok GPS jelet kapni.

Hogyan kell beállítani a programot, hogy legyen GPS jel?

Link to comment
Share on other sites

Raktam már néhány GPS-re igot, de vannak visszatérö és új,megoldhatatlan problémáim:

 

A visszatérő

Win7-tel előfordul, hogy rádugom az usb-re és nem látja a gép a GPS-t. Volt már ilyen többször is. De azt is észrevettem, hogy a boltból hozottaknál (új) nem fordul ez elő, inkább a frissítésre visszahozottnál. A másik,amit egyszer véletlen tapasztaltam, hogy amikor egy ilyen gps volt nálam, amit nem látott a gép és újra kellett raknom a Win7-et, az újrarakás után gond nélkül csatlakozott az eszköz.. (De most ez a verzió nem játszik, nem akarok reinstallt...)

Általában a Wayteq fordul meg nálam, abból szinte minden típus és mostanában (még mindig) Primo 1.2-t rakok. Eddig a Kalos mod ment, most nemrég találtam egy másik modot (Primo1.2 TTS Pro Globe HD), ami jobban tetszik a felhasználóknak..

 

Új probléma:

Most itt van egy 920BT és egy 820, mindkettő Wayteq

Akármelyik Primot erőltetem rá, mindkettőnél crash van: 0x4006361c ; 0x0000005

Akkor is, ha nem ugyanaz a mod van rajtuk...

 

És most mindkettőnél fennáll az a probléma is, hogy nem látja őket a gépem.

 

Túrom a netet,de nem nagyon találok erről semmit...ezért próbálom meg a helpet Tőletek..

 

Előre is köszi a segítséget!!!!

Lépj be a win ce-be és ott kell bekapcsolni az usb connectot. Pontosan most nem tudom neked megmondani mi a neve mert nincs most nálam gps,de megtalálni.

Link to comment
Share on other sites

Az elözö problémámhoz még annyit, hogy nem csak win 7en, de az xp-s gépemen se akart csatlakozni. De ami máskor is megoldotta ezt, újratelepitettem a pc-t és pikk-pakk látta is mindkét wayteq-t és fel is ment mindkettőre az 1.2 Kalos Primo.... Most is xp-s gép újrarak és már működik is...

De hogy ez miért van??? Miért nem látja előtte és xp ujrarakás után miért nem????

Persze, megnézem a winCe-t is...hogy mit találok ott és segít-e....

 

A problémám másik fele:

Primo1.2 TTS Pro Globe HD

Ezt kellene "mindenképpen" ráerőltetnem a 920BT-re, de mindig a már fent említett crash fogad (0x4006361c ; 0x0000005)

A Crash txt-be így már bele tudtam nézni, így hogy tudom csatlakoztatni és a hiba kb, hogy a mobilenavigator mappában nem találja a primo.map fájlt ami ugye nincs is....

Nem értem, mert ment már fel 0 km-es wayteqra ez a mod, de erre semmiképpen nem akar...

Link to comment
Share on other sites

[gps]

port=4

baud=57600

 

Próbáld meg ezt belerakni a sys.txt-be és átirni a saját adataidra. Hogy fog e menni nem tudom mert sose próbáltam blus gpst.

Az új gépre (tablet PC / Android) nem tudok telepíteni IGO-t, mert mindegyiknél valamit hiányol.

Innen töltöttem le és próbáltam telepíteni:

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtop...60499&st=60

Laca69 feltöltése a #73 téma.

Sikeres telepítés után a program indításakor ezt a hibát adja: "Missing or incomplete folder: iGO/content/lang"

 

Próbálgattam másik három iGo-t is telepíteni, de indításkor mindig hiányol valami fájlokat. Nem találok olyan verziót, amelyiket fel tudnám telepíteni.

Az sd-kártya főkönyvtárába az iGO mappába tettem a tartalmat és a főkönyvtárból indítottam a telepítő apk fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

Ez nem hiba csak nem találja a mappát. Rakd ki ide a sys.txt tartalmát. Szerintem abban lesz a hiba.

Ez a sys.txt tartalma a telepítés előtt.

Szeretném még a bluetoothos GPS vevőt (antennát) is beállítani mert azt sem látja. Legalábbis korábban sikerült feltelepíteni egy iGO-t, de az csak románul tudott, én pedig semmit és azon nem jött be semmiféle GPS jel. Most feltelepítetten egy Navitelt, mert csak azt sikerült. Az tud magyarul is, de az sem talál GPS jelet.

[device]
type="android"

[interface]
extra_settings=1
show_bugreport=0
capture_to_jpeg=1
skin="ui_android"

[tmc]
source="gnse"
internal_tmc_name="gnse"
port="/dev/gnstmc,0"

[tts]
automatic_direction_conversion=1
announce_exit_directions=1
always_say_road_names=3
announce_street_name=1
skip_exit_numbers=1
tts_buffer=131072
tts_logics=3
priority="HIGH"
tts_speedcam_sounddelay0=90
tts_speedcam_sounddelay1=140
tts_speedcam_sounddelay2=140
tts_speedcam_sounddelay3=140
tts_speedcam_sounddelay11=90
tts_speedcam_sounddelay17=140

[feature]
;prepaidcode=1
back_button=1

[debug]
screenshotfilename="\captures\ffscreen_%05d.jpg"
screenshotsavecameraini=0
experimental_features=1
imei=000000000000000
adjust_pen_position=0
vetorender=0
show_oneway=1
show_oneway_3d=1
show_speed_limit=1
show_lane_info=1
skip_eula=1
enable_roadshadow=1
show_arrows_on_route=1
speedcam_enabled=1
supress_highway_enter=1
supress_trivial_left=1
supress_trivial_right=1
double_pixel_mode=2
render_without_focus=1

[android]
;logcat_file_delay=50
;logcat_file = "\logcat.log" 
;logcat_level = 7 
;logcat_oslevel = 7

[modules]
ITMC_STATION_SELECTOR="TMC_STATION_SELECTOR_NULL"
IFM_STATION_CACHE="DUMMY_TMC_STATION_CACHE"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
accuracy_workaround=1 
background_navigation=1

[rawdisplay]
driver=engine
;screen_xy="auto"
screen_x=854
screen_y=480
screen_x2=480
screen_y2=854
screen_xy="854_480:854x480/480x854:fullscreen"
highres=0
double_screen=0
show_cursor=0
combine_dirty=0


[loading] 
show_statustext=0 

[3d]
usepolyfarroads=0

[folders]
linked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/emmc/iGO"
has_secondary_root=0

[network]
available=1

[tmc-http]
enabled=1

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

Link to comment
Share on other sites

Hát a txt-d jónak tünik bár a foldersnél ilyen felsorolást még nem láttam. Valószinű akkor valami mappa hiányzik. A gpst meg itt

[gps]

location_net=1

location_gps=1

accuracy_workaround=1

background_navigation=1

kéne átirni hogy jó legyen,de hogy mi a jó érték azt nem tudom. Ha megtalálja a tablet akkor valamilyen progival ki kéne olvasni az adatokat és beirni ezek heylére.

Milyen tipusú a tablet?

Link to comment
Share on other sites

Az az érdekes, hogy a régi tabletemre simán települt és futott ugyanez az iGo program, de a mostani új tableten hibaüzeneteket ad.

A iGo verziója: iGo Primo v9.6.7.235654_SR_thin_v0.5 luboz

A hibaüzenet: "Hiányzó vagy hiányos mappa: /data/data/com.navngo.igo.javaclient/content/lang"

A mostani tablet típusa: Sanei N10; Az android verziója 4.0.3; Alapsáv verziója: 4.0.11; Kernel verziója: 3.0.8+ build@emma6 #2; Build szám: c_v3.06crane_anpei101sy-r4.0.1039-120627

 

Próbáltam a fájlrendszer gyökérben megnyitni a hibaüzenetben jelzett "/data" mappát, hogy megnézzem mi van ott, de hibaüzenetet ad:

"Hiba Nem lehet megnyitni a fájlt/mappát! data"

Gyanítom, hogy nincs hozzáférési jogom. Lehet, hogy a program is ugyanezért nem tud oda adatot elhelyezni. Hogyan lehet a hozzáférési jogot engedélyezni vagy beállítani?

Módosította user5
ne idézd a közvetlenül előtted szólót (post reply gombot használd)
Link to comment
Share on other sites

Szerintem a tabletod nem áll a helyzet magaslatán. Mi az hogy nem tudsz megnyitni akármilyen mappát? Lehet akkor telepiteni se tud oda az igo. Vagy rossz helyre van telepitve. Ha már több programmal is próbálkoztál és semmi se ment akkor csak a tablet lehet a bibi.

Link to comment
Share on other sites

Nem csak a /data mappához nem enged hozzáférni, hanem több rendszermappa megnyitását sem engedélyezi. Lehet, hogy rendszergazdaként kellene belépni? Én nem ismerem az Androidot, de gyanítom, hogy a 4-es Androidban le lehet tiltva a rendszerhez való hozzáférés. Van a a4-es Androidnál olyan, hogy rendszergazdai jog vagy a hozzáférések engedélyezése?

Link to comment
Share on other sites

Tabletom nem volt és nem is lesz soha de mobilnál nem kell semmiféle jogokat beállitani. Simán telepited és megy.

De azt nem értem minek szenvedsz ilyen nevenincs gps nélküli tabletal? Mert lehet hogy sikerül majd elinditani az igot,de ki tudja fog e menni a blus gps...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem itt abban lehet a probléma, ahogy hallottam húztak az új Adroid biztonságán. Lehet, hogy ebbe beletartozik bizonyos mappák hozzáférési jogainak letiltása. Talán valami Androidos topicban kellene rákérdeznem, mert én nem értek az Android rendszerhez.

Link to comment
Share on other sites

Én is zaklatnálat titeket, nem tenném ha nem egy hete legelnék már rajta:

 

A készülék egy Lg N10 WinCe 5 fut rajta ha lehet hinni a leírásnak. Problémával hozták hozzám "ERROR ablak, Navigation data is not existed"

Mivel nem tudtam hogy elötte milyen navi rendszer volt rajta, IGO-t akartam rátenni, de a gondom az, hogy elfogadva az OK gombal, csak a Music és a Photo ikonokat látom, az IGO mappát így nem tudom megmutatni neki.

 

Csatlakoztatva a számítógéphez egy Tfat elnevezésű partíciót látok, amin csak egy emulator_500 exe van, illetve egy LGE mappa, amiben egy setup.exe található /egy pna szimulátor, amit a gépre telepíthetünk/ .. tehát biztos vagyok benne, hogy ez nem a WinCE .

 

A memória kártyára felmásoltam az IGO mappába a navigációs szoftvert, és a friss térképeket, a legtöbb gps-nél elég volt a sys.txt -ben megadni, hogy hol keresse, és kész... itt az autorun-t egyszerűen eszem nincs hol tudnám átírni.

Nem vagyok már kezdő az informatikában, tehát minden kész vagyok tesztelni vele, remélem akad valaki, aki tud segíteni... remélem, mert én kifogytam mindenből.

 

/teszteltem win7 alatt Windows Mobile-eszközközpont-al, nem látja - usb kábelen keresztül összekötve csak a fent említett partíciót/

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy rendelkezem egy Mio Moov M612-es GPS készülékkel és a problémám a következő.

 

Fel szeretném telepíteni rá az IGO bármely változatát, de sajnos nem rendelkezem elég tudással hozzá. Nagyon sok videót láttam és leírást a 360-ashoz, de ezek nem működtek, vagy nem a megfelelőt próbáltam ki. A feltelepítés viszonylag sürgős lenne, mivel külföldön vásároltam én naív a készüléket és csak UK map-val. :-( A hazautazásunk napja pedig egyre csak közeledik.

 

Nagyra értékelném, ha valaki tudna nekem valami okosságot a készülékhez.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

 

Szegoka

 

 

Ui.: A moderátoroktól előre is elnézést kérek, ha rossz helyre vagy rosszul indítottam a topikot, de mentségemre szolgáljon, hogy nem sűrűn nyitok. A keresőt használtam, de ilyenre találatot nem dobott ki. Ha hibáztam elnézést kérek. És kérném a korrekciót. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok abban kérném a segítségeteket hogy most raktam a gps-re az igo-t (9.6.5.211211).

És nekem a legfrissebb TTS Pro Hun- kellene, mert nekem sajnos nincs TTS Pro hangom csak sima.

És valaki feltudná nekem csak a TTS Pro-t töltenni vagy esetleg egy linket adni amit le tudok tölteni.(nagy packot nem akarok emiatt leszedni mobilnemet van és elég lassú ezért lenne csak szükségem külön a hangra)

 

Segítségeteket előre is nagyon Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Feketesurda ! ( [Android] TomTom Europe v1.0 )

 

Nem tudom életre kellteni, mert hibaüzenettel leáll.

 

( A TomTom navigáció indítása, utána hibaüzenet. Nem lehet csatlakozni a TomTomhoz. Próbálja újra, később.).

 

Mindent úgy csináltam ahogy írtad.

Köszi: imibaba

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Egy jó ideje szivat egy a google álltal kevésbé ismert LG n10-es GPS.

Úgy kaptam, hogy nem volt benne sd kártya, a belső memóriája pedig üres volt, a leírás szerinti 1 GB helyett csak 400 MB-t látok, úgy sejtem a wince levédte ezért nem látom.

kezdő üzenete: navigation data is not existed... nagyon sokat olvastam utánna és már tudom, hiányzik a belső memória LGE\LGENavi mappából az lgenavi.exe file.. Pótoltam egy IGO-val természetesen átnevezve, és itt jön a gondom!!

 

AZ IGO indul, ám a belső memória nem elég a térképhez, az IGO SYS.txt fájlba pedig írtam content= sorba 4 különböző megnezevéssel sdkártyára utaló sort, ám egyik se jött be.

Segítséget abban kérnék, hogy vagy az sd kártya elérési útját segítsetek megkomponálni, hogy végre lássa az sd kártyán lévő content mappát, vagy egy olyan szoftvert keresek, mint a miopacket a mio készülékekre, csak ezt ugye wince 5-ös PND-re, amivel el tudnám indítani az IGO-t sd kártyáról.

Ha egyik sem jönne be, még az érdekelne hogyan tudom elérni, hogy a wince menüt adjon, és így átírhassam az autómatikus indulást esetleg az sd kártyára... active sync nem lát semmit, csak is egy kb 420 MB-os partíciót látok, ami most üres... ám egy kék hátterű LG-s feliratú kép jön be minden induláskor, ami bizonyítja, hogy van rendszer rajta....

 

Komplex, és már mint láthatjátok egy ideje mókolok vele, sajnos csak eddig jutottam!!

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...