Jump to content
PirateClub.hu

Navigációs kérdések (új)


bikatoke
 Share

Recommended Posts

Köszi a választ, de régebben használtam a Garmint és ezért szerettem volna felrakni. A Primot már felraktam és tényleg fut hiba nélkül.

Módosította agentzs1
ne idézd a közvetlenül előtted szólót (post reply gombot használd)
Link to comment
Share on other sites

Ha stabil gépet akarsz, rakj rá egy Primo1.1-et. Én is még azt használom, kicsit módosítgatva. A Primo 1.2 újabb, de sokak szerint kevésbé stabil, mint az 1.1-es.

A Garmin térképek elsősorban a Garmin készülékekre készültek, és telefonokra. A Wayteq-re Primot célszerű rakni, azzal ki lehet használni a tudását, és elég erős is hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Biztos, hogy jó lesz, nekem is Wayteq van / 950-es / . A CNS fényereje állítólag kicsit erősebb. Ezt főleg világosban, napfénynél venni észre. CNS-el nincs tapasztalatom, de a Wayteq-en, ha rásüt a nap, nem látni semmit! Vásárláskor célszerű venni hozzá gyári tokot, mert az nem tartozék, és összecsukható napellenzőt.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

az lenne a kérdésem,hogy szerintetek Orange Boston (Gigabyte GSmart G1305)-ra miért írja az IGO installáció,hogy kevés a memória? lehet,hogy a 256MB RAM eleve kevés? ha igen, akkor tudtok ajánlani rá navigációt amivel elbír...esetleg megoldás az igo-ra?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Primo-ból sikeresen exportáltam a mentett nyomvonalakat, majd a kapott .gpx fájt is sikeresen tudom már kezelni.

 

Google-ban találtam már jópár progit erre a célra igaz, de esetleg ha valaki tud ajánlani progit - amit esetleg használ az megköszönném!

 

Előre is köszönöm a segítségetek!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nemrégiben sokat segítettetek iGo frissítésben/telepítésben. - Ezért utólag is köszi!

Most én is vettem egy újabb WayteQ GPS-t (950) és szeretnék Primo-t tenni rá.

Mára csak annyit terveztem, hogy letöltöm a programot, de rá kellett jönnöm, hogy a MU és FS is épp' bedőlt; így nem jutottam semmire, nem találtam műkődő letöltési linkeket...

Esetleg vannak élő linkjei valakinek?

Link to comment
Share on other sites

Tudtommal a Primo 2 a legutóbbi.

Én is éppen térképeket vadászok. Vannak már 2012 Q1-es (2012. első negyedévi) térképek, de nem tudom, hogy a Primo-hoz is vannak-e ezek már... Mindenesetre 2011 Q4-nek kell lenni.

Módosította agentzs1
ne idézd a közvetlenül előtted szólót (post reply gombot használd)
Link to comment
Share on other sites

igen a 2es de gondolom azon belül is vannak különböző verziószámúak. ahogy néztem itt 2011 aug. a legfrisebb térképcsomag. illetve Igo Primo 2011(february)+Europe Maps Q3.2010+EastEu Maps 12.2010 es torrentet lehet találni a piratebayen

Módosította agentzs1
ne idézd a közvetlenül előtted szólót (post reply gombot használd)
Link to comment
Share on other sites

A Primo-hoz az IGO 8.3-as térképei jók!

Ilyent láttam, ezeket kell, célszerű keresni:

2011.10_8.3TM_EEU_content_mp

NQQ3, a Navteq-től....

 

Primo-ból van 2-es, de elég nehéz találni kiforrott, jól átdolgozott, stabilan működő verziót ebből.....

Láttam :

Primo 2.0 (9.6.2.209584)

A Primo 1.1, és az 1.2-ből vannak jól átdolgozott verziók, amelyek stabilan működnek.

Javaslom még a Becker 50-et, szerintem egy jól sikerült, Primo 2 motorját használó nagyon stabil német navi program, amely a Primo térképeit használja, magyarul, természetesen!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy Alpha Navigo a-n318 készülék nem akarja olvasni az sd kártyát ha belép a menübe a készülék nem olvassa a rajta lévő igot és a fájlokhoz sem lehet hozzá férni mivel csak egy homokóra jelenik meg. Ez nem lenne gond még de a gyári smart2go navigációs rendszer nem akar működni mikor belépek és címet akar megadni egy hiba üzenet jelenik meg, sajnos a hibát nem tudom leírni mivel a smart2go már be sem töltődik...

Néha még a rendszer betöltésekor (Windows CE Core 5.0) egy Alacsony minőség hiba üzenet jelenik meg..

 

Ha esetleg valaki tudna segíteni hogy hogyan tudom működőképessé tenni az kérem segítsen!

Előre is köszönöm a segítségeket!

 

Link to comment
Share on other sites

Remélem, a még jól működő rendszerről csináltál egy biztonsági mentést, / Ezt tudom ajánlani mindenkinek, mielőtt BÁRMIT!!! is csinálna a készülékével! / és ha ez meg van, akkor azt vissza másolod, és működni fog a készüléked!

Link to comment
Share on other sites

Térképekkel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Magyarországon melyik gyártó térképeit érdemes használni (Primohoz)? Egyáltalán mi a különbség közöttük? Most egy ilyent töltöttem le: Hungary_R3_TomTom_2011.12_120104.fbl ez 10,5 mb. Érdemes lecserélni a Hungary_83_TM_2011.10_111026.fbl-t ami 15,3 mb?

Link to comment
Share on other sites

igen a 2es de gondolom azon belül is vannak különböző verziószámúak. ahogy néztem itt 2011 aug. a legfrisebb térképcsomag. illetve Igo Primo 2011(february)+Europe Maps Q3.2010+EastEu Maps 12.2010 es torrentet lehet találni a piratebayen

 

 

A Primo-hoz az IGO 8.3-as térképei jók!

Ilyent láttam, ezeket kell, célszerű keresni:

 

 

Primo-ból van 2-es, de elég nehéz találni kiforrott, jól átdolgozott, stabilan működő verziót ebből.....

Láttam :

 

A Primo 1.1, és az 1.2-ből vannak jól átdolgozott verziók, amelyek stabilan működnek.

Javaslom még a Becker 50-et, szerintem egy jól sikerült, Primo 2 motorját használó nagyon stabil német navi program, amely a Primo térképeit használja, magyarul, természetesen!

 

Még nem fejeződtek be a letöltéseim, de már találtam jó térképeket.

Talán kicsit etikátlan, de ajánlanám ezt a fórumot:

http://gpsunderground.com/forum/igo-maps/

Rengetek a halott link, de ki lehet kaparni a működőeket is.

 

A TomTom térképekből pl. 2011.12. haviakat szedtem le innen. De Magyarországon állítólag a TopMap térképei a legjobbak. (Ebből 2011.07. haviakat sikerült letöltenem.)

És valóban, fájlméretben jelentősen nagyobb, mint a TomTom térképe; ami feltételezhetően nagyobb részletességet jelent. (Én az összes térképet kiválogattam és mindenből a nagyobb fájlméretűt tartottam meg.)

 

Egy kis info még térképekről (ha valami nem stimmel, nyugodtan (sőt, legyetek szívesek) javítsatok):

TomTom térképek = TeleAtlas

TopMap térképek = Local Provider térképek

Navteq térképek = ? (a Navteq térképek most töltődnek nálam /2011.Q3/, kíváncsi leszek a fájlméretekre...)

 

Én is az említett Primo 2-est tettem fel a Wayteq x950-emre. (iGO 9.6). Miben mutatkozik meg a nem-stabil verziók nem-stabilitása?

 

Nekem olyan problémám van jelen pillanatban, hogy a Primo indításakor felugrik egy windows-os ablak (hibaüzenet):

"NAVIEXTRAS Warning!!!: Warning! The device connects to a server different from the NE live server!!!"

 

Próbáltam kikapcsolni ezeket a frissítéseket a programban, de nem találtam erre lehetőséget.

 

A másik egy ugyanilyen felugró üzenet, ami azután jön, hogy a Primoból kiléptem, vissza a készülék menüjébe:

"Application Error: Application MobileNavigator.exe encountered a serious error and must shut down."

 

Valaki tudja mi az oka ezeknek és mit lehet tenni?

 

 

És még egy kérdésem lenne: Ennek a Wayteqnek már egész jó a képernyő mérete, így megpróbálkoznék rajta ebook olvasással. Honnan tudnék pdf-olvasót beszerezni ehhez?

Link to comment
Share on other sites

Térképekkel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Magyarországon melyik gyártó térképeit érdemes használni (Primohoz)? Egyáltalán mi a különbség közöttük? Most egy ilyent töltöttem le: Hungary_R3_TomTom_2011.12_120104.fbl ez 10,5 mb. Érdemes lecserélni a Hungary_83_TM_2011.10_111026.fbl-t ami 15,3 mb?

Bár az utóbbi térkép 2 hónappal régebbi, szerintem mégis érdemes arra lecserélni a másikat: a nagyobb fájlméret szerintem egyértelműen azt jelenti, hogy az a fájl több információt tartalmaz. (ergo részletesebb a térkép, illetve olyan utakról is vannak benne infok, amelyekről a másikban nincs.)

Ahogy az előbbi hsz-emben írtam, a TomTom térképe másnéven TeleAtlas, a TM pedig a TopMap rövidítése, amely többek szerint a legjobb a Kelet-európai térségben (Magyarországot is ide értve).

Link to comment
Share on other sites

Remélem, a még jól működő rendszerről csináltál egy biztonsági mentést, / Ezt tudom ajánlani mindenkinek, mielőtt BÁRMIT!!! is csinálna a készülékével! / és ha ez meg van, akkor azt vissza másolod, és működni fog a készüléked!

Pontosan mit értesz biztonsági mentés alatt?

Van valamilyen szoftver erre?

 

U.i.: az előző 2 hsz-emről se felejtkezzetek meg! :)

Link to comment
Share on other sites

Készüléktípustól, beállítástól függően, vagy az ActiveSync segítségével, vagy közvetlenül az Intézővel látod az USB csatlakozó bedugása után a navi készülékeden lévő könyvtárakat, fájlokat, a számítógépeden.

Ezekről kell, célszerű biztonsági mentést csinálni a számítógépre, és ha bármi probléma adódik, innen vissza is állíthatod az eredeti állapotot!

 

Most egy ilyent töltöttem le: Hungary_R3_TomTom_2011.12_120104.fbl ez 10,5 mb. Érdemes lecserélni a Hungary_83_TM_2011.10_111026.fbl-t ami 15,3 mb?

Én nem cserélném le TomTomra!

A Navteq térképét használom jelenleg, de sokan a TM. térképekre esküsznek Magyarországon.

 

 

Én is az említett Primo 2-est tettem fel a Wayteq x950-emre. (iGO 9.6). Miben mutatkozik meg a nem-stabil verziók nem-stabilitása?

 

Nekem olyan problémám van jelen pillanatban, hogy a Primo indításakor felugrik egy windows-os ablak (hibaüzenet):

"NAVIEXTRAS Warning!!!: Warning! The device connects to a server different from the NE live server!!!"

A másik egy ugyanilyen felugró üzenet, ami azután jön, hogy a Primoból kiléptem, vissza a készülék menüjébe:

"Application Error: Application MobileNavigator.exe encountered a serious error and must shut down."

 

Valaki tudja mi az oka ezeknek és mit lehet tenni?

Az a jó, kiforrott verzió, amelyik stabilan megy, lefagyások, hibaüzenetek nélkül! / Persze a készülékednek kívánatos esetleges átnevezéseket, beállításokat, sys.txt beírásokat.... azért meg illik csinálni /

Javaslom, olyan verziót keress, amihez oda van írva, hogy Wayteq készülékre optimalizálva, és figyelj, hogy a készülékednek megfelelő legyen a felbontása is! Nem mindegy, hogy Wayteq 950, vagy 950HD!

Ha ilyet nem találsz, addig tedd fel inkább a Primo 1.1-et, vagy 1.2-t, vagy a Beckert, azt talán könnyebben találsz a készülékedre! / Én a Becker-t használom! /

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Remélem, a még jól működő rendszerről csináltál egy biztonsági mentést, / Ezt tudom ajánlani mindenkinek, mielőtt BÁRMIT!!! is csinálna a készülékével! / és ha ez meg van, akkor azt vissza másolod, és működni fog a készüléked!

 

Sajnos nincsen biztonsági másolatom a rendszerről. máshogyan nem lehet megoldani hogy a navigációt működésre bírjam ?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Kaptam egy Novogo S700-ast, hogy próbáljam meg frissíteni a térképet. Gondoltam magamban, hogy ez könnyű lesz, csak ráteszem az új térképfájlokat a kártyára és kész is, de mégse lett egyszerű, mert a program dátuma 2007 jul 9. és ez már nem szereti az új térképeket.

Van arra esély, hogy az IGO8 elinduljon ezen? Azt nem szereti ha felrakom a kártyára a mappákat és átnevezem fájlokat, mert azonnal egy X-el áthúzott SD kártyát tol az arcomba indítás után. Valamit a sys.txt-vel kellene talán ügyeskedni, de nem találok hozzá semmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hellóó!

MOst vettem egy WayteQ x960BT HD-t Sygic Lite full Europe navigációs szoftverrel, de hangnavigáció nincs rajta!

Tudnátok segíteni ilyen hang beszerzésében és telepítésében??

Köszi előre is!

Módosította agentzs1
programokból áthelyezve
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...