Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Nem vitatom, amit Chipi ír, de azért nem értem, ezért kérdezem:

Van mondjuk a szobában 25 fok. A gépen belül van 28-30 fok. Venillátorral hűtünk, nem más módon, tehát kevesebb hőfokú levegőt nem tud fújni a venti, mint ami a környezetében van. A proci is termel valamennyi hőt. Hogyan lehet a környezeti hőmérséklet alá menni több fokkal a proci hőfokának?????????

Link to comment
Share on other sites

Gondolom, / nemtudom! / hogy az alaplapodat az Everest nem ismeri fel hibátlanul, / a szenzorra gondolok / és ezért mér hibás értéket!

Csak próbaként: menj be a BIOS-ba, és ott is nézd meg a hőfokokat, hogy ott mit ír rá! Az alaplapi drivert frissítetted az egy magos proci csere után? Esetleg a BIOS-t? Valamiért nem jól ismeri fel a procit, gondolom.

Link to comment
Share on other sites

hmmm. asus m2n alaplapom van nvidia chipsettel, a bios verziószáma 0808, ennél nem látok frissebbet az asusnál. alaplapi drivert hogy frissítsem? maga az alaplap nem új, a legutóbbi xp telepítésnél felraktam mindent, ami az alaplapi cd-n volt és arra is vonatkozott. esetleg rakjam fel ezeket mégegyszer?

Link to comment
Share on other sites

Ha felteszed még erre, bajt nem okozol vele! Gondolom, azt csak belátod, hogy a külső hőmérsékletnél nem lehet a proci több fokkal is hidegebb. A BIOS-ban megnézted a hőfokot? Ott jót mutat?

 

Szerk: Lehet, hogy akkor történt a hiba, amikor procit cseréltél két magosra, és nem raktad újra a gépet!

Link to comment
Share on other sites

akkor nem szerkesztek: nem lehet újra felrakni az alaplapi drivereket, mert a már felrakottak meg se jelennek a felsorolásban... megpróbálom a tc-ből.

 

és felraktam... újraindítok és ha nem változik semmi, inkább újrarakom az egészet.

 

R.I.P. rakom újra... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Üdv All aki itt jár!

 

Videókártyát szeretnék cserélni, de sajna lövésem sincs milyet vegyek. Ebben kellene egy kis segítség.

Jelenleg egy NVIDIA GeForce 8500 GT 256MB PCI-E van ami MSI márkanév alatt fut.

 

Configom:

Asus P5GPL-X Series alaplap

P4 3,4 proci

1gb ddr ram

 

Szóval a fentebb említett kártyát cserélném olyan 20-25 ezerig mit ajánlanátok, mire érdemes ATI vagy NVIDIA ?.

Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

Ne vegyél új VGA-t, mert semmi gyorsulás nem lesz. Már említettem sokszor, hogy egy gép nem csak videókártyából áll. Ugyan olyan fontos a processzor és a memória is.

Inkább add el a géped és vegyél egy teljesen új konfigot. pl Gigabyte alaplap, E2180 processzor, HD3850 VGA, 2 GB DDR2 RAM, FSP 400W-os táp.

Link to comment
Share on other sites

Ezekről mind olvashatsz, ha visszalapozol! Ezt írtam, és még árakról is megtudsz valamit. Nehezedre esik visszalapozni, vagy ez így neked kényelmesebb? Különben a pénztárcádtól függ, minél nagyobbat veszel prociból, és a VGA-ból, annál erősebb lesz!

Link to comment
Share on other sites

Ilyet akarok:

 

alaplap: MSI P45-8D alaplap (s775)

Intel® P45 Chipset, Intel® Core 2 Extreme/Core 2 Quad/Core 2 Duo, 1 PCI-E x16, 1 PCI-E x1,

1 PCI, USB, SATA, IDE, FDD 43.908 ft

 

processzor: Intel Core 2 Duo E8500 (3,16GHz/6MB/1333MHz) (s775) BOX Intel Core 2 Duo E8500 (3,16GHz/6MB/1333MHz) (s775) BOX

Kétmagos, 64 bites, Socket-775 LGA foglalatban, 6 MB belső L2 cache-sel, 1333 MHz-es rendszerbusz sebességgel, 45nm, gyári hűtővel 51.828 ft

 

memória:2*1gb Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT (párba válogatva) 9.600 ft

 

Grafikus kártya: Sapphire Radeon HD4850 Toxic 512MB GDDR3 (PCX) Full 59.880 ft

 

 

 

 

 

Most ilyen konfigom van:

 

Alaplap neve: MSI P4MAM2-V (MS-7095) Intel® Celeron® CPU 2.80GHz

 

Videó kártya: RADEON 9600 SERIES (256 MB)

 

winchester: SAMSUNG SP2514N (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) Ezek a winchesterek jók lesznek az új konfighoz?

 

SAMSUNG SP0822N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

 

Hálózati kártya: VIA-kompatibilis gyors Ethernet-adapter (192.168.2.101) A háló kártya is jó ?

 

Mező Érték

 

Optikai meghajtó: HL-DT-ST CD-RW GCE-8526B (52x/32x/52x CD-RW) ezek is jók az újba?

 

Optikai meghajtó: HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B (DVD+R9:8x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

 

Hangkártya VIA AC'97 Enhanced Audio Controller a hagkártya is jó?

 

A mostani tápegységem is jó lessz az újba? Sajnos nem tudom hogy milyen.

Érzékelő típusa: Winbond W83697HF (ISA 290h)

Módosította fortress
Áthelyezett téma!!!
Link to comment
Share on other sites

Ragaszkodsz az ASUS-hoz, és a 667M-ás memóhoz?

Én a helyedben gondolkodnék GigaByte P35, vagy P45-ös alaplapban, és 1000, esetleg 800M-ás memóriában! Ha XP-t fogsz használni, az nem kezel le 4G Ramot, akkor felesleges annyi!

 

A tápra rá van írva, hogy milyen! Egy jó minőségű 450Wattos elviszi ezt a gépet.

Link to comment
Share on other sites

Köszi! Nem ragaszkodok az Asus-hoz. xp-t használok GigaByte P45-ön futnak az ujjabb játékok is?

 

 

GIGABYTE EP35-DS4 alaplap (s775) Intel P35, Intel Core2 Quad/Core2 Duo/PentiumD/Pentium4/Celeron 800/1066/1333 MHz FSB (LGA775),

EATX, UDMA 100, S-ATA II RAID, 2PCIExpress(x16), 3PCIExpress(x1), 2PCI, Dual Channel DDR2,

PCI GIGA LAN, PCI audio 8CH, USB 2.0,IEEE 1394a ez jó?

 

 

vagy ez? :MSI P45-8D alaplap (s775) MSI P45-8D alaplap (s775)

Intel? P45 Chipset, Intel? Core 2 Extreme/Core 2 Quad/Core 2 Duo, 1 PCI-E x16, 1 PCI-E x1,

1 PCI, USB, SATA, IDE, FDD)

Link to comment
Share on other sites

Én inkább a GigaByte-ot ajánlom, Core2Duo procival, és 1Mhz-es 2x 1GB-os jó minőségű / Geil Ultra, vagy hasonló minőségű / memóriával / KIT-ben! /. Ha gondolod, választhatsz a GigaByte P45-ök közül is, de amit kiválasztottál, az is nagyon jó. Az alaplap, és proci választásban a pénztárcád szab határt, hogy melyiket vedd meg!

Link to comment
Share on other sites

Kinéztem egy Videokártyát és érdekelne hogy érdemes-e vennem?. Gainward 9800GT GS 1GB DDR3. Érdekelne pár "Szakértő" véleménye a Kártyáról. :)

 

Alaplap: ASUS M2R32-MVP

RAM: 2x 512 + 2x 1GB

Processor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2400 MHz 4600+

TÁP: 550W HKS ( ezt a videokártyához veszem mert az előző kicsi lenne neki)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...