Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Szia ..Rambo.. !

 

Ezzel a konfiggal sok gond van:

 

1., Codegen tápot inkább ne használj

 

2., HD4670-ből inkább az 512MB-ost vegyél, az 1GB tök felesleges, és az 512MB-os jóval olcsóbb

 

3., Ha már ennyi pénzt szánsz procira, akkor érdemesebb Intel plattformban gondolkodni, ui. kevesebb pénzért kaphatsz E7300-ast, és játékban erősebb lesz

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

"A Codegen házat megveheted, ha az tetszik, csak a tápot cseréld le benne!"

 

Felesleges a Codegen házat megvenni, mert ugyan úgy hulladék, mint a Codegen táp. Ráfújok és kettétörik, anyagminőség borzalmas.

Olcsó és jó ház: COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite 10 ezer Ft.

Link to comment
Share on other sites

Persze hogy game-re akarom a configot, de miért erősebbek az Intel procik? AMD-hez értek csak, az Intelt nem nagyon vágom. Azért választottam AMD-t mert ez 4magos. Azon zserintem nem nagyon akadnának a game-k.

 

Azt tudom hogy 2 db RAM-ot csak kitben szabad venni, mert ellenkező esetben lehet hogy ütik egymást. 800MHz-es RAM mivel jobb mint az 1066-os?

 

Videókártyából mért csak 512-eset vegyek? GDDR3-asból 1GB-s szerintem az már elég jó. Igaz az is hogy 512-es GDDR4-es mégjobb mint az 1gigás GDDR3-as. Javítsatok ki ha nem.

 

Idő még van dögivel, sőt lehet h komplett gép lesz, mert most muter megakar tanulni gépezni :) Szal ha szerencsém van akkor full új gépem lesz :D De ha így lesz, akkor nem kizárt hogy 22" feletti monitort veszek.

Link to comment
Share on other sites

"Azért választottam AMD-t mert ez 4magos."

 

Lassú és semmi nem használja ki a 4 magot. 2 magos 3 GHz körüli Intel megeszi reggelire. :)

 

"800MHz-es RAM mivel jobb mint az 1066-os?"

 

Igazából nincs sok különbség köztük. Az 1066-osnak magasak az időzítései így kb olyan gyors, mint egy 800 MHz-es CL4-es RAM.

 

"Videókártyából mért csak 512-eset vegyek? GDDR3-asból 1GB-s szerintem az már elég jó."

 

1 GB-os parasztvakítás. Felesleges és drága. 128 bites kártya soha az életben nem tudja kihasználni az 1 gigát. Talán még az 512 megát sem.

 

Ez az összeállítás minden szempontból rossz.

Link to comment
Share on other sites

Intel core2duo procijai saját kategoriájában veri az összes amd-t, viszont drágább is, és az ehhez való alaplap is. 4 magos prociknak egyelőre sok értelmét nemlátom, de a jövőre is gondolni kell.

 

1066 mhz-es memoria gyorsabb.

 

Videokártyából felesleges az 1 gigás, ha ilyen rendszert akarsz összedobni, mint amit írtál. Viszont a rajta lévő memoria az nembaj ha magasabb, gddr4 vagy gddr5.

Link to comment
Share on other sites

Hát én gondolok a jövőre,ezért szeretnék 4magos AMD-t...

 

Mért vegyek 512-es VGA-t, ha 1gigás is van nem sokkal drágábban. Abból melyik fajták jók? Nekem most NVidiám van, és semmi panasz rá. Azt tudom hogy ATIn sok game nem indul el. pl. Pannónia Rally.

Link to comment
Share on other sites

"Hát én gondolok a jövőre,ezért szeretnék 4magos AMD-t..."

 

De semmit nem ér, ha lassú. 2,2 GHz már most nem elég semmire. Ha minden áron 4 magost akarsz akkor 3 GHz körül gondolkodj.

 

"Mért vegyek 512-es VGA-t, ha 1gigás is van nem sokkal drágábban. "

 

Leírtam miért. De akkor még egyszer: 128 bites a kártya és mivel csak GDDR3-as memóriák vannak a kártyán így nem tud kihasználni annyi memóriát. Fizikailag rajta van az 1 GB, de nem használja a kártya. 512 MB is már sok a 128 bites kártyához, de annál kisebbet nem érdemes venni.

Egyébként egy HD3870 is egész jó kártya még mindig. Tökéletes lenne neked abból egy 512MB-os 256 bites változat. Vagy esetleg HD 4830.

 

"Azt tudom hogy ATIn sok game nem indul el. pl. Pannónia Rally."

 

Minden hivatalos játék megy ATI-n, aki mást mond az hazudik. 7 éve van ATI-m így tapasztalat.

A Pannónia Rally-t nem ismerem, ha valami noname akkor lehet, hogy nem megy.

Link to comment
Share on other sites

Oké, már értem ezt a videókártyás dolgot. Én sem tudok ám mindent azért kérdezlek titeket..

 

Vissza a processzorra. 2,2 GHz-es, de 4magos. Az hogyhogy nem lenne elég? 4 mag azért odavág.. 4magosból 3GHz-es elég drága lenne, meg nem is láttam olyat még. Mindenképpen AMD-t akarok, nem feltétlen 4magosat, ha azt mondjátok elég 2 vagy 3magos.

 

___________________________________________________________________________

 

 

Asus M3A78-CM alaplap (sAM2/AM2+) 24 084 Ft

 

AMD Athlon 64 X2 6000+ CPU (sAM2/AM2+) BOX 23 712 Ft

 

Kingmax 2GB DDR2 RAM 1066MHz 7 764 Ft

Kingmax 1GB DDR2 RAM 1066MHz 3 911 Ft

 

Sapphire Radeon HD3850 512MB GDDR3, 256bit, 2xDVI, TV-out (AGP) F 38 316 Ft

 

Foxconn TLA-436 ATX miditorony, P4 350W 15 792 Ft

 

Spire 420W ATX/EATX tápegység, 12 cm 10 536 Ft

 

Samsung 750GB Serial-ATA II winchester, NCQ (32MB cache) 25 248 Ft

 

Samsung DVD+/-RW (SH-S202N), Lightscribe, Fekete, OEM 6 336 Ft

 

NEC 1.44 FDD, fekete 1 822 Ft

 

Altec Lansing VS4121BLKE multimédia hangszóró, fekete 16 788 Ft

 

Genius SlimStar 110, PS/2, HU billentyűzet, fekete 1 615 Ft

 

Genius Mini Traveler Laser USB vezetékes lézer egér, szürke 3 672 Ft

 

Samsung 22" 2243NW LCD monitor 46 604 Ft

 

 

Vélemény?

 

 

Amúgy ezeket itt állítom össze:

 

www.gepbolt.hu

Link to comment
Share on other sites

GIGABYTE EP31-DS3L alaplap (s775) 18 984 Ft

 

Intel Core 2 Duo E8400 (3GHz/6MB/1333MHz) (s775) BOX processzor 51 828 Ft

 

Kingmax 2GB DDR2 RAM 1066MHz 7 764 Ft

 

Gigabyte Radeon HD3870 512MB GDDR3, 256bit, 2xDVI, TV-out (PCX) 32 124 Ft

 

Foxconn TLA-483 ATX miditorony 15 792 Ft

 

Samsung 750GB Serial-ATA II winchester, NCQ (32MB cache) 25 248 Ft

 

Samsung DVD+/-RW (SH-S202N), Lightscribe, Fekete, OEM 6 336 Ft

 

NEC 1.44 FDD, fekete 1 822 Ft

 

Altec Lansing VS4121BLKE multimédia hangszóró, fekete 16 788 Ft

 

Genius SlimStar 110, PS/2, HU billentyűzet, fekete 1 615 Ft

 

Chicony Rubber MS-0502 optikai egér, PS/2 1 512 Ft

 

Samsung 22" 2243NW LCD monitor 46 604 Ft

 

 

A konfiguráció ára:

188 681 Ft (226 417 Ft)

 

 

Újabb config.. Egy kicsikét drágállom az Inteles gépet!

Link to comment
Share on other sites

Biztos hogy kell az a 750 Gb? ha már van Dvd íród, de ez csak egy tanács, most megvehetsz egy 250gb-osat és mittudomén, 2honap mulva megveszel rá egy 500gb-osat, de nem ijesztgetésképp mondom, legalábbis én így cselekednék...

Link to comment
Share on other sites

Ez a második konfig is ilyen össze-vissza!

Pl: floppy az még kell??

Én nem vennék 16k-ért hangfal szettet!

 

Nem tudom hol nézed az árakat, de ez elég drága:

ipon-on: E8400 - 48k

P31-DS3L - 16k

Samsunk 750gb (32mb) - 22k

Sapphire HD3870 GDDR4 - 28k

 

Csak ezekkel 14.000-ret spórolsz (és ott van még a monitor, memória, DVD, hangfal stb) ha az iponról rendelsz!

Link to comment
Share on other sites

Ezek netes gépnek felelnek meg! tehát játék amit fut rajta szaggatás nélkül, az max a Super Mario Forever, illetve a Duke Nukem!

Ha netezésre kell, akkor jó bármelyik (az utolsó kettőben integrált VGA van, ami azt eredményezi, hogy esetleg be-be szaggat a Mario)!

 

Link to comment
Share on other sites

Köszi Chipi a választ!

 

El szeretném adni a gépen. Szerintetek mennyiért hirdessem meg?

 

Alaplap: Asus M3A78-EH vagy Gigabyte GA-MA790X-DS4

Processzor: QuadCore AMD Phenom X4 9600, 2300 MHz

Memória: 2x Kingmax KLDD48F-A8KB5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

2x A-Data DQVE1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

VGA: ATI Radeon HD 4850 512 MB

Hangkártya: Creative SB Live! 24-bit

Vinyó: SAMSUNG SP2514N (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Optikai meghajtó: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H62N (DVD+R9:10x, DVD-R9:10x, DVD+RW:18x/8x, DVD-RW:18x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Táp: FSP ATX-400PNF (400W)

Monitor: Acer AL1916W [19" LCD]

Link to comment
Share on other sites

Nem nagyon értem, hogy mit akarsz!

 

Ezt a gépet akarod eladni, hogy vegyél egyet a 3 link közül???

 

A linkekben írt gépek nyomába sem érnek az előző hsz-edben leírt gépnek:

Alaplap: Asus M3A78-EH vagy Gigabyte GA-MA790X-DS4

Processzor: QuadCore AMD Phenom X4 9600, 2300 MHz

Memória: 2x Kingmax KLDD48F-A8KB5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

2x A-Data DQVE1A08 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

VGA: ATI Radeon HD 4850 512 MB

 

Ez egy elég jó játék gép, a linkekben pedig irodai gépek vannak!

 

Világostíts fel. mert nem értem!!

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!

 

Én csak egy kis segítséget szeretnék kérni tanács formájában. Most szeretnék egy úgy fülest venni (lehetőleg headset) és nem tudom mit kéne vennem. Kinéztem egy szerintem nagyon jó kis példányt egy Sennheiser PC350-es formájában de kíváncsi lennék rá, hogy Ti mit javasoltok. Egyértelmű, hogy játékra kell és a tiszta hangzás fontos a számomra. Szóval várom a tippeket, hogy Szerintetek mit érdemes venni. A segítséget előre köszönöm.

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!

 

 

Megint a véleményetekre vagyok kíváncsi. Az asztali gépemet szeretném egy kicsit bővíteni, nem atom fullos brutális vasra csak egy olyan kategóriára amivel már kellemesen lehet játszani már mindennel. Jelenlegi konfigom:

Gigabyte P35-DS3L alaplap, Intel Core 2 Duo E4500 2,2 GHz proci, Ati Radeon X1900XT 512Mb videókari, Creative SB XFi Xtreme Gamer hangkari, Samsung SATA II 160 GB, Samsung SATA II 750 Gb wincsi, 2x 1 Gb Kingstone RAM, Chieftek 450W-os táp, 1 Samsung Writemaster DVD DL, 1 Sony DVD DL, egy sima kis ATX ház úgyhogy ház is kellene. Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy elég lenne a procit a videókarit és a házat cserélni és még venni 2 giga ramot a másik 2 mellé. Előreis köszönöm a segítséget, és a véleményeket.

Link to comment
Share on other sites

Sajna a proci húzásához nem értek és ezért nem is akarom buherálni nehogy véletlen kinyírjam. Videókártyára tipp valakinek? max 45-50 000-ret tudok max szánni a karira. házat is kellene cserélni mert a mostaniban alig férek el. A videókari és a második winyó közt kb 2 centi van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...