Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Két kérdés: Egy teljesen új gép olyan konfiggal ami vinné szagatás nélkül a gta 4-et vagyis ami megvan az ajánlott rendszerkövetelménynek az mennyibe kerülne? A másik, hogyha a régi gépemet újítom és cserélnék benne alaplapot, gépház, proci, ram, videokari és ezek is olyanok lennének, hogy menne rajta a gta 4 szaggatás nélkül az mennyi lenne? 100000 ft-om van. Ebből kijönne. Ha kell még talán egy tizest rá tudok tenni:9 szóval kijönne belőle és melyik érné meg jobban?

Link to comment
Share on other sites

Szaggatás nélküli GTA 4 100000 Ft-ból??Ez szerintem lehetetlen lesz mert az a játék High-End gépekre lesz optimalizálva amik igencsak 100 ezer FT felet vannak.

 

Ha veszel egy X-Box 360-at és mellé eredeti GTA IV-er akkor kijönne az egész 80 ezerből.Én épp tegnap előtt vettem egy X 360-at és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem símán kijön belőle...

 

RAM : 2gb geil KIT 8.000 Ft

VGA : ATI 3870 28.608 Ft

Processzor : AMD olcsóbb (tuning szempontjából jobb egy intel, de én AMD-s vagyok nem tom miért) egy phenomot 4 magos phenomot találsz 35.000-ért (és nem a legszarabbat)

táp: 18.000 FT FSP 600W-s táp

 

Ez 89.000 FT körül van és a maradék meg alaplap de ha tudod akkora rakd még rá azt a + 10K-t

 

A konfig csak SZEMLÉLTETÉS MIATT van itt.... h cáfolni tudjak

Link to comment
Share on other sites

100e simán összerakhat egy olyan gépet amin megy a gta 4. én 85ből rakattam össze egyet annyi hogy még 1giga plusz ram kell és menni fog szépen. viszont egy x box 360assal tényleg jobban járnál szerintem mert kb fél háromnegyed év és ismét jön egy játék amihez már nem lesz tökéletes a gép és lehet kezdeni előről... 360on meg amég játékot adnak ki rá azzal nem lesz gond.

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenki egy kérdésem lenne milyen vidkarit ajánlotok, hogy most vegyek egy ilyen időiglenest ami még jó egy ideig kb 1 év( mert box-ot terveztem venni de arra nagy val most nem lesz keret ) szal box ára alatt márha van ilyen egyáltalán xD szal mostani konfig

M2A vm hdmi

2 magos 2.4-es proci

2 giga 800Mhz-ram ddr2

integrált x1250.

szal valami én pl 8600Gt-re gondoltam esetleg de nemtom megéri-e

Link to comment
Share on other sites

sziasztok...

mi a különbség a SATA és a SATAII vinyók között?

a számítógépem kb. 3 éves, a SATA vinyót ismeri, akkoriban egy 80 gigás vinyó elég nagynak számított.

azért kérdezem, mert vinyóvásárlás előtt állok és nem tudom hogy ezekkel az új SATA vinyókkal megy e a gépem

usb-n gondolom biztosan megy, de nem ez lenne az igaz felállás

(alaplapom: asus A7N8X-E Deluxe)

 

köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

Hát remélem nem írok nagy állatságot, de szerintem nyugodtan vehetsz SATA II -es winyót.

Max nem fog csak azon a sebességen működni mint a SATA-s.

De ha jól tudom ezt az állítási lehetőséget jumperrel lehet megoldani a winyón ha szükséges.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Szeretnék mostanában venni alaplpot. Tunátok valamilyet ajánlani? Én Gigabyte-ra gondoltam, AMD-s Nvidiás legyen, és támogassa az ata-s winyókat is. max 15-öt szánnék rá. Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Egy Ati 4830 vételén gondolkodok, hiszen nem is túl drága és még egy darabig a játékokhoz elegendőnek kell, hogy legyen. Nem tudom, melyik márkát kéne venni. Talán Sapphire vagy más? Hozzá egy Intel Core2duo-t vennék, de abból is melyiket ami megfelelően kihajtja és olyan árban van mint a VGA? +egy jó alaplap,3GB DDR2 800MHZ Ram. Mi a véleményetek róla? Lényeg, hogy menjen rajta a gta 4, cod 5 és hasonló mai játékok.Nem tuningolnám. Válaszotokat várom, előre is köszi.

 

Üdv.: jangoo

Link to comment
Share on other sites

Ennek is csak a pénz szab határt.

 

Elrugaszkodott: 2 db HD4870X2, 6Gb DDR3 1333 Mhz, Intel Core i7-940, GIGABYTE GA-EX58-DS4.

 

Ésszerű: HD4850, 2 Gb DDR2 800 Mhz, Intel E7300, bármilyen P43 chipset-ű alaplap

 

Hali!

 

Egy Ati 4830 vételén gondolkodok, hiszen nem is túl drága és még egy darabig a játékokhoz elegendőnek kell, hogy legyen. Nem tudom, melyik márkát kéne venni. Talán Sapphire vagy más? Hozzá egy Intel Core2duo-t vennék, de abból is melyiket ami megfelelően kihajtja és olyan árban van mint a VGA? +egy jó alaplap,3GB DDR2 800MHZ Ram. Mi a véleményetek róla? Lényeg, hogy menjen rajta a gta 4, cod 5 és hasonló mai játékok.Nem tuningolnám. Válaszotokat várom, előre is köszi.

 

Üdv.: jangoo

Sapphire, esetleg +1 év garancia miatt Asus; E5200 proci már jó hozzá; ár/érték arányban szintén P43-as alaplapot ajánlok; memória 2 Gb KIT, esetleg 4 Gb (nem okoz semmi problémát, ha nem lát, csak ~3,4 Gb-ot a win.)

Link to comment
Share on other sites

Üdv.

Hamarosan gép csere lesz ezért össze dobtam egy konfigot. Az a helyzet hogy mostanába nem nagyon foglalkoztam ezzel a témával szóval nem tudom hogy milyen gép kell az újabb játékokhoz szóval lehet hogy eltúloztam valamit vagy épp ellenkezőleg. Tehát a konfig:

 

- ASUS P5B-VM

- Intel Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX vagy INTEL Core2 Quad Q8200 2.33GHz 775 BOX [ez a kettő egy árban van, ezt kicsit furcsállom is mivel szerintem a Quad sokkal jobb]

- Sapphire HD3850 512MB GDDR3 HTD Full PCIe

- Samsung 750GB 7200rpm 32MB SATA2

- 3x Kingmax TinyBGA 1024Mb DDR2 1066Mhz

- FSP BlueStorm II. 500W

- Codegen M102-CA [házat azt még nem választottam ki csak így az elsőt beírtam ami megtetszett hogy kerek legyen a konfig]

 

...ez így összesen: ~137.000 Ft [iPon]

Az ár efölé ne menjen sőt ha lehet akkor menjen lejjebb.

 

Ehhez az egész konfighoz társulna egy Samsung SyncMaster T200 [20"], ha valakinek van véleménye erről a monitorról, esetleg tud ennél jobbat annyiért akkor várom az ötleteket.

Előre is thx :]

Link to comment
Share on other sites

Az az alaplap nagyon régi chipset-ű. Ha olcsón kell jó, akkor a GIGABYTE GA-G31M-S2L a te lapod, vagy drágábban jobban felszerelt GIGABYTE GA-EP43-S3L. Ehhez egy Intel E7300 proci, 4 GB 800 Mhz DDR2 KIT, ATI HD4830 videokártya. A tápnak bőven megteszi a GIGABYTE Superb 460W. (Az én quad procis gépem fogyasztása a HD4850-nel alig megy 300W fölé teljes terhelésen.)

 

Ipon áron számolva picivel kevesebb is, mint 137e a konfig.

Link to comment
Share on other sites

Értem thx. Eddig csak ASUS lapom volt ami nekem bőven megfelelt de most akkor ki próbálom ezt a Gigabyte-ot.

AZ a proci nem kevés, elég az új játékokhoz? Mert szerintem E8400 lesz és ha már ugyan annyiba kerül mint a Q8200 akkor nem lenne jobb az utóbbi?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

Nekem egy 500 giga + os vinyó kellene de nem tom a csatlakozóját de tudom nekem HDS728080PLAT20 - típusú 80 gigás vincsim van. Igazából űgy szeretném hogy ha veszek és mondjuk jövőre gépet akkor ebbe is jó legyen és abba is. Rem érthető voltam , sajna nem igazán értek hozzá! Előre köszi!

Ha kell a konfigom leírhatom de nem dicsekednék el vele:()

 

szerk.:

Na úgy összeraktam iponon a konfigom de alaplaphoz táphoz és procihoz így név alapján nem értek és nem tom melyik dvd író lenne a legjobb bele:(

 

Amit szinte biztosnak veszek

4 db 4 gigás Transcend ddr2 es 800 mhz-s ram (48k)

1 db wd 1 terrás vinyó sata II 16mb 24k

1 db Raidmax geh rm 921. Sr (baszott jól néz ki) 15k

 

Na és ehhez kellene táp alaplap video kártya és dvd író ja és egy hangkártya:D

 

olyan 150k körül gondolkozom

Link to comment
Share on other sites

Proci nem is kell? Tényleg akarsz venni 4 db 4G-ás RAM-ot?

Most akarsz akkor gépet cserélni, vagy később?

A régi gépben nagy valószínűséggel még IDE-s wincsi van, és az alaplapod talán nem is fogad SATA-s wincsit.

Az új VGA-k nem AGP-sek, ill. azt már nem érdemes venni.

 

Ha bármit veszel az új géphez, az nagy valószínűséggel a régihez nem lesz jó!

Link to comment
Share on other sites

Mi a gond a 4 4 gigás rammal?

Nyár körül de lehet hogy nem lessz pénzem egyben megvenni ezért szeretném úgy csinálni hogy fejlesztek egy kicsit ezen és majd akkor raknám át de ez a gép már 5. éves.... szar

Az utolsó mondatot nem igazán értem.

u.i. Mi lenne ha vennék egy nagyobb külső vincsit?

Link to comment
Share on other sites

Értem thx. Eddig csak ASUS lapom volt ami nekem bőven megfelelt de most akkor ki próbálom ezt a Gigabyte-ot.

AZ a proci nem kevés, elég az új játékokhoz? Mert szerintem E8400 lesz és ha már ugyan annyiba kerül mint a Q8200 akkor nem lenne jobb az utóbbi?

Ha 22"-os monitoron játszol, akkor is elég a proci. De ha szeretnél, akkor vegyél E8400-at. Q8200-at inkább ne. Hiába 45nm-es, de spóroltak vele cash és egyéb tulajdonságok terén. Ha 4 magost akarsz, akkor a minimum a Q6600. Szerintem most még 2 magos procit vegyél és 1-1,5 év múlva olcsón tudsz váltani quad-ra.

Link to comment
Share on other sites

ps2fan

Ami nem világos: Ez egy régi gép, a leendő újba már más, újabb alkatrészek kellenek. Ez volt az utolsó mondat!

 

Külső USB-s wincsire gondolsz? Arról nem fog menni a rendszer, és az új gépbe már SATA-st fogsz venni. Az USB-s wincsi sokkal drágább is.

 

Nem tudok olyan alaplapot, amelyik 4x4 G Ramot lekezel, de olyan Windowst sem!

 

Kicsit utána olvasgathatnál a dolgoknak! Ezen a régi gépen nem tudsz kicsit fejlesztgetni! Ezt próbálom már másodjára is magyarázni.

Link to comment
Share on other sites

Helosztok!

Venni szeretnék pár héten belül egy Am2+-os alaplapot mert azt mondták ez jo lesz mert bele megy mad az x2,x3 meg a x4 vagy mi.Sajnos foalmam ninsc az egészröl(sza vmi kis felvilágoítás nem ártana).Az alaplapra kb 25 k szánnék rá.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Az AM2-es az egy processzor foglalat. Ez a X2 X3 X4 ezek Processzor mag számok. Értelen szerűen X2 ezek a Kétmagos procik (Dual Core), a X3 a hárommagos, a X4 azok a négymagos Processzorok.

 

őőő alaplapban nem vagyok Jártas, De viszont találtam egy jót. (Majd ha valakik szerint nem jó akkor majd ajánlanak másfajtát ) AMD AM2+ Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H Szerintem nagyon jó kis alaplap.

Ha kell link vagy valami ahonna be tudod szerezni írj nekem PM-et ;)

 

 

Üdv. Silence

Link to comment
Share on other sites

Átgondoltam ezt az egész konfig kérdést ér rájöttem hogy inkább videokártyára kéne a legtöbbet költenem főleg hogy játszani szeretnék a géppel de viszont nem vagyok képbe, tehát melyik az a Radeon HD vagy GeForce ami elviszi az összes új játékot AA és AF-fel? Itt most nem a százrongyos kártyákra vagyok kíváncsi mert azok viszik is hanem az olcsóbb kártyákra. Illetve melyik éri meg jobban a kettő közül?

Előre is thx.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...