Jump to content
PirateClub.hu
sky93

Konfigurációk, alkatrészek

Recommended Posts

oké, köszi az infót

habár utánajártam, és annyit megtudtam, hogy a 32bites csak 4GB-ig kezeli a ram-okat..

úgyhogy valószínűleg tényleg a 64-bites lesz a nyerő

A 32-bites rendszer csak 3GB-ig használja, ha 4GB van, akkor a maradék 1GB-ot nem látja, és nem is használja.

• Upvote 1

ja, igen.. valóban 3ig kezeli, kösz a korrekciót :D

Ez így nem igaz :)

A 32 bites rendszer az összes számítógépben lévő, memóriával rendelkező eszközt beleveszi a megcímzendő területekbe. Ezért alakult ki sokakban az a téves nézet, hogy nem 4GB-ig kezeli a memóriát, hanem csak 3,5GB-ig, meg 3GB-ig, meg stb. Meg kell érteni, hogy a gépben lévő RAM, csak egy része azoknak a memóriáknak, amelyeket az oprendszernek meg kell címezni működés közben. Ott van még a másik legnagyobb memória, a VGA memóriája. A legtöbb VGA manapság már legalább 512MB, vagy inkább 1GB, esetleg 2GB. Az első 2 miatt kezdődött el ez a 3GB meg 3,5GB limit feszegetés 32 bites rendszereknél. És ezen felül is vannak még memóriák a gépben, viszont a VGA-nál sem úgy kell számolni, hogy ha az 1GB, akkor kereken 1GB-al kevesebbet lát majd a RAM-ból, vannak átfedések, egyéb tényezők, amiket én sem tudok már részletesen.

Kis matek, hogy a 32bit, meg a 4GB letisztuljon elméleti szinten, 1 bit kétféle lehet, 0 vagy 1, ezért: 232 = 4,294,967,296 byte --> 4,294,967,296 / (1,024 * 1,024) = 4,096 MB = 4GB. Ezek után 64 bites rendszerhez mindenki ki tudja számolni, hogy mennyi az elméleti felső határ memóriacímzésben :P Hogy pl WIndowsnál mennyi a gyakorlatban, arra itt a link:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778%28v=vs.85%29.aspx#physical_memory_limits_windows_7

Ezt az egészet nem okoskodásnak szántam, csak már rossz nézni, amikor még a 32 bites rendszeresek olyan hibákba futnak bele, hogy vesz egy 2GB-os kártyát a 4GB-os gépébe, amiből ő 4GB-ot amúgy sem látott soha, és akkor beteszi a kártyát aztán marad neki kb 2-2,5GB RAM amit kezel a rendszere. A képlet szerintem egyszerű, 2014 van, mindenki használjon a processzor architektúrája által kezelendő legjobb rendszert, ez úgy 90%-ban megfelel a 64 bitesnek, az olyan procis gépekbe, ami meg nem kezeli a 64 bites utasításkészletet, úgysem kell 4GB RAM, meg komoly VGA, neki nem lesznek ezzel problémái 32 bites rendszeren.

A lényegen akkor sem változtat - még akkor is érdemesebb 2GB RAM felett 64-bites rendszert használni. Nem tagadom, lehetséges, hogy kezeli a 32-bites rendszer is 4GB-ig a memóriákat, a 64-bites rendszer akkor is jobb választás. Nem rég 32-bites rendszert kényszerültem telepíteni a gépemre - 4GB RAM, nem volt kéznél 64-bites Windows telepítő -, és nálam észrevehetően belassult a gép, mivel a 32-bites rendszer nem használja olyan bátran az erőforrásokat (és ez játékok alatt is megnyilvánul). Bárkit megkérdesz, mindenki azt fogja ajánlani, 2GB RAM felett 64-bites rendszert ajánlott telepíteni.

• Upvote 1

A 32-bites rendszer csak 3GB-ig használja, ha 4GB van, akkor a maradék 1GB-ot nem látja, és nem is használja.

ja, igen.. valóban 3ig kezeli, kösz a korrekciót :D

Erre a kettőre válaszoltam. De ha elolvastad az írásom utolsó mondatát is, láthatod, hogy egyetértek a 64 bites rendszer telepítésével a kolléga gépét illetőe, mivel én is tisztában vagyok vele, hogy a programok, játékok jobban érzik magukat manapság már 64 bites rendszer alatt.

• Upvote 1

megvan a gép, elég patent

asdasasd_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

32bites win 7 van rajta, de most jó ez is :D

szerk.:

szoktam mindig nézni alapjáraton, meg játék közbe mennyire melegszenek a dolgok everestbe és ezt hozza:

ez alapjáraton, mikor nem fut semmi..

565915338alapf_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

játék közben ( 5-6 ÓRA MTA SAN ANDREAS KÖZBE/UTÁN)

443966635huzamos_www.kepfeltoltes.hu_.jp

erősítsetek meg... szerintem ezek nem olyan rossz értékek, előző gépbe alapjáraton ment 60 fokot a CPU.. volt hogy 100 fokot is elérte szegény Celeron, azt vinnyogott az alaplapi speaker :D

Sziasztok! 
Az lenne a kérdésem, hogy AsRock p4i65g alaplapba belemegy-e egy Sapphire HD 3850 vga ? 
A vga-nak agp csatlakozása van, és a lapnak is, ennyi elég, hogy f*sza legyen minden ?  :) 
Köszönöm! 

Elég.

Sziasztok van 110k számítógép alkatrészekre 2 alaplap 2 ram 2processzor meg 1 videokártyát kéne venni ez az összeg környékén az én elképzelésem a következő lenne

AMD FX-4300 AM3+ 3.8GHz BOX Black Edition
ASROCK 960GM-VGS3 FX
Sapphire R7 240 1GB DDR5 with Boost
4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston

szerintetek milyen, lehetne ennyi pénzből jobbat kihozni ?

Ha érdekel a véleményem, én Intel párti vagyok.