Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

"én is 3-4 éves tapasztalatból mondom, hogy az SP3 többet kér helyileg is és erőforrásilag is mint az SP1"

Retail vagy valamilyen házilag barkácsolt Edition volt? Csak mert ha ez utóbbi, akkor nincs miről beszélni. Nézd, az, hogy nálad lassú volt, pontosabban te lassúnak érezted 512 MB RAM mellett is megfelelő karbantartás mellett, akkor úgy gondolom, hogy neked egyszerűen túl magasak az elvárásaid a 11 éves OS részéről. A minimum konfig pedig azt a konfigurációt jelenti, amin az OS már elindul és itt tökéletesen igaz a 64 MB RAM, ugyanis számos bizonyíték van rá, hogy a hivatalos minimum gépnél gyengébb konfigok is képesek a futtatására.

Számomra 256 MB RAM mellett teljesen jól üzemelt az akkori SP1 Retail verzió és nem éreztem, hogy lassú volna a rendszer, na persze komolyabb játékoknál már érződött, hogy olykor elkezd swappelni, de ez nem az OS hibája. Életem során egyszer próbáltam WinXP téren egy nevesebb barkács Edition-t, de miután a Retail MS Office-t nem engedte feltelepíteni, valamint driver téren is hasonló helyzet állt elő, így örökre búcsút mondtam az efféle hulladékoktól. A másik dolog ezekkel kapcsolatban, hogy sose lehet tudni, hogy mit módosítottak rajta pontosan, milyen szolgáltatások lettek kiiktatva a gyorsabb működés kedvéért. Lehet, hogy néhány MB-al kevesebb MB RAM-ot fog kérni a herélt verzió - amit úgyse nagyon tapasztalna az egyszerű user -, de cserébe olyan elképesztően instabil és inkompatibilis esz, hogy csak na.

 

Visszatérve az eredeti esethez: (wmiki kollégához) Lehet, hogy az ő gépén az OS egyszerűen nem volt megfelelően karban tartva és idővel tele lett szeméttel és természetes módon belassult. Mivel nem írt erre vonatkozó adatot, így könnyen lehet akár erre is következtetni. Egyszerűen túl kevés az információ ahhoz, hogy azt mondhassuk, hogy kevés neki a 256 MB RAM.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Szeretnék működésre bírni egy

Asus A7V8X-X alaplapot egy Ati Radeon 9600 grafikus kártyát, és egy 1GB 400MHz DDR RAM Kingston (KVR400X64C3A/1G) CL3 (AMD) ramot.

 

Mivel totál kezdő vagyok ezért, a biosban mit kell állítani? illetve a 3 közül melyik memóriafoglalatba tegyem?

ez lesz az első ilyenem, eddig csak winchestert cseréltem. ha valaki csinált már ilyet az adjon tanácsot kéremszépen hogy mit hogyan

 

a gondom az hogy első próbálkozásra nem kapott a monitor jelet ezért setét maradt

Hogy kell ramot betenni h működjön is?

Link to comment
Share on other sites

Meg kell nézni az alaplap manual-ját, hogy melyik az elsődleges slot. A sötét képernyő indításkor nem feltétlen memóriahibát takar. Lehet CPU vagy sok más egyéb hiba is. A BIOS-ban jó esetben semmit nem kell piszkálni, ha jó a RAM és az alaplap és a RAM jó helyen van, akkor gond nélkül fel kell ismernie a modult. Na persze itt esetleg előfordulhat, hogy az adott RAM modult az alaplap nem támogatja, de ez viszonylag ritka eset.

Link to comment
Share on other sites

@huskydog17: köszi a választ, az elsődleges slotba tettem, és a régi memóriával van kép az újjal nincs, ha küldön külön probálom(ha egyszerre akkor isncs) néztem az asus.comon és elvileg kompatibilis a memória a lappal szóval pont támogatja. valaki vmi 5let esetleg?

Link to comment
Share on other sites

@huskydog17: köszi a választ, az elsődleges slotba tettem, és a régi memóriával van kép az újjal nincs, ha küldön külön probálom(ha egyszerre akkor isncs) néztem az asus.comon és elvileg kompatibilis a memória a lappal szóval pont támogatja. valaki vmi 5let esetleg?

 

Akkor lehet, hogy szimplán hibás az a modul, amelyikkel nem megy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

A véleményeteket szeretném kérni 2 videókártyával kapcsolatban.

1. Asus ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5

2. ASUS EAH6970 DCII/2DI4S/2GD5

Az egyik kérdésem pedig az lenne, hogy melyiket érdemesebb venni illetve melyiken szebbek a játékok (pl. Mess Effect sorozat).

A mostanim egy ati 4890 ami sajnos már haldoklik.

A másik kérdésem, hogy egy 560 wattos táp el birja-e a kártyákat vagy mindenféleképpen kell vennem legalább egy 600 wattosat.

Az utolsó kérdésem pedig ha nvidia-t veszem az kompatibilis lesz az amd-s procimmal?

A válaszaitokat előre is KÖSZÖNÖM!!

 

Link to comment
Share on other sites

Én a GTX mellett szavazok.Jó lenne tudni mekkora a teljesítménye a procidnak mert nem biztos hogy kihajt ekkora kártyákat 100 %-ra,de szerintem biztos kompatibilis az amd procival is az intel.(Szomszédomba is egy amd 6000+ procis gépben egy nvidia 8800GTS van és jól működik.)

Link to comment
Share on other sites

A kettő közül egyiket sem ajánlom, mivel bőven nem érik meg az árukat!

 

Most csak nagyon röviden és tömören a lényeget:

 

Én a helyedben mindenképp egy GCN-es Radeont választanék. Az általad említett Mass Effect című játék alapból nem kér irreálisan magas gépigényt, jól használta a BioWare az Unreal Engine 3-at. Ehhez a játékhoz egy Radeon HD 6870 is bőven elegendő. Egy 6950-es meg abszolút felesleges lenne ha csak ezt a játékot vesszük figyelembe. Az általad felvázolt két VGA 75.000, illetve 100.000 Ft környékén tanyázik. Ha biztos vagy benne, hogy ennyi pénzt akarsz kiadni csak videokártyára, akkor a GCN-es Radeonokkal sokkal jobban jársz. Itt elsősorban a Radeon HD 7850/7870 volna a legoptimálisabb megoldás számodra, csakhogy ezek a kártyák még túlságosan frissek, így még nem igazán kapni itthon jelenleg, de idővel kapható lesz. Én azt mondom várj, míg kapható lesz itthon a Radeon HD 7800-as széria és akkor arra nyugodtan lecsaphatsz!

 

A tápkérdéshez annyit, hogy ha normális, minőségi tápegységről van szó, akkor bőven elegendő az 560 Watt, sőt, még sok is.

 

A kompatibilitás kérdésnek pedig nincs értelme. Csak arra kell figyelni, hogy ilyen brutálisan erős videokártyákat legalább egy négymagos CPU-hoz érdemes rakni.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Köszönöm szépen válaszod, utána néztem az új ati kártyáknak amiről nem is tudtam, hogy lesz és inkább akkor megvárom azt, úgy is csak fizetéskor terveztem venni a kártyát amire már egy jó ideje gyüjtök.

A processzorom négymagos azzal nem lesz gond, a tápegységem pedig Chieftec márkájú.

Még egy kérdésem lenne, hogy ezeknél a kártyáknál 3.0 PCI csatlakozást írnak, de az én alaplapom csak 2.0-s csatlakozású.

Akkor most az alaplapot is ki kell cserélnem hozzá vagy az nem szükséges?

 

A válaszodat előre is köszönöm!!

 

Link to comment
Share on other sites

Nem, a PCI-E 3.0 semmi másra nem jó, mint marketingre. Gyakorlati előnye abszolút nincs, még a PCI-E 2.0 sincs teljesen kihasználva, mivel a mai játékok úgy vannak megírva, hogy kíméljék a PCI-E buszt. A PCI-E szabvány visszafelé kompatibilis. Tehát még egyszer: a PCI-E 3.0 csak marketing húzás, semmi gyakorlati előnye nincs!

Közben már megelőztek amint látom.

 

Az OK, hogy Chieftec, de pontosan melyik modell? Nem mindegy. Ennél a gyártónál is volt olyan széria, amely nem sikerült jól. A tápegységnél a hatásfok, a 12 voltos ág erőssége, valamint a védelmi funkciók nagyon fontosak.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sziasztok. Videókártya terén szeretnék érdeklődni. A közeljövőben beruháznék egy 2GB-os modellbe, és azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik modellt lenne érdemes megvennem? A keret amit rászánnék olyan 20E Ft érték lenne. Ati kártyákat előnyben részesítem. Szerintetek ilyen áron lehet kapni normális 2GB-os kártyát?

Link to comment
Share on other sites

Nos, a 2 GB fedélzeti memóriának csak a felső-közép kategóriától felfelé van értelme, de azok kb. 55 ezer Ft-tól kezdődnek, szóval a 2 GB VRAM-ot nyugodtan felejtsd el! 20.000 Ft-ig egy Radeon HD 6670-est tudsz legfeljebb venni, amely 512 MB vagy 1 GB GDDR5 VRAM-mal van felszerelve. Nagyon kell ügyelni a vásárlásnál, ugyanis sok olyan változat van, amelyen nem GDDR5, hanem csak GDDR3 lapka van, ezeket kerülni kell!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gépemhez akarok venni memóriát!

Van benne most is: Kingston KTC1G-UDIMM

Memória típusa:DDR2 SDRAM)(2 giga dualba) (2*1 gb)

Memória sebessége DDR2-800 (400 MHz)

Modul szélessége 64 bit

 

Akarok hozzá még 2 gigát, hogy 4gb legyen

És az lenne a kérdésem, mind a 4 dualba megy?

Ilyet akarok hozzá: Tárolókap.: 2048 MB;CL: 5;Mem. Típus: DDRII;Kisz.: Dobozos;Név: KIN 2GB 800MHz DDR2 CL5 HYPERX (Kit of 2)Mem. órajel: 800 MHz

k57528.jpg

ezzel működni fog?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello,

 

adott 60 ezer Ft, ebből kellene egy olyan gép ami elsősorban filmnézésre, flash játékok futtatására jó. Néha-néha pedig rendes játék alacsony grafikán való futtatására.

Szükség van házra, tápra, optikai egységre, alaplapra, procira és vga-ra. Előszőr FM-1- es tokozású, valamint integrált CPU-val szerelt gépeket nézegettem, de nem igazán találtam teszteket, hogy pl egy HD filmmel, hogyan boldogulna.

Memória és dvd-író árát leszámolva 50 ezer Ft maradt, aminél tanácstalan vagyok, hogy mi legyen.

 

Előre is köszönöm a segítséget,

PoganyPtR

Link to comment
Share on other sites

Ez a 60 ezer forint nagyon kevés egy ilyen konfigra, kivéve akkor ha jó neked az alaplapi videokártya.

Ha meg akarod úszni akkor olyan számítógépet vegyél amibe Celeron proci van(2.66GHz), és bármilyen alaplap jó ami ezt befogadja.

Alaplap szerintem egy hasonló jó neked mint ez- 2Core1333DVI-2.66G, 2Core1333-2.66G -ez befogadja a celeron procit.

Ez így kb összesen 30-40 ezer, attól függ hol veszeszed.

A házat meg tudod venni 7000-ért is.

DVD meghajtót a legolcsóbbat kéred és szint úgy DDR2-es ram-ból is, de az már lehet 2GB-s.

Eddig összesen 55 ezer körül van.

 

A tápot 5 ezerből még hozzácsaphatod.

 

Csak az a baj hogy nincs még merevlemezed, ami minimum 15-20 körül van.

Az intel GMA(intel graphics media accelerator) nem hiszem hogy jó képed add ezért még egy PCIe videókártya olyan 13 ezerbe kerül.

 

Szerintem keress még egy kicsit, csapj hozzá vagy 30-at és már is keményebb gépet vehetnél.

Jobban megéri mert 60-ért max olyan konfigot veszel ami 1 év alatt elavul.(Nem azt mondom hogy 200 000-ért vegyél de ha már pénzt költesz rá akkor vegyél normálisat)

Link to comment
Share on other sites

Amit Teremtő írt elsőnek, felejtsd el. LGA775-öt 2012 végén badarság venni.

 

 

Az FM1 abszolút jó irány, HD filmet reggelire megeszi, kis felbontásban még játszani is lehet vele. Egy probléma lehet, hogy pont most jöttek ki az új FM2-es procik, amikre talán megérné várni, csak még kicsit drágábbak és kevés az alaplap.

 

FM1-ből processzor lehetne mondjuk a legnagyobb A8-3870K 26K HUF környékén, esetleg az eggyel kisebb A8-3850 2 ezerrel olcsóbban. Ezekhez egy fapados alaplapot hozzáraksz 15K környékén, pl. ASRock A75M. Megveszed a legolcsóbb 4GB-os DD3 RAM kitet, ~6 ezer. Tápon ne spórolj, valami kis 3-400W között FSP vagy Chieftec 8-10 ezerért. A ház meg a dvd-író kijön mondjuk 10K-ból még.

Ez már mondjuk így a 70 ezret közelíti, de megpróbáltam inkább kicsit fölébecsülni az árakat, plusz ugye tápból minőségit kell venni. Ez alá az összeállítás alá én nem mennék. Meg ugye merevlemezt nem írtál, ha esetleg az is kéne, akkor 60-ból nem lehet kihozni az igényeidnek megfelelő konfigot.

 

FM2-ből ugyanez annyival lenne drágább, hogy a procira 33K körül kéne költeni és az olcsóbb alaplapokra pedig még várni kéne néhány hetet. Előnye, hogy GPU erőben olyan 20%-kal erősebbet kapnál, CPU erőben viszont nem lenne igazi előrelépés.

 

 

Teremtő

Nem kizárt, ahogy ez a hozzászólásom is bizonyítja. Lehet lejjebb menni prociban is, ha muszáj, A6-ra vagy A4-re, de az ezer éves LGA775-ös cuccot el kell felejteni. Még ha valami Sandy Bridge-féle Celeront vagy Pentiumot mondtál volna, azzal lehet valamit kezdeni.

Link to comment
Share on other sites

Melyik elsőt?

A linkeset vagy a Celeront?

A celeront ne felejtse el ha olcsón megakarja úszni ugyanis szinte az a legolcsóbb proci a piacon.

Én is betehetnék ide egy Gamer konfigot neki, de a 60-ezer forint a legfelsőbb határ, tehát az FM kategória nála kizárt.

Én a gépre inkább 120-at szánnék és akkor már tényleg érdemes ezt újra gondolni.

Link to comment
Share on other sites

Hát nem nekem kellene, munkatársnak. Magamnak összetudnék állítani gépet, mert más kategóriában nézném, de az ilyen alsó kategóriákról fogalmam sincs :S Srácnak csak új alkatrészek kellenek és integráció kihagyásával. A vinyó vásárlásról is még ma beszéltem le, mert hogy így is szűkös ez a keret. Legjobban használtal járna, de hát hajthatatlan.

 

Erről vélemény?

Lap: GIGABYTE GA-780T-D3L

Proci: AMD Phenom II X4 945 3.00GHz

VGA: MSI R6670-MD1GD3 HD6670 1GB DDR3 - memória nem tudom mennyi fontos a HD filmeknél, de gondolom nem a legfontosabb, hogy DDR3 vagy 5.

Ház+táp: GIGABYTE GZ-X2 450W vagy GIGABYTE GZ-M2 450W

Memória: valami 5-6 ezer környékén.

 

Nah erről senki nincs aki mondjon valamit :D ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...