Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Szia !

 

Kár, hogy nem mersz belevágni a proci tuningba, ui. általában feszültség emelés nélkül fel lehet húzni egy E4500-ast 3GHz-re. A megadott pénzből egy ATI HD4850-re tellik, Nvidia-ból pedig egy 9800GTX+-ra, amit nem ajánlok.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Ha valaki tud adni egy nagyon szájbarágós leírást, hogy hogyan lehet biztonságosan a procit felhúzni akkor bele mernék vágni de magamtól nem merek játszani vele. A kártyára akkor többet is tudnék szánni ha nem kellene procit venni.

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia deszantos !

 

Megint a véleményetekre vagyok kíváncsi. Az asztali gépemet szeretném egy kicsit bővíteni, nem atom fullos brutális vasra csak egy olyan kategóriára amivel már kellemesen lehet játszani már mindennel.

 

Ezt figyelembevéve egy HD4850 tökéletesen elegendő. A fennmaradó pénzből pedig vehetnél 2x2GB 1066-os CSX memória Kit-et + egy jó hűtőt a procira. A proci húzásában segíthetek, ha úgy gondolod.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

van egy kingston 800mhz 1gb-os ramom vettem mellé egy másik kingston 800mhz 1gb-os ramot. viszont még mindig csak 1 gb-t jelez. mi lehet ennek az oka? elvileg csak annyi lenne berakom mellé és már kész is vagy van még valami más?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv.

Szeretnék venni egy AMD Phenom Quad 9950 processzort. Csak előtte szeretnék kérni egy kis segítséget, ugye van egy Asus M2R32-MPV típusú alaplapom és nem tudom hogy képes lessz-e befogadni ezt az újabb processzort :blink: . A processzorhoz Foglalatként: Socket AM2+ írnak, az alaplapomhoz meg csak Socket AM2 van írva.. annyira nem értem ezt a dolgot szóval valaki legyenszíves magyarázza el..

 

 

Link to comment
Share on other sites

007 Silence:

 

Sajnos a te alaplapod nem támogatja az AM2+ -os processzorokat.

 

Annyit jelent leegyszerűsítve, hogy a legnagyobb processzor amit a jelenlegi alaplapodba tehetsz az AMD Athlon? X2 6400+

Ha 4 magos processzor szeretnél venni akkor kell venned mellé egy olyan alaplapot ami támogatja az AM2+ -os processzorokat.

 

Utánanéztem és sajnos BIOS frissítés sem oldja meg ezt a problémát.

 

Ha tévednék akkor csak nyugodtan javítsatok ki :)

Link to comment
Share on other sites

6400+ -at nem nagyon fogsz kapni.

 

Helyette a 6000+ -t vagy a 7750 -et tudnám ajánlani.

 

Az alábbi linken találsz ezekről egy összehasonlító táblázatot:

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUSideBySide.aspx?id=451&id=33&id=506

Link to comment
Share on other sites

Azta.. azért a 6400 anyit eszik mint egy disznó :D. Nézegetem a Athlon 64 X2 7750 az AM2+ foglalat szóval az akor kiesett.

Akkor maradt a Athlon 64 X2 6000+. Szerintetek, ha vennék egy 6000+ os procit akkor egy HD 4850 ki tudnék használni teljesen nem? Ezt úgy értem hogy azért a GTA IV ,meg az ilyen újabb gamek elfutnának rendesen nem?

Link to comment
Share on other sites

van egy kingston 800mhz 1gb-os ramom vettem mellé egy másik kingston 800mhz 1gb-os ramot. viszont még mindig csak 1 gb-t jelez. mi lehet ennek az oka? elvileg csak annyi lenne berakom mellé és már kész is vagy van még valami más?

 

Szia !

 

Ennek sok oka lehet, pl. :

 

1, az alaplapod nem támogat ekkora mennyiségű RAM-ot

2, az alaplapod támogatja ezt a memória mennyiséget, de nem ilyen HW formátumban / pl. csak 4x512, vagy csak egyoldalas kivitelben, keverten nem, vagy ezt a típust ilyen módon nem szereti, vagy ilyen memó sebességen ezt a mennyiséget nem támogatja, stb. /

3, hibás az új modul

4, kontakt hibás az új modulhoz tartozó aljzat

5, letestelted az új modul aljzatát / pl. egy helytelenül bennfelejtett alaplapi távtartóval /

 

Ezeket zongorázd végig.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

hali

valaki légyszi csináljon már nekem egy konfigot innen:

http://www.idc.hu

~100ezret szánnék rá. monitor, hangfal, bill., egér van!

gépet nem nagyon használnám játékra. inkább vigye szépen HD filmeket + netezés stb.

intel-nvidia párti vagyok.

ja és még egy kérdés: most van egy 19" PRESTIGIO 1998D. ha belefér a keretbe jöhetne valami jobb monitor aminek szebb a képe. lehet széles képernyős. előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Danszter:

Samsung SH-S223F DVD-RW SATA Fekete OEM 5400,- HUF

Asus TA-B11 Midi Fekete 7900,- HUF

Gigabyte GA-EP43-S3L 775 20820,- HUF

Intel Pentium E5200 775 19900,- HUF

Galaxy GeForce 9600GT 512MB DDR3 PCI-E 22800,- HUF

Chieftec GPS-350B-101A 350W 8cm 8880,- HUF

Kingmax DDR2 2GB/800Mhz 6740,- HUF

WD Caviar Blue 1600AAJS 160GB 16MB SATA2 10900,- HUF

összesen : 103.340 - Ft

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok lenne hozzátok 1 kérdésem:Szerintetek ez a fejlesztés megéri e ha ezeket a dolgokat beadom Amd2800mhz 64 bit 1,5 ddr1 ram soltek alaplap Ati radeon HD 3650 512 ddr 2 AGP és ezeket akarom kihozni:soltek alaplap Amd 4400 mhz 2 giga 800mhz ddr2 ram Ati radeon HD 3850 512 ddr 2 PCI videokártya és ilyen árban:26000ft.

Illetve egy másik ajánlat ha a cuccaim beadom és ezeket hoznám ki:AMD 5600mhz 2 giga 800mhz ddr2 ram Ati radeon HD 3850 512 ddr 2 PCI videokártya ezért az árért:31000ft

 

Aki azt mondta hogy 26000 ért megcsinálja nekem a boltos azt mondta azért nem kell az 5600mhz-es proci mert nem hajtja meg ugy a videokártyát mint egy 4400mhz es.

 

Szerintetek melyik éri meg jobban?és miért?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

szerk.:

Hozzászólásom javítanám annyiban hogy asrock alaplapot hoznák ki. :)

Link to comment
Share on other sites

Danszter: ati hd4830 vagy nvidia 9800gt, 4 giga ram, és ha még telik rá, egy nagyobb merevlemezt

De szerintem nehezen fogsz a gépre vevőt találni.

hirdesd meg itt:

www.hardverapro.hu

 

Hudi: szerintem ne bizd a boltosra mit hozzon ki belőle, mert azt adja ami bennrekedt a raktárba.

amiket leírtál alkatrészeket, mennyiért számolná be az üzlet?

Link to comment
Share on other sites

Üdv! A kérdés a következő:

 

Melyik AGP-s kártya hasonló kaliberű mint a Geforce 8500 GT PCIe 256MB?

 

Nekem jelenleg van egy 8500gt PCIe kártya és nagyon sok olyan játék elindul rajta ami a keresztfiamnak a gépén nem.

Amennyiben lenne elfogadható áron hasonló kaliberű AGP-s kártya akkor biztosan vennének egyet.

Előre is köszi a segítséget.

 

A gépben amibe kellene egyébként most egy ATI 9250 128mb AGP-s kártya van. AMD 3200+ proci és 1GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Én ezeket ajánlom, bár AGP nem lesz olyan gyors mint egy PCIe:

 

http://teszvesz.hu/item616037790_ati_9600xt_128mb_agp.html

http://teszvesz.hu/item620095737_ati_radeon_9600xt_128mb_agp.html

 

Ez az egyik leggyorsabb AGP-s, bár én ennyit nem költenék AGP-sre, sőt, a gép sem igazán tudná kihajtani 100%-ban!

http://teszvesz.hu/item621325852_sapphire_radeon_x1950gt_gddr3_256mb_agp.html

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

a közeljövőben én is notebook vásárlásra adom a fejem ,de az a probléma hogy nagyon nagy a kínálat én meg nem tudok választani (tudom ez egy kicsit hülyén hangzik ,viszont szeretném , hogy a pénzemért olyat kapjak ami normálisan működik ).

Anyagiak terén olyan 170 ezer froncsit szeretnék a dologra szánni. Eddig ez a tipus volt az ami szinpatikus volt

MSI EX630X-018HU , illetve Hp termékeit is nézegettem és azok sem voltak rosszak . Ha nincs a gépen oprendeszer (illetve nem adnak hozzá akkor az nem baj ) ,Feljebb olvastam ,hogy asus-t az nem ajánlotok . A lényeg az lenne hogy legyen benne valami normálisabb vga (szal ne az intel csodálatos kerálmánya ). Előre Köszönöm a válaszaitokat.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem amit kinéztél jó vétel lenne, körbenéztem és azt a "teljesítményt" amit az tud, jóval drágábban adjnák ilyen (HP, meg Packard Bell nél).

Egyébként nem értem mi baj van az Asus laptopokkal. Van a családba 2 ő is és semmi gond vele, XP, WIN 7 simán felmegy rájuk még a HD fimek is mennek. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Danszter: ati hd4830 vagy nvidia 9800gt, 4 giga ram, és ha még telik rá, egy nagyobb merevlemezt

De szerintem nehezen fogsz a gépre vevőt találni.

hirdesd meg itt:

www.hardverapro.hu

oké köszi!

végül is marad minden ahogyan először ajánlottad. vagyis még sem mert egy nagyobb tápot tettünk bele. de nagyon adja a gép! köszi a helpet

Link to comment
Share on other sites

jim89:

MSI GX610PX-059 158.949Ft

ACER Extensa 5630G-642G25MN LX.EBN0C.005 160.557Ft

szvsz az acer teljesitménye jobb, de az msi-re 2 év garancia van

 

mobil cpu és gpu sorba rendezve:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...