Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok,

gép vásárlás elött állokk és szeretném egy kompllet gép konfigurácio ajánlatot kérni töletek. :)

A keret rá max:

150ezer.

 

Amit tudni kell, winchester SSD legyen benne csak és ez max 120gb.

Illetve a videokártya,alaplap téren asus vagy gigabyte árti vagyok. :)

Videokátya elég egy nagyon jó 1gb-os de nem játék széthajszolásra lesz használva. :)

SAegítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok.

 

A mellékelt linken lévő gép megéri a 25000 Ft ot?Mennyire számit elavultnak a mai technika szerint?Nem vagyok nagyon járatos a fejeletségi szintben sajna.Gondolkodom,hogy megveszem.

De a véleményre kiváncsi vagyok.

 

http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/AMD_Dual_Core_x2_3800__Uj_Acer_gep_garanciaval_10949450.htm

 

Előre is köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hali

Ehhez a konfighoz melyik alaplap menni inkább:

  • AMD Phenom II X4 955 Black Box
  • 2*2 GB Kingmax 1333 MHz-es ram
  • ASUS GTX 660 Ti 3 GB DDR3
  • Chieftec 500 W-os táp

 

Ezeket néztem:

  • ASUS M5A97 R2.0
  • MSI 970A-G46
  • ASUS M5A97 EVO R2.0

Ti melyiket vennétek?

 

Továbbá ez a HDD alkalmas lenne hozzá? Játékra akarom használni:

WD 500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD5003AZEX

 

Továbbá a VGA-t egyszerre veszem az alaplappal, szóval ha tudtok jobbat ebben az árban, azt is hallgatom.( 66 ezer FT)

Köszönöm

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Üdv mindenkinek PC vásárlás előtt állok és egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, ezt néztem ki nem tudom, hogy mennyire érné meg, igazából a boltot se ismerem de ha van esetleg valakinek tapasztalata vagy pár jó konfig ötlete azt is szívesen fogadom :) 

A gép játékra kellene és olyan 150-160 ezer forint körüli lenne a keret.

itt a link amit kinéztem: 

 

Imperium_Core_i5_HD_PC.jpg

 

Nem ragaszkodom sem a fenti konfighoz sem a fenti bolthoz, tehát akinek van akármilyen jó kis konfig-ja vagy jó ötlete, hogy mégis milyet éri meg most venni melyik ami jó azt szívesen meghallgatom.

Előre is köszönöm  :)

Módosította agentzs1
Link to comment
Share on other sites

Ez a legjobb ár-teljesítmény arányú bolt amit ismerek. Én is innen szoktam laptopokat referenciaként nézni ha valaki újat akar venni és kéri hogy segítsek benne. Próbáltam már összerakni az ő konfigjaikat vagy jobbat olcsóbban mint náluk, de egy boltban sem sikerült a dolog, ezzel is igazolva hogy tényleg rendkívül jó áron adják a termékeiket.

Link to comment
Share on other sites

Idő hiánya miatt nem olvastam végig az írásod, viszont ha a bolt rakta össze a gépet, és nem Te választottad ki a hardvereket hozzá, akkor lehet drágábban jössz ki. A tápegységre figyelj, nehogy tré minőségűt tegyenek bele! Ugyanis ha nem márkás lesz benne, könnyen elcseszhet a géppel!

 

A jó gépnek minőségi tápegység a lelke!!!

Link to comment
Share on other sites

Itt egy kicsit lejjebb görgetve 500W-os Cooler Master tápot ír. Szerintem az jó ehhez a konfighoz.

http://www.pc-outlet.hu/konfig.htm

Saját magad által összeválogatott alkatrészekből csak akkor lesz olcsóbb, ha használt cuccokat veszel. Így, hogy minden új, sakkozhatsz az alkatrészekkel napestig, nem lesz számottevő a különbség.

Link to comment
Share on other sites

rendben, már csak annyi kérdésem lenne hogy ez a videókártya mennyire bírná a dolgokat mert lehet választani bele egy felárasat is, (+21 ezerért) az úgy jobban megérné vagy ez is teljesen jó és nem éri meg ráfizetni ? :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Remélem nem írok rossz témába.

Szóval winchesterrel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Adott egy Fujitsu Siemens Lifebook C1410-es laptop (IntelCore2 T7200 proci, 2GB RAM, 80GB winyó (Seagate ST980811AS).

Nem mai darab, de arra jó, amire használom. Viszont a winyó már nagyon kicsi, nem fér el már rajta semmi új.

Szóval bele akarok rakni egy nagyobbat, erre gondoltam: 

http://www.seagate.com/www-content/product-content/momentus-fam/momentus-thin/en-gb/docs/momentus-thin-data-sheet-ds1702-10-1307gb.pdf
http://www.seagate.com/gb/en/internal-hard-drives/laptop-hard-drives/momentus-thin/#specs

Csinálnék egy pl. 80-120GB-os partíciót a windóznak, a maradékra meg mennének a zenék, filmek, adatok.. stb.

Azért nem 7200-as RPM-et akarok, mert olvastam, hogy azok hajlandóak nagyobb áramot felvenni, amit nem nagyon szeret hosszútávon a laptop, és károsodás is érheti.

Jobban tervezés-szerkesztésre szoktam használni a laptopot, szóval programozás, renderelés, konvertálás, szimulációk..ilyenek (jó tudom ezekhez nem éppen ez a legjobb vas, dehát ezzel kell beérni).

Meg ez a "SMART ALIGN™ TECHNOLOGY" nem tudom pontosan mit is jelent a gyakorlatban.

 

Szerk.: a mostani winyó méretre oké, viszont 2.5mm-el vastagabb.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok, érdekelne hogy milyen vga-t ajánlanátok? Ugyanis én sajnos nem nagyon vagyok otthon ezekben a vga- dolgokban.

Alaplap : Asus M5A78L-M LX3
Mostani vga : Nvidia gt 440 1gb
Játékra kellene, és nem muszáj hogy 200k legyen. :D

Köszi :) 
 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

üdv! laptopot szeretnék venni, nem feltétlenül újat. a lényeg a watch dogs című játékkal szeretnék játszani ami a mostani laptopomon nem kivitelezhető. összegben meg 120e fölé nem akarok menni, ha annyiból nem sikerül olyat venni akkor majd játszok vele fél év múlva...

Link to comment
Share on other sites

http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep/komplett_pc_asztali_szamitogepek/egyeb/amd_fm2_4x3900_4g_ddr3_1000g_drw_2g_hd8570d_video_1920365039.html

erről a gépről kinek mi a véleménye? ramot vennék még bele meg ha sikerül jó árban egy ssd akkor azt.

Link to comment
Share on other sites

watch dogs parkolópályára került. assassin's creed egy részével se játszottam, max payne 3, gta IV is kimaradt meg akad még egy két játék sok időm meg úgy sincs játszani szóval mire ezeket befejeztem már lesz pénz új videókártyára is ha addig nem szerzek be egy konzolt. egyébként úgy néz ki fenti gép lesz 8giga rammal meg a proci hűtésével ahogy olvasgattam páran nincsenek megelégedve így az lesz módosítva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

gépvásárlás előtt állok, 30.000 ft rá a keret, 35.000 a plafon :D és ezt néztem ki magamnak:

http://goo.gl/D4kHhU

tudom nem egy nagy szám, igazából nekem csak arra kéne hogy netezni, film nézésre, FB, skype, Live for speed alacsony-közepes graf.beállításokkal, és ami fontos !!!

Sony Vegas progit is használnék "látástól vakulásig" tehát egész nap...és ez a legfontosabb hogy ez is elmenjen rajta.

 

DE, van 1 másik gép is 30.000-ér:

 

- alaplap: MSI P43T-C51 (MS-7519)
- CPU: DualCore Intel Pentium E5400, 2700 MHz
- RAM: Kingmax KLDD48F-A8KB5 (1 gb)
Kingmax KLDE88F-B8KW5 (2 gb)
-VGA: ATI RADEON HD 5670
-Optikai meghajtó: LG DVD író
-Tápegység: Chieftec cft-560-a12c (560W)
-HDD: Seagate barracuda 7200.9 160 Gb

 

Szerintetek melyik lenne a jobb gép ezekre a dolgokra, amiket fentebb felsoroltam? 1. vagy a 2.?

 

szerk.: igazából nagy dilemma ez, mert elsőnek 4 magos a procija, a másodiknak csak 2 magos, viszont a másodikba van 3 gb ram, meg valamirevaló VGA-ja, első viszont nem túl jó, de ott az a 4 mag :D

és csak ezt a 2 gépet találtam ebben az árkategóriában, a többi használhatatlan, vagy nem jó, gyengébb, vagy fos alaplapi VGA van...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...