Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok, eléggé nagy GTA rajongó vagyok, és az a gondolat formálódott meg a fejemben, hogy korszerűsíteni kellene a hardvereket a gépemben a játék megjelenéséig. Nézegettem a Max Payne 3 rendszerkövetelményeit, mert elvileg ahhoz hasonló lesz a GTA V-é is, és szeretném ha azért a játék elég jól futna, úgyhogy a videókártyát, a ramot, a processzort és még talán a processzor hűtőjét is ki kívánkozom cserélni, lehetőleg olyan problémák nélkül, hogy a rendszert újra kellene telepíteni.

 

A jelenlegi helyzet:

Alaplap: ASRock G31M-S R2.0.

CPU: Intel Pentium Dual-Core E5400 @ 2,70 Ghz.

VGA: GeForce 9500GT @ 512 MB VRAM

És 2 GB RAM, aminek a típusát pontosan nem tudom.

 

Tekintettel tárcámra nem a legfelső árkategóriában gondolkozom, de persze hajlandó vagyok a tartalékaim felhasználására.

Van két lista melyekről nézegetem a kiszemelt hardvereket, mindegyiken teljesítmény szerint csökkenő sorrendben vannak felsorolva

 

a CPU-k:

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=G31M-S%20R2.0

 

És a VGA-k:

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-7.html

 

Tehát azt szeretném kérdezni, hogy ki mit ajánl, mire kellene odafigyelnem a folyamatok során.

Link to comment
Share on other sites

Pénzösszeg hiányában csak annyit tudok mondani, hogy felejtsd el a régi 775-öt, ezzel együtt persze új alaplap is kell. Egy GTA esetén nem adnám i5 alá, ezzel együtt 4-8GB RAM, illetve egy GTX 560 Ti lenne megfelelő a mai játékokhoz. Ha K szériájú a proci, akkor Z77 alaplap kell, hogy lehessen szorzót állítani.

Persze ezek csak akkor vannak érvényben, ha a pénztárca engedi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy az

http://www.pc-outlet.hu/lenovo_ideapad.htm

található Lenovo Y580-at érdemes e megvenni, és ha igen, akkor melyik konfigban ? megér + 40K-t 32gb SSD ?

Ha nem, akkor milyen laptopot tudnátok ajánlani ? 200-350K között szánnék rá pénzt, és szeretném ha egy 4-5 évet azért ki is húzna.

Esetleg még ha valaki ismeri magát az oldalt, tudna róla véleményt mondani ?

Remélem jó helyre írtam!

Előre is köszi :)

 

 

Ui.: Esetleg ilyen 300k körüli árkategóriából egy asztali konfigot tudnátok mondani ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Kis segítséget kérnék! Olyan laptopot szeretnék venni amin futnak a legújabb játékok is nem feltétlenül max felbontással! :)

Nem vettem még laptopot mire figyeljek oda? Van jó tanácsotok?

Kicsit elmaradtam a technika figyelésével mostanában! Köszi előre is a segítséget! :)

 

http://www.currys.co.uk/gbuk/toshiba-satellite-p850-31l-15-6-laptop-silver-17056570-pdt.html

Erre gondoltam! Valakinek lenne véleménye?

Link to comment
Share on other sites

http://www.laptopdiszkont.hu/index.php?main=main&page=bolt&subpage=kirakat&itemid=15657&op=details&mode=laptop_uj

 

http://www.laptopdiszkont.hu/index.php?main=main&page=bolt&subpage=kirakat&itemid=16013&op=details&mode=laptop_uj

 

http://www.laptopdiszkont.hu/index.php?main=main&page=bolt&subpage=kirakat&itemid=15541&op=details&mode=laptop_uj

Link to comment
Share on other sites

Van egy viszonylag régi konfigom és szeretnék bele procit venni! Nem tudom mit bír el a kicsike, ezért is kértem segítségetek:

 

A jelenlegi gépem:

 

CPU típusa: DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200) (s775)

 

Alaplap: MSI MS-7293VP

 

Rendszermemória: 3072 MB (DDR2 SDRAM)

Transcend JM2GDDR2-8K (1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Kingmax KLCE88F-B8KU5 (2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)

 

Videokártya: ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)

Próbálnék újabb játékokkal játszani és bár nem MAX grafikán de pl most egy Far Cry 3 elment a gépen... egy Prototype 2 már nem d1.gif Egyre több alkalommal futok szembe azzal, hogy gyenge a procim, így kérdezném egy ilyen lapba mit vennétek? Árban nem gondolkoztam, de azt tudom hogy használt is megfelel...

 

Kérdés mire kell figyelnem ezen felül? Gyári hűtés van a jelenlegi procin , elég lesz e ha nagyobbat veszek, stb? (

http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep_alkatresz/processzor_cpu/intel/intel_core_2_duo_e7400_775_processzor_cpu_1700470997.html

pl egy ilyen már nagy előre lépés lenne?)

Köszönöm előre!

Link to comment
Share on other sites

Erre a gépre én már inkább nem költenék.Igaz mint az aláírásomban szerepel nekem is E7400 van de én 4 éve újonnan vettem.2 évig gyári 2.8 GHz-n ment 40-45 fokig. 2 év után megh lett húzva 3.4-re ami miatt gyári hűtő már kevés volt (65-75 fok lett a proci) ezért vettem rá egy komolyabbat így terheléssel is 45 fok a plafon húzás mellett is.De a kérdésedre válaszolva szerintem észre lehet venni a mostani és amit kinéztél proci között.Bár amihez kiírták hogy húzva volt nem sok jót sugall, olyat biztos nem vennék használtan amit már húztak.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a tippet!

Értelem szerűen nem az a célom hogy húzott procit vegyek, tisztában vagyok azzal, hogy nem az a legjobb választás! De mint kiderült (egy másik fórumon írták nekem) hogy alapom nem is támogat, max Core2Duo E6700-ig!

 

Valóban? Ez az MSI lap ennyi tud?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szevasztok!

Decemberben kaptam egy gépet. Ajándék volt, amiről nem tudtam előre, így semmilyen beleszólásom nem volt. Maga a konfig így fest, nagy vonalakban:

  • Windows Version: Microsoft Windows 8 (build 9200), 64-bit
  • Processor: Intel® Core i5-3330 CPU @ 3.00GHz
  • Graphics Card: AMD Radeon HD 7000 series
  • Total RAM: 7.9 GB

Az op rendszer már fel volt rá telepítve, mikor megkaptam, illetve mellé pár Acer program.

Ahogy én megtudom ítélni, azért nem egy ócska darab, mégis a 2010-es játékok is minimum grafikán rettenetesen szaggatnak. Élvezhetetlenek. Ilyenek pl: Silent Hunter 5, Grand Theft Auto IV, Test Drive Unlimited 2.

(Nem csak játékra használnám, de egyenlőre itt tartok)

 

Mi lehet a probléma ami miatt ilyen rosszul kezeli a programokat és mi a megoldás rá?

Gondoltam rá, hogy esetleg a Win 8 a gond, de eredeti, így csak akkor válnék meg tőle, ha tényleg nincs más megoldás, mivel ha saját magam telepítem az OP rendszert, az tuti nem lesz eredeti. :D

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok biztos benne, hogy ez a megfelelő válasz erre:

Display Driver ver. 9.012

Igazából mindent feltelepítettem, amit az AMD honlapján találtam Radeon HD 7xxx Win 8 x64-ra

Nem vágom, hol tudom megnézni a gépen a verzió számot

 

de pl a Driver San Francisco full grafikán tökéletesen működik, bár talán ahhoz kevesebb teljesítmény is elég

viszont gépigényt nézve a korábban említettekhez is megfelel a gépem, sőt meghaladja, ennek ellenére nem klappol

Link to comment
Share on other sites

Igazából bármelyik játéknak lazán futnia kéne.

13.1-es a legfrissebb catalyst, ahogy nézem.

Win8 nem tudom hogy működik, gondolom win7-hez hasonló. Catalyst control centert elindítod és információnál látod a verziót.

 

Amúgy laptopról beszélünk, ugye?

 

Link to comment
Share on other sites

Nem valószínű, hogy a Windows 8 (egymagában) okozza, még nem találkoztam olyan (nem őskövület) játékkal, ami ne ment volna ugyanúgy, mint 7 alatt. :)

 

Ahogy elnézem, a 9.012 stimmel, a 13.1-es csomagban ilyen driver van.

Link to comment
Share on other sites

asztali gép

azt írja, 13.2-es van telepítve

lényegében kezdőképernyőt leszámítva, ugyanaz, mint a Win 7, én se gondolnám, hogy az a gond

Game Booster egyáltalán nem segít a problémán

néhány helyen azt írták, állítsam át az ilyeneket Win XP SP3 kompatibilisre, de szintén eredménytelen, sőt inkább le is rontja a játékot, mert után a beállításokban nem állítható a brightness

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Adott egy számítógép:

 

CPU: Core 2 Duo E6320 1.86 Ghz

Alaplap: Asus P5QL SE

Ram: Kingmax 800 Mhz vagy 1033 Mhz nem tudom pontosan de 1 db és DDR2

Videókártya: Sapphire Raedon HD 4670 1GB DDR3

HDD: Western Digital Sata 500 GB

Táp: A márkáját nem tudom pontosan, de nem az a noname fajta, hanem kicsivel jobb, 450 vagy 500 Wattos

Optikai meghajtó: LG DvD író/olvasó

Hűtés:

CPU hűtő: Nem a sima ventilátoros hűtő, hanem a jobbik, amiben van az a folyadékpaszta és azt forgatja benne, meg az oldalán egy venti

HDD hűtő: Sima rácsavarozva a HDD-re

 

A kérdésem az lenne, hogy mennyiért számítja be a gépet egy infós bolt, meg ha én vennék egy ilyen gépet használt konfigokból, akkor mennyiért tudnám pontosan ugyanezt a gépet megvenni.

 

A másik kérdésem pedig, hogy rakjatok már össze nekem egy játékgépet a lehető legolcsóbban. Igen tudon, hogy a gamer pc-k nem olcsók de amennyire lehet, rakjunk már össze egy jót, ráadásul új alkatrészekből. Az új gépbe minden kellene, CPU, HDD stb...

 

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket, és mindenkinek további szép estét, üdvözlettel: Oldjawa25

Link to comment
Share on other sites

Használtpiacban nem vagyok otthon, szóval ezek az árak nem 100%-osak, de mivel más úgyse reagál, próbálok valami támpontot adni.

 

processzor kb 6K

lap 5K

memóriára nem írtad, hogy 512-es vagy 1 gigás, ha 1 GB, akkor 2,5K

videókártya 8K

táp mondjuk 4K

HDD 8K

cpu hűtőt így nem nagyon tudom belőni, de tényleg valami komolyabb, az is érhet 3-4 ezret

ODD legfeljebb 1K

ház ha csak valami noname pléhdoboz, az is csak 1K, ha komolyabb dolog, lehet több

 

Szóval összességében én 40K körülre mondanám. Arról már tényleg fogalmam sincs, hogy ezt egy bolt mennyiért veszi meg.

 

Játékgépnél a legfontosabb infó lenne, hogy milyen felbontást tud a monitorod (esetleg a jövőben tervezed-e cserélni), mert ahhoz kell belőni a vga-t, bár ha a legolcsóbbat szeretnéd, gondolom 1280×1024-ről van szó.

 

Akkor az új konfig.

Lehető legolcsóbban, meg jót is, hát az általában üti egymást. Első körben itt van az a konfig, aminél rosszabbat játékgépnek én nem ajánlanék szívem szerint, persze ez nem a legolcsóbb.

Alaplap ASROCK FM2A75M-DGS 15.723 Ft

Processzor AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX 19.304 Ft

Memória KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX 14.757 Ft

Videókártya VTX3D VX7770 1GBD5-DH HD7770 1GB GDDR5 PCIE 27.553 Ft

Merevlemez TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100 17.767 Ft

Optikai egység SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 4.521 Ft

Ház THERMALTAKE VN900K1W2N Commander GS-II 11.290 Ft

Táp CORSAIR Builder Series CX430W v2 13.233 Ft

Összesen: 124.149 Ft

 

Gondolom ez az ár még sok. Hol lehetne spórolni? Lehet egy gagyibb házba rakni, azon nyerhetsz 5K-t is. Lehet gagyibb tápot alá tolni, de ezt nagyon nem ajánlanám. HDD-ből rakhatsz bele 500 gigásat 14K környékén (HDS721050CLA362). Videókártyából lehet lejjebb menni, 7750 vagy 6670. Ez persze azzal jár, hogy az új játékoknál talán már most is, de a nem túl távoli jövőben mindenképp döcögni fog. Memóriából lehetne csak 4 GB, spórolva 6-7K-t, szintén nem ajánlanám így 2013-ban.

A legolcsóbb megoldás a cpu-lap-gpu kombóra:

Alaplap ASROCK B75M-GL 15.431 Ft

Processzor INTEL Celeron G1610 2.60GHz 1155 BOX 11.062 Ft

Videókártya SAPPHIRE 11192-14-20G HD6670 1GB GDDR5 PCIE 19.831 Ft

 

Ha minden spórolást megcsinálsz, legfeljebb 85-90K körülre tudod leszorítani a végösszeget.

 

 

Ja, és végül szeretném megjegyezni a topik látogatóinak, hogy teljes konfigok összerakásában sokkal gyorsabban kapnak segítséget a Prohardver fórum "Milyen asztali gépet vegyek?" topikjában.

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok!

Decemberben kaptam egy gépet. Ajándék volt, amiről nem tudtam előre, így semmilyen beleszólásom nem volt. Maga a konfig így fest, nagy vonalakban:

  • Windows Version: Microsoft Windows 8 (build 9200), 64-bit
  • Processor: Intel® Core™ i5-3330 CPU @ 3.00GHz
  • Graphics Card: AMD Radeon HD 7000 series
  • Total RAM: 7.9 GB

Az op rendszer már fel volt rá telepítve, mikor megkaptam, illetve mellé pár Acer program.

Ahogy én megtudom ítélni, azért nem egy ócska darab, mégis a 2010-es játékok is minimum grafikán rettenetesen szaggatnak. Élvezhetetlenek. Ilyenek pl: Silent Hunter 5, Grand Theft Auto IV, Test Drive Unlimited 2.

(Nem csak játékra használnám, de egyenlőre itt tartok)

 

 

A problémám még mindig fenn áll, már leszedtem egy Win 7 SP1 telepítőt, de tartok tőle, hogy az újratelepítés se fogja megoldani a gondomat.

Lehet, hogy amiatt nem kezeli jól ezeket a programokat, mert 64 bites a rendszer?

Link to comment
Share on other sites

Ha felrakom a Win 7-et a mostani 8 mellé, akkor ugye berakja a 8-at egy old mappába. Később, ha mégis kellene vissza a Win 8, le tudom törölni a 7-et úgy, hogy újra használni kezdje a már fent lévő 8-at?

(Ez egy de szép mondat lett xD)

Eredeti a 8, ha nem muszáj, nem törlöm le.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...