Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Számítógépvásárlás előtt állok, az általam választott alkatrészekből mit cserélnétek le, s mire érdemes figyelni?

Eddig ezeket néztem ki, a keret rá 70.000 Ft.(ház, író, winchester van)

 

Processzor: Intel e5500 vagy e6600 a kettő között filózok, melyik érné meg jobban. 16k-20k.

Memória: KingMax DDR3 2GB 1333Mhz 6000Ft vagy KingMax DDR2 2GB 800Mhz

Alaplap: ez jó kérdés, gőzöm sincs melyiket érdemes venni, melyik márkát, de támogassa a DDR3-at, ha nincs ilyen lap 20k alatt, akkor jó a DDR2-es, akkor más ramot veszek bele.

Videokártya: Sapphire Radeon 5750 512mb 26k

Tápegység: ?????

 

Válaszotokat előre is köszönöm,

üdvözlettel: jangoo

Link to comment
Share on other sites

Én az e6600-at ajánlom a +2megás cache miatt. Nah meg inkább C2D mint Pentium. DDR3 olcsóbb,gyorsabb,újabb. A DDR2nek már most magasabb az ára és gondolom idővel ez emelkedni fog még. Tehát később ha vennél + ramot azt olcsóbban fogod megúszni.

20k alatt simán kapsz lapot ami DDR3at támogat. Tápból 450W ill 500W-ost...de azért inkább egy drágább 450est mint annál olcsóbb 500ast. Videókártyáról nem tudok mit írni...én az Nvidiát pártolom.

Link to comment
Share on other sites

amd-s és nvidiás vagyok, javasolom, hogy a processzorhoz illő gigabyte alaplapot és tápot vegyél, valamint a kingmax helyett ajánlom a geil vagy csx ram megvételét, hosszú élettartammal és megbízható működéssel hálálják meg a nagyobb ráfordítást. hasonló a helyzet az nvidia videokarikkal is. ráadásul az nvidia felajánl egy lehetőséget, imélcímedre értesítést küld, ha újabb driver készült el a kártyádhoz.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Jó ideje azon gondolkozom, hogy milyen videó kártyát vegyek a számítógépembe! Mert a mostani kártyám eléggé, rossz választás volt, és gondoltam tőletek megkérdezem, hogy mit tudtok ajánlani! A jelenlegi konfigom!

CPU típusa: DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+

Alaplap neve: Asus M3N78-VM

Rendszermemória: 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Opr. neve: Microsoft Windows 7 Ultimate 64bit

Táp: 400W

 

Amit még szeretnék hozzátenni, hogy az ár az legyen 20 000 és 25 000 Ft között! Ha akármilyen kérdésetek van még, hogy választ tudjatok adni, csak kérdezzetek! További szép napot, és kellemes ünnepeket!

Link to comment
Share on other sites

Hali

 

Attól függ most milyen van benne mert a 20 -25 ezerből lehet venni aránylag normális vidikarit de én inkább olyan 30-40-t raktam volna ráfordításra, vagy esetleg 50-t abból már kijön egy N460GTX is.

 

Ebből a 20-25 ből én ezt a kettőt venném:(Hogy melyiket döntse el mindenki maga.Személy szerint Nvidia párti vaygok de van aki az ATI kártyákat szereti)

 

GF N240GT 1 GB PCI-E (128 Bit, DDR-III)

 

HD 5670 512 MB (128 Bit, DDR-5)

Link to comment
Share on other sites

a mostaniról nem is adok inkább említést, mert ez nem is videó kártya szerintem! Amúgy köszönöm a gyors választ, legalább most már leszűkült a kör 2 videó kártyára! Az ár az azért csak ennyi, mert jelenleg erre van keretem, vennék én 60k ért is csak ha nincs miből:D!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hello,

 

egyik ismerősnek van egy Dual Core 2.6-os processzora (LGA 775) és hozzá 1 GB DDR2 memória.

E köré kéne valami gépet összerakni durván 50 ezer Ft-ból.

Szóval ház, táp, vga, alaplap. Több memória jelenleg nem fontos, majd ha lesz rá pénze.

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sziasztok nekem olyan kérdéseim lennének,hogy le akarom cserélni a jelenlegi vasamat mert túl gyengécske....van benne egy 3.0hgz intel proci egy foxcon 915-ös alaplap és 2x512ddr2 ram meg ati 3450256mb video kari.....nos nem akarok új vasat sem venni egészet olyat csinálhatok,hogy a ventilátort a tápot meg a vidi karit és a hangkarit megtartom és az új vasat teszem neki be? 2ventillátor van most benne de az új procihoz is vennék egyet a gépemben van hely........köszönöm a válaszotokat

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok! A gépem nagyon lassú és fejleszteni szeretném, több memóriávalde nem értek hozzá :-((

 

Az olvastam ki az everestből, hogy a memória DDR SDram. Most ez DDR, vagy SD??? Úgy tudom, hogy a kettő nem ugyanaz!

Az alaplap ASUS P4P800-VM

64 bit

cpu Intel pentium 4, 3000MHZ

eddig 2db 512-es ram van benne.

Pl ha másolok egyik meghajtóról a másikra, 1 db. avi file-t 5-10 perc alatt ír át.

Ha több dolgot csinálok egyszerre, arról már ne is beszéljünk! Nézegettem a Vaterán a ramokat, de nem tudom, hogy milyennel és hogyan lehetne bővíteni?

 

Link to comment
Share on other sites

A lassúságnak nem csak a memória a hibás! processzor, operációs rendszer, lassú meghajtók!

Ha pl ugyan arról a HDD-ről másolsz csak másik könyvtárba, akkor egyszerre kell olvasnia és írnia is a meghajtót, ezért felére csökken a sebesség!

Egy ilyen géptől ne várj csodát!

Ha több folyamat is van, akkor is ugyan ez a helyzet, ha 2szer kell olvasnia vagy 2szer kell írnia a meghajtót, akkor is csökkel a sebesség, valamint a processzor ütemezi a folyamatokat.

 

Az alaplapodba DDR1 ram való!

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm a választ! És egy, vagy két oldalas, vagy mindegy?

 

Ugyanarra a meghajtóra villanás alatt másol, ccsak másikra rettentő lassú. Szerinted rossz- azaz elavult- a gépem?

Sajnos, nem tudok másikat venni, egyben semmiképp :-((

Link to comment
Share on other sites

A "villanás alatt" az csak áthelyezéskor van. Ugyan is olyankor nem másol hanem csak az elérési címet változtatja meg!

Nem azt mondtam, hogy rossz a géped, csak régi, és ne várj tőle csodákat!

Szerintem ez így pont jó film nézésre, zene hallgatásra, internetezésre!

Esetleg újra telepítheted az operációs rendszert, és kikapcsolhatod a felesleges programokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

 

akarok venni egy második notit. 150e Ft alatt. Úgy sejtem, hogy Lenovo-IBM, vagy Packard-Bell márkájú lesz, amit eddig olvasgattam specifikációkat, ezek tetszettek a legjobban.

 

Apple, Sony, és HP kizárva.

 

Nem kell nagy akksi, tehát nem kell hogy 10-12 órát kibírjon (jó procival, integrált videókártyával, 10"-os monitorral megoldható, láttam már olyan Toshiba gépet). Elég ha 4-5 órát kibír. Fontos a WiFi, a nagy HDD, erős processzor, jó videókártya. Monitor végülis mindegy, de nem akarok 10" körüli kisgépet, szóval valami 14-15 körüli kéne. (jobban lehet nagyobb gépen gépelni, nagyobbak a billentyűk) jól jönne még egy numpad is, meg egy ODD, sok USB, és eSATA, meg videókimenetnek elég nekem egy VGA is, nem muszáj HDMI. Ja és a sok RAM is jó lenne, a legtöbb gép 2GB-tal szerelt, de némelyik 3-mal, inkább preferálnám a 3 GB rendszermemóriát. Legyen 64bites architektúra, és több magos proci, de szerintem ezek már alapvető dolgok manapság.

 

Szóval kb. ezek az elvárások. Ujjlenyomat olvasó, kamera, meg ilyenek abszolút nem fontosak. Ha valakinek van valami jó tippje, esetleg bolt megjelöléssel, hogy hol érdemes, akkor azt megköszönném. Félig Győrben, félig Budapesten lakok, szóval szerintem nem lesz gond a beszerzéssel, e két városban biztos minden kapható, és minden van. A mostanim ami mellé ez lesz a második, az Toshiba, azzal is nagyon meg vagyok elégedve.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hali. Kinéztem egy videokártyát, vélemény kellene róla (megéri, nem éri, hasonló árban jobb vagy ilyen olcsóbban stb...):

 

http://ipon.hu/webshop/product/_asus_eah5770_cucore_2di_1gd5_pcie/137832

 

Remélhetőleg hamarosan lesz rá pénz is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ha még aktuális a Radeon HD 5770-es kérdésed:

 

Korrekt, remek kártya, 30.000 Ft alatt az egyik legjobb választás. A vásárlás előtt tudnod kell a hátrányairól is (már akinek hátrány). Ide tartozik például, hogy mivel UVD 2.2-es multimédia motorral van felszerelve, nem képes a DivX/Xvid videók alatti hardveres gyorsításra. Ezt leszámítva tényleg egy remek megoldás, ugyanis a Juniper GPU nagyon jól sikerült, a fogyasztás alacsony miközben a sebesség ehhez képest kitűnő. Röviden tehát ha számodra nem fontos az UVD 3, akkor ez mindenképp nagyon ajánlott vétel!

 

 

 

 

fgshp (notebook üggyel kapcsolatban):

 

 

http://ipon.hu/webshop/product/_acer_aspire_as5742g_484g64mnkk_lx.r8z0c.029/178671

 

http://ipon.hu/webshop/product/_samsung_rv511_np_rv511_s01hu_ezust/172843

A két gép közti legfontosabb különbség a videokártyában rejlik. Az Acer gépben egy Radeon HD 6370-es van, míg a Samsung gépében egy GeForce Go 315. Ez utóbbi képes a DivX/Xvid alatti hardveres gyorsításra is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. Van egy Fujitsu Siemens Amilo PI 2512 típusú laptopom, amiben jelenleg 1 GB DDR2-es memória figyel. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám kideríteni, hogy van-e még szabad memóriahely a gépemben? Gondoltam rá, hogy szét kellene szednem, csak garancia nincs már rá és laptopban még nem igazán nyúlkáltam, szóval úgy gondoltam, előbb megkérdezlek titeket.

Link to comment
Share on other sites

Ezt úgynevezett rendszer-diagnosztikai szoftverekkel lehet lecsekkolni. Egy remek alternatíva ehhez a Speccy, amely amellett, hogy tud magyarul és teljesen freeware, van natív 64 bites támogatása is. Telepítés után bemész a RAM szekcióba, és ott ki fogja írni neked, hogy hány darab modul van beépítve és hány darab szabad slot van még.

A Speccy hivatalos oldala:

http://www.piriform.com/speccy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok, ezt az eredményt kaptam a canyouruniton egy játékhoz, ami még nem jelent meg:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/836/unled1lc.jpg/

 

Az érdekelne, h aggódnom kell-e a két x miatt, mert ha csak a számokat nézem, úgy megfelelnének azok is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Gépfejlesztésben kérném a tanácsotokat. Jelenlegi konfigom:

 

Alaplap: ASUS P5KPL-C/1600

Processzor: Intel Core?2 Quad Processor Q6600 @ 2.40 GHz

Memória: Kingmax 3 GB 1066 MHz

Videókártya: ASUS Galaxy GeForce 8800 GT

Táp: 300W

 

Amit cserélnék:

 

Memória: GEIL Ultra 4096MB DDR2 1066MHz KIT

Videókártya: GAINWARD Geforce GF480GTX 1536MB

Táp: CORSAIR Enthusiast Series TX650W v2

 

Szerintetek ez így jó lenne? Tulajdonképpen azért is kellene gépet fejlesztenem, hogy ha kijön a Battlefield 3, amit már előrendeltem, akkor jó lenne full grafikán tolni.

 

Amit még nem értek, hogy mi a különbség a kettő kártya között:

 

http://www.lendimultimedia.hu/termek.php?product=videnvpc00059_gainwardgeforcegf480gtx1536mb

http://www.chipland.hu/termekek/VGA-GeForce-480GTX-ASUS-PCIE-ENGTX480-2DI-1536MB-DDR5/023897/

 

Mert bárhogy is nézem én csak az első nevében a "GF" jelzőt találtam, na meg az árkülönbséget, ami majdnem 100e...

Link to comment
Share on other sites

Azt is vedd figyelembe, hogy a jelenleg 2,4-en hajtott processzor jelentősen visszafogná a 480-at.

A 4GB DDR2 rablás, bőven jó a mostani 3GB. Alapjában véve is drága a DDR2 a 3 térhódítása miatt, de +1 gigáért egy full szettet cserélni abszolút nem éri meg.

A két kártya pedig ugyanaz.

 

Egyébként a BF3-ig van még 3 hónap, szvsz még semmi értelme beruházni egy új gépre.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Gépfejlesztésben kérném a tanácsotokat. Jelenlegi konfigom:

 

Alaplap: ASUS P5KPL-C/1600

Processzor: Intel Core?2 Quad Processor Q6600 @ 2.40 GHz

Memória: Kingmax 3 GB 1066 MHz

Videókártya: ASUS Galaxy GeForce 8800 GT

Táp: 300W

 

Amit cserélnék:

 

Memória: GEIL Ultra 4096MB DDR2 1066MHz KIT

Videókártya: GAINWARD Geforce GF480GTX 1536MB

Táp: CORSAIR Enthusiast Series TX650W v2

 

Szerintetek ez így jó lenne? Tulajdonképpen azért is kellene gépet fejlesztenem, hogy ha kijön a Battlefield 3, amit már előrendeltem, akkor jó lenne full grafikán tolni.

 

Amit még nem értek, hogy mi a különbség a kettő kártya között:

 

http://www.lendimultimedia.hu/termek.php?product=videnvpc00059_gainwardgeforcegf480gtx1536mb

http://www.chipland.hu/termekek/VGA-GeForce-480GTX-ASUS-PCIE-ENGTX480-2DI-1536MB-DDR5/023897/

 

Mert bárhogy is nézem én csak az első nevében a "GF" jelzőt találtam, na meg az árkülönbséget, ami majdnem 100e...

 

Ha megengedtek még egy véleményt és egy jó-tanácsot:

Én semmi esetre sem vennék GeForce GTX 400-as kártyát a mára igencsak rossznak mondható ár/érték mutatója miatt. 60.000 Ft-ért kapnál például egy Radeon HD 6950-et, ami jóval gyorsabb. Ha azonban mindenképpen NV gyártmányt szeretnél, akkor én inkább a GeForce GTX 560 Ti jelzésű kártyát ajánlanám! Ha csak egy darab kártyát akarsz venni, akkor a tápegység amit kiszemeltél túlságosan nagy és drága, bőven elegendő lenne egy 500 wattos modell is.

A RAM-ot illetően pedig, én inkább még egy GB-os modult belepakolnék a jelenlegi 3GB mellé. A DDR2 modulok ára nem nevezhető éppenséggel barátságosnak a DDR3-hoz viszonyítva. Neked van ár 3 GB, így még egyszer 4 GB-ot venni szerintem pénzkidobás. Vegyél egy 1 GB-os modult mellé és meg is van a 4 GB.

Én ezeket a lépéseket tartom ésszerűnek, ráadásul így jelentős összeget is meg tudsz spórolni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...