Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Videókártyát szeretnék venni és tőletek szeretnék ötleteket kérni ,hogy milyet is vegyek ,mert nem vagyok jártas még annyira ebben a témában.Úgyhogy várom az ötleteket.Segítségeteket előre is köszönöm. :)

 

konfigom:

Intel Celeron D 347, 3066 MHz (23 x 133)

512MB Kingston DDR2-533MHz SDRAM(de akarok bele nagyobbat venni !!!)

Alaplap neve Foxconn 45CM/45GM Series

-----------Effektív órajel 533 MHz

-----------Busz szélessége 64 bit

-----------Sávszélesség 4266 MB/mp

Táp: M-TECH 400W

 

(PCI-E x16)

 

Lenne még egy kérdésem(,ha lehet.) : Megszeretném tudni ,hogy mitől is függ a kompatibilitás a videókártya és az alaplap között?

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

 

A hozzászólásom óta már járt szervizben a gép, ahol kiderült hogy az alaplap nem megfelelő rögzitése miatt a processzor hűtőjének hejre "pattintása" közben elrepedt egy-két hajszál vékony vezető az alaplapban, ami ezért nem küldött jelet a videokari felé...

 

Végül nem derült ki hogy a szervizes faszi hibája e, aki az alaplapot berakta, vagy a túl fejlett erőnlétemnek tudható be a gikszer.

 

Mivel ez még AGP-s alaplap volt, és ehhez már nem nagyon voltak alkaltrészek, jobbnak láttam az alaplap cserét, de mivel a meglévő alkatrészek között volt egy AGP-s videokártya és három DDR I-es memória, ezért az uj alaplaphoz új videokari és DDR III-as memoria is kellett, a végösszeg ( a processzor nélkül) 50.000 ft fölött ért véget, de legalább lett egy jó kis gépem.

 

Ezt hittem.

 

Felraktam egy 32 bites windows 7-et, egyszer.

 

Minden szép és jó volt, amig az alaplaphoz kapott telepitő dvd-t be nem nyomtam és rákattintottam az "Install All" gombocskára, ami minden kelléket felrakott, köztük egy Norton Internet security-t is, a már meglévő AVG antivirus mellé... Ezek kikáozták egymást, újratelepités MÁSODSZOR...

 

A második ujrahuzás után gondoltam gyorsitok gyorsan felinstalláltam minden szükséges alap programot (dvd iro, winrar, commander...stb...), eközben lefutott a windows Update is.

 

A rendszer felállt, már majdnem bontottam a pezsgőt.

 

Erre. Kék halál.

 

A hibaüzenet a következő: PFN_LIST_CORRUPT

Stop: 0x0000004E

 

:):):):):)

 

A két winchesterből csak egy van bekötve, amire a rendszert kéne rakni, azis formázott (üres:):):)) állapotban.

KEresgéltem megoldásokat Googlen, arra jutottam hogy valamien frissen felrakott driverrel lehet a gond... De hogy? Az az egy winchester amit felfog, az tök üres.

 

Elinditanám a windows 7 telepitöt, épp hogy csak elindulna a telepités, ujra jön a PFN_LIST_CORRUPT... hibaüzenet.

 

Nemis tudom hogy ezt segitség kérés gyanánt irtam e le, érdekes történet, az biztos.

 

HA valaki tud, segitsen, megköszönöm, de hétfőn szerviz gyanus a történet, csak a pénz meg véges, és a gép meg a melohoz kell, ezért ráadásul még sürgős is lenne :):) :o

:):)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséged Summer Plump.

A te segítségeddel ,most már tudom ,hogy milyet vegyek. :)

 

Csak még egy-két dologban nem vagyok biztos.

Először is az lenne a kérdésem ,hogy ez biztos kompatibilis az én gépemmel?

Másodszor pedig mi a különbség DDR2-es és a DDR3-as között?

 

Ahogy utána olvasgattam ,azt vettem észre ,hogy rendszerkövetelménye minimum 1GB RAM.

Vagyis az lenne a kérdésem ,hogyha veszek 1GB-os RAM-ot az együtt fog működni a jelenlegi 502 MB-os RAM-ommal és

így lesz 1526 MB Ram-om ,vagy nem ???

 

U.I.: Bocsánat a sok hülye kérdésért ,de nem nagyon értek még ehhez.

 

-----------------------

pub__2,3,32,37,238,681,825,158,93,9,88,96,831,272,834,162,892,41,193,200,639,172,236,592,198,51,78,624_2.png

Link to comment
Share on other sites

Igen, a lapod "kompatibilis" azzal avga-val, ddr2 memóriákat viszont nem tehetsz ddr3 lapba így csak 1g marad... emellé azért odacsapnék még 1-2 gigát ha van rá lehetőség, mert 1 giga épp a win-nek elég.

 

http://prohardver.hu/teszt/ddr2_versus_ddr3/bevezeto.html

Link to comment
Share on other sites

Igen, biztos, hogy kompatibilis vele.

 

Számtalan különbség van a kettő között, pl. a DDR3 kevesebb energiát fogyaszt de a DDR3 -al ne foglalkozz, az alaplapodba DDR2 -es RAM való.

a

Ha veszel egy 1GB -os modult és berakod a meglévő 512 -es mellé nagy valószínűséggel a géped a sípoláson kívül semmit sem fog csinálni.

2 választásod van:

1.Veszel egy 512 -es modult a meglévő mellé

2.Veszel egy 1 vagy 2GB -os modult és a meglévőt "kidobod"

 

Ha az 1. -es lehetőséget választod akkor ezt vedd meg:

http://ipon.hu/webshop/product/kingston_512mb_ddr2_533mhz/9525

 

Ha a 2. lehetőséget választod akkor pedig ezek közül válassz:

http://ipon.hu/webshop/product/kingmax_tinybga_1024mb_ddr2_667mhz/9581

http://ipon.hu/webshop/product/buffalo_2048mb_ddr2_667mhz/24576

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nos,ha jól értelmeztem ,amit mondtatok akkor a DDR2-es az én alaplapom és csak DDR2-es memóriát tehetek bele!

Eddig minden okés ,mert ezt eddig is tudtam ,de az lenne a kérdésem ,hogy ez a VGA kártya DDR3-as és most nem tudom

,hogy akkor jó-e vagy nem az én alaplapomhoz, vagy ez a DDR3 csak azt jelenti, hogy milyen tipusú a grafikus memóriája???

 

Azért kérdezem ,mert nekem haverom azt mondta ,hogy DDR2-es alaplaphoz nem mehet DDR3-as videókártya csak DDR2-es !

 

Ha nem így lenne ahogy leírtam ,akkor kérlek javítsatok ki.

 

Segítségetek előre is köszönöm.

 

----------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Én is ,azt mondtam neki ,hogy ez hülyeség ,de azért megkérdeztem tőletek ,hogy tuti biztos legyek benne. :)

 

A végleges döntésem pedig : Veszek egy :

http://ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd4550_512mb_ddr3_dvi_hdmi_pcie/32663

 

és még melléje egy ilyet is :

 

http://ipon.hu/webshop/product/kingston_1024mb_ddr2_533mhz/9526

 

 

Summer Plump , gyuszi02 :Mind a kettőtöknek köszönöm a segítségét.

 

 

-------------------------

Thank You

 

Sziasztok!

 

Még egy utolsó kérdésem lenne : Szerintetek ezen a videókártyán

http://ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd4550_512mb_ddr3_dvi_hdmi_pcie/32663

megyen a Call of Duty : World at War ???

 

U.I.: Tudom ,hogy gyenge a processzorom hozzá ,de azért menne rajta ,olyan 1024x768-as felbontáson ???

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. Három dologban szeretnék segítséget kérni . 1 - Akarok venni egy 500 Gb-os merevlemezt ,erről indulna a rendszer . De akkora a választék,hogy fogalmam sincs milyet vegyek. 2 - Tudnátok ajánlani Pc házat aminek jó a szellőzése ,és jól is néz ki. 3 - tv -kártya vásárlásban is kérném a segítségeteket. Mindegyikre max 15.000-20.000- ezret tudok szánni . előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Rendszerlemeznek ez a legjobb választás, viszonylag jó szekvenciális sebesség /írás, olvasás/ , a legjobb hozzáférési idő a 7200-as fordulatú lemezeknél, 5 év gari. A játékoknál és a boot-olásnál a leggyorsabb a 7200-as wincsiknél a tesztek szerint.

 

Caviar Black > maximális teljesítmény

 

Caviar Green > kevésbé melegszik, kevesebbet fogyaszt

 

Caviar Blue > közepes megoldás, az előző kettő ötvözése

 

Amennyiben tudsz angolul:

 

http://www.westerndigital.com/en/products/index.asp?cat=3

 

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Már egy jó ideje összeraktam 1 gépet, és az a helyzet, hogy adott egy Gigabyte GA-MA770-UD3 sAM2+ alaplap és egy XDL Hero-22BK fekete ház.

 

Próbáltam bekötni a ház külső USB-it, és hangot bekötni de nem sikerült. Valaki segítene?

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! havernak volt kiirasa msnen h 20ezeré elad egy gépet:D rákérdeztem és ezt irta:) :

1.7 ghz es proci 384 mb ram 40 gb vinyó meg egy 128as bioszfrissítést igénylő geeforce fx 550 as vidikártya hozzá cd író dc olvasó ház 300 as tábppal + adok még + egy géprevalóalkatésztegy duplmagos 2 procis alaplapot régi p3 asét 900 mhz +2 vinyót az egyik 6- a másik 10 gb +

tápegységet is adok még 2 öt még egy 300 asat meg egy 250 eset meg egy rakat szart szalagkábeleket ventilátorokat mindeszrt vankét doboztelerakva mindeféle alkatrésszal azt is adom+ 15 " os monitor no name nekem az volt sima crt monitor

 

megér 20ezret? lehet vele vmit kezdeni?:D mármint a géppel.mit lehet rajta majd csinalni?

 

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Hali

benssz

Ha most ezt a gépet akarod is valamire használni még akkor hagyd, de az alkatrészek a falra kiszögelve jól mutatnak :) A gép amit legelőször ír az már internetre is kevés, de egy olyan 5 ezret megér, monitorral esetleg 6 ezer. Az alkatrész amiket kínál meg semmit sem ér, max esetleg a dual magos proci, de kérdés működik e még, mert mondani mindent lehet. Szerintem ne foglalkozz vele.

 

turbos Az alaplaphoz kell hogy legyen egy használati útmutató, minden alaplapnál más és más helyen van , ahol az usb-t stb.t bekötöd. Nézd meg abban levan írva pontosan.

Link to comment
Share on other sites

Ez a gép még szerintem nagyon is jó, én 40-ért biztosan nem adnám el, 70-et meg nem biztos, hogy ajánlanak érte, pedig ér annyit! Nagyságrenddel nem lesz jobb az új gép sem, csak egy csomó pénzt ráköltesz. Egy-két kivételtől eltekintve, gondolom, ezen is szinte minden szépen fut még. Ha arra az egy-két kivételre van szükséged, akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni a különbözetre, amit eldöntesz, hogy megéri-e.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Tavaly vettem egy összeállított konfigurációt, integrált VGA videokártyával.

 

Most szeretnék venni egy új videokártyát (a pixel és vertex shader miatt), de nem tudom, hogy ha megveszem, beteszem, akkor fel fogja ismerni alapból a gép, hogy az alaplapival kezdeni kell valamit?

 

Egyáltalán lehet integrált mellé újat tenni?

 

Azért érdekel, mert ha nem lehetséges, nyílván nem is veszek újat.

 

ELőre is köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

Oké.

 

Proci: Intel® Pentium® Dual CPU E2200 @ 2.20GHz (2 CPUs)

RAM: 2GB RAM

Vidikari: Intel® G33/G31 Express Chipset Family 256 MB

Alaplap is intel

 

szerk.:

Na, mostmár tudom, hogy egy nvidia geforce 9600 GT-t vennék, a konfigurációt már leírtam.

 

Megvalósítható, hogy az új kártyáról menjen minden, ne a régiről?

 

(van slot a kártyának, és alapból úgy vettük a gépet, hogy a videókártyát bővíthetőnek mondták)

 

Előre is köszi a választ, csak érdeklődni szeretnék, mert ha nem lehet, nyílván nem veszek, ha lehet -úgy tudom én is- akkor meg igen.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Köszi.

 

Már csak az lenne a kérdésem, hogy XFX 9600GT 650M 512MB DDR3 HDMI - NVIDIA CUDA támogatással PCIe karihoz mekkora táp kell?

 

a tápra van kötve dual core 2.2 proci, 2 gb ram, az integrált kártya, (meg nyílván floppy, cd, winchester).

 

nekem 350 W-ra vannak ezek kötve, szerintetek elbárná az előbb említett kártyát? van még egy 400 wattos tápom is, ha ez nem bírná el, az igen? (vagy csak 450 elég?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...