Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Körülbelül 2 éve nem volt nagyobb fejlesztés a gépemen, már kicsit elavultnak mondható :)

Most nézegettem hogy mi kéne bele, és a véleményeteket szeretném kikérni az alkatrészekről.

 

3 fő dolog amit szeretnék venni

 

Új alaplap: (mivel át akarok térni Intel vonalra :) )

MSI P43-C51

-őt választottam figyelembe véve azt hogy a DDR3-as memóriát kezelje már

- jó legyen a procihoz ( ez alap) azt nem tudom hogy tuning téren jó-e majd várom a véleményeket.

- lehetőleg ATX méretű legyen

 

Új processzor: (lényeg hogy már 4 magos legyen és azért bírja nekem a 3ghz- körüli tuningot)

INTEL Core2 Quad Q8200 2.33GHz 775 BOX

-árban viszonylag jó, 4magos ami szükséges és Intel, ahogy olvastam bírja a tuningot (habár erre is kiváncsi lennék mi a tapasztalat vele)

 

Alaplap-hoz kellő Ramok:

Corsair 2x1GB DDR3 1066MHz

- tudom 2gb kevés lesz de egyenlőre ez az alap.

 

a további konfig amit szükségesnek vélek leírni 550W os Gigabyte táp, HD4850 (remélem a proci már kitudja hajtani :) )

Link to comment
Share on other sites

Nem kell különösen ajánlani, a GigaByte alaplapok jók! Nézz körül a P43, P45-ös lapoknál, és válassz! Nem biztos, hogy 20e alatt lesz, de legalább jó! Ne azon a néhány ezresen múljon! Nekem még P35 van, és Geil Ultra, és az is hibamentes.

 

A GEIL pedig amennyivel drágább, annyival megbízhatóbb is!

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok egy AMD fan, nekem is egy Intel Q6600 ketyeg a gépemben, de megfontolandó a most kijött AMD II X4 620 proci. Alapfeszültségen, gyári procival 3,2 GHz-ig húzták, a Q8200-zal a tesztekben nagyon egy szinten mozog. Van benne virtualizációs technológia ellentétben a Q8200-zal. AM3 foglalatos a proci, ami előny az Intel LGA775 foglalatával szemben, amit jövő év második negyedévére elfelejtene a gyártó és már csak az i procikra vesz fel rendeléseket, míg az AMD csupán idén februárban hozta forgalomba ezt a foglalattípust, így valószínűleg tovább is fog fejleszteni hozzá processzort.

Link to comment
Share on other sites

Nem értem, mi a gondod a procival! Szerintem jó, én maradnék az Intelnél! Esetleg még gondolkoznék egy "ütősebb" kétmagoson, lehet, hogy az gyorsabb lenne.

 

Tesztekben ide-oda veri egymást a két proci. A Q8200 31e, az X4 620 23e, a különbség 8e, amit jobb ramra, minőségibb alaplapra is lehet fordítani, így ahogy te is írod, meglesz a stabil gép alapja.

Nekem nem a Q8200 procival, hanem a platformmal van gondom. Az LGA775 vonal az életciklusa végéhez ért, az AM3 még csak most kezd elterjedni, így a későbbi fejlesztés érdekében én (hangsúlyozom ÉN 2009. október 5-én ennyi pénzből) AMD konfigurációt vennék.

A saját bőrömön tapasztaltam meg, amikor anno s478 rendszert állítottam össze az s775 premierjekor. A Core architektúra kijövetelekor a falat kapartam. :)

007 Silence! DDR3 memóriából legfeljebb CL7-es időzítésű modulokat érdemes venni azoktól a gyártóktól, akik 5-10 év garanciát adnak. A GEIL is ilyen gyártó. Nekem is ilyen memóriáim vannak, ezért bátran ajánlom én is, akárcsak formasu.

Link to comment
Share on other sites

Nah ez már döfi :) Ezzel meg is győztél szerintem... Köszönöm.

Még valami ha azt mondod hogy minimum CL7-es ramok, akkor gondolom nem gond ha egy "BUFFALO 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9" vennék :)

 

 

De kalkuláld bele, hogy az Intel amellett, hogy szerintem pl. megbízhatóbb is volt mindenkor (szerintem, távolabbi múltban főképp - s pillanatnyi jó időszaknak én már nem hiszek :P) jóval kevesebb áramot is zabál :)

Link to comment
Share on other sites

OFF: Mekkora demagóg duma ez... :lol: :lol: :lol:

 

ON: Az AMD rossz hírét azért terjeszted, mert annó nem volt bennük hővédelem és ha pusztultak, akkor vitték a gépet magukkal?

Ennyi erővel Samsung terméket se vásároljon senki, mert régen iszonyat szar minőségű cuccokat csináltak?

 

Intel vs AMD; Nvidia vs ATI; Windows vs Linux... Soha véget nem érő viták sorozatát generálják ezek a kérdések, de én ezt a vitát a magam részéről lezárom, amit gondoltam, azt leírtam; a többi felesleges szájtépés lenne és csak szétoffolnánk a topicot.

Link to comment
Share on other sites

A minimummal rosszul fogalmaztam. A CL7-nél nagyobb CL értékű memóriákat felejtsd el. ;)

A CL érték minél kisebb, annál jobb. A CL7-es memóriák most a megfizethető kategória, CL6-ért már picit mélyebben kell nyúlni a zsebben.

 

Nah szóval akkor Cl7-es ramokat fogok venni :) mert én másképp értettem.

 

 

Intel vs AMD-hez hozzászólva: nekem aza fontos hogy tejesítményben jó legyen és bírja a 3ghz körü tuningot ennyi :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Az érdekelne, hogy hol lehetne (webshop) venni olcsón előre összerakott számítógépeket vagy hol lehet azt, hogy az általam kiválaszott alkatrészekből nem nagyon drágán összerakatni számítógépet, és persze amit ki is szállítanak!! ??

 

Előre is köszönöm!! Roland!

 

Link to comment
Share on other sites

Az Ipon-nál lehetőséged van minderre. Van pár előre elkészített konfig, amiket kényedre-kedvedre variálhatsz. Olcsón (~2000 Ft) össze is szerelik és a kiszállítás ára is csak 2500 Ft.

 

http://ipon.hu/site/builder

 

Vagy a PCX-et is tudom még ajánlani. Jó árak vannak ott is. A gép összeszerelése 5000 Ft, viszont nincs szállítási költség 50 000 Ft-os rendelési érték felett.

 

http://pcx.hu/geposszerako

 

Nem annyira híres, mint az előző kettő a planarcomputer, amely cég a prohardver bazárainak egyikeként kezdte, ma már saját webshoppal is rendelkezik. Nagyon emberiek és kommunikatívak. A kiszállítás max 2920 Ft, a gépösszerakásról nincs infóm.

 

http://www.planarcomputer.hu/index.php?p=geposszerako

Link to comment
Share on other sites

Hali!Tanacsot szeretnek kerni toletek,mert nem tudom mit tegyek.Szuksegem lenne egy uj alaplapra,csak nem tudok donteni.Az mar biztos hogy asus lessz,de P5b deluxot,ami még P965-ötös chipsettel keszul,vagy egy P43 chipsettel keszult lapot kene vennem.Asus P5Q-EM,

Asus P5QL-CM,olyan 15-25 ezres kategoriara gondolok.Csak azert merut fel bennem a kerdes,mert a deluxe azert az csak deluxe.Vagy mar erdemes venni egy uj chipsettel keszult also kategorias lapot.

Köszönöm...

 

 

Bocs admin és köszi.

Link to comment
Share on other sites

Hello Mindenkinek!

 

Én ezt a config-t gondoltam megvételre:

 

Intel s775 Gigabyte GA-EP31-DS3L 13 750 Ft

GeIL DDR-2 2048Mb /1066 Ultra Series 10 875 Ft

Intel Dual Core E5200 2.5GHz 2Mb BOX 15 500 Ft

Ati Radeon PCI-e HD4850 512Mb Sapphire 25 250 Ft

CPU COOLER Arctic INTEL Freezer 7 Pro 4 625 Ft

Western Digital 320Gb SATA-II 16Mb WD3200AAKS 10 250 Ft

 

Ház 460W táppal Codegen 3319-CA 9 875 Ft

Ház 400W táppal Codegen 3319-CA 7 850 Ft

Ház 400W táppal Codegen 6221-CA 9 000 Ft

 

Ez a config működőképes lenne, ugye?

 

Mekkora táp szükséges bele?

 

Nem tudom, hogy hogy érdemes venni tápot, ház táppal együtt vagy külön táp, külön ház, mert amennyiért veszek tápot, annyiért kapok házat táppal együtt.

 

Ez a 3 ház közül melyik bizonyul a legjobbnak ehhez a config-hoz?

 

Ezen a config-on akadozás nélkül elfut pl. az NFS Undercover vagy Tomb Raider Anniversary és hasonló évjáratú játékok, ugye?

 

Előre is köszönöm a segítaéget.

 

buckalako

Link to comment
Share on other sites

Én kicsit újabb alaplapot vennék! P35, P43, P45, de maradnék a GigaByte-nál.

Prociból is kissé erősebbet.

Házat egy jól szellőzőt, és hozzá egy jobb tápot, pl. Chiftech 450VA, elvileg a 460VA-es Codegennek is el kellene vinnie.

Proci hűtőnek megtartanám az Intel procihoz adott hűtőt, tehát külön hűtőt nem vennék.

A 320-as wincsi hamar meg tud telni, de jó!

 

A többi OK, nem lesz rossz gép.

Link to comment
Share on other sites

Csaó!

 

Spanom gépet akar venni segítségetek kérném ebben a témában van neki rá 150 ezer ft-ja!

 

Ebből kellene valami bombázót összerakni!

 

Eddig igy nézzi ki:

 

*Gigavayte GA-P55M-UD2 alaplap dd3 tokozás

 

*Intel Core i5Quad proci 2,66 Ghz

 

*Wd 500 gb vinyó

 

*460 wattos Gigabyte táp

 

*Corsair 2*2 gb DD3 1333Mhz Clk XMS3 kit

 

*videokártya:??? (Mondtam neki Nvidia 9800 GT, vagy van most valami nem is tudom 30 ezer környéke ati rodeon hd 4850 vagy valami ilyesmi ebben is segitsetek már melyik lenne a jobb videokariba is)

 

Köszönöm előre is!

 

üdv: Moncsóó

*

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...