Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

üdv egy olyan laptopra lenne szükségem ami max 100e ft (tudom kicsit többet fizetek és még jobb stb. de ennyi a maximum amit adok érte mivel munkára kell) legalább 15"-os van benne dvd író meg esetleg wifi. lehet akár olcsóbb is mivel nagyrészt office fog rajta futni meg esetleg egy két filmet nézek meg rajta és egy-két lemezt írni vele, szóval nem kell valami bika gép a lényeg hogy megbízható legyen. akár használt laptop is érdekel ha van rá valamennyi garancia.

Link to comment
Share on other sites

ps2fan: Corsair VX550W - 19625 ft

Giga Superb 460W - 9500ft

Ez pontosan 2szer 5000 ft. Nem voltam tisztában hogy mekkora rá a keret!

Ha Ez a géped marad (max még 1-2 plusz winchester) akkor bővel elég a Corsair VX450, de ha későbbiekben CF-et akarsz, akkor kell csak a VX550W.

bocs akkor az 580 asra gondoltam!

ja meg még fullra pakolom ventikkel

 

és segítene valaki milyen coolert vegyek egy ilyen quad szörnyeteghez(2,83)?

kösz ps2fan

Link to comment
Share on other sites

Hát nekem azt mondta 2 hozzáértő ember, h akármi történhet a táppal, a gépem nem szállhat el hiba esetén, mert csak a 10 évvel ezelőtti tápoknál volt így. Most pl vettem egy erős karit , amihez 400 W ajánlott. Na most lehet olyan, h a tápom, mivel ilyen, nem úgy megy ahogy kéne, és amiatt indulgat újra a gépem? Vagy az mi miatt van? Néha megy 4 órát, és utána indul újra.

 

Fölöslegesen nem szeretnék kiadni tápra 6ezret, el tudnám fontosabb dolgokra is költeni. Vihar esetén mindig áramtalanítok. Ha hiba lenne a táppal, nem csak úgy jelentkezne, h kikapcsolna a gép?

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy a régi tápod már ehhez a VGA-hoz gyenge, és azért indulgat újra!

 

A tápoknak sajnos, bármilyen hibájuk lehet! A szerencsésebb, ha nem indul, és talán ez a gyakoribb, de az is előfordulhat, hogy tönkreteszi a gép egy részét, esetleg hazavágja az egész gépet!

Link to comment
Share on other sites

Szia gregtom6 !

 

Nagy valószínűséggel a tápoddal van gond, de ludas lehet még az alaplapod is. Egyébként terhelés /pl. egy erős HW igényű játék/ mellett , vagy már kis terhelés /pl. böngészés/ esetén is jelentkezik az újraindulás ?

Sajnos az alaplapod ULI chipset-es /nekem is volt ULI chipset-es alaplapom anno, Abit/ , amelynél azt tapasztaltam, hogy a chipset nem bírja az 1000MHz-es Hyper Transport-ot. Ezért előbb javaslom, hogy a BIOS-ban tedd a következőt:

 

Advanced alatt:

 

Chipset Configuration-ban:

 

CPU - NB Link Speed > 800MHz

 

 

Esetleg próbáld ki csak egy memória modullal az alaplapod.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hy Dadus, bekapcsolni a gépem addig nem merem, míg ki nem mentek a vinyóról mindent. Azután meg sztem ventillátorral fogom csak bekapcsolni, remélem még így megmenthető a gép, vagy az alaplap.

Az újraindulás eddig talán bekapcsoláskor volt, valamint random módon, pl Left 4 Dead very high beállítással játszottam 1-2 órát, akkor semmi nem volt, de egyszer letöltéskor egymás után 2x indult újra. Szóval nemtom, nem mertem azóta próbálgatni. Majd ha ezek meglesznek, akkor kiveszem az egyik memóriát. Így értetted?

 

ui.: de akkor a gép vagy hirtelen elfüstöl, elromlik, v semmi baja se lesz? Még ha innentől kezdve hűtve kapcsolom be a gépet, esetleg új táppal, akkor biztos lehetek benne, h semmi baja nem lett a gépemnek?

 

Úgy értem, h olyan nincs, h normálisan működik, de pl túl lett terhelve/töltve, és csökkent az élettartama?

Link to comment
Share on other sites

hát ezer forint gigája szal drágállom , de remélem 2 hónap alatt azért fog esni az ára , mert ha tényleg sokkal gyorsabb lesz tőle a windows , akkor inkább kihagyom belőle a hőfokszabályzót , meg a ventiket mivel tudomásom szerint a házban alapból is van 3.

A win7 mennyi helyet foglal?

 

APACER 64GB SATA2 SSD 2,5" AP64GS25SSD1-4 30k arra ráférnének az alap programok.

Link to comment
Share on other sites

Szia gregtom6 !

 

Szerintem kérj kölcsön valakitől egy viszonylag új tápegységet, és teszteld vele a gépet egy napig.

Úgy értettem, hogy csak egy memória modult használj, a többit vedd ki.

Felesleges a ventillátor.

Élettartam csökennés akkor lesz, ha pl. erőteljesen tuningolsz, vagy tartósan igen magas hőmérsékleten megy egy vagy több chip.

 

 

Üdv.: Dadus

 

Szia ps2fan !

 

Az AP64GS25SSD1-4 nem igazán gyors SSD.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Szeretnék 320 Gbos Merevlemezt venni.

Olvastam hogy különböző Méreteknél, X szám tányér van. Lehetőleg az 1 tányéros a legjobb, vagy hogy van ez?

Ti melyik márkát ajánljátok?

Megbízhatóság, tartósság szempontjából?

SATA 1 vagy SATA 2-est?

Számít a 8mb vs 16mb cache??Mennyit és miben?

Előre is köszönöm.

Szerk.: Gigabyte P35-DS3 alaplapom van.

 

Üdv.: J4NgOo

Link to comment
Share on other sites

Szia ps2fan !

 

30000Ft alatt pl.:

 

OCZ Solid Series SATA II 2.5" SSD 30GB

 

Itt megnézheted ezt, és még másokat is:

/nézd az elérési időt, olvasási és írási sebességeket/

 

http://www.argep.hu/main.asp?suche=SSD&sort=preis&page=2

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

értem , és ezt hogy lehet gépben tárolni ? mert nagyon kicsi.

Crossfirehez milyen spéci alkatrész kellene amivel a 2 vga-t összekötöm majd?

Mert ahogy olvastam az x48 támogatja a cf-et.

 

Erre is elég lenne a corsair 550?

Lehet valami erőseb kellene , vagy elég lesz az később is?

Link to comment
Share on other sites

Üdv, továbbra is fennáll az újraindulgatás, biztonságképp vettem új tápot, mert nem nagyon tudtam volna kölcsönkérni senkitől, és így legalább tudom, h nem fog kiégni a gépem:D

Így most már nem sokminden maradt, ami a baj forrása lehet, innentől próbálgatnom kell, h mi a működő, és mi lehet hibás...

 

A lényeg, h valszeg az alaplapnak van baja, de max 15-20-at szánnék rá,(még tesztelni fogom, minek van baja)olyan kéne, ami kb ennyi, és van rajta socket939, valamint lehet bővíteni/van rajta újabb socket(minél újabb, annál jobb)

pl az ASRock 939sli32-esata2 alapból s939-es, de bővíthető AM2 socketesre...

 

konfig:

AMD Athlon 64 3500+

2 gb ram

ASRock 939sli32-esata2

Sapphire Radeon hd4670 512mb ddr3

FSP 400w

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!!

A segítségeteket szeretném kérni, hogymelyik video karit vegyem meg a gépembe

 

 

Videókártya AGP - GPU: GeForce 6200 - frekvencia: 350 MHz - GPU hűtés: passzív hűtő - 256 MB 350 MHz-es DDR2 memória - 64 bit memóriahozzáférés :

 

 

Videókártya - GPU:GeForce 6200 - frekvencia: 300 MHz - ventilátoros GPU hűtés - 256 MB, 275 MHz-es DDR2 memória - csatlakozók: DVI-I, TV kimenet

 

 

http://www.argep.hu/product_393196.htm

lVideókártya - GPU:S. Radeon 9250 - frekvencia: 240 MHz - passzív GPU hűtés - memóriaméret: 128 MB - csatlakozók: 15 Pin D-SUB kimenet, DVI-I, TV kimenet

 

 

 

 

Ezek...Nem akarok sokat video kártyára áldozni de ha tudtok ÓLCSÓn video karit ájánlani azokat is szivesen veszem!!

 

 

Thx előre is

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...