Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Olyan kérdésem lenne hogy ha veszek egy videokártyát ATI Rad. HD 4850 1G GDDR3 PCI-E 32000-ért és belerakatom a gépembe akkor minek kell még ezen felül pluszban 60 ezret ráfizetnem :D Mert igy 90 ezerbe kerülne a géptuningolásom. Mert kell igy vennem +tápot, uj házat, AMD 8650 es 3 magos procimra + hütöventilátort, az uj videokártyára kell még rakatni + hütöventilátort és igy lennje 90 ezerbe egy uj videokártya cserém. Laikus vagyok ilyen téren ezért kérném a segitségeteket, hogy most leakarnak huzni vagy tényleg nem birná a gyári hütést a gépem?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mi a pontos konfigod (amibe bele akarod rakni majd a 4850-est)

Alaplap kellene + proci, táp!

 

Ha ezeket megmondod, akkor segítek, hogy mit kell cserélni!

A procira meg a házba nem kell plusz hűtöventillátor.

 

Igaz hogy a 4850-es eléggé melegszik, de már léteznek elég jó hűtésű kártyák: Pl Sapphire Vapor-X, vagy HIS IceQ.

De a VGA gyári hűtője is bőven elég (csak kicsit hangos lesz)

Link to comment
Share on other sites

Alaplapom Asus M4N78-AM Motherboard

Proci: AMD Phenom x3 8650 2.30 GHz

Tápot azt nem tudom 400-450w körüli lehet.

3 giga ramom van

Ati radeon HD 2600 pros videokártyám van azt szeretném lecseréltetni, de +hütöventilátorokat akkarnak belerakni mert leégne a videokártya és a táp. Vagy milyen videokártyát ajánlasz ami jó és nem kell hozzányulni egy darabig. Ati radeonra esküszöm, ugy 30-40 ezer körül. Köszönöm elöre is.

Link to comment
Share on other sites

HY!

Szeretnék egy új, 512-es DDR2- memóriát venni. Van olyan márka, amit ti ajánlotok? Vagy a márka teljesen mindegy? Láttam 3000-ért is, de 12-ért is. Nekem 5, max 6 ezrem van rá.

ÉS még valami. Nem vagyok egy nagy gépguru, szóval ha megveszem, akkor csak be kell dugni a helyére, és felismeri magától vagy valamit telepíteni is kell? Előre is kösz a válaszokat.

 

Link to comment
Share on other sites

Nforce2 Ultra 400 alaplaphoz kellene memória, nem tudom, hogy ehhez egyáltalán ehhez lehet-e DDR2-est tenni. Egy leírásban ezt találtam róla: "támogat maximum 3 Gb PC2100, PC2700 és PC3200 memóriát kétcsatornás elrendezésben" . Tudom, hogy nem egy mai darab, de ezt a gépet eddig csak netezéshez használtuk.

Link to comment
Share on other sites

hali

 

jelenleg milyen memória van a gépedbe és milyen méretű??

 

A lényeg hogy mikor veszed az 512-est akkor az megegyezzen mhz-ben az előzővel. Mert két különböző memóriánál hibák léphetnek fel. vagy fel sem ismeri a gép. pl ha most pc3200 as memória van a gépedbe akkor pc3200 ast vegyél hozzá.

És én is az olcsóbbat javaslom neked, mert gondolom tuningolni nem akarod a gépet.

 

üdv szergej

Link to comment
Share on other sites

Hello

 

Szeretnék venni 4 GB ramot a gépembe a meglévő 2GB mellé, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

 

Jelenleg egy 2x1 Gb -os Corsair TwinX 800Mhz (CL-5 -ös) van a gépben. Corsairt szeretnék szintén de sajnos 2x2 Gb -os KIT -ben csak 1066Mhz CL7 -es van. Ha ezt venném meg akkor származna belőle valami komolyabb hátrányom (azon kívül, hogy nem 1066 -on futna hanem 800 -on) ?

 

Ha ez így nem lenne okés akkor kinéztem egy GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 800Mhz KIT -et. Jó választás lenne a már meglévők mellé ?

Tuningolni nem szeretnék, szóval a tuningpotenciált most ne vegyétek figyelembe.

 

Nem ragaszkodom mereven a két márkához, ajánlhattok másikat is.

 

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy fél kész konfigom ezt szeretném ha közös erővel befejeznénk

 

Alaplap: Gigabyte GA x48-ds5

CPU: Intel core 2 quad q9550 2,83ghz

Ház Cooler Master 690

Vinyó : Samsung f1 1000gb

 

kérdéses

 

VGA Sapphire hd4890 Vapor-x

kérdés: megérné e a 2 gigás vagy 1 gigás

Ram Kingston Hyper x 4hb hs kit-re gondoltam Vélemény?

És ajánljatok már ehhez a konfighoz egy jó kis cpu hűtőt meg egy tápot!

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

ékszerteknős: Tudni kellene hogy milyen alaplapba kellene, de azzal, hogy ha a fifa 09-nek minimális Videókártyát veszed meg (jelen esetben 128Mb- AGP) akkor élvezhetetlen lesz a játék! szaggatni fog

 

ps2fan: teljesen felesleges a 2gb, 1 gb is csak akkor kell, ha full-hd-ben akarsz játszani (1980*1080)

Ramnak inkább valami tuningbarát ramot ajánlok (GEIL, Corsair, CSX)

Tápnak pedig Corsair VX450W bár az ára elég borsos, de bivaly erős táp!

Link to comment
Share on other sites

Win. Vista X64 -es verzióm van szóval kezelni fogja a 6 GB ramot.

Elég lenne nekem össz. 4 GB ram is de elég jelentős kedvezményt kapnék egy ismerősömtől az általam választott 4GB -os KIT -re, így kb. ugyanott lenne árban mint egy 2GB -os KIT. Szimplán ezért szeretnék plusz 4 giga ramot. A jelenlegi 2 GB -ot amit kb fél éve vettem kidobni vagy elkótyavetyélni meg nem szeretném.

Link to comment
Share on other sites

Ezt értem, de kicsi a valószínűsége, hogy fog Dual-ban menni, ha nem egy KIT széria! Az meg jó lenne, ha menne Dual-ban! Tehát én akkor megvenném a Geil Ultra-t 4M-ás KIT-ben, és ha az egész nem megy Dual-ban, akkor a 2M-ás KIT-et eladnám. Esetleg az ismerőst megkérném, hogy számítsa be a régi 2M-ás KIT-et.

 

Szerk. Bocsi, elírtam, természetesen 4G-ásra gondoltam! Köszi Chipi.

Én személy szerint a memórián nem spórolnék, tehát CSAK JÓ minőségűt veszek, és ajánlok is. Nem szeretek memória hiba miatt javítgatni!

Link to comment
Share on other sites

formasu Véletlenül nem 2-4Gb-st akartál írni, mert a 486-osokban volt 4M memória :)

 

Szerintem bármelyik márkát veheted, ugyanis slot páronként megy DUAL-ban a memória, tehát ha van 2 db 1GB KIT + most veszel hozzá 2 db 2GB cuccot, akkor azok páronként fognak Dual-ban menni!

 

Link to comment
Share on other sites

ps2fan: teljesen felesleges a 2gb, 1 gb is csak akkor kell, ha full-hd-ben akarsz játszani (1980*1080)

Ramnak inkább valami tuningbarát ramot ajánlok (GEIL, Corsair, CSX)

Tápnak pedig Corsair VX450W bár az ára elég borsos, de bivaly erős táp!

 

Hát azért mert nem szeretném ha nem soká hozzá kellene nyúlni , meg mert nem is kelendőek használtan az 1 gigás ramok.

Voltam egy Számtech boltban , és ott azt mondták hogy ha corsair , akkor legyen min az 550-es (tudom ők azt mondanak amit akarnak)Ja elképzelhető az hogy vinyó lesz bele véve és mind a 7 ventihely ki lesz használva a háznál! (szinte 100%)

 

Vga-ra tipp? kell e a 2 giga vagy elég az 1?

 

U.I Elhiheted ha egy quados 220 k körüli konfigot rakok össze , hidd el 5 k nem oszt nem szoroz táp ügyben se föl se le ( fel Corsair 550 vagy le Gigabyte 460)

Link to comment
Share on other sites

ps2fan: Corsair VX550W - 19625 ft

Giga Superb 460W - 9500ft

Ez pontosan 2szer 5000 ft. Nem voltam tisztában hogy mekkora rá a keret!

Ha Ez a géped marad (max még 1-2 plusz winchester) akkor bővel elég a Corsair VX450, de ha későbbiekben CF-et akarsz, akkor kell csak a VX550W.

Link to comment
Share on other sites

Üdv. Fontos kérdés:

Van kb 2 éve egy olyan tápom, amit nem én raktam a gépbe, hanem aki összeállította, ő nem emlékszik milyen márkájú volt, és én annyit látok rajta(3 oldalát látom, kiszedni nem igazán merem), h:

Model: LPJ9, 400W, LCG, P4+, Q.A. OK, 060 617

És arra lennék kíváncsi, h ha elromlana, akkor csak max annyi történne, h nem kapcsolna be a gép, v elszállna az egész konfigom? Viharok esetén mindig áramtalanítok...

Mert ha nem lenne fontos, nem vennék új tápot, csak olyantól tartok, h ha elromlana a táp, akkor elszáll az egész gépem. Ugye ilyen nem történhet?

konfigom:

Sapphire Radeon HD4670 512MB ddr3

AMD Athlon 64 3500+

2,25 GB DDR RAM

Link to comment
Share on other sites

Szia gregtom6 !

 

A Google szerint ez vagy egy Stability, vagy pedig LinkWorld márkájú táp, igen olcsó áron. Mindezeket figyelembevéve, számomra nem igazán ismertek és olcsóak, nem merném állítani, hogy nem száll el az egész géped hiba esetén, sőt még egy márkás tápnál sem tenném tőkére a fejem / a maradék 0,0001% miatt / .

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...