Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

Sziasztok,

 

 

Összeállítotam egy gép konfigot amit valószínűleg március elején kapok majd meg, de nem ez a lényeg hanem hogy milyen tápot vegyek bele, 400-as elég vagy 450-es.Leírom ide a konfigot és hogy melyik két tápra gondoltam.

 

Alaplap: GIGABYTE GA-MA770-DS3 - 19 644 Ft

Proci: AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 BOX - 19 860 Ft

VGA: ASUS EN9800GT HTDP 512MB PCIE - 33 307 Ft

Ram: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz 5 951 Ft - Kérdés hogy bír-e ez az alaplap 1066Mhz-t ha igen akkor másik ram

HDD: HITACHI 500GB 7200rpm 16MB SATA2 - 14 520 Ft

 

A két táp:

 

1: CHIEFTEC DT400A2B 400W - 12 582 Ft

2: CHIEFTEC GPS-450AA-101A 450W - 13 518 FT

 

Ezeket ipon.hu-ról rendelem az árak is onnan vannak, ez így összeségében 93 282 Ft plusz 2400 szállítási költség :D szoval kérdésem h melyik tápot ajánljátok, ehhez a confighoz :D szoval akkor olyan 110k-val számolok

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenki. Épp tegnap vettem egy Sapphire HD4850 Sapphire Edition kártyát, de van vele 1-2 gondom. Elindítok a játékot, és villódzik a kép. Nem az egész, csak 1-1 helyen, mintha ősöreg, "kopott" mozifilmet néznék. (van amikor csak kicsit, viszont van, amikor egy helyen sok hiba van (rossz helyen van egy-egy textúra meg ilyesmik.) Ha tovább játszok, van amikor megadja magát a program, és hibaüzenettel (leállt a folyamat) kidob az asztalra. Néha valami ilyen is előjön: A windows szolgáltatások gazdafolyamata leállt. Talán a Bully az egyetlen, ami úgy ahogy megy, még nem fagyott le egyszer sem, de 1-2 "mozis" villódzó hiba ott is van. A legfrisebb driver van fenn (9.1), Vista x64 SP1 frissen+updates, a videókártya terhelésre kicsit melegszik, de nem vészes. Gondoltam, hogy talán kicsi neki a táp (FSP-350PNF) de elméletileg bírnia kellene (és nem értem akkor, egyáltalán miért megy egy ideig minden). Sajnos ez az első ATI kártyám (eddig nvidia párti voltam), így még eléggé tapasztalatlan vagyok velük (sajnos rossz tapasztalatokkal kezdődik az ismerkedés). Ha valaki találkozott már hasonló problémával, legyen szíves és írja le, mit kellene tennem. Ha tudok kölcsönkérni egy erősebb tápot, vagy meg tudom próbálni másik gépben meg fogom szóval ezt ne írjátok. Előre is köszönök minden segítséget. Eddig egy 7600GT-m volt, és minden hibátlanul működött.

 

Konfigom:

Asus P5KC

Intel Core2Duo E8400 3.00 nincs húzva

Corsair 2x1Gb DC

Sapphire Radeon HD4850 Sapphire Edition

FSP-350PNF

 

Azóta feltettem az XP-t. Friss driverek ugyanúgy. Ki még nem lépett egyszer sem, de az idegesítő villogások itt is jelen vannak.

 

Szerintem a táp leszz a hibás, nekem is HD 4850-esen van nemrég vettem. XP SP3-om alatt futtatom 32bit-esbe. De nekem már itt megjegyezték akkor hogy " kicsit leszz az a 350W-os táp " (nekem is 350-es tápom volt ezért még meg se próbáltam bekötni a karit :D) ezért vettem egy 550W-osat. Neked is ezt ajánlom.

Vagy a legroszabb este ha a vidikártya gyári hibás. (ha azt mondod hogy a régi kariddal semi gond nem volt). nagyon ritkán megesik.

De ha van valakinek 5 lete akor írjon.

Oldjuk meg neki a problémáját ;)

Link to comment
Share on other sites

rAp1d: Szerintem igy sokkal jobb lenne

 

GIGABYTE GA-MA770-UD3 20.192 Ft

AMD Phenom 8450 X3 AM2+ BOX 24.000 Ft

KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 800Mhz 6.240 Ft

SAPPHIRE HD4830 512MB DDR3 PCIE 27.816 Ft

WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 16.079 Ft

GIGABYTE GZ-X2 Fekete 460W 13.992 Ft

Ha nem kell ház akkor: GIGABYTE Superb 460W 10.824 Ft

 

inkább amd 7750-est vennék, az olcsobb és jobb is, de jelenleg nincsen. Naponta válozik a készletük, ugy hogy megvárnám a helyedben.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sziasztok!

 

új szgépet szeretnék venni és úgy 100e-t kapartam össze rá :D

namost neten szeretném berendelni vmien oldalról és mivel itt úgyis sok a segítőkész ember ezért úgygondoltam

hogy segíthetnétek benne (:

csakúgy 1-2 link kellene hogy szerintetek mien lenne jó

nemmuszáj pont benne legyen a 100e-ben lehet kicsit több is de ekörül gondoltam

 

előre is köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hy mindenki! Az lenne a kérdésem, hogy milyen hangkártyát érdemes venni? és árakat is kérnék hozzá. Max 5 ezret szánnék rá, de nemtom h milyen árban vannak. Minimum 5.1-es kellene, vmi márkás, vagy megbízható. Kösz. Írhattok 5ezer feletti értékűeket is.

Link to comment
Share on other sites

hello szeretnék befektetni egy külső hdd-re laptophoz és ha vkinek van tapasztalata elmondhatná h szerinte melyk a jobb WD mybook essential vagy mybook home,vagyis a laptop on nincs eSata ill Firewire csatlakozó tehát emiatt nemköltenék rá +5000 Ft a home javára,meg lenne pár kérdésem a home kikapcsol magától mikor nincs használatban az essential is? illetve a mybook essential ból van több fajta is?,mert úgy néztem ,illetve ha valakinek vannak tapasztalatai az megoszthatná melyk a jobb,mi miért jó stb..

Link to comment
Share on other sites

Csáó a véleményeteket szeretném kikérni, hogy ez jó config-e, és hogy megéri-e?

 

Gigabyte MA74GM-S2H alaplap (sAM2/AM2+) 18 984 Ft

 

AMD Phenom X4 9550 (sAM2/AM2+) BOX 37 452 Ft

 

Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT 9 624 Ft

 

Sapphire Radeon HD4670 1GB GDDR3, 128 bit, 2xDVI, TVO (PCX) Lite 28 464 Ft

 

Codegen 3333-CA ATX miditorony, P4 400W 12 672 Ft

 

A konfiguráció ára: 107 196 Ft

Link to comment
Share on other sites

Szerény véleményem szerint jó konfig, csak megprobálkozhatnál egy másik alaplappal esetleg... nekem is ilyen volt, és sokat kellett Xp-n a hanggal sz*rakodni mire lett... de nemtudom milyen rendszert raksz rá meg mire, lehet vistával barátságosabb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...