Jump to content
PirateClub.hu

Konfigurációk, alkatrészek


sky93
 Share

Recommended Posts

  • 1 year later...

Akkor dobjatok már nekem össze configot :

 

-1Gb Ram

-proci: lehet amd és intel is

-alaplap:rátok bízom

-táp FSP

 

további 1 gb ram az még odébb jön rá. és 57K legyen NE legyen több mert akkor jön a csábítás és egyre jobb jobb jobb....

 

Szerk.: jóvan volt boltba adtak neki tanácsokat és nyomtak neki gép configot.

 

1gb ram

HD3850

gigabyteP31-S3G

DC E2180

 

gépébe meg volt 350W-s táp..frissen lett cserélve (más fél hónaőja)

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

Újítani szeretném a gépet, ebben szeretném kérni hozzáértő emberkék segítségét. Először is bemutatnám a jelenlegi konfigomat:

Asus M2NPV-MX alaplap, AMD Athlon64 3500+-os proci, DDR2 800 as kingmax memória, 7900 GTO videokari, BlueStorm II 400 w tápegység.

Namármost.. Az alaplapot, és a procit szeretném cserélni, úgy néz ki, hogy van is rá vevő mind2-re. Köbö 14-16000ért tudnám eladni a kettőt, de nem is ez a lényeg. A légyeg az, hogy fogalmam sincs, milyen alaplapot vegyek, ugyanis az alaplapokhoz nem igazán értek... Intel, vagy AMD. Ez itt a kérdés. Durván a 2-re(alplap+proci) rá tudnék szánni 30.000 ret. Egyébként én olyan alaplapot szeretnék, ami olcsó, de árához képest nagyon szuper. Ennyi a kikötésem. A többit inkább rátok bíznám. Ha meg van az alaplap, akkor már könnyebb lesz nekem is procit néznem hozzá.

ui.: az alaplap max 10-11.000 ft legyen. Najó! max 12

ui2.: Majd el felejtettem. Mivel nekem még a régi winyóm van(ata133) olyan alaplap kellene, amihez lehet kötni ilyen winyót, és sata, vagy sataII-es winyót is.

Köszi előre is mindenkinek, aki segít.

 

ui3.: Amúgy létezik olyan átalakító, amivel az ata winyót át lehet alakítani sata, vagy sata2es winyóvá? (valamiféle csatlakozóra gondoltam)

Link to comment
Share on other sites

Nem lesz könnyű! Mindenképpen Core2Duo legyen a proci, és ehhez való alaplap, mondjuk GigaByte P35-ösök közül keress. Itt már "csak" a pénzed szab határt, az alaplap, és a proci választásban. Jó lenne, ha a Ramok mennének Dualban! Lehet, hogy azt is kell venned, így "sovány" ez a megjelölt összeg!

Az alaplap fogadja a Sata, és IDE meghajtót is, de IDE-ből csak egy csati van, tehát arra max. két eszközt tudsz tenni!

Link to comment
Share on other sites

ha 200 k fölötti gép..sztem akkor ez:

* Processzor: Intel Core 2 Duo E8600 3,33GHz/6MB/1333MHz s775 - 1 év garancia

* Alaplap: ASUS Maximus Formula - Intel X38 - 3 év garancia

* Videokártya: nVidia GeForce 9800 GX2 1GB - 3 év garancia

* Memória: 8GB (4x2GB) DDR2 - élettartam garancia

* Merevlemez: 1000GB SATAII - 3 év garancia

* Optikai meghajtó: Pioneer DVD író - 1 év garancia

* Floppy meghajtó: 1,44MB - 1 év garancia

* Kártyaolvasó belső USB2.0 - 1 év garancia

* Tápegység: 550W, 14cm ventillátor - 1év garancia

* Számítógépház: 1 év garancia

5,25" férőhely: legalább 3 db

3,5" férőhely: legalább 7 db (5 rejtett)

előrehozott USB (2db) és audio (2db)

maximális méretek h x sz x m (mm): 460 x 185 x 440

* Billentyűzet: 101 gombos magyar PS/2 - 1 év garancia

* Egér: optikai 3 gombos PS/2 - 1 év garancia

Link to comment
Share on other sites

Ezek a P35-ök közül azt válaszd, amelyik a pénztárcádnak legjobban megfelel! Nekem még a régebbi, sima P35-S3 van, másfél éves, és egy Bios frissítésen kívül nem kellett vele semmit csinálni, most is arról írok, minden nap megy.

Én az IDE-t nem is használom, csak a SATA-t, de mint írtam, két IDE-t fogad. Ha két IDE wincsi van, akkor kell egy SATA-s CD-DVD!

Azért nézz körül, hol veszed, mert több ezer Ft-os eltérések is lehetnek a boltok között!

Link to comment
Share on other sites

Olyan elhanyagolhatóak a technikai adatok a két egér között, hogy játék közben észre se veszed. Személy szerint én is a G5 felé hajlok, pont a Danszter említett dolog miatt.

 

Ui.: De azt se feledd, hogy ha ilyen egeret veszel, akkor legyen alá valami komolyabb egérpad (pl. Steelpad Qck, vagy valamelyik Razer pad).

Link to comment
Share on other sites

Ha a tápod fogja bírni, ez az összeállítás nekem szimpatikus. / Ha nem, akkor azt is cserélni kell! / Ha kicst több pénzed lesz, a prociból kicsit nagyobbat választanék, de ez sem rossz! Esetleg még a memóból az 1G-ást a 800 M helyett.

Link to comment
Share on other sites

2,8Ghznél nagyobbat nem kapsz, azt is csak használtan!

És ha megveszed az a procit akkor a gyorsulás = 0 !!!

Uygan úgy fognak szaggatni a játékok mint a régi procival! és ezért pénzkidobás!

 

Nah és ha a 2Gb ram és 7300 gs videókari alá veszek egy jó alaplapot, meg arra vmilyen procit, elfogadható árban?

Link to comment
Share on other sites

ha most üti a 200k akkor ha vársz míg le megy a válság, lehet hogy 150ért megkapod!

 

DE a lehető legrosszabb gépet állítottad össze!

Az ASRock egy gagyibb Asus lap, az AMD nem a legjobb vétel a 9800GTX-el együtt.

 

Gigabyte EP45-DS3

Intel C2D E8400

Sapphire HD4870 512 GDDR5

CSX 4GB 800Mhz

Gigabyte Superb 450W táp

Ez eddig 165k. És ez egy komoly gép, ezt nem kell egy darabig ujítani!

Köszi,igazából nem nagyon vagyok otthon a hardwares dolgokban...

Köszi,és ha esetleg tudnál ajánlani egy új monitort is ehhez,azt megköszönném..

Link to comment
Share on other sites

ddr2-es memóriám van...

 

 

Ha valóban DDR2-es a memóriád, akkor nem az az alaplapod van, amit leírtál pár hsz-szel ezelőtt. Mert az Asus P4S800 alaplap DDR1 memóriákat kezel.

 

De ha nagyon vásárolni akarsz, akkor vegyél egy Asrock 4CoreDual-SATA2 öszvér alaplapot. DDR1 és DDR2 memóriát, AGP és PCI-E videókártyát is kezel. Támogatja a 65 nm-es Core2-es procikat is.

http://www.argep.hu/product_552400.html

 

És mellé egy Intel E2180 processzor...

http://www.argep.hu/product_707211.html

 

VAGY

 

Alaplapcsere nélkül csak a proci (Amit alapórajelen ott aláz még ez az E2180, ahol ér.):

http://www.argep.hu/product_322381.html

 

Ezeket az ajánlatokat csak azért írtam le, hogy ha mindenféleképpen el akarod költeni a pénzedet, legyen mire. Az ajánlott termékek közül egyiket sem venném meg az általam és a többiek által is leírt okok miatt.

 

Itt a karácsony mindjárt, szüleiddel beszéljed meg, hogy 100e magasságában vegyetek új gépet és ha beledobod azt a pénzt, amit a procira szánsz, értékelni fogják.

Link to comment
Share on other sites

Amit Schumifan ajánl az nagyon jó, de sajnos az Asrock nem a legjobb lap, és az hogy 2féle memóriát és 2féle vga-t kezel, igy nagy a valószínűsége, hogy sok lesz a harware ütközés!

 

De ezzel a megoldással tudsz procit cserélni egy lényegesen erősebbre!

Link to comment
Share on other sites

Zsoca:

Milyen táp lesz hozzá?A Procin húzni kell majd hogy hajtsa rendesen a VGA-t arra kellhet majd egy komolyabb hűtő!

A memóriából inkább CSX CEC FAN KIT 800Mhz legyen, picit drágább, de lényegesen jobb + tuning ram!

 

hát most van egy 450-es tápom csak a mmárkát nem tom de sztenm vmi gagyi szal lehet abból is kell egy új ránéztem erre a CSX CEC FAN KIT 800Mhz memóriára és hát ja...ez picit jobb :) a procira meg mennyibe kerülne egy komolyabb hűtő?vagy inkább nem tudnál nekem összedobni egy gépet kb 75.000 FT-ból (VGA,RAM,proci,alaplap meg talán egy táp)

Link to comment
Share on other sites

75-ből nehéz jót kihozni, 79-re jött ki egy nagyon jó:

 

Giga EP35-DS3 - 23328ft

E5200 - 19920 ft

CSX 2*1Gb 800Mhz CEC FAN KIT - 10104ft

Sapphire HD 4670 - 20748ft

FSP 400PNR - 5388ft

 

Árak: Ipon (esetleg máshol is megnézheted, hátha olcsobban megkapod ezeket)

Link to comment
Share on other sites

Szeretnék a közeljövőben egy új gépet venni, ma kértem árajánlatot,ezt kaptam:

 

- Gigabyte GA-G31M-S2L alaplap (integrált VGA, LAN, Audió)

- Intel Core2Duo 2.2GHz/800MHz/1MB processzor

- Kingmax 2GB/800MHz DDR2-RAM

- Pioneer DVDRW

- WD 500GB/16M SATA HDD

- Gigabyte HD4850 1GB PCIex videókártya

- Antler Supercase 373 midi torony 400W 4+2

 

Szerintetek jó így ez az összeállítás?

 

+

 

Nem nagyon értek az LCD monitorokhoz és szeretném tudni, hogy mik a fő szempontok egy LCD monitor vásárlásánál?

(válaszidő, stb.)

Link to comment
Share on other sites

75-ből nehéz jót kihozni, 79-re jött ki egy nagyon jó:

 

Giga EP35-DS3 - 23328ft

E5200 - 19920 ft

CSX 2*1Gb 800Mhz CEC FAN KIT - 10104ft

Sapphire HD 4670 - 20748ft

FSP 400PNR - 5388ft

 

Árak: Ipon (esetleg máshol is megnézheted, hátha olcsobban megkapod ezeket)

 

köszönöm hogy szántál rám egy kis időt! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Na úgy néz ki kaphatok új cuccokat, tudom h soványka de nem mindenkinek a szülei tudják szarni a pénzt.Ez lenne :

 

AMD Athlon 64 X2 4800+ AM2 OEM 13.548 Ft

GIGABYTE GA-M52L-S3 12.708 Ft

GAINWARD 9429-BLISS HD3850 512MB PCIE 22.224 Ft

CSX 1024MB DDR2 800Mhz 3.071 Ft

CSX 1024MB DDR2 800Mhz 3.071 Ft

FSP ATX-400PNF 7.320 Ft

 

61.941 Ft + 2.000 Ft kiszállítás (63.941 Ft)

 

Bocsánat az árak miatt.Tudom h jajj AMD processzor de erről nagyon jó tapasztalatokat hallottam.(nehezen vesztek rá Intel-re)

Úgy néz ki h megrendeljük ipon.hu-ról, és az a kérdésem h kell-e valami még???(gondolom átalakítót kapok a VGA mellé)

Ja és ha ez számít, van egy ősrégi monitorom.

Link to comment
Share on other sites

Akkor nem!

A memóriábol inkább KIT-et vegyél, mert azt biztosan kezeli duál-ban az alaplap!

(én is AMD-s vagyok/voltam, de most alázza az intel 2magosa, sokkal gyorsabbak + nagyobb a másodszintű belső tára!Szóval manapság sokkal jobb vétel az Intel C2D főleg ha játékra kell)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...