Jump to content
PirateClub.hu

Kékhalál vagy Rendszerfagyás


Streetlife
 Share

Melyiket bírod jobban?  

137 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Melyiket bírod jobban?

    • Blue Screen Of Death(Kékhalál)
      39
    • Lefagyás
      98


Recommended Posts

én is amelletet szavaztam mert a kékhalál következhet arra hogy a számítógép többet nem fog elindulni, egy komoly fagyást egy reset gombal megoldhatunk:)

 

Egyetértek, erre szavaztam :)

Nekem még csak 2 halálom volt kék színben, túléltem :)

 

Szerintem inkább a fagyás.

 

OFF: A Blue Screen Of Death az a kékhalál angol megnevezése (kék képernyő a halálhoz) huh.gif?

 

Inkább: A halál kék képernyője

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Nem azért, de gondolom azok szavaztak a kékhalálra akik azt se tudják, hogy mi, csak hogy 1 kék képernyő szöveggel XD. Szerintem bolond volt az aki a kékhalálra szavazott. A lefagyás sima szoftverhiba következménye lehet. Például trójai, vagy egyébb más vírusok, vagy hibás *.dll/*.sys fájl. Viszont a kékhalálnál is vírusok; férgek szokták létrehozni, de az csak alig 10% esély hogy azok csinálják. A kékhalál hardver hiba következménye ként jön létre. Pl.: leégett a procid, elrepedt a videókarid, vagy túl melegedett a vinyó és pihenés kell neki.. Ezért szokta kiírni, hogy a windows sújos hardver hiba miatt leállt.

Kékhalál esetén allul mindig található egy számsor. Pl.: 00000x0001234stb..

Ebből megkövetkeztethető, hogy mi a baja a gépnek. Valahol lehet kapni 1 pici kis könyvet ahol elmagyarázza, hogy mi a hiba (alaplap stb..)

És most 1 kis szöveg a bsod pártján.

Ha viszont szoftver miatt jön létre a BSOD, akkor a kékhalál kiírja, hogy melyik fájl a hibás, amit a netről le lehet simán tölteni, vagyis ha elég ügyes vagym akkor a bsod-t simán meg lehetne csinálni, viszont a lefagyásnál nem tudhatod, hogy mi lehet a gond, ha csak nem te csináltál olyat amit nem kéne.

 

Tehát összességében a kékhalált meg lehet javítani könnyedén, ha elég ügyes vagy hozzá, de ha hardver hiba, akkor sújos pénzbe kerülhet. Lefagyás esetén, meg nem kell félned, hogy hardver, viszont előfordul amikor kékhalál hejett simán lefagy a gép, de akkor nem tudhatod, hogy mi lehet a gond. De szerintem akkor is.... A sima lefagyás biztonságosabb dolog, mint a kékhalál, és nincsenek következményei.

Link to comment
Share on other sites

Most büszke leszek. :D

 

Linuxot használok és nem kell ilyen szarságokkal foglalkoznom. :D

 

Ott nincs rendszerfagyás (az esetek 98%-ban ki lehet lépni a nem megfelelően futó programokból, 2 % az amikor reset).

Ott csak kernel panic van de ahhoz valamit nagyon el kell rontani, hogy az elő jöjjön. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Most büszke leszek. :D

 

Linuxot használok és nem kell ilyen szarságokkal foglalkoznom. :D

 

Ott nincs rendszerfagyás (az esetek 98%-ban ki lehet lépni a nem megfelelően futó programokból, 2 % az amikor reset).

Ott csak kernel panic van de ahhoz valamit nagyon el kell rontani, hogy az elő jöjjön. :D

 

Én is azt, asztalin meg Mac-et, szóval nincs ilyen bajom xD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...