Jump to content
PirateClub.hu

Audió driver


Recommended Posts

Sziasztok elromlott a gépemben az alaplap régi agp-és volt.

A szervízben beleszereltek egy MS-7178- as alplapot, minden tökéletesen működik és gyors a gépem windows7 home premiumal telepítettem.( az alaplap használt pénzszűke miatt). A problémám az lenne hogy az audió drivert nem sikerül megfelelően telepíteni. a fejhalgatóra és a hangfal szettre kijön a hang viszont a mikrofont nem sikerül életre kelteni. A win7 autómatikusan mindig a HIGH DEFINITION AUDIÓ HANGESZKÖZT telepíti.Az MSI HONLAPJÁN realtek drivert ír megfelelőnek azt is letöltöttem amikor telepítem soha nem változik semmi mindig az eredeti marad fenn.Lehet hogy én bénázok,aki tud valami megoldást írjon köszönöm. A csatlakoztatás 6db 3.5 mm csatlakozó a mikrofont a rózsaszínű ajzatban kell csatlakoztatni ha jól tudom

Link to comment
Share on other sites

Ha a hangkimenet működik akkor a driverrel semmi gond.

Ellenőrizd a hangkártyád beállítópaneljében hogy a mikrofon van kiválasztva mint alapértelmezett bemeneti eszköz. Nálam ha jól tudom mindig a vonalbemenet volt kiválasztva alapértelmezetten.

Ezt megteheted a Windows beépített hangerőszabályzó programjában is csak ott a menüben be kell pipálni a speciális szabályzókat. (vagy valami hasonlót)

 

Remélem segítettem!

Link to comment
Share on other sites

Hozzám is került már így gép javításra...

A hiba akkor elhárítható volt az alaplapi front audio csatlakoztatására szolgáló csatlakozósor megfelelő lábainak jumperelésével.

Vannak olyan alaplapok, amelyeknél csak akkor megy ki a hang a hátsó jack aljzatokhoz, ha az említett csatlakozósor jobb és bal oldali kivezetését rövidre zárod.

Ezek gyárilag is így jönnek ki, de mivel használt alaplapról beszélünk, ezért lehet, hogy előtte már volt csatlakoztatva előlapi audio kimenet, és így a jumpereket eltávolították. (Egyébként ez gyárilag rövidre van zárva.)

Bővebb leírást az alaplap kézikönyvében találhatsz. Én sajna nem találtam meg az alaplapot az MSI oldalán.

Link to comment
Share on other sites

Ha a hangkimenet működik akkor a driverrel semmi gond.

Ellenőrizd a hangkártyád beállítópaneljében hogy a mikrofon van kiválasztva mint alapértelmezett bemeneti eszköz. Nálam ha jól tudom mindig a vonalbemenet volt kiválasztva alapértelmezetten.

Ezt megteheted a Windows beépített hangerőszabályzó programjában is csak ott a menüben be kell pipálni a speciális szabályzókat. (vagy valami hasonlót)

 

Remélem segítettem!

A gondom csak annyi hogy nincs ilyen funkció , hogy alapértelmezett bemeneti eszköz csak (alapértelmezett eszköz és alapértelmezett komunikácíós eszköz.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
A gondom csak annyi hogy nincs ilyen funkció , hogy alapértelmezett bemeneti eszköz csak (alapértelmezett eszköz és alapértelmezett komunikácíós eszköz.)

 

 

Megoldódott a problémám a c-média CMI9880L codeket kellet telepíteni rendszergazdaként win xp sp2 módban, sajnos elég öreg alaplap és a win7 nem tudta autómatikusan a megfelelő rivert telepíteni , amióta sikerült tökéletesen működik a 7.1 hankártya a mikrofon bemenettel eggyütt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...