Jump to content
PirateClub.hu

Minecraft


SzegediXY
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

A Minecraft körülbelül másfél éves. Notch a fejlesztőlye. A grafikát ne szidjátok, azon lehet javítani :)

A játék főleg kockákból áll (de van pl téglatest, lépcső, stb.). A pálya végtelen, a játék generálja. Az alapja az, hogy nappal kell építened, este pedig jönnek a szörnyek és túl kell élned (vagy zárt helyen átaludnod :) ). A játék egyszerűségéből adódóan nagyon könnyen szerkeszthető, így nagyon sok mod jött ki hozzá. A grafikát lehet javítani, különböző texture pack-ek leszedésével, de akár Te is csinálhatsz ilyet ;)

Mostanábal egyre több update van, amikkel egyre több új dolog kerül a Minecraft világába.

Például:

1.4 Farkasok, süti

1.5 Új sínek, időjárás, achievementek (bár ez még kevés)

1.6 térkép (még nem jött ki), budok kijavítása

 

Modok:

http://www.minecraftforum.net/viewforum.php?f=1032

Texture pack-ek összegyűjtve:

http://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?t=12352

Magát a játékot le lehet tölteni itt (a Pirateclubbon) is, de most nem tudom belinkelni, mert nem megy a kereső.

Multizni valahogyan lehet hamachi-val, de előszzör mindenki jöjjön bele a single-be ;)

Link to comment
Share on other sites

Ezt alkottam ma :)

20110515190021.png

Meg egy hajót, amiről meg itt a kép:

20110515202014.png

És íme a városom:

20110515202025.png

Másoknak szánom, mert tervezek bele 1-2 kihívás szerűséget. Pl mássz ezeken keresztül és ilyeneket kapsz stb.

Elég nagy szigetem van, nagyjából kontinens :)

Modokból használok SP Commands-t, mert alkotáshoz tökéletes, ahogyan a toomanyitems. Aztán ott van a piston meg egy látótávnövelő (ha már bírja a gép, miért ne ;) ). Spawner beállítót is használgatok, előnyös most a feltöltendő pályáhpz. Portal-oztam régen, csak most nem tudom felrakni :D (és ott a sok nyamvadt undefinied item, amihez nem szabad hozzáérni :angry: )

MCEdit-tel néha csinálok hegyeket, vagy épp lapos síkságot. Nagyon tudom ajánlani.

 

Sony Vegas: Menj sokat a világban, akkor majd lesznek. Teljesen véletlenszerűen jönnek, alainte nekem sem voltak sehol, aztán pont akkor jönnek, mikor útban vannak :D

Másik megoldás: Spawner beállítót használsz és toomanyitems-et ;)

 

 

Ha pedig írnátok, ezt ajánlom:

400_F_9540046_B4fptBNFod2y6fqvQ3wbETHKkm52TglU.jpg

 

 

Ui: Nincs rá valami jó mód/mod, hogy megszabaduljak a lerakott obsidiantól? Csináltam tájjeleket (S E N W), csak épp fordítva :(

Link to comment
Share on other sites

WOW! Ebben is van munka rendesen :o

Én most azzal vagyok gondban, hogy kéne a városomba még pár ház, és kifogytam az ötletekből :(

Amúgy texture pack-et ajánlom, hogy csináljatok a painterly-seknél ;) Elég nagy a választék.

Az obsidiannal az a gond, hogy még gyémánttal is 15 sec, viszont ha megnézed azt a nagy W-t ott a 3. kép hátterében...

Link to comment
Share on other sites

Látom :D tudom milyen lecsákányozni az ilyet, de modok nélkül gondolom nemlehet leradírozni, azokhoz meg őszintén szólva nemértek, pedig van 1-2 hasznos, pl repülés, vagy mindig nappal, meg ilyesmi :D ezért is volt elég a hajót emgcsinálni, nemvolt ilyen segédeszköz.

 

Nekem A videó után Borderlands texture pack-om volt, amíg nemlett 1.5-re való átállás.

Link to comment
Share on other sites

Én is így kezdtem eleinte, csak aztán mikor tönkrement az első diamond csákányom, akkor aztán ffffffffffuuuuuuuuuuuuuuuu és elegem lett belőle :) Igazából az a mod, hogy a diamond eszközök nem mennek tönkre reális :) Most majd leszedem a compressed redstone-t, ami a vertikális redstone-nak felel meg :) Majd valamikor közzéteszem a teljes map-omat, de most még van vele mit csinálni.

Link to comment
Share on other sites

köszi! én magyar nyelven keresgéltem volna úgy meg semmi ilyet nem találtam, magyar wikis rész meg ilyet nem tartalmaz...

 

még egy olyan érdekelne 3*3ra hogy lehet azt a területet növelni amibe bepakoljuk az anyagokat hogy újat állítsunk elő belőlük?

 

tárgytalan észrevettem...

Link to comment
Share on other sites

van ehhez valami olyan mód amibe nappal nincsenek azok a zöld valamik meg a lángoló alakok amelyek nyilaznak. zöldet lekardozom felrobban én meghalok. lángoló akármik meg annyian vannak mint oroszok... vagy esetleg valami sebezhetetlenség?

 

amúgy rossz ez a játék "beszippant" de nagyon :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...