Jump to content
PirateClub.hu

Melyik a leggyorsabb böngésző?


lanak
 Share


Recommended Posts

Kezdetek kezdetén Internet Explorer-t használtam,de aztán megnéztem a kisfilmet, hogy a microsoft milyen csaló, és inkább kerestem más böngészőt, akkor jött nagy divatba a firefox, hogy húú de gyors, és simán veri az Internet Explorer-t... elég kompatibilis a firefox és gyors is, csak az a gáz hogy a ramot elég veszélyesen zabálja! :S Most az opera,chrome,safari-t tesztelem.. állítólag azt vallotta az apple hogy a safari nem sokkal de gyorsabb mint a google chrome! :) hát ez már inkább nettől függ, igazából nagy különbséget nem vettem észre! :) Túl sokan használják az operát, aztán idővel az is be fog lassulni! Most operával nyomok mindent! Szal nálam is idáig az Opera viszi a pálmát! :)

Link to comment
Share on other sites

Ez nehéz kérdés.

Elsőre így közel azonosnak érzem a Chrome és az Opera sebességét.A Chrome-t egyszerűbb kezelni viszont az Opera nagyobb tudású,bonyolultabb és jobban testre tudod szabni. (Szerintem.)

 

Na de itt jön a csavar. :D

A Chrome-nak rengeteg változata létezik mivel nyílt forráskódú és lényegében mindenki azt csinálhat vele amit akar.

Így írtak pár Chrome-re épülő böngészőt. (Az alrendszer nevét nem tudom de van egy speciális neve.)

Ebből kiindulva azt gondolom, hogy kettő Chrome változat a Comodo Dragon Browser és a ChromePlus a leggyorsabb.

 

Link to comment
Share on other sites

Comodo Dragonra cseréltem a Firefoxot ami az utóbbi időkben kezdett IE-sedni tehát gagyivá válni. :)

 

Akit érdekel a két Chrome-ra épülő böngésző innen érhető el:

 

ChromePlus

 

http://www.chromeplus.org/

 

Comodo Dragon Internet Browser

 

http://www.comodo.com/home/browsers-toolbars/browser.php

Link to comment
Share on other sites

Nekem 8 db három megnyitott oldallal, de a háttérben még olyanok is használnak külön chrome.exe-t, mint a Flash Player és kiterjesztések (és persze maga a főprogram).

 

2-3-4 GB RAM-nál már oly mindegy, hogy mennyit használ a böngésző, amíg gyors. :) Ha meg kevés a RAM, akkor lehet alternatívát találni, de ha nincs akadálya a memóriahasználatnak, akkor Chrome.

 

 

Szerk.: Egyébként még a Minefield is nagyon jó, ami mindig a legújabb béta Firefox-ot takarja. Szinte naponta frissítik.

Link to comment
Share on other sites

Én Operás vagyok, már jó rég óta (9.5 körül kezdetem...Néha volt más is, de mindig visszatértem).Ha az nem lenne, akkor Chrome, mert az is elég gyors.

A Firefoxxal az a bajom, hog eszi a a memóriát és a procit....

Explorer: hagyjuk.A 9-eset úgysem tudom XP alatt használni, a 8-as meg mire elindul, azalatt Operánál betöltöttem az öt kedvenc oldalamat :)

És tudtommal azért fut még miután kinyomja az ember, mert menti a cuccokat el (ami szerinte fontos).

Safarit nem próbáltam.

Netscape-t sem...

Ja, és azért sem váltok, mert ahányszor mást kell használnom, zavar, hogy a billentyűparancsok, egérgesztusok, rakás funkció hiányzik...

+1 Skinek egyszerű használata.

Opera-11.png

Link to comment
Share on other sites

Én is úgy hallottam, hogy a Google Chrome iszonyat gyors. Firefox rossz tulajdonsága, hogy szeret memóriát zabálni, főleg egy két okos kiegészítővel.

 

De az utóbbi böngészőt, nem is az előbbi tulajdonságáért, hanem az utóbbi dologért szeretem. Szóval olyan kiegészítőkkel lehet felvértezni, amivel a többiek nem mindig képesek felvenni a versenyt. És ez egy fontos szempont számomra.

Link to comment
Share on other sites

Google Chrome

IE:lassabb és több ramot használ

Mozzila:elég jo de játék közbe nemlehet vele böngészni(kis netem van és eléggé fogyasztja)

 

chrome, ahogy a többi google cucc ez is megbizhato gyors, maradok ennél, ajánlom mindenkinek!

mellesleg a chrome nekem 1 mp alatt jön be mig a mozzila első használatnál 25mp alatt!és kb minden lefagy

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Maxthon kukába való.Internet Exploreren alapul ami már teljesen felejtős.

Ezt nem tudtam, bár ettőlmég lehet jó ;)

Főleg azért használom,mert nagyon kényelmes, nagyon jó az AdHunter és mert megszoktam :P Az explorernél ezerszer gyorsabb, és egyszerűbben is kezelhető. (Megnyitás új lapon/oldalon meg hasonlók csak egy kattintás és arrébb húzom az egeret,ráadásul nincsen túlcsicsázva és nem is 40es betőméretben vannak az oldalcímek :)

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, és örömteli, hogy mennyien használnak itt Chromeot (én is). Egyetlen hátránya, hogy pici vinyóim vannak, ahol pár 100 mega is "élet-halál" kérdése lehet néha, és volt már hogy arra eszméltem hogy a böngészó vagy 600 Mb-on terpeszkedik :) Viszont ez a legnagyobb hiba amit el tudok mondani róla, pedig már jó ideje használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...