Jump to content
PirateClub.hu

Windows újratelepítés


coool
 Share

Recommended Posts

Helló!

Valaki árulja el nekem, hogy honnan szedhetem elő a: windows old mappát????

Mindent oda mentett nekem le az a k.... Vista, legfőképpen amit törölni kellett volna neki most meg mér a 80-as vinyóm is úgy tele van hogy visít és csak az alap progi van rajta! Hová tette ez a szerencsétlen gép???? HEEEEEEEEEEELP!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Valaki leírná nekem részletesen, hogy hogy kell Windows XP-t telepíteni? Tehát, hogy a BIOS-ba mit kell átállítani, stb. Ja, és hogy honnan töltsem le az XP telepítő CD tartalmát. Tudom, fent van itt a Pirate-t, de melyiket töltsem le?

Link to comment
Share on other sites

Xp telepítés nagyvonalakban

1. Általában alapból XP CD-ről bootol be a gép ,ha beteszed a CD-t és újraindítod ,de ha nem akkor a BIOSban kell átállítani First Boot Device-t (ha jól emléxem így híjják) CD-Drive -ra ...

 

2. Ha ezzel megvagy és bebootolt a cd-ről ,akkor máris a telepítőben vagy ahol ha nem akarod egyből telepíteni a cuccot , akkor javíthatod vagy akár le is formázhatod a vinyót és particionálhatod is ... Erre sztem nem kell kitértni különösen mert szépen le van írva sok helyen ,illetve egyszerű menü egyszerű parancsokkal...

 

3.Maga az Xp telepítése ha rámentél a TELEPÍTÉS menüre nagyjából csak pár kattintásból áll ... megadhatod a partíciót ahova telepítse majd kell egy SERIAL , egy dátum/idő és egy számítógép név beállítás install közben ,és voálá kész is ...

 

4.A hosszabb rész minden DRIVER újratelepítése ,és esetleg az archívumok visszamásolása ,de ez már más történet...

 

 

Ez nem túl részletes leírás ,de maga az Xp telepítés sem igényel nagy szakértelmet ... igazából nem is nagyon lehet elrontani ---> illetve el lehet : ha valamit rosszul adtál meg (partíció ,számítógép név stb ...) akkor nincs lehetőséged megállítani a telepítést (kivéve ha nyomsz egy resetet ,vagy kinyomod a CD-t install közben ,de ezeket nem ajánlom mert könnyen szétfossa a vinyót egy működésképtelen Xp-vel amit csak a formatálás írthat le ...).

 

Ha valami nem megy és elakadtál ,vagy egy pontot részletesebben ki kéne fejteni ,szóljál ... de például Biosban a fent leírtakon kívül semmilyen más beállítást nem igényel...

 

 

XP verzió : Olyat érdemes leszedni amiben az XP SP2 ,esetleg az SP3 már alapból benne van ,hogy később ne kelljen tökölni a telepítésével (mert az is elég sok idő) ...de 1ébként teljesen mind1 ,hogy milyet töltessz le ...

Link to comment
Share on other sites

Szóval letöltök egy Windows XP telepítő CD tartalmat és kiírom CD-re. Kiírtam, a kiírás után mondjuk újraindítom a gépet. Miután beadja az asztalt, tálcát, behelyezem a telepítő CD-t, majd Start -> Kikapcsolás és itt az Újraindítást választom. Újraindul a gép, elkezdem nyomogatni az F1 billentyűt (ha nem ezt kell nyomogatni a BIOS-ba belépéshez, akkor javíts ki kérlek). Bent vagyok a BIOS-ba. Megkeresem amit mondtál: First Boot Device és átállítom CD-Drive-ra.

Én egyszerűen újra szeretném rakni a Windows XP-t, tehát tudtommal ekkor lemegy minden a gépről és a Windows XP feltelepül és kész.

 

Letöltöttem egy Windows XP telepítő CD tartalmat innen:

http://www.pirateclub.hu/index.php?s=&showtopic=48722&view=findpost&p=1343068255

Kitömörítettem, de mi legyen a fájl neve? Vagy ez ilyenkor nem számít? Hagyjam a nevét úgy, ahogy van?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hello! Van egy laptop amin Home edition van és nem engedi ujra rakni! MIkor berakom az xp-cd-t elindulni elindul csak a fálj betöltése után ha nyomok egy entert/folytatást akkor kiírja hogy nem talál merevlemezt! és nem tom folytatni a telepítést milehet a baj??? pls valaki help!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni hogy mit tegyek. az xp-m időközönként leáll (van hogy 10 percenként, vagy hogy napokig jó), és azt írj ki egy kék képernyőre hogy súlyos hiba miatt leáll, és keressek BIOS frissítést, vagy a BIOS-ban tiltsam le az árnyékozást és gyorsítótárazás. Már kezdem unni, ezért úgy döntöttem hogy újra telepítem az xp-t, azzal nem lesz gond(van CD). Jelenleg van C meg D meghajtóm, ezt hogy tudom majd visszacsinálni, tudom hogy rákérdez erre az elején a telepítésnél, de ilyet még nem csináltam, csak simán nyomtam fel rendszert. :)

Szóval szerintetek csak ezzel lehet megjavítani? amúgy elég lassan is tölt már be...

A BIOS-hoz egyáltalán nem értek.

Előre is köszönöm a segítséget.

Hangya

Link to comment
Share on other sites

Hát igen azok is tudnak érdekes dolgot művelni.

Az Újraindulás dologra azért is mondtam hogy melegszik,mert legutoljára is telepíteni próbáltam egy gépet és telepítés közben folyton kikapcsolt a gép.Proci a kosztól portól,illetve a ventilátor se pörgött rendesen és így felhevült 80-85 körülire.Gépház takarítás új venti és máris jó lett..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tegnap telepítettem újra a rendszert, és kb 20perc múlva megint leállt. A hűtés egyre hamarabb kapcsol be, és kezdi fújni a forró levegőt a gépből (van hogy indítás után egy 20-30perccel)

Víruskeresést folyamatosan végzek rajta, de mindig negatív.

Ezek a problémák egy lap-toppal vannak szóval ha a túlmelegedéssel van gond, akkor vigyem szakemberhez? mert nem biztos hogy megkockáztatnám hogy én takarítsam ki, vagy cseréljek benne bármit is. :huh:

Köszi a válaszokat

Hangya

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Sziasztok!

 

Van egy régebbi IBM gépem és újra szeretném rakni a Windows Xp-t rajta, de az IBM Setup Utility-ban nem vágom, hogy hol lehet beállitani, hogy lemezről bootoljon a windows. Próbáltam a Startup Sequence-ben első helyre rakni a meghajtót amiben a lemez van és mentés ujrainditás de semmi.

 

sf08-d0154_utility2.gif

 

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Helló mindenki!

Volna egy nagy gondom, ami a következő:

Újraraktam az op. rendszert, és a torrent mappában lévő néhány fáájlom mintha nem lenne... Megvan a mappába, az állományaim is megvannak,de pl egy videót nem nyit meg a lejátszóm, a képeket nem tudom megnézni a zenéket pedig meghallgatni, "file not found"

 

Légyszi ha valaki tud segítsen, ha nem akkor is :D

Link to comment
Share on other sites

Hát figy, a fileokat eddig sikeresen lejátszottemmeg minden szóval ezek 100% ig befejezett letöltések, amikor pedig letöltöttem a torrent file-t és beraktam a kliensbe hibát írt ki... Nem tom a kliensprogrmot értelmetlennek találom letörölni, nem hiszem hogy aza baja, mivel amikor nezárom a kliens-t se nyitja meg a fileokat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Szervusztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Black XP 43 Ultimate-val kapcsolatban?Igéretesnek tűnik.

Sajnos gondjaim akadtak a telepítéssel kapcsolatban.Nem tudom feltelepíteni az op rendszert.

Miután kiírtam lemezre az iso fájlt, a lemez behelyezése után egy menü jelenik meg amiből választhatok további programok telepítése, keresés a dvd-n, vagy support közül, de nincs xp telepítési lehetőség!(keresés a dvd-n indításakor hibakód jelenik meg)

Ha a sajátgépben megnyitom a dvd-t és a fájlok között indítom a setup.exe-t akkor pedig kódot kér a rendszer!

Lehet hogy én vagyok ez ügyben rutintalan ezért kérem a segítségetdeket!Ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban kérem válaszoljon!

Köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
meglévő Windows XP-t szeretném újratelepíteni, amely a C NTFS lemezen található.

Előtte azt a meghajtót formázni kell? ha igen akk a gyors, vagy a teljes formázás ajánlott?

Azt akarom, h a D NTFS meghajtón megmaradjanak a cuccaim. Azt hol lehet beállitani?

Thx előre is :)

lécci segítsetek!!!AMIUTÁN A TELEPÍTÉS UTÁN BETÖLT A WINDOWS XP AKKOR AZT ÍRJA KI HOGY VALAMI KÉT FONTOS FÁJL HIÁNYZIK!!!!!!!!AMIKOR LEOKÉZOM AZ EGÉSZ UJRAINDUL ÉS KEZDŐDIK ELŐRŐL!!!!LÉCCI LÉCCI!!NAGYON KÉNE A SEGÍTSÉGETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!!

Az a nagy büdös probléma van, hogy 2db windows xp van a gépemen(az egyik működésképtelen) és szeretném törölni mind a kettőt, megosztani a vinyót (tudtom szerint ezt csak újrapartícionálással fog menni) és újratenni az xp-t. De a vinyóm nincs megosztva(250-es abból 130Gb foglalt)

1. ver.: anélkül, hogy a dokumentumaim ne törlődjenek. És megosztást is szeretnék csinálni. (Ezt meg lehet-e oldani?)

2. ver.: egy másik vinyóra mentem az adataimat, és törlöm a sajátomat, megosztom aztán xp. utána pedig vissza az adataim.(Ez lenne a helyes?!) Ehhez egyéni probléma: nincsen másik vinyó.

Vagy a betöltés előtt megkérdi h melyik windows-t töltse be azt hogyan tudom ki szedni?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

 

 

 

lécci segítsetek!!!AMIUTÁN A TELEPÍTÉS UTÁN BETÖLT A WINDOWS XP AKKOR AZT ÍRJA KI HOGY VALAMI KÉT FONTOS FÁJL HIÁNYZIK!!!!!!!!AMIKOR LEOKÉZOM AZ EGÉSZ UJRAINDUL ÉS KEZDŐDIK ELŐRŐL!!!!LÉCCI LÉCCI!!NAGYON KÉNE A SEGÍTSÉGETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
lécci segítsetek!!!AMIUTÁN A TELEPÍTÉS UTÁN BETÖLT A WINDOWS XP AKKOR AZT ÍRJA KI HOGY VALAMI KÉT FONTOS FÁJL HIÁNYZIK!!!!!!!!AMIKOR LEOKÉZOM AZ EGÉSZ UJRAINDUL ÉS KEZDŐDIK ELŐRŐL!!!!LÉCCI LÉCCI!!NAGYON KÉNE A SEGÍTSÉGETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Nagyon egyszer

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy amikor újra szeretném telepíteni a windows xp-t driverek betöltése utána csak azt írja az állapot sávban hogy kis türelmet.. a cd olvasás leáll és nem történik semmi.. próbáltam windows 7-nél is de a telepítőt ott sem akarja betölteni. Mi lehet a gond? A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Szia !

 

Szerintem kikapcsolt állapotban nézd meg a DVD olvasódat és alkoholos fültisztító pálcikával takarítsd meg az olvasófejet ! Amennyiben ez sem használ , kérj kölcsön másnál működő Xp/Win7 telepítő cd/dvd-t , amennyiben ez sem használ , akkor csinálj egy USB-s telepítőt vagy vegyél illetve kérj kölcsön egy másik optikai meghajtót ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...