Jump to content
PirateClub.hu

Windows újratelepítés


coool
 Share

Recommended Posts

Már egy ideje nagyon tele van a gépem minden szar registry vel meg minden szar progival kapaszkodjatok 15 perc minimum mire használható állapotba jön a gép addig szaggat..... de nagyon kiborítóan. Ujra kéne rakni az oprendszert de még nem csináltam és nincs is eredeti cd m hozzá pls segítsetek hogy kell és honnan toom beszerezni a disc et thx...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Az igenes,nem kis idő...nekem is baszakodott régebben,de ujra huztam és már nem(akkor 10perc volt mire felállt a rendszer,baszottul levolt lassulva)!am meg nem nehéz ujra huzni,kérd meg egyik hawerodat h SOS és bizti fog segiteni,azt te végig nézed h kell,és utána magadtol is fog menni(ha ismét ujra kell huzni)nem nehéz....nah,sok sikert... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ghostolás <- Norton Ghost

Bitről bitre lemásolja egy partíció tartalmát és pontosan ugyanazt a rendszert másolhatod vissza, amit elmentettél. Persze célszerű a dokumentumok mappát átirányítani egy másik partícióra, hogy azok ne vesszenek el. Percek alatt visszakapod a régi, jól működő, installált programokkal teletűzdelt rendszeredet a saját beállításaiddal. Akkor csinálj ilyen mentést, ha a rendszer jól működik még, azaz ha épp most szándékozol újrarakni, akkor ne. Telepítsd újra simán, rakd fel a programokat, állíts be mindent, a Dokumentumok mappát irányítsd át egy másik partícióra és mentsd el a rendszerpartíciót. Norton Ghost v Acronis True Image jó erre.

Link to comment
Share on other sites

Kenderendre: ne haragudj, de te teljesen kezdő vagy a témában. Olvasgatom itt a topicokat és a hozzászólásaid: nem tudod mi az a partíció, mi az a ghostolás, hogyan kell egyáltalán elkezdeni a win reinstallt. Pláne az volt durva, hogy XP-re akarsz Vistát telepíteni, a partíciók ismerete nélkül... Ezek amiket felsoroltam elég fontosak a win telepítése során. Akkor mondd már meg nekem, hogy miért akarod EGYEDÜL végrehajtani a feladatot??? Miért nem kérsz segítséget egy ismerősödtől, vagy egy szakembertől?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

meglévő Windows XP-t szeretném újratelepíteni, amely a C NTFS lemezen található.

Előtte azt a meghajtót formázni kell? ha igen akk a gyors, vagy a teljes formázás ajánlott?

Azt akarom, h a D NTFS meghajtón megmaradjanak a cuccaim. Azt hol lehet beállitani?

Thx előre is :)

Link to comment
Share on other sites

berakod a Cd-t, újraindítod a gépet, belépsz a BIOS-ba, és ott beállítod, hogy CD/DVD-meghajtóról bootoljon a gép. mentéssel kilépsz a BIOS-ból, ekkor újraindul a gép, és CD/DVD-ről fog bootolni. most ki kell írnia, hogy a CD-rom ról való indításhoz nyomjon meg egy gombot. megnyomsz egy gombot, és felül ki fogja írni, hogy a rendszer harwerkiépítésének vizsgálata. most cuccol a gép :D megvárod, és ezek után csak nyomkodni kell a gombokat, amiket felajáln. ha rákérdez, ne javítsd a rendszert, hanem ESC-kilépés-t nyomjál. ekkor kiírja a létező partíciókat egy táblázatba, kiválasztod ami neked kell, T-gomb-törlés. ezután rákérdez, hogy biztosan törli. stb.stb. törlés után kapsz egy NEM particionált winyót. most formázni kell. ez is tök egyértelmű. ajánlom a GYORS(NTFS) formázást! ezután elvileg újraindul a gép, és innen ha minden igaz, települni fog!

ha valami nem világos, szívesen segítek :)

Link to comment
Share on other sites

nem sikerül újrarakni, mert ezt irja ki a telepités előtt:

http://img297.imageshack.us/img297/4685/yyyfm7.png

 

egy program se fut, semmi.

lehet h lemez-töredezettség miatt?

Elég nagy butaságot akartál :D Éppen mükődő XP-t leformázni nehéz lesz :D Amúgy is Windowsból windows telepíteni se tanácsos.Amit Soße írt azt csináld végig és minden jó lesz.

Módosította Gabi89
Igen ilyen is van mikor magamat szerkesztem :D
Link to comment
Share on other sites

sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy van egy xp a gépemen és vistát szeretnék de van egy vinyó a gépbe és két partícíó a c-n csak az xp a d-n meg az összes többi játék meg prógik meg cuccok és én úgy szeretném hogy a c-t formázni és rátenni az xp-t de úgy hogy a játékok meg a prógik üzemeljenek továbbra is

ezt hogy tom megoldani??

válaszotokat előre is köszike

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Remélem tudtok segíteni.

Az történt hogy a gépemen kb fél éve nem frissítettem a windózt és elééggé lelassult stb...

Aztán mikor megtaláltam a telepítőCD-t akkor frissítettem is.

De sajnos minden probléma ugyanúgy fennállt.

Aztán egy másik (eredeti megvásárolt) xpCD val próbálkoztam formázás után telepíteni, de az sem járt sikerrel, és most vagyok túl egy újabb frissítésen (mindezt 2 héten belül), de a rendszer állandoan lefagy, szaggat, lelassul,

leállnak a programok, nemindulnak el a filmek és még folytathatnám.

Remélem tudtok segíteni, mert hamarosan odavágom a gépet!

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ó az semmi ezt halgassátok! szóval:

 

Üdv!

 

Van egy fasza kis notim ami kb velem egy idős és 98 van rajta...

 

rettenet rossz ezért ujra kell telepíteni, ezzel nekem semmi gondom nincs megy a dolog.

 

DE! Az lehetséges, hogy a winyó olyan állapotban van, hogy még formázni sem lehet?

 

se msdos -ból se windóz cd -ről! :o

 

okok scan disk. de az se jó mert akárhogy futtatom (dosmód, windoz mód :)) amint hibát talál a rendszer összeomlik és megáll a scan disk is -.-

 

 

formázásnál dosmódban pedig még a legelső lépésnél ugy 70-80% -nál blokol le teljesen és ezt irja ki:

 

próbálkozás a kovetkező valami.....mindegy szóval rossz

 

ha lemezzel próbálom formázni anyázik hogy futtasam a scandisket :o

 

amikor cd ről bootolok akkor nem engedi törölni a particiót :S

 

hát ha valaki tud segíteni annak nagyon meghálálom köcce!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!!

Az a nagy büdös probléma van, hogy 2db windows xp van a gépemen(az egyik működésképtelen) és szeretném törölni mind a kettőt, megosztani a vinyót (tudtom szerint ezt csak újrapartícionálással fog menni) és újratenni az xp-t. De a vinyóm nincs megosztva(250-es abból 130Gb foglalt)

1. ver.: anélkül, hogy a dokumentumaim ne törlődjenek. És megosztást is szeretnék csinálni. (Ezt meg lehet-e oldani?)

2. ver.: egy másik vinyóra mentem az adataimat, és törlöm a sajátomat, megosztom aztán xp. utána pedig vissza az adataim.(Ez lenne a helyes?!) Ehhez egyéni probléma: nincsen másik vinyó.

Vagy a betöltés előtt megkérdi h melyik windows-t töltse be azt hogyan tudom ki szedni?

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...