Jump to content
PirateClub.hu

C++ feladat


Gabi89
 Share

Recommended Posts

Hellosztok

 

Van itt valaki aki zseni programozásból azon belül is C++ :D ?

Kellene egy kis help úgy nagy vonalakban bár ha unatkozik vki akkor összedobhatja az egészet. :D

 

Következő lenne a feladat:

Kérjen be a program a felhasználótól egy tetszőleges versszakot (max. 8 sor), majd állapítsa meg, hány betűből, ezen belül hány magánhangzóból áll a versszak. Írja ki az egyes betűk darabszámát Csak a betűket szabad számolni, a szóközöket és az írásjeleket nem.

 

Előre is nagy köszönet bármiféle segítségért. :)

Link to comment
Share on other sites

Szia! Látom nem nagyon ír senki, egyébként nem kell zseninek lenni hozzá :)

 

Esetleg gondolatmenetet tudok adni, mert nincs kedvem megírni most, ne haragudj! :)

 

Legyen egy ciklusod a verssorok bekérésére, maximum 8 lehet, ha eléri, akkor lépjen ki. Ha a felhasználó "enter"-t üt (vagy akármilyen más karaktert, ami az új sor hozzáadására szolgál ), akkor a ciklus folytatódik a következő sor bekérésével. Ezt akár tárolhatod string vectorban is (#include <vector>), mert előre ugye nem tudod hány soros versről van szó. Ha a beolvasással nem voltak problémák, jöjjön maga a megoldás.

végigpásztázol a versszakon és megszámolod a betűket: ezt eldöntheted ascii kóddal is. A magánhangzókra jelenleg más ötletem nincs, minthogy egy karaktertömbben elmented a magánhangzókat, s megnézed a versszakot karakterenként, s ha egyezés van, akkor magánhangzó, így megszámolod őket.

 

Most hirtelen ez jutott eszembe, ha kérdésed van, vagy rosszul gondoltam valamit, csak szólj!

 

Üdv,

Peti

Link to comment
Share on other sites

Köszi egyelőre még szenvedek vele. Igazából eszem ágában nincs programozással keresni a kenyerem :D Csak berakták kötelező tantrágyként 1félévre aztán többet látnom se kell ha sikerül. Nem is értem rendszergazdáknak minek a C++. Mert sokszor nem kell...

 

Találtam dolgokat egy könyv CD mellékletén...

Karakter számlálásra:

http://pastebin.com/nWSkM35G

 

Magánhangzó számlálás:

http://pastebin.com/5bzbJWMv

 

Viszont összehozni nem sikerült a dolgokat még :(

 

 

 

Edit: Na azóta megoldva több helyről is segítettek + megírtam hozzá a dokumentáció is és be is adtam :)

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...