Jump to content
PirateClub.hu

Informatikai viccek


SzegediXY
 Share

Recommended Posts

Honnan tudod, hogy 2010-ben élsz?

1. Több éve nem pasziánszoztál rendes kártyákkal.

2. Véletlenül a mikrón ütöd be a PIN-kódodat.

3. 15 különböző telefonszámod van egy háromtagú családhoz.

4. Reggel az, az első, hogy bekapcsolod a számítógépet, még mielőtt kimész kávéért a konyhába.

5. E-mailt küldesz a melletted ülő embernek.

6. Azt mondod, azért nem tartod a kapcsolatot a régi ismerősökkel, mert nincs meg az e-mail címük.

7. Minden tévéreklám végén szerepel egy internet cím.

8. Ha véletlenül elmész otthonról a mobiltelefon nélkül (amit életed első 10, 20, 30, 40 évében nem is ismertél), pánikba esel, és máris visszamész érte.

10. Felhívod a családot, hogy tudd meg otthon vannak-e, miközben hajtasz be a garázsba.

11. Oldalra hajtod a fejed, amikor mosolyogsz.

12. Mosolyogsz és bólogatsz, miközben ezt olvasod

13. Még rosszabb: pontosan tudod kinek, fogod ezt továbbküldeni.

14. Túl elfoglalt vagy, hogy észre vedd, hogy nincs 9-es a listán.

15. Tényleg megnézted, hogy nincs 9-es a listán.

16. ....és most röhögsz magadon.

 

- Mit jelent sziú nyelven a "windows"?

- Fehér ember várni homokóra.

 

Aki másnak vermet ás, az a Stack Pointer.

 

És a hosszú, de legjobb:

 

Számítógépes szlengszótár:

- Alfa változat: a programok készítésének az az első fázisa, amikor megpróbálják figyelembe venni a felhasználók visszajelzéseit. Latin szó, jelentése: "nem működik".

- Béta változat: a program megjelenés előtti utolsó változata. A "béta" egy latin szó, jelentése "még most sem működik".

- Hibaüzenetek: rövid, velős üzenetek, amelyek segítségével a programozók a felhasználókra hárítják a programjaik hibáit.

- Hardware: a számítógép azon részeinek gyűjtőneve, amelyeket meg tudod rugdosni.

- Software: a számítógép azon részeinek gyűjtőneve, amelyeket csak szidni tudod, a szerzőjével egyetemben.

- Segítség: a programok azon funkciója, amelyek segítségével a felvetődött kérdéseid mellé újakat szerezhetsz. Ha megfelelően használod a "Segítség" funkciót, akkor több oldal megtekintése után visszajutsz a kiinduló pontra, anélkül, hogy bármit is megtudtál volna.

- Hibajavítás (patch): a programozó szánalmas kísérlete bűneinek helyrehozására.

- Nyomtató: ízetlen tréfa. Egy nyomtató három részből áll: a burkolatból, a papírgyűrő mechanizmusból és a villogó piros lámpából.

- Programozók: számítógépes bosszúállók. Azon csoport tagjai, akiket az iskolában folyamatosan gúnyoltak a szemüvegük miatt, akik bemagolták az összes Star Trek epizódot, ám most már többszörös milliomosként "felhasználóbarát" programokat írnak, amelyekkel bosszút állnak az egykor őket gúnyolókon.

- Felhasználói kézikönyv: olyan tárgy, amelyet az asztalláb rövidségnek kompenzálására használnak. Alkalmas még a monitor szemmagasságba emelésére is.

- Tervezett megjelenési dátum: pontos számítási módszere abból áll, hogy a tényleges megjelenési dátumból levonunk hat-tíz hónapot.

- Felhasználók: azon személyek gyűjtőneve, akik a monitor előtt üldögélnek. Három fő típusuk van: a kezdő, a haladó és a profi.

Kezdő felhasználó: az az ember, aki attól fél, hogy egy gomb megnyomásával tönkreteszi számítógépét.

Haladó felhasználó: az az ember, aki nem tudja megjavítani számítógépét, miután egy billentyűlenyomással tönkretette azt.

Profi felhasználó: az az ember, aki mások számítógépét is tönkre tudja tenni egy billentyűlenyomással.

 

+1 bónusz:

Computer-es férj válaszai:

Feleség: Bevásároltál?

Férj: Bad command or filename.

Feleség: megkértelek még a reggel...

Férj: Syntax Error. Abort?

Feleség: Még az új televiziót sem?

Férj: Variable not found....

Feleség: Ok, add ide a hitelkártyádat, majd én bevásárolok...

Férj: Sharing Violation. Access denied!

Feleség: Te komolyan beszélsz, viccelsz vagy csak idegesíteni akarsz?

Férj: Too many parameters...

Feleség: Nem értem, hogy miért pont hozzád mentem feleségül?

Férj: Data type mismatch.

Feleség: És a fizetésedet mikor kapod?

Férj: File in use... Try later.

Feleség: Akaratlanul is megkérdem... jelentek én valamit a Te számodra?

Férj: Unknown Virus.

Írjatok ti is!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

infós viccek? haha tudok egy jót :D

#include<anyád.Hogyvan>

mivel ez nagyon jól sikerült ezért mégegyet.. :D

 

Két cigány megy az infós boltba.. kérdezik az eladótól:

- Adjon Isten! Tudna nékünk egy olyan gépet ajánlani amiben van sok pentium? Elvinnénk egy talicskával,ha lenne..

Erre az eladó: - Á igen, önök a processzorra gondolnak..

- Há maga bisztos téjved mer ugye az szilícijum!

 

mindörökké enter :D

Link to comment
Share on other sites

Modern kori történet...

A kisgyerek kérdi az apját

- Apu, én hogyan jöttem a világra?

Az apa belekezd

- Az úgy volt, hogy anyád és én egy chat szobában ismerkedtünk meg. Ezután találkoztunk egy internet kávézó mosdójában, ahol feltöltést kezdeményeztem anyád szerverére. Utána vettük észre, hogy anyád nem használt tűzfalat, így megtörtént a baj: kilenc hónap múlva letöltődött a vírus. Hát ez vagy te. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...