Jump to content
PirateClub.hu

UFO vagy sem? A NASA színt vallott


bikas
 Share

Recommended Posts

Hatalmas várakozás előzte meg a NASA sajtótájékoztatóját hétfő délután, mivel egy kivételes objektumra bukkantak a Chandra űrtávcsővel, és kiderült, hogy a legfiatalabb fekete lyukat sikerült megtalálniuk a szakembereknek a kozmikus szomszédságunkban a röntgensugárzásra érzékeny űrobszervatóriummal.

 

A csillagászok a sajtótájékoztatón elmondták, hogy nagy valószínűséggel egy mindössze harmincéves fekete lyukra bukkantak egy körülbelül 50 millió fényévre lévő galaxisban (M100). Úgy vélik, hogy az előzményét jelentő szupernovát (SN 1979C) egy amatőr csillagász fedezte fel még 1979-ben.

 

A kivételes objektum tehát egy "újszülött" fekete lyuk, bár - mutattak rá a csillagászok - nem zárható ki az sem, hogy egy szintén kivételesen fiatal és gyorsan forgó neutroncsillagról van szó, mivel ez is magyarázata lehet a röntgensugárzásnak, amelyet a Chandra űrtávcső észlelt.

 

A mi Napunknál hússzor nagyobb csillag felrobbant, s a szupernovából egyaránt kialakulhatott fekete lyuk vagy neutroncsillag, bár az előbbire egyelőre több adat és jel utal.

 

Forrás: STOP/NASA

Link to comment
Share on other sites

Mivel 50 millió fényévre van , így legalább 50000030 éves ha egyszer már látható innét tőlünk.De hogy ennek mi köze egy UFO-hoz, azt én sem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Mivel 50 millió fényévre van , így legalább 50000030 éves ha egyszer már látható innét tőlünk.De hogy ennek mi köze egy UFO-hoz, azt én sem tudom.

Nah igen, ez az amit nemértek én sem, tehát ott van messze,nagyon messze, jön a képe (fény) és nem elég gyorsan. Akkormégis hogyan tudunk egy ilyen messze lévő dologról hogy nemrég keletkezett? HOGYAN???

Link to comment
Share on other sites

Hát amit itt jelen pillanatban látunk az tényleg a 30 éves valója, ők is jól tudják szerintem hogy igazából 50m+30 éves, dehát innen a Földről a távoli dolgoknak a múltját tudjuk vizsgálni.

Nem akarom megkérdőjelezni a híroldalt, de itt szerintem félrefordításról van szó, vagy szépen szétszabdalták a cikket.

A címet meg nem is akarom kommentálni :D

Link to comment
Share on other sites

Nem ő nézte be az eredeti hír is ugyan ez.(nem amit ide belinkeltem)

Nasa által ki írt hír ha valakit érdekel....

http://www.nasa.gov/mission_pages/chandra/multimedia/photoH-10-299.html

Tehát a 30 év csak az általunk látott képre vonatkozik.

Ja és hogy az ufo-hoz miköze :\ szerintem még a cikk író se tudja

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gondolom valaki gondolta "Na ez egy fontos hír, osszuk meg mindenkivel. Na de arra hogy fiatal fekete lyuk, senki nem harap, írjunk neki valami találóbbat..." Vagy egyszerűen felcserélték valamival, amikor feltették az oldalra ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mi ez a 30 éves dolog? :D Melyik okos újságíró nem tanult itt fizikát, hadd lássam már..

Kakukk a fénysebességről beszélünk, még csak nem is valami bonyolult.. milyen messze van? 50 millió fényév?

Akkor hány éves lehet az első jel, amit fogtunk abból az irányból? Csókolom..

 

Az nagyon nem ötven, meg harminc, hanem ötvenmillió..

Link to comment
Share on other sites

Arról van szó, hogy attól függetlenül, hogy 50M fényévre van, mi úgy "látjuk" most a feketelyukat/neutron csillagot, ahogy az kb. 30 évesen kinézett. Így értendő az hogy 30 éves.

 

Az Ufos rész pedig szerintem annyit takar, hogy valaki 79-ben látott egy fényes valamit az égen amire azt hitte h ufo, és most hozták nyilvánosságra hivatalosan, hogy nem, hanem egy szupernova volt.

Link to comment
Share on other sites

Mi ez a 30 éves dolog? :D Melyik okos újságíró nem tanult itt fizikát, hadd lássam már..

Kakukk a fénysebességről beszélünk, még csak nem is valami bonyolult.. milyen messze van? 50 millió fényév?

Akkor hány éves lehet az első jel, amit fogtunk abból az irányból? Csókolom..

 

Az nagyon nem ötven, meg harminc, hanem ötvenmillió..

1979-ben robbant a szupernova, annak a feltételezett maradványa ez a fekete lyuk, amit most fedeztek csak fel. Tehát tényleg kb. 30 éves, kivételesen nem az újságírók tévedtek, viszont a címet én sem teljesen értem.

 

"The object is a remnant of SN 1979C, a supernova in the galaxy M100 approximately 50 million light years from Earth. Even though the light from the supernova took this long to reach Chandra, researchers see the object as it appeared when it was just 30-years-old. A helpful analogy is to imagine taking a picture of a baby and mailing across oceans. No matter how long it took to receive the picture, you would still see the image of a baby. " - NASA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...