Jump to content
PirateClub.hu

Akadozik a hang néha


thug01
 Share

Recommended Posts

Hello all!

 

Nos, Én olyan problémával küzködök, hogy igényesebb HD filmeknél, újabb játékoknál (Dirt.2) vagy esetleg dx9 vagy dx10 vagy dx11 -es játékoknál elkezd akadozni a hang, kb olyan, mintha egy robot ülne be a hangszórómba és az berregne.

1 hónapja volt XP reinstall, mert akkor vettem új videókártyát (Nvidia GeForce GT220), de nem tudom a videókártyának mi köze lehet a hanghoz!?

Már Próbáltam régebbi hangkártya dirverrel is, meg újabbal is, de sehogy nem volt jó.

Mivel ezt nem csinálta, mielött új videókártyát vettem volna, ezért csak arra tudok tippelni, hogy az új videókártya sokkal több energiát vesz fel és nem jut elég energia a hangnak, ezáltal romlik a min?ség.

Amúgy egy 300W-os tápom van, azért arra gondolok, hogy nem kap elég áramot, de lehet hogy az közre sem játszik, nem tudom.

 

A gépem részletes adatai:

CPU típusa DualCore Intel Pentium D 930, 3000 MHz (15 x 200)

Hangkártya VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller (PCI)

Lemezes meghajtó SAMSUNG SP2514N (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Videokártya NVIDIA GeForce GT 220 (512 MB)

Memória 2048 MB

Tápegység 300W

 

Remélem tudtok valami épkézláb választ adni.

El?re is köszönöm, jah és plííízz ne annyira nagyon szakszavakkal, mert nem nagyon értek a gépekhez.

 

Update1: A hangkártyámhoz tettem 1 elosztót, amib?l kijön a hangszóró, meg a fülhalgató, de mondjuk mikorfonon is elromlik a hangom játék közbe, nem hinném h az a baj.

Link to comment
Share on other sites

Hát itt több baj is van. Első sorban az, hogy kevés a tápod a videókártyának szerintem, és amint nézem ez egy öregebb gép.

Valószínűleg az alaplapod sem bírja a szuflát az új kártyával! Ráadásul azt le sem írtad, hogy milyen. :)

Egyszóval, kevés a táp, és valószínűleg az alaplap is.

Ezeket pótolhatnád, ja és egy kérdés: a videó kari az ventis vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

Mivel nem tudjuk milyen programok futnak a gépeden úgy általában, azt sem kéne kizárni, hogy időnként esetleg a teljesítő képessége határán dolgozik a gép, (nem csak a táp, amiről itt elsősorban szó van) és nem bírja el az ilyen csúcsokat már. Továbbá arról sem kéne megfeledkezni, hogy egyesek szeretnek mindenféle kódek csomagokat válogatás nélkül telepíteni, hogy nálad, mennyi és miféle kódek van telepítve nem tudhatjuk, de szerintem egy ilyen is bekavarhat. Szóval én egy kicsit körbejárnám ezt a témát is a gépeden, mi az ami fut, és mennyit is fogyaszt. (memória, és processzor vonatkozásában) Aztán ha valami nem feltétlen kell, akkor leállítani, anélkül megnézni, hogy ugyanez marad e a helyzet. Ez még eddig általában egy fillérbe nem kerül.

Link to comment
Share on other sites

@StandoFF: a videókarim az ventis

@valárma: a gépemen k-lite codeck pack van meg egy divix playes is, h tudjak filmet nézni online. :)

 

 

A gépem most raktam újra 1 hónapja hátha nem fogja ezt csinálni, de ez nem segített.

A memoriám meg a procim semmi nem eszi meg.

 

Ui1.: Köszi a válaszokat és bocsi h csak most reagáltam le, csak a héten nem voltam itthon.

Link to comment
Share on other sites

Akkor nekem a szoftveres vonalon nincs több észrevételelem. Egyébként mindösszesen három, négy dolog ami szinte mindenkinek elég a K-lite kodek csomagokból, Cyberlink mpeg2, xvid, és ac3. Esetleg h264, és flv, amivel összefuthatunk még, és alapból nem ismeri az op. rendszer. Más nem igazán jöhet szóba. Ha azt mondod, a kodekjeid nem tehetnek keresztbe egymásnak, akkor marad a hardveres vonal, ami sokkal rosszabb.

Link to comment
Share on other sites

De most nézem, hogy a hangkártyád PCI-os, azaz külön van beletéve(???). Akkor viszont okozhatja az is a szaggatást, hogy:

-Vagy dögledezik a hangkártya

-Vagy az alaplap (amit még mindig nem írtál le nekünk) nem bírja

-Vagy (ami esélyesebb) a tápod nem bírja, mer sztem egy 512-es ventis videókarinak kell a 400-450-es táp. ;)

Link to comment
Share on other sites

GT220 egy LP kártya, nem kell neki külön tápellátás!

Ha márkás a táp (nem silány vagy noname) akkor elég ennek a konfignak a táp!

(egy teszben a egy i7+3*1gb DDR3+2hdd+GT220 fogyasztása: 173 terheletlenül, 213 terhelve!)

 

A gond valószínűleg abból adódik, hogy a processzor és a memória kevés pl a dirt2-nek!

Természetesen ez kizárható, amennyiben régi játékoknál is előfordul az akadozás!

 

Ha kevés lenne a táp, akkor vagy nem kapcsol be a gép, vagy ha el is indult, de maximálisra nő a fogyasztás (pl játékoknál 100%megy a processzor, VGA) akkor lekapcsol a gép!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...