Jump to content
PirateClub.hu

Brrip vagy Dvdrip ?


hankock
 Share

Brrip vagy Dvdrip ?  

69 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Brrip vagy Dvdrip ?

    • Brrip
      53
    • Dvdrip
      16


Recommended Posts

A kérdés adott:

 

Szerinted van különbség köztük,és mi ?

 

Szerintem egyedül a méret és a bitrate, a minőség majdnem ugyanaz.

 

 

Magyarázat:

 

Mi az a DVD-rip?

 

A DVD-rip a szó szoros értelmében, egy DVD film "rippelése". Ha DVD-rippelésr

Módosította hankock
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hát sokat olvasgattam már erről a témáról.

Be is tolok ide egy cikket erről (remélem nem baj!):

 

http://asva.info/tevhitek-a-bdbrripekrol-avagy-nem-minden-az-aminek-latszik-2009-11.html

 

Bár én is inkább a BRRipet illetve BDRip-et szedem általában, mert LCD TV-n nézem, és azon szebb a kép, mint a DVDRipnél, legalábbis nekem.

De végülis mindegy nekem. a film tartalma a lényeg. Ha DVDRip van csak, akkor azt is ugyanúgy leszedem. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Hát, aki nem látja a különbséget a kettő között, az valószínűleg nem HD tévén nézi a filmeket. A nagy-felbontású készülékeknél azért látszik ám, hogy milyen alapanyagból dolgoztak. Persze, ha nem rontja el a készítője.

Sokkal élesebbek a körvonalak, és szebbek a színek a BRrip-en, mint a sima DVDrip-en.

Link to comment
Share on other sites

DVDripre szavazok,....

Csak a DVDrip-pet viszi a házimozid? A BRrip-et vajon miért nem? Az ugyan úgy lehet .avi, csak szebb minőségű tartalommal (ha nem cseszi el a készítője). A megnevezés nem foglalja magában a felbontást. Amiről Te írsz, az valószínűleg az mkv-konténerezésű filmek, amik HD felbontásban készülnek. Sajnos általánosítható, hogy nem tértek át erre a megnevezésre, mikor 720 x 480/560 felbontásnál nagyobba készítik el a filmet, pedig ezzel kicsit szétválasztható/megkülönböztethető lenne a két fajta konténerezés, és megkönnyítené a hozzá nem értők dolgát a letöltés és megnézés szempontjából. Ez akkor lenne nagy segítség a tájékozódásban, ha semmi egyéb infó nem lenne írva a linkek mellé, csak a kiindulási, és/vagy a végtermék minőségét jelölő megnevezés.

 

Azokat a filmeket is csak DVDrip-ben szeded le, amiket esetleg megtartasz, és nem kerül törlésre a megnézésük után? Ha a jövőben tévét cserélsz, akkor mennyivel jobban járnál, ha a jobb minőséget raktároztad volna el :) A mai DVD árak (35,- - 50,- Ft/db) mellett, nem hiszem, hogy olyan nagy anyagi ráfordítás lenne, ha esetleg a letöltött anyag egy "kicsivel" több helyet foglal :).

Link to comment
Share on other sites

Barabas1: én is többségében DVDRipet töltök, mivel a BRripek többsége olyan kodec-el készül, amit az asztali DVD-lejátszóm nem ismer fel. Ez persze nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem nézek rajta BRripet, mert szerencsére 1-2t remekül be tud olvasni a lejátszóm. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Én nem asztalin, hanem gépen nézem egy egyszerű kis ősrégi monitoron és így is hatalmas a különbség, a BRRip sokkal szebb. Ezt a monitort még akkor gyárthatták, amikor még a HD gondolata sem létezett, mégis sok a különbség. És akkor az még nem is 720p vagy 1080p, hanem BRRip. És akkor a surround hangot nem is említettem. Ezért néztem csodálkozva, hogy hogyan merült fel ez a kérdés :)

Link to comment
Share on other sites

Barabas1: én is többségében DVDRipet töltök, mivel a BRripek többsége olyan kodec-el készül, amit az asztali DVD-lejátszóm nem ismer fel. Ez persze nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem nézek rajta BRripet, mert szerencsére 1-2t remekül be tud olvasni a lejátszóm. :D

Olyan kodek???? Nem kevered az mkv-t és az avi-t véletlenül? És természetesen -ami viszont szintén nem természetes- a felbontásokat? Normál és HD.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...