Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
Venheidem

Szenzáció! Mesterségesen létrehoztak májat!

Recommended Posts

Amerikai kutatók kifejlesztettek egy eljárást, amellyel májat növeszthetnek, és remélhetőleg öt év múlva májbetegeknek segíthetnek ilyen műszerv beültetésével.

Az eljárás egyelőre még csak kezdeti stádiumban van. A mesterségesen létrehozott máj petricsészében tíz napig bizonyult működőképesnek. Patkányokba ültetve pedig több órán át látta el funkcióját.

A bostoni közkórház munkatársai azt mondják, még rengeteget kell dolgozni a technológián, de öt éven belül remélhetőleg kórházakban is alkalmazhatóvá válik a módszer.

STOP

Akkor mostmár nincs megállás az alkoholnak :lol:

Pár év és sztem az orvostudomány eljut arra a szintre, h több szervet is tudni fognak kreálni!

Hááát , ígéretes ez a fejlődés.Egy új tüdőre máris vevő vagyok,mert ez a mostani már eléggé hitvány állapotban van.

Egy új tüdőre máris vevő vagyok,mert ez a mostani már eléggé hitvány állapotban van.

Hú, ez most menyire komoly???

Am, jó dolog, donorszervek beszerzésére altenatívának.Ha működni fog.

Még ha a belső szerveket ki is cserélik, kívülről ugyan úgy öregedni fogunk. De jó ez is, főleg akinek fiatalon egy szerven múlik az élete.

Ez pedig egy magyar tudós fejlesztése. Kicsit más szemszögből közelíti meg a szerv pótlást, de a végeredmény ugyan az lehet.

http://itcafe.hu/hir/forgacs_gabor_szervnyomtatas.html

Erről eszembe jutott a Sziget c. film, amelyikben Ewan McGregor szerepelt :) kitudja, lehet a valóságban is úgy akarnak szerveket gyártani :D