Jump to content
PirateClub.hu

Linux emulátor xp alá


antsticky
 Share

Recommended Posts

Egy Virtual PC szerű vagy nevű program kell ami emulálni tudja ISO fájlból az operációs rendszert.

 

Oracle Virtual PC a neve

 

http://szoftverbazis.hu/szoftver/oracle_virtualizacios_szoftver_v3.20_x86_amd64__magyar_.html

 

vagy

 

http://www.virtualbox.org/

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Ha Linuxot akarsz, de nem akarsz particionálni, legegyszerűbb. ha egy Ubuntu-t raksz fel Windows alól, a Wubi telepítő segítségével. Semmi extra, egyszerűen letöltesz egy lemezképet innen:

 

http://ubuntu.hu/letoltes/ubuntu

 

a legjobb választás a 32 bites változat, annak gond nélkül kell a legtöbb gépen futnia. Ha nem akarod, még lemezre sem kell kiírni, Daemon Tools-zal becsatolva lehet telepíteni. Érdemes többször próbálkozni, mert volt hogy nem ment fel egyből. Egy RW lemezre azért kiírnám, és ha nem sikerül a telepítés winyóról, akkor arról futtatni. Annyit kell tenni, hogy megadod, hova tegye a rendszert, mennyi helyet adsz neki, és már teszi is.

 

Viszont ez így egy teljesen működőképes Linux lesz, a gépet is ő fogja a GRUB bootloader segítségével tölteni - de ettől nem kell megijedni, egy listát látsz majd, hogy melyik oprendszert akarod indítani, és automatikusan az XP-t fogja indítani 30 mp után, ha hozzá sem nyúlsz.

 

Ha megunod, le lehet szedni Win alól, mintha egy általad telepített program lenne /Programok telepítése és tölése/. Utána minden visszaáll a régire. Szerintem érdemes kipróbálni. Ha kérdés van, írj nyugodtan, amire tudok, válaszolok.

 

/*Bocs ha nem jó tag-et használtam, javítsátok kérlek*/

Link to comment
Share on other sites

Kr@sstheon1y és fermin javaslatai egyaránt jók. Én már egy ideje csak Ubuntut használok.

antsticky neked is ezt a fajta linuxot ajánlom kipróbálásra. fermin ötletét preferálom mivel tisztább a művelet mint viruális géppel. Azzal egy csomó driver lehet hibásan érzékelhető. A Wubi-s megoldás tökéletes, én azt ajánlom inkább. fermin szépen le is írt hozzá mindent, de ha ez nemvolna elég akkor

ubuntu.hu

-n

is van egy adag dokumentáció hozzá.

Remélem egy új taggal fog bővülni az Ubuntu közösség és mínusz egy ember fogja kalodába hajtani a fejét a microsoft windows alatt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...