Jump to content
PirateClub.hu

Hogyan készítsek élőzenéről cd-t?


gabor82
 Share

Recommended Posts

Faterom szokott zenélni szintetizátoron és énekel is. Lakodalmakban,kisebb rendezvényeken szokott zenélni időnként. Viszont szeretne minél több helyre járni,és sokszor kérnek tőle zenei anyagot(mintát)amit meghallgatnának,hogy mégis,hogy játszik. Cd-t lenne jó készíteni. Ehhez kérnék segítséget,hogyan tudnék egy jó minőségű zenei anyagot felvenni a gépemmel? Remélem van valaki itt aki ért hozzá és tudna segíteni,mert nagyon fontos lenne. Segítsetek légyszi.

Link to comment
Share on other sites

Szia! Én is ugyanazt művelem...

Ha a keverőjén van magnó kimenet, akkor nyert ügyed van!

Szükséged van egy RCA-mini jack kábelre. Egyik alkalommal vidd el a gépedet/kérj kölcsön laptopot/kössétek össze otthon, a keverő magnó kivezetéséről (általában RCA csatlakozó) vegyél ki jelet, és kösd össze a PC line in aljzatával (hangkártya szükséges!). Installálj egy audió felvevő programot, (pl. Samplitude, SoundForge),

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=41278&hl=soundforge

és azzal vedd fel. Otthon javíthatod, normalizálhatod, stb. Írd ki CD-re, és kész!

Én a magam részéről mindig elhívom a reménybeli megrendelőt az épp aktuális rendezvényemre, mert annál jobb reklám úgysincs, ha élőben hall, és az audió felvétel manipulálható...

Link to comment
Share on other sites

tehát az erősítjén egy rca out kell legyen a kábel másik vége meg olyan kell legyen mint a kishangszóró dugója? esetleg a mikrofon csatlakozóba kell dugni az erősítőt a gépen(amibe a kismikrofont dugom messengerhez)? a piros foglalatba? a hangkártyám alaplapi. asus K8N alaplapi. 5.1-es.

lehet az lesz a lejegyszerűbb majd ha lefotózom az erősítőt és akkor látod hová kell kötni.

Link to comment
Share on other sites

Oké, ez egy keverő-erősítő, van rajta rca kivezetés, ismerem a cuccost. Töltsd le a fenit programok valamelyikét, Sound Forge, vagy Samplitude, vagy bármelyik másik audió felvevőt, amelyik szimpatikus, vegyél egy rca-mini jack kábelt, (lehetőleg ne kínait), és kis beállítási mizéria után veheted fel a fater demóját.

Link to comment
Share on other sites

Progik közül nem tudod melyik az amivel boldogulnék és szép tiszta hangot lehet csinálni? mert igazából nem használtam még ilyesmit soha,tehát nem tudom mit kell beállítani rajta. nem tudsz esetleg valami beállítási segédletet valahol? amúgy az erősítőnél nem tudod melyik a kimenet ahová a kábel megy?

soundforgehoz találtam magyar leírást nem tudom jó e:

Szolgáltató által törölve!

meg van itt egy prog ami magyar és ehhez is van leírás magyarul:

http://www.origo.hu/szoftverbazis/multimedia/audio/audacity-win.html

a lényeg,hogy jó minőség legyen.

Módosította Silverr
Link to comment
Share on other sites

-A Sound Forge-hoz nagyon jó a segédlet, még én is eltettem...

-A felvevő program tetszőlegesen kiválasztható, akár a freeware verziójú is tökéletes lehet.

-A minőség a PC-től digitális lesz, a keverőerősítő nem a legjobb fajta, de használható. A kábel legyen kiváló!

-Itt egy kép a bekötés helyéről. A 10-es csatornán van egy line-tape in/out csatlakozósor. Bekarikáztam.

behri_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

akkor nem is egy kábelt kell bekötni? kérdeztem egy pc fórumon is és ott ezt írta valaki:

a lényeg, h tök mind1 milyen programmal veszel fel, mind ugyanolyan lesz

a windows hangrögzítő is pont olyan jó, mint a soundforge, csak olcsóbb, és nem tud olyan sok funkciót, de a minőség ugyenaz lesz.

 

a hangkártyától függ az egész, semmi mástól, ha az tud rendesen felvenni,,akkor rendes lesz, ha nem, akkor nem lesz rendes.

 

amit kell csinálnod:

veszel 1 RCA->kis jack átalakítót

veszel 2 RCA kábelt

a 2 RCA kábel egyik végét rákötöd a keverőd CD/TApe/Line out feliratú (és RCA) KIMENET-ére, szóval az alsó két olyan lyukba dugod be, amibe belemegy (még 2 ilyen van rajta, ide ne dugj be semmit, mert akkor nem ad jelet az alsó kettőn).

A preamp out kimeneteket ne használd a hátsókat meg mégkevésbé.

a kábelek másik végei mennek az átalakítóba, az átalakító túlsó vége a hangkártyádba line-in feliratu helyre (kék)

aztán még ki is kell választani a programban, amit használsz, hogy honnan vegyen fel (line-in-ről) ezt majdcsak megtalálod

aztán még rendesen be kell állítanod a kimenő jelszintet a keverőn (azaz a MASTER potit addig huzogatni), amíg még nem recseg, és már elég hangos a zene, és már kezdhetsz is felvenni

valami olyat írtak még,hogy azért kell 2,mert úgy nem mono hanem stereo.

akkor most szerinted,hogy kell? 2 rca kell egy átalakítóval ami minijacké alakítja?

Link to comment
Share on other sites

Nem kell átalakító, hifi boltban van eleve olyan, ami kell:

 

Egyik oldal 2 mono rca, másik oldal mini jack

 

Csak lehetőleg ne kínai legyen, vagy ha igen, akkor minőségi! Kb. 7-800 Ft-tól felfelé.

A többi leírás stimmel, azzal a különbséggel, hogy minőségi editációt nem tudsz csinálni Winfosos hangrögzítővel!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...