Jump to content
PirateClub.hu

Még két év, és tablettával biztosíthatjuk a hosszú életet


bikas
 Share

Recommended Posts

Két éven belül elkészülhet az a gyógyszer, aminek révén száz évnél is tovább lehet majd élni.

 

"A gyógyszercégek elkezdték ezeknek a szereknek a fejlesztését, és várhatóan 2012-től lehet tesztelni a készítményeket" - mondta Nir Barzilai professzor egy londoni konferencián. A tudósok az Alzheimer-kórral kapcsolatos kutatások révén kezdtek bele a gyógyszer fejlesztésébe.

 

A professzor és kutatócsapata már meghatározta azokat a genetikai variánsokat, amelyek lehetővé teszik, hogy egy ember különösen sokáig éljen, és megvizsgálták, miként lehetséges az, hogy egyes személyeket elkerülnek a súlyos betegségek.

 

"Azok az emberek, akik 70 és 80 éves koruk között halnak meg, az utolsó években betegek. A 100 évet megélők egészségesen halnak meg. Nem egy 100 évest láttam, aki jó formának örvendett" - fejtette ki Nir Barzilai.

 

Az elképzelések szerint a gyógyszert elég lenne egyszer beszedni naponta a 40-50 éves kortól.

InfoRádió / The Sun

 

Na nekem olyan nem kell, a mai világban ki akar addig élni? Mert én nem. :S :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na igen, aki látta például a zseniális Út (The Road) című egész új filmet, az negatívan áll hozzá ehhez a dologhoz.

 

Meg olyan is van, aki azt mondja, az az élet rendje, hogy ekkor-és-ekkor meghalunk.

 

De szerintem úgy mélyen belül senki sem akar meghalni. Szerintem mindenki örökké akar élni, és mindenki fél az elmúlástól, csak ezt nem mindenki meri bevallani.

 

Aki vallásos, az biztos azt mondja, hogy nem szabad az ilyenekbe beleavatkozni, és hogy minden úgy jó ahogy eredetileg volt, nem kell semmit sem megváltoztatni. Meg hogy a hülye gyógyszerektől van ennyi betegség.

 

Akkor én ezek ellen szólnék: az őskorban kb 20 éves korukig éltek az emberek, a középkorban úgy 30 évig. Még a 18-19 században is a legtöbb ember 50 éves kora körül meghalt. Ma meg az számít átlagosnak, ha valaki 70 évig él, de nem ritka a 80-90 éves kor sem. Japánban meg még ennél is tovább élnek az emberek, nem beszélve arról, hogy ők egészségesek is, köszönhetően a modern életformájuknak, az étrendjüknek, stb.

 

Aki nem ért velem egyet, az haljon meg 20-30 évesen. De úgy nehéz bármit is véghezvinni, megvalósítani! Szerintem ha tovább élnénk, sokkal többre vihetnénk. Gondoljatok bele: egy 80 éves tudós még rengeteg dolgot alkothatna, ha lenne még 70 éve hátra. Neki már nem kell tanulnia, képeznie magát, van egy csomó tapasztalata, gyakorlata, kapcsolatai, ismerősei, barátai, akik segítik, stb. szóval sokkal többre vihetnénk, gyorsabban fejlődhetnénk. Lehet hogy én vagyok naiv, de ezt a fejlődést felhasználhatnánk például arra, hogy a már feltalált, kőolajat kiváltó technológiákat be tudjuk juttatni a piacra, vagy például arra, hogy elhagyjuk a bolygót.

Link to comment
Share on other sites

Nos jó, 100 évig élhetünk, aki akarja, annak legyen.

Arról azonban jobb nem megfeledkezni, hogy sokan nem is akarnak sokáig élni, mert elegük van abból az őrült világból amelykiben élünk.A haladásnak megvan a hátránya, mint például a szennyezések, fizikai és egyéb síkon, az a rakás lelki torzulás, ami annak az abnormális életmódnak köszönhető, amit folytatunk.És még egy csomó egyéb...

És van egy alapvető akadálya annak, hogy miért nem fog valaki több száz évig élni.No, az agyunkban van egy rakás idegsejt, arra elég, hogy végigéljük az életet, mivel folyamatosan pusztulnak (sokat emlegetett példa erre a fejelés a sportban, és bármi egyéb fizikai hatás).Hát, úgy nyolcvan éves korban már az agy sem úgy működik, mint mondjuk húsz évesen.Persze valaki öregen is még szellemileg igen aktív, van ilyen is , olyan is.De mondjuk még hetven év eltelik, és az az ember élőhalott lesz! Hiába bármilyen szer, amivel a test többi részét formában lehet tartani.

Ezen kívül van bizonyára még más ok is, és valószínűleg ezek akkor fognak kiderülni, mikor kipróbálják az új módszereket... aztán ha késő lesz, akkor már mindegy lesz...

Az én véleményem az, hogy jó ez úgy ahogy van.Persze én is tartok az elmúlástól, ez természetes, úgy hiszem.Viszont mire az ember megöregszik, addigra sokan felkészülnek a halálra, és már nem rettegnek tőle, vagy ilyesmi.

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe: tegyük fel, él valaki még 60-70 évvel tövbbet mint természetesen... aztán mikor meghalna persze még akarna élni.De hát örök élete nem lesz.

 

Link to comment
Share on other sites

2012-től kezdik tesztelni?:D De ki akarja túlélni a világvégét? :D

Na, csak viccelek...amúgy érdekes...de szerintem +60-70év alatt az ember összeszedne annyi betegséget, hogy azoktól simán meghal 1-2 év alatt...és különben sem hiszek ebben...

Link to comment
Share on other sites

Nos jó, 100 évig élhetünk, aki akarja, annak legyen.

Arról azonban jobb nem megfeledkezni, hogy sokan nem is akarnak sokáig élni, mert elegük van abból az őrült világból amelykiben élünk.A haladásnak megvan a hátránya, mint például a szennyezések, fizikai és egyéb síkon, az a rakás lelki torzulás, ami annak az abnormális életmódnak köszönhető, amit folytatunk.És még egy csomó egyéb...

És van egy alapvető akadálya annak, hogy miért nem fog valaki több száz évig élni.No, az agyunkban van egy rakás idegsejt, arra elég, hogy végigéljük az életet, mivel folyamatosan pusztulnak (sokat emlegetett példa erre a fejelés a sportban, és bármi egyéb fizikai hatás).Hát, úgy nyolcvan éves korban már az agy sem úgy működik, mint mondjuk húsz évesen.Persze valaki öregen is még szellemileg igen aktív, van ilyen is , olyan is.De mondjuk még hetven év eltelik, és az az ember élőhalott lesz! Hiába bármilyen szer, amivel a test többi részét formában lehet tartani.

Az én véleményem az, hogy jó ez úgy ahogy van.Persze én is tartok az elmúlástól, ez természetes, úgy hiszem.Viszont mire az ember megöregszik, addigra sokan felkészülnek a halálra, és már nem rettegnek tőle, vagy ilyesmi.

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe: tegyük fel, él valaki még 60-70 évvel tövbbet mint természetesen... aztán mikor meghalna persze még akarna élni.De hát örök élete nem lesz.

Sajnos a társadalmunk még koránt sem mondható haladónak, sok tekintetben, még nagyon primitíven gondolkodunk...

Viszont ez egy fejeltebb társadalomnak nem lenne nagy gond, elég ha változtatnak, a genetikán, máris "termelhetők" újabb agysejtek.

Akár "természetes" úton sokkal tovább és alapjába véve egészségesebben élhetnének, mint a mai emberek.

 

Én úgy gondolom (remélem) hogy a halál, az nem valaminek a vége, hanem egy új kezdete...De minden esetre egy nálunk jóval fejeltebb

civilizáció talán már eljutott arra a szintre, ahol elérte a "halhatatlanságot".

 

És ez lehet, egyáltalán nem olyan formában történt mint mi elképzeljük, hogy örökké élünk, talán inkább azt hogy más szinten, más formában élnek tovább.

 

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy akinek beadják zombi lesz és eljő a zombiapokalioszis és olyan lesz mint a Resident Evilben. :D Ezért lesz 2012-ben világvége :D .

 

Amúgy én nem konkrétan a haláltól félek, hanem attól hogy majd itt kell hagynom a leendő gyerekeimet, unokáimat. :S Vagy ha meghal valaki nem azért sírok mert meghalt. Hanem mert nem találkozhatok többé vele, tudom hogy soha többé nem hallom a hangját stb. Ezek miatt szomorú számomra mikor valaki meghal. :(

Link to comment
Share on other sites

Ezt a tablettát nem úgy kell felfogni, mintha valami szuper erőt adna. Időskorra ez emberben lévő elemek kezdenek kifogyni. pl.: őszül a haj, az agy nem képes tovább fejlődni, az izmok elgyengülnek..stb. A tabletta ezt a célt szolgálná, hogy ne történjen meg. Ettől függetlenül egy súlyus betegség simán végezhetne egy emberrel.

Link to comment
Share on other sites

persze sokan azt gondoljak, h milyen jo lenne, h a tudosok 150 eves korig elnek, azt mindent feltalalnak.

na de ez ugyse csak a zsenik koreben fog elterjedni, hanem elterjed a civil emberek kozott is.

most magyarorszagon az emberek 1/3-a dolgozik.

akkor ha tovabb elnenk, akkor ez lemehet akar 1/10-re is.

akkor 1 ember tartson el 10 nyugdijast+tanulot?

a netto fizetes egyre kissebb lenne emiadt, sokan elszegenyednenek.

de ha a nyugdijasok korhatarat felemelnek, akkor meg kb. 120 eves kortol lehetne nyugdijba menni?

ez senkinek se lenne jo.

szoval egyaltalan nem tartom helyesnek a feltalalasat.

+ egyep gondokkal is kuzdhetnenk (pl. viz egyre gyorsabban fogyna, nem lenne eleg termofold ennek a sok embernek, elelemhiany lenne, a kaja ara felemelkedne= inflacio= emberek ehen halnak, vagy a lakohelyek szama egyre kevesebb = ingatlan arak az egekbe szoknek stb. stb. stb.)

De ha ezt mind osszevetnenk, akkor a a keveset kereso ember probaljon nagyon draga kajahoz jutni, ugy, h meg a hazat is alig tudna fizetni, vagy egyaltalan nem, es oruljon, h tovabb elhet?

ez mind kinek lenne jo?

Link to comment
Share on other sites

 

1.) Na persze, a tudomány által felállított tézisek alapján az ősember 20-30 évig élt (jobb esetben).

 

Ezzel szemben:

A Biblia egyre több részéről derül ki, hogy nem csak valami szájhagyomány útján terjedő "népmese".

A források szerint Matuzsálem (Methuséláh) 969 évig élt (na jó, ismereteink szerint kissé más fogalom volt az "év"-ről, osszunk - önkényesen - tehát 3-mal: 323 év), s azért akadt még egy-két szép kort megélő "versenyző".

 

Jelenleg a tudósok úgy vélik, hogy a genetikailag elérhető maximális életkor kb. 120 év lehet (optimális viszonyok mellett).

 

2.) Időskori "elbutulás": Egyrészt megdölt az a nézet, miszerint az agysejtek nem osztódnak, másrészt agyunk pár százalékát használjuk, harmadrészt a gondolkodás és a (rövid és hosszútávú) memória használatában az agysejtek közötti kapcsolat a lényeg. Szóval némi kondícionálással az agy birná a 120-150 éves "megterhelést".

 

3.) Táplálkozás, éhinség: Szerintem megoldható. Legrosszabb esetben mesterséges fehérjeszintézissel (értsd: "kajagyár" azaz szervetlenből szerves anyagot, táplálékot előállító gépezet. Micsoda véletlen, ismét egy bibliai hasonlat: mannagép)

Mindemellett: anyag nem vész el, csak átalakul. Azaz a világ kezdete óta a környezetünkben található anyagok mennyisége nem változott, csak más formába rendeződött.

 

4.) Energia: Talán "lassan" át kéne állni a megújuló, környezetet nem szennyező energiaforrásokra. Van bőven (napenergia, szélenergia, a tengerek hullámzásának energiája, ár-apály energiája, stb.)

 

5.) Elöregedő társadalom, munkanélküliség: Ez nem a jövő, hanem a jelen.

Ha elérnénk, hogy a szociális ellátás teljes legyen (egészségügy, lakhatóság, iskolázottság, stb.), akkor nem csak a az életkor emelkedne, hanem a születések száma is.

Végső esetben marad a bolygók kolonizációja, vagy ha nem fejlődünk ilyen gyorsan, akkor a mesterséges szelekció (születésszabályozás, háború).

 

---

Mindezek ellenére két okból tartom nehezen kivitelezhetőnek a várható élettartam nagy mértékű "megnövelését":

1.) Egy sejt csak meghatározott számban tud - egészségesen - osztódni. A tudósok e tekintetben az un. "őssejteket" tartják kivételnek. Meglátjuk...

2.) A "minden mindennel összefügg" elv alapján a természet védi önmagát. Ha az emberiség továbbra is kizsákmányol, akkor kipusztul (lásd: pl. "szupervírusok", azaz a távolságok lényegébe megszüntek, így egy vírus, ami ma reggel megfertőz egy amerikait, délutánra végigfertőzheti a világ nagyvárosait, estére a világ összes országába eljut.) Fura, hogy az orvostudomány - relative - fejlett, ennek ellenére mindig szembe találkozik olyan új dolgokkal, amiket le kell küzdenie (rák, AIDS, ebola, H1N1, stb.)

Ennek összefüggése az idős korral: az új tipusú betegségekhez az emberi szervezetnek alkalmazkodnia kell. No ez az, ami idős korban - sokkal - nehezebben megy.

Link to comment
Share on other sites

Ha ez a cucc bejönne akkor lenne még igazán túlnépesedés.A bolygó számára az emberiség már sokkal inkább egy rákos betegség, mint szerves része az egésznek.Ha nagy ütemben elkezdünk sokasodni ráadásul az emberek még sokkal tovább is fognak élni, akkor a vége úgyis az lesz sok nagyon sokan meg fognak halni így vagy úgy.A természet megvédi önmagát.

A haláltól nem kell félni, az élet része.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ha ez a dolog tényleg használna, rengeteg pozitív változásra lenne szüksége a világnak, hogy ne legyen katasztrófa belőle. de am a gyógyszeripar nagyot kaszálna. hosszú élet - mindenki rákapna a dologra. aztán mikor semmi hatása, lesz egy örjöngő világ. mindenesetre érdekes dolog

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Legfrissebb tanulmányaim szerint az emberi sejtbe genetikailag van kódolva az apoptózis (programozott sejthalál). Meghatározták, hogy ez a sejthalál valahova 135-140 év köré datálható. Ergó ennél többet hiába próbálnánk meg élni, ha a sejtjeink meghalnak...

 

Amúgy meg szerintem ne keverjük már a tudományt össze az erkölcsösséggel... Tudomány van, fejlődik pont. Erkölcs volt, illetve van még pici és visszafejődik pont.

A tudomány fejlődik magától, az erkölccsel kéne foglalkozni és nem azt latolgatni, hogy víz, éhezés, meg nyugdíjasok...

Ha kiűznénk a világunkból ezt a túlburjánzó (neo)liberalizmust és erkölcsös gondolkozásra, valamint életre tanítanánk az embereket rögtön nem kellene aggódni az ilyen hírek hallatán.

Link to comment
Share on other sites

Nincs értelme a tudományt emlegetni, mivel amit az emberek ismernek az a "mainstream" tudomány, amivel hülyítenek minket, ergo senki ne vegye kézpénznek azt amit a "tudomány" állít.Egyeseknek érdekében áll az embereket félrevezetni, és meg is teszik, mert megtehetik.

Mellesleg a gyógyszergyárak már így is túl sokat kaszálnak, közben valódi értéket nem nyújtanak az embereknek, sokan így is meghalnak 40-50 évesen.Nagyon sokan.Ráfogják a dohányzásra.Márpedig gyógyszer nélkül is elélt az ember 90 évig, úgy hogy pipázott rendesen, csak nem a népbutításra létrehozott hiteltelen statisztikákra kéne hagyatkozni.

A japánok meg nem a fejlett technológiájuk miatt élnek sokáig, 300 éve is ették azokat a kajákat amiket ma.Amit a "civilizáció" bevitt japánba az meg pont nem az egészséges étrend, hanem a McDonalds :D Amúgy ott a kórházban is lehet dohányozni.Egyszerűen máshogy fogják fel az életet.

Link to comment
Share on other sites

Minden egyes sejted DNS-ét kellene átírni

És ha még azelőtt irják át mielőtt ember lesz belőle?

 

A források szerint Matuzsálem (Methuséláh) 969(323) évig élt

Khmm....

 

másrészt agyunk pár százalékát használjuk,

Persze, a többi csak a helyet foglalja,nem?:)

http://faculty.washington.edu/chudler/tenper.html

Remélem nem gond hogy angol :P

 

A haláltól nem kell félni, az élet része.

SZvsz A félelem az élet része,nem a halál,az a vége...(vagy nem de ezt ne firtassuk)

 

nincs értelme a tudományt emlegetni, mivel amit az emberek ismernek az a "mainstream" tudomány, amivel hülyítenek minket, ergo senki ne vegye készpénznek azt amit a "tudomány" állít.

Van olyan tény amit "készpénznek" vehetek?... Perse hogy előrébb járunk valamivel... de nem hiszem hogy már meg van az örökélet kulcsa,vagy esetleg már megépítettég a daedalus-t(stargate)

A japánok meg fránya "UFOK", őket nem szabad idehozni :P

 

A tudomány fejlődni fog minden féle képpen nem lehet megálnítani (még a kereszténységnek sem sikerült), az ember nagyon alkalmazkodó képes , hozzá tudunk szokni ahoz a + 30-40 évhez :P

Link to comment
Share on other sites

És ha még azelőtt irják át mielőtt ember lesz belőle?

 

A DNS repair funkciót ki kéne ahhoz kapcsolni. (Hogy a lehető legegyszerűbb módon fogalmazzak. ;)) Azt pedig nem lehet, mert akkor a szemikonzervatív replikáció során fellépő összes többi hibát sem javítaná az enzim.

Link to comment
Share on other sites

A DNS-t át lehet írni, egyszerűbb, mint hinnétek.Ajánlom Bruce Lipton előadásait, elég ésszerűek, semmi természetfeletti nincs benne.(felirat nem hiszem, hogy van a videokhoz, szóval angol tudás szükséges)

 

SZvsz A félelem az élet része,nem a halál,az a vége...(vagy nem de ezt ne firtassuk)

Ne firtassuk, pedig nem mindegy, hogy a része, vagy a vége, ugyanis ha az a része, akkor mitől félnél? :)

Link to comment
Share on other sites

[P]laci: pont ez az. Ennyire megbízol abban, amit a könyvedben leírnak? :) Gondolom nem jársz utána mindennek, nem ellenőrzöl mindent, csak megtanulod.Attól, hogy le van írva egy könyvben, még nem biztos, hogy minden egyes szava 100%-ig igaz.60 éve is voltak hasonló témájú könyvek, akkor azokat ugyanúgy megtanulták, szentül hitték, hogy igaz, mára mégis megdőlt.Te honnan tudod, hogy később nem dől meg az, amit a te könyvedben írnak?

 

SVHSolyom: persze, hogy félhetsz, csak nincs értelme.Lehet félelemben élni, de az nem segít, inkább hátráltat.

Link to comment
Share on other sites

[P]laci: pont ez az. Ennyire megbízol abban, amit a könyvedben leírnak? :) Gondolom nem jársz utána mindennek, nem ellenőrzöl mindent, csak megtanulod.Attól, hogy le van írva egy könyvben, még nem biztos, hogy minden egyes szava 100%-ig igaz.60 éve is voltak hasonló témájú könyvek, akkor azokat ugyanúgy megtanulták, szentül hitték, hogy igaz, mára mégis megdőlt.Te honnan tudod, hogy később nem dől meg az, amit a te könyvedben írnak?

 

A tudomány fejlődik piszok gyorsan, és ezzel tisztában is vagyok. De itt egyesek a neten (több tudományos cikk vagy akár user) úgy beszélnek bizonyos témákban, mintha mindennapi dolgok lennének.

 

Én a perpillanat aktuális és tudományos körökben elfogadott verziót mondtam és nem a fikciót. Amúgy mindig utáltam a neten "tudományos" cikkeket olvasgatni... Semmi alátámasztás, semmi konkrétum, csak szavak dobálása folyamatosan.

Link to comment
Share on other sites

laci' timestamp='1282590705' post='1343778506']

A tudomány fejlődik piszok gyorsan, és ezzel tisztában is vagyok. De itt egyesek a neten (több tudományos cikk vagy akár user) úgy beszélnek bizonyos témákban, mintha mindennapi dolgok lennének.

 

Én a perpillanat aktuális és tudományos körökben elfogadott verziót mondtam és nem a fikciót. Amúgy mindig utáltam a neten "tudományos" cikkeket olvasgatni... Semmi alátámasztás, semmi konkrétum, csak szavak dobálása folyamatosan.

Már hogyne lenne mindennapi dolog a DNS?Életünk része.Nem igazán jó, hogy bizonyos dolgokat úgy állítanak be, mintha az egyszerű embernek elérhetetlen lenne.Népbutítás.Tartsuk csak h*lyén az embereket.

Tudományos körökben elfogadott... látom nem érted mit mondok.Mellesleg nem beszéltem semmilyen cikkről.Bruce Lipton, egy elismert biológus előadásáról beszéltem, aki nem csak szavakat dobálva, el is magyarázza, hogy miért állítja azt amit.És ellenőrizhető minden magyarázata.Nem úgy, mint a könyvben, amit annyira becsülsz, ahol leírnak egy magyarázatot, csak azt az olvasónak esze ágában sincs ellenőrizni, vagy ha mégis akarná, lehetetlen lenne számára.

Talán végeztél kísérleteket, amik bizonyítottak mindent, amit neked a DNS-ről tanítottak?

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-8506668136396723343&ei=u_r_Sp_SC6HC2wLUyuCADg&q=Bruce+Lipton&hl=en#

Itt van az említett előadás (angol nyelvű).A tablettákról meg jobb lemondani.

Link to comment
Share on other sites

Már hogyne lenne mindennapi dolog a DNS?Életünk része.Nem igazán jó, hogy bizonyos dolgokat úgy állítanak be, mintha az egyszerű embernek elérhetetlen lenne.Népbutítás.Tartsuk csak h*lyén az embereket.

Tudományos körökben elfogadott... látom nem érted mit mondok.Mellesleg nem beszéltem semmilyen cikkről.Bruce Lipton, egy elismert biológus előadásáról beszéltem, aki nem csak szavakat dobálva, el is magyarázza, hogy miért állítja azt amit.És ellenőrizhető minden magyarázata.Nem úgy, mint a könyvben, amit annyira becsülsz, ahol leírnak egy magyarázatot, csak azt az olvasónak esze ágában sincs ellenőrizni, vagy ha mégis akarná, lehetetlen lenne számára.

Talán végeztél kísérleteket, amik bizonyítottak mindent, amit neked a DNS-ről tanítottak?

 

Ne vedd magadra, nem rád céloztam. :) Csak általánosságban írtam. ;)

Különben meg nem becsülöm azt a könyvet, csak egy mérce a mai tudásunkról, ami biztos. Mindennel kapcsolatban persze, hogy nem végeztem kísérletet... :D DNS-t, RNS-t szeparáltam, DNS-t emésztettem meg enzimmel... közel sem sok kísérlet amit csinálhattam... 4 órás gyakorlat keretébe alig fér bele pár kísérlet. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...