Jump to content
PirateClub.hu

Eredet (Inception)


hankock
 Share

Recommended Posts

Eredet (Inception)

 

inceptionposzter.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=7DwuVKfjctk

 

http://www.youtube.com/watch?v=S3XzUYd6nrU

Tartalom:

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) képzett tolvaj, a legjobb az “extrahálás” veszélyes művészetében, azaz titkokat lop ki az emberek elméjéből, akkor, amikor az a legsebezhetőbb: álmukban. Cobb különleges tehetsége az új világ egyik legkeresettebb ipari kémévé tette őt, de drága árat fizetett érte: mindent elveszített, amit valaha szeretett és folyamatosan veszély fenyegeti az életét.

Legújabb megbízása azonban megváltást hozhat az életébe – visszakaphatja régi életét, ha teljesít egy merőben szokatlan küldetést, profi csapatával együttműködve most nem eloroznia kell egy emléket, hanem épp ellenkezőleg: beplántálni egyet a célszemély agyába. Hiába azonban a gondos tervezés, az ellenfél ezúttal úgy tűnik, minden lépésüket előre tudja…

 

inceptionkep20.jpg

 

inceptionkep21.jpg

 

inceptionkep23(1).jpg

 

Rendező: Cristopher Nolan

Szereplék: Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Michael Caine

Gyártó: Warner Bros. Pictures

a videókat nem, tudtam beágyazni mert le vannak tiltva :(

 

filmdroid/index/port

Módosította hankock
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Egy 1 perces jelent:

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="385"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="385"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

A film hatalmas alkotás! Remekül felépített történet, szinte minden "furcsaságra" megvan a logikus magyarázat, zseniális színészek... mi kell még?

Egyvalami viszont érdekelne (akik látták a filmet, azok válaszoljanak) :

SPOILER

Mondják ugye, ha egy személy totemjét valaki más fogja meg, akkor az tárgy (úgymond) használhatatlan lesz. Na most, amikor Cobb és (az öreg) Saito a váróban vannak, akkor az öreg megpörgeti Cobb totemjét. Később Cobb, amikor a gyerekeinél van és ő is megpörgeti, akkor a búgócsiga billeg, de nem dől el. A lényeg, hogy a végén Cobb a valóságban találkozik a gyerekeivel vagy csak álmaiban?

SPOILER vége

Link to comment
Share on other sites

SPOILER

Mondják ugye, ha egy személy totemjét valaki más fogja meg, akkor az tárgy (úgymond) használhatatlan lesz. Na most, amikor Cobb és (az öreg) Saito a váróban vannak, akkor az öreg megpörgeti Cobb totemjét. Később Cobb, amikor a gyerekeinél van és ő is megpörgeti, akkor a búgócsiga billeg, de nem dől el. A lényeg, hogy a végén Cobb a valóságban találkozik a gyerekeivel vagy csak álmaiban?

SPOILER vége

 

SPOILER

Pont ez a lényege, hogy nem derül ki, néztem egy-két fórumot és hatalmas szócsaták mennek erről hogy most akkor mi is lett a vége. Nos igen, ez is egy érdekes gondolat, hogy mivel Saito megfogta a pörgettyűt, így már ismeri és át tudja verni vele Cobb-ot, de felvetődik a kérdés hogy miért tenne ilyet. Lehet érvelni mindkét elmélet mellett, elvégre a gyerekei ugyanott és ugyanabban a pózban és ruhában vannak mint az emlékeiben, viszont a pörgettyű valóban megremeg egy kicsit. Ez olyan "sosem derül ki" kategória, szerintem pont ettől jó, hogy még a befejezés is elgondolkodtat.

SPOILER vége

 

Én 2x néztem meg moziban a filmet, most tervezem harmadszor is, egyszerűen zseniális az egész. Nolan meg egy hatalmas zseni, és egy szerencsés ember, amiért ilyen hatalmas fantáziával áldotta meg a sors. Nagyon rég vettem már DVD-s filmet de ez tuti vétel, aki még nem látta az semmiképp ne hagyja ki. Pár év múlva tuti hogy ciki lesz ha az ember egy filmes társalgásba kerül és nem ismeri ezt a filmet. Epic, nincs rá jobb szó.

Link to comment
Share on other sites

SPOILER

Pont ez a lényege, hogy nem derül ki, néztem egy-két fórumot és hatalmas szócsaták mennek erről hogy most akkor mi is lett a vége. Nos igen, ez is egy érdekes gondolat, hogy mivel Saito megfogta a pörgettyűt, így már ismeri és át tudja verni vele Cobb-ot, de felvetődik a kérdés hogy miért tenne ilyet. Lehet érvelni mindkét elmélet mellett, elvégre a gyerekei ugyanott és ugyanabban a pózban és ruhában vannak mint az emlékeiben, viszont a pörgettyű valóban megremeg egy kicsit. Ez olyan "sosem derül ki" kategória, szerintem pont ettől jó, hogy még a befejezés is elgondolkodtat.

SPOILER vége

Értem, köszönöm az infót! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SPOILER

Mondják ugye, ha egy személy totemjét valaki más fogja meg, akkor az tárgy (úgymond) használhatatlan lesz. Na most, amikor Cobb és (az öreg) Saito a váróban vannak, akkor az öreg megpörgeti Cobb totemjét. Később Cobb, amikor a gyerekeinél van és ő is megpörgeti, akkor a búgócsiga billeg, de nem dől el. A lényeg, hogy a végén Cobb a valóságban találkozik a gyerekeivel vagy csak álmaiban?

SPOILER vége

 

Inkább a valóságban látta viszont a gyermekeit. Hiába ismeri azt a tárgyat Saito ha nem ő volt az aki álmodott.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Így fog kinézni az Eredet a polcunkon

Lehullt a lepel az Eredet-DVD magyar borítójáról, sőt, egy exkluzív BD-kiadvány képével is szolgálhatunk. A karácsony előtti bevásárlások során minden bizonnyal az Eredet lesz az egyik legnagyobb vetélytársa az Avatarnak.

A DVDExtra megszerezte a ProVideótól a 95%-ban befejezett borítóját Christopher Nolan Eredet (Inception) című filmjének. A film december hatodikán jelenik meg hivatalosan hazánkban DVD-n és BD-n - egyelőre csak az utóbbi várható fogyasztói ára ismert, 6990 forint. Míg azt egyelőre nem tudni, hogy a DVD-változatból lesz-e gyűjtőknek szánt, exkluzív csomagolású verzió, a Blu-ray-ből biztos lesz, illetve volt, hiszen az Xpress online DVD-boltban lehetett előrendelni 16 990 forintért egy aktatáskás változatot, limitált példányszámban.

 

image-68D8_4CD22DC1.jpg

 

Az Eredet nem csak Amerikában és nemzetközileg volt hatalmas siker, hanem idehaza is, így várhatóan a DVD is az év egyik legkelendőbb árucikke lesz. A scifi nem kevesebb, mint 13 hetet tartózkodott a hazai heti top10-es listán, s év végére a 450 ezres nézőszámot is elérheti hazánkban.

 

image-5A7E_4CD22DC1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nem mondtam, hogy rossz film. Csak azt, hogy nem nyűgözött le annyira, mint hittem, hogy fog. Az viszont biztos, hogy jobb, mint az Avatar.

ezzel egyet értek. számomra nem volt akkora durranás mint ahogy sokan leírták, de attól függetlenül nagyon tetszett de nem hagyott maradondót bennem :) 9.5/10 simán

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szerencsére én úgy néztem meg, hogy előtte nem sokat hallottam róla, azt gondoltam, valami átlagos akciósakármi...

De jó nagyot kellett csalódnom pozitívan! Számomra az egyik legjobb film. A történet nem olyan egyszerűen érthető, de épp ettől jó, hog nem egy összecsapott lók@ki az egész (mint sok más film a mai piacon). A látvánnyal sincs semmi gond.

Áááá, meg kell néznem újra!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...