Jump to content
PirateClub.hu

Értekezés a PirateClub MoziMagazin-ról


lzprince
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Épp nézegetem a fórumot, és látom, hogy megjelent az újság új száma, ezaz gondoltam, letöltöm pdf-ben és elolvasom (ne feledjük ez van kiírva: AUGUSZTUSI LAPSZÁM! <== MEGJELENT! (Flash-verzióban is!) én ebből arra következtettem, hogy pdf-ben is elérhető, de nem, csak flashben van fent :( (a /pcmm.freehostia.com-on pedig semmi nincs csak top secret kép). Szóval szerintem jó lenne, ha egyszerre raknátok ki a flash és a pdf verziót az oldalra.

Link to comment
Share on other sites

Épp nézegetem a fórumot, és látom, hogy megjelent az újság új száma, ezaz gondoltam, letöltöm pdf-ben és elolvasom (ne feledjük ez van kiírva: AUGUSZTUSI LAPSZÁM! :( (a /pcmm.freehostia.com-on pedig semmi nincs csak top secret kép). Szóval szerintem jó lenne, ha egyszerre raknátok ki a flash és a pdf verziót az oldalra.

Tudod, van akinek ez a dolga, de még vasárnap is 12 órában dolgozik, így nincs ideje ugrani az első csettintésre. ;)

t17t meg szerintem csak jót akart, hogy legyen minél előbb elérhető a magazin... Az hogy én ezzel egy időben nem tudom kitenni webre, hát ez legyen a legnagyobb hibánk... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Újabb hónap újabb újság, a szokásos minőségben.

-A dizájn megint tökéletes lett, le a kalappal, a kritikákkal általánosságban egyetértek, de hogy a Fekete Villám avagy Zúg a Volga valakinek ennyire tetsszen, az nekem hihetetlen, pedig nem vagyok túl szigorú a filmekhez.

Pár megjegyzés:

-11 oldal kaptár 2, 3 dollárra pontosan ugyanannyit hozott volna? Persze ez csak elírás, semmi különös, csak megemlítem.

-19 oldalon szerintem nem a legjobb ötlet a filmeket így ömlesztve berakni, talán jobb lenne. ha egy sor egy film elrendezésben lenne. Keresni így elég fárasztó benne. (Engem személy szerint kevésbé érdekel az újra kiadás, szerintem elég lenne csak az új DVD megjelenéseket belerakni, de lehet ezzel csak én vagyok így)

 

Újabban áttértetek a rapidshare-re? Minek mi baj volt a megauploaddal? Nem mintha 27 MB-ot bármely hasonló oldalról nehéz lenne letölteni, de miért pont a rapid?

 

Köszönet, hogy minden hónapban megörvendeztettek minket!

Link to comment
Share on other sites

Újabb hónap újabb újság, a szokásos minőségben.

-A dizájn megint tökéletes lett, le a kalappal, a kritikákkal általánosságban egyetértek, de hogy a Fekete Villám avagy Zúg a Volga valakinek ennyire tetsszen, az nekem hihetetlen, pedig nem vagyok túl szigorú a filmekhez.

Pár megjegyzés:

-11 oldal kaptár 2, 3 dollárra pontosan ugyanannyit hozott volna? Persze ez csak elírás, semmi különös, csak megemlítem.

-19 oldalon szerintem nem a legjobb ötlet a filmeket így ömlesztve berakni, talán jobb lenne. ha egy sor egy film elrendezésben lenne. Keresni így elég fárasztó benne. (Engem személy szerint kevésbé érdekel az újra kiadás, szerintem elég lenne csak az új DVD megjelenéseket belerakni, de lehet ezzel csak én vagyok így)

 

Újabban áttértetek a rapidshare-re? Minek mi baj volt a megauploaddal? Nem mintha 27 MB-ot bármely hasonló oldalról nehéz lenne letölteni, de miért pont a rapid?

 

Köszönet, hogy minden hónapban megörvendeztettek minket!

 

A leghűségesebb olvasónk és kritikusunk... :):P

A kritikára nem térek ki, én is van, hogy nem értek egyet pár dologgal, dehát valamennyire minden írás szubjektív. :)

A rapid azért lett átmenetileg alkalmazva, mert én úgy kaptam a főszerkesztőtől, és reggel 7kor értem haza melóból, így csak feldobtam a linket a weboldalra, nem volt kedvem le- és feltölteni a cuccot. Aztán meg elment a netem, de végülis csak összehoztam egy megaupload feltöltést. :)

Az észrevételeket köszi, majd elvitatkozunk rajta t17t-vel... :D

 

Link to comment
Share on other sites

Azt hiszem most értétek el azt a szintet, amikor minden stimmelt és tényleg semmibe nem tudok belekötni! :)

A cikkek már rég profik, de a dizájnban mindig volt 1-2 apró baki. Elcsúszó sorok, rossz betű-, vagy háttérszín-választás, stb. Na ilyenekkel most nem találkoztam, sőőőt... :)

Szóval csak gratulálni tudok, és már várom az októberi számot!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Már azt hittem, hogy most nem fogok tudni mit írni, mert minden tökéletes lesz. Már az újság első néhány lapjának elolvasása után úgy éreztem valami nagyon nem stimmel, aztán rá is jöttem mi a baj. Kicsik a betűk!!! Állandóan a nagyítóval kellett bíbelődni, hogy könnyen olvasható legyen (ezzel eddig nem volt gondom). És miért kevesebb a szöveg, ezen az oldalon több a kép, mint a szöveg:

screenshot2010100444950.png

Talán ezen az oldalon sikerült a legkissebb betűméretet használni:

screenshot2010100445153.png

Sok helyen látható, hogy egyes részeket képként kezeltek, míg mások nem azok (talán valami beágyazott betűtípusok nem tudom hogy ezt hogy hívják). Mindenesetre ez a kép a legszemléletesebb:

screenshot2010100445234.png

És a feketén a piros se néz ki túl jól, ilyen betűmérettel meg pláne:

screenshot2010100445351.png

Ettől függetlenül kellemes időtöltés volt elolvasni, de úgy éreztem, hogy mintha az írók kicsit elfáradtak volna, kevesebbet írtak, mint szoktak. (talán az iskolakezdés miatt). A 11. oldal pedig most már könnyen átlátható, így tökéletes. Mindenesetre köszönöm mindenkinek a munkáját, ezektől függetlenül sose hagynám ki az új megjelenéseket.

Link to comment
Share on other sites

Jogos! Nem csak neked tűnt fel. Mindemellett abszolút igazad is van.

Link to comment
Share on other sites

Hát AveSulla, igen. Elcsesztük.

Főleg a vezetés két tagja. Mert az előző számban túl nagy betűk lettek, aztán lecsökkentettük a betűméretet, de közben emeltük a lapok felbontását. Ezáltal megint kicsik lettek a betűk... :D A következő számban már javítva lesznek a méretek, meg a színek is. Most talán átsiklottunk ezek felett, mert bizonyos okokból szinte megkurtítottuk a magazin elkészítési idejét majdnem egy héttel. Emiatt ezek becsúsztak. Következő szánál már nem fog! :)

Az írások mennyisége egyébként ugyan annyi, mint máskor. Nagyjából minden oldal 2500-2700 karakter között/körül van már hónapok óta.

 

u.i.: a betűtípusok eredetileg sehol sem beágyazottak, csak az eredeti pdf több száz megát tenne ki tömörítetlenül, így le kell kicsinyíteni a méretet, emiatt lesz olyan, amilyen. Az eredeti tömörítetlent nem sokan olvasnák. Nekem egy úgy van meg. 600 megás... :D

Link to comment
Share on other sites

Akkor nem lett rövidebb, jó tudni, méghogy a méret nem számít, emiatt hittem, hogy kevesebb a szöveg. A 600 megás tömörítetlen pdf meg jó lesz mondjuk collector's edition-nak, szigorúan csak gyűjtőknek, ki is írhatnátok hozzá egy külön minimum konfigot, amivel már akadozás nélkül lehet lapozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nagyon-nagyon kár, hogy abba kell hagynotok. Rendszeres olvasótok voltam, és hiányozni fog.

 

Csak annyit szólnék hozzá, hogy, ha idő- és emberhiány miatt hagyjátok abba, akkor ne tegyétek. Vegyetek még egy mély levegőt, és toborozzatok, tanítsatok be új emberkéket, akik viszik tovább a stafétabotot.

 

Bármi is legyen a helyzet, az olvasóitok megérdemelnének pár sort arról, hogy miért is áll le az egész... véleményem szerint.

 

Végezetül pedig szeretnék gratulálni! Nagyon sok idő, energia és profizmus van benne. Biztos ti is sokat tanultatok menet közben. Nem semmi az, amikor egy ilyen kiadványt ingyen és önzetlenül összehoz valaki sokak megelégedésére. Szóval gratulálok, és remélem, hogy sikerül folytatni! :)

 

ui: legközelebb készítsetek légyszi egy gyengébb minőségű PDF-et is, mert az utolsó számmal már kínlódott a gépem rendesen (Centrino Duo, 1 GB RAM, Foxit Reader).

Link to comment
Share on other sites

Én egy AMD 2100+-al, 1 GB RAM-os gépen nem tudtam végigolvasni, olyan szaggatott volt az egész (tudom nem erős gép, de azért túlzás hogy egyáltalán nem lehet végigolvasni az újságot, csak ezért nem fogok venni egy új gépet). 25 oldalig jutottam, utána már elegem lett, hogy 1 perc mire egy oldalt betölt, addig tetszett, hogy utána mi van az majd kiderül ha veszek egy új PC-t.

Link to comment
Share on other sites

Én egy AMD 2100+-al, 1 GB RAM-os gépen nem tudtam végigolvasni, olyan szaggatott volt az egész (tudom nem erős gép, de azért túlzás hogy egyáltalán nem lehet végigolvasni az újságot, csak ezért nem fogok venni egy új gépet). 25 oldalig jutottam, utána már elegem lett, hogy 1 perc mire egy oldalt betölt, addig tetszett, hogy utána mi van az majd kiderül ha veszek egy új PC-t.

 

Ez a Flash miatt van, ne is várj jobbat! A te esetedben a PDF-et kell használni!

Link to comment
Share on other sites

Lehet, h hülyeséget mondok, de a flash verzió gyorsasága nem a net sebességétől függ? Nálam 1 Mb/s az internet, és a flash max 10-15 mp alatt hozza az oldalakat, csak annyi gondom volt, h hiába kattintottam rá, nem nagyította képernyő méretűre, h olvasni lehessen. De 1-2 Frissítés gomb, és a probléma megoldva. Ja, és természetesen nem minden oldalnál kell a frissítés, elég egyszer megcsinálni és "megjavul". Ha vki másnak is előfordult ez... Egyébként sztem még az 1perc/1old. áldozat is megéri, hidd el:) De ha más nem, ajánlom a Tartalomjegyzéket, abba minden benne van, és így lehetőség van szelektálni, nem kell "nézegetve" lapozgatni, hanem egyből tudod melyik oldalt kell betölteni.

Link to comment
Share on other sites

Nem, a Flash verzió gyorsasága csak és kizárólag a géped teljesítményétől függ, pontosabban a CPU erejétől, ugyanis csak akkor lesz viszonylag folyamatos az újság Flash-nél ha van egy bivaly erős kétmagos procid, de még ott is köhögni fog időnként. Egymagosnál diavetítés. Az elképesztően sz*rul megírt Flash-el az a legnagyobb baj, hogy nevetségesen bánik a PC erőforrásaival, finoman szólva pazarolja. Még egy Core i3 CPU mellett is piszkosul lomha tud lenni, ami már viccnek is rossz, szánalom!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...