Jump to content
Sign in to follow this  
Szomy1

Visual C# & C++ programozás 24 óra alatt

Recommended Posts

Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt

Csupán 24, egy óra vagy még rövidebb idő alatt elvégezhető lecke után képesek leszünk C++ nyelvű programokat írni. A leckék egymásra épülnek, közérthetőek és lépésről lépésre vezetnek, hogy az alapoktól kezdve sajátíthassuk el a C++ programozás művészetét. A lépésről lépésre haladó gyakorlatok gondosan végigvezetnek bennünket a leggyakrabban felmerülő problémákon és feladattípusokon. A kérdések és válaszok minden fejezet végén segítenek ellenőrizni a tudásunkat. A megjegyzések és tippek rövidebb módszerekre és megoldásokra világítanak rá, illetve segítenek kikerülni a lehetséges nehézségeket.

Tanuljuk meg...

* Hogyan írhatunk könnyen és gyorsan objektum-központú programokat C++ nyelven.
* Hogyan használhatjuk a C++ olyan alapvető összetevőit, mint a függvények, osztályok, tömbök és mutatók.
* Hogyan bővíthetjük programjaink funkcióit a láncolt listák és a sablonok segítségével.
* Hogyan kereshetjük meg a programozási hibákat a fejlesztés során.
* Hogyan kezelhetjük a kivételeket és a hibákat.
* Hogyan írhatunk az ANSI szabványnak megfelelő, könnyen továbbfejleszthető kódot.

-------------------------------------------------

Tanuljuk meg a Visual C# 2008 használatát 24 óra alatt
Amikor a Microsoft bevezette a .NET platformot, egy új, izgalmas programozási nyelv született. A Visual C# ma már a .NET környezetre fejlesztők első számú választott nyelve, és maga a Microsoft is Visual C# nyelven írta a .NET keretrendszer nagy részét. A Visual C# egy modern, objektumközpontú nyelv, amelyet kezdettől fogva a helyes hozzáállással terveztek és alkottak meg, és a más nyelvekben fellelhető leghasznosabb szolgáltatásokat valósították és fejlesztették tovább benne, a Visual C# 2008 pedig a C++ erejét és rugalmasságát ötvözi a Visual C# egyszerűségével.

Ezt a könyvet azoknak szántuk, akik alig vagy még soha nem programoztak, illetve azoknak, akik esetleg második nyelvként használnák a Visual C#-et. A kötetet megírásakor és megszerkesztésekor világos cél lebegett a szemünk előtt: az, hogy a lehető leggyorsabban termékeny programozót faragjunk az Olvasóból. A Visual C# nyelven írt alkalmazások fejlesztése és a nyelv oktatása terén szerzett tapasztalataimat felhasználva olyan könyvet igyekeztem írni, amely reményeim szerint eloszlatja a ködöt, és azt tanítja meg, amire szükségünk van. A szerzők gyakran esnek abba a hibába, hogy a technológiára összpontosítanak annak gyakorlati alkalmazása helyett. Én komoly erőfeszítéseket tettem annak érdekében, hogy ebben a kötetben a gyakorlati készségekre helyezzem a hangsúlyt, amelyeknek rögtön hasznát vehetjük egy program fejlesztése során.

A könyvet öt részre osztottuk, amelyek mindegyike a Visual C# 2008 nyelvű alkalmazásfejlesztés más-más területére összpontosít. A részek általánosságban azokat a feladatokat és abban a sorrendben követik, amelyekkel és ahogyan találkozni fogunk, amikor elkezdünk saját programokat írni a Visual C# 2008 segítségével, ezért sorrendben célszerű elolvasni őket:

* I. rész: A Visual C# 2008 környezet
* II. rész: Felhasználói felület építése
* III. rész: Hozzuk működésbe a dolgokat: programozás
* IV. rész: Adatkezelés
* V. rész: A megoldások közzététele – és ami azon túl van

• Upvote 1

Ez a könyv megvan nekem és már ki is olvastam nagyon állati könyv, de a programot nem tudom elindítani mert nincs hozzá megfelelő gép hozzá.

A legújabb verziója kinek van meg?

Sziasztok!

Most próbálok megtanulni programozni de nem tudom hogy kell lefordítani az első programom. Microsoft Visual C++ 2010-et használok.

Ennyi infóval aligha kapsz segítséget. :)

Szia.

Törölték feltudnád tenni újra? :)

• Upvote 1

Én is kérném, ha lehetséges :)

Gyerekek...azért ennyire nem kéne lustának lenni :)

Gugli 3., 4., 5., 6. találata:

http://hu.scribd.com/doc/30248396/Tanuljuk-meg-a-C-programozasi-nyelvet-24-ora-alatt
http://www.4shared.com/office/uUa-88rj/file.html
http://filedwon.net/s0akqil3yvxk/Tanuljuk_meg_a_C++_programoz%C3%A1si_nyelvet_24_%C3%B3ra_alatt.pdf.html
http://www.2shared.com/document/tCclfuZa/Tanuljuk_meg_a_C_programozsi_n.html

• Upvote 1