Jump to content
PirateClub.hu

TOP 5 - a legidegesítőbb filmes klisék


citromy
 Share

Recommended Posts

Melyik az 5 legrosszabb, legidegesítőbb film klisé, amitől legszívesebben falnak mennétek?

 

 

1- Amikor kocsival üldöznek valakit, és az illető ahelyett, hogy letérne az útról, továbbra is a kocsi előtt fut.

2- Horror / thriller filmekben a csapat mindig szétválik, hogy a gyilkosnak könnyebb dolga legyen.

3- A férfi és a nő a film végén egymásba szeretnek.

4- A rosszfiúk nem tudnak célozni: főhősünket sosem találják el, az ő lövései viszont mindig célba találnak.

5- Amikor a bombát 1 másodperccel a robbanás előtt hatástalanítják.

Link to comment
Share on other sites

Akciófilm kliséket gyűjtöttem össze:

 

 

A gonosz elkapja a főhőst, de ahelyett, hogy lelőné, elkezd pofázni - elárulja a tervét vagy megmagyarázza mit miért tett... ilyenkor mindig ideges leszek.

 

A főhős könnyedén elbánik több tucat képzett katonával, aztán a nyeszlett főellenséget csak hosszú, kemény harcban tudja legyőzni. Pl a legutóbbi James Bond film.

 

Az utolsó pillanatban ugranak ki a robbanó házból/kocsiból.

 

Kifogy a fegyver. Persze nem a főhősé, az sosem fogy ki! De amikor a gonosz próbálná lelőli a főhőst...

 

Elrabolják a főhős lányát/feleségét/kertészét. Már nagyon unalmas! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Én beszólásokra ugrom :D

 

Pl: -Nem rúghat ki, mert én lépek ki!

Meg van még 1000 csak nem jut eszembe.

Link to comment
Share on other sites

Ebből a szempontból a Szökés című sorozat kész kliséhalmaz (attól függetlenül persze nagyon jó), hiszen ott mindig az utolsó utáni pillanatban bújnak el/rejtik el a cuccot/terelik el a figyelmet stb. :)

 

De írhatnám még a "lelkesítő beszéd csodákra képes" klisét is, amely valljuk be, sokszor tényleg megható, de már láttuk ezerszer a mozivászon csata előtt kiáltozó vezéreit, a szétütött fejű bokszoló edzőjének lelkesítő prédikációját a szünetben, vagy éppen valami másféle sportban... :D

 

Top5-öt most nem állítanék össze, ezek ugrottak be hirtelen.

Link to comment
Share on other sites

még gondolkodok, de jelenleg egy ugrik be: főszereplő harcol (boksz, bunyó, akármi, tökmindegy), majd csúnyán vesztésre áll, erre ránézz lasított felvétellel a szeretteire, és 5 ötésbő\mozdulatbóll máris győztes. kriminális.

Link to comment
Share on other sites

Amikor menekül valaki a gyilkos elöl 100% hogy valamibe felbotlik, elesik... nah ezt útálom nagyon :)

 

Vagy amikor felhívják a rendőrséget és mindig a végén érnek oda, amikor lezajlott minden...úú ettől falra mászok :D

 

Amit Izprince írt az is elég idegesítő tud lenni.

Link to comment
Share on other sites

Amikor a főhős egyik barátját lelövik:

-Come on, stay with me! Don't you die on me!

-Tell my wife that I love her. *meghal*

-NOOOOO!!!

 

 

Hallunk valami zajt, de kiderül, hogy csak egy macska volt.

 

 

A tévében épp akkor kezdődik a híradó, amikor a főhős bekapcsolja a tv-t.

Link to comment
Share on other sites

Én csak a happy endektől vagyok ki nagyon. Sok filmet tesz unalmassá számomra, hogy már a legelején tudom, hogy hát itt a főhős biza minden akadályon átvergődi magát, aztán persze diadalmaskodik a gonosz felett.

De eszembe jutott még egy klisé: A főhős egyik segítője a film egy pontján halálos sebet/stb-t szerez, aztán a happy end-re ő is rendbe jön és vidáman mosolyog. (pl GYU-ban Gandalf nem bírt kinyiffanni)

Sok filmben meg mindig a kedvenc szereplőmet nyírják ki legelőször (Wolverine-ben Charlie-et, GYU-ban Boromir-t)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Gyűrűk urát ne keverjük ide, egyrészt azért, mert amikor Tolkien azt megírta, akkor ezen klisékről nem nagyon beszélhettünk, másrészt pedig egy olyan személyről van szó (Gandalf), aki nem ember, így a halála elmaradását felróni butaság sztem. Nem beszélve arról, hogy a GyU világa teljes mértékben a régi mitológiákon alapszik, és ott sem hullottak folyton a varázserejű hősök. Egyébként én pont úgy látom, hogy a főhős legjobb barátja/segítője hal meg a filmekben nagyon gyakran, én inkább ezt írnám klisének, nem a túlélést. :)

Link to comment
Share on other sites

Én azt utálom, hogy pl:

-a főhős és a barátai menekülnek és az ellenség lövi őket. Na most valakit tuti eltalálnak.

-(vagy amit már írtak) a főhős legyőzése szánalmasan egyszerű módszeren alapul

-(ezt is már írták előttem) a főhős negyedül legyőz egy egész hadsereget

 

Hát, ez csak 3, de több nem jutott az eszembe! :D

Link to comment
Share on other sites

Hm, egy pár ilyen klisé néha engem is idegesít.

pl.:

- Ha gonosz üldözőbe veszi a főhősöket, az tuti, hogy vagy a néger, vagy a szőke nő esik el.

- Még ha történelmi filmről is van szó, az biztos, hogy a főhösnek össze kell jönnie a film végére egy nővel

- Ha a főhősnek menekülnie kellene, és bepattan az autójába, az megintcsak tuti, hogy nem indul

- Horrorfilmekben csak egy hajszál híján múlik, hogy a főhőst nem ölik meg, no és persze a gonosz szörny, vagy zombi, vagy legyen az akarmi, szinte biztos, hogy feléled, miután megölik, míg a mellékszereplő-zombik általában egy ütéstől kipurcannak.

- A filmek végére persze mindig csak egy túlélő van, azt pedig természetesen már a film elején sejtjük, hogy ki lesz az.

 

Nagyjából most ezek jutottak eszembe, de szerintem találnék még, ha szánnék rá egy kis időt, hogy végiggondoljam... :D

Link to comment
Share on other sites

1.Például, amikor elszabadul egy genetikailag módosított, gigantikus akármi és ráküldenek egy csomó, profi zsoldost, ők nem tudják megölni, de pár amatőrnek ez sikerül.

2. Vagy, amikor a zsaruknak egy nőt kell megvédeniük, az mindig egy bombázó és persze mindig összejön a főszereplővel.

3. Vagy, amikor a főszereplő szétüti az ellenfelét, az a földön véres pofával néz rá, a főszereplő kezében egy kés/kődarab/stb., nem öli meg, elakar menni, ekkor a főgonosz felkel, megakarja támadni, de a főszereplő visszafordul és lelkiismeret furdalás nélkül kinyírja

Link to comment
Share on other sites

- A legjobb rendőrök mindig nagyívben tojnak az összes létező szabályzatra,a fönökeik mindig tök hülyék.

- A rendőr általában olyan ügyben nyomoz amitől határozottan eltiltották.Ha nem ért a szóból felfüggesztik vagy sitre vágják -> onnan megszökve megoldja az ügyet.

- Az ártatlanul megvádolt rendőr mindig kap egy kis haladékot a jóindulatú főnökétől,hogy tisztázza magát,bár minden bizonyíték ellene szól.

- Ha egy katsztrófa helyzet közeledik,a jóindulatú főhős figyelmeztetésére rá se fütyülnek.Valami gazdasági szükségszerűség mindig fontosabb mint a megelőzés.A főhős egy csinos nő segítségével megoldja a vészhelyzetet,és egymásba szeretnek.

- A főhős kis nézelődés után bármilyen idegen technológia kezelését képes elsajátítani.

Link to comment
Share on other sites

Ha már itt tartunk....

 

- hősünk egy parkoló házban parkol kocsijával, szalad felé, persze a parkolóház üres és sötét, odaér a kocsihoz és elővesz egy kulcscsomót amin van vagy 2 kiló kulcs és persze sosem tudja éppen hol van a kocsi kulcsa. Amikor megtalálta olyan balf.sz, hogy beejti a kocsi alá, így persze könnyedén elkapják.

 

- nem akarok neveket írni de Chuck Norris az katasztrófa!!! Egyedül egy pisztollyal aminek a tárjába csak 14 lőszer fér legyőzi az egész IRA-t, úgy hogy nem cserél tárat, azok pesze több százezernyi lőszert ellőnek, de még véletlenül sem talál egy sem.

 

- hősünk egy kocsi ajtó mügé rejtőzik és egy pisztollyal lő a terroristákra akik vélaszképpen AK-al lőnek vissza, persze a kocsiajtót nem viszi át a lövedék, mert miért is lőné át, így hősünknek semmi baja nem esik ( igaz a vasúti sín nyakát átlövi az AK, de a kocsiajtót azt nem )

 

na és még lehetne sorolni naphosszat....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát ötöt nem tudok felsorolni, de:

A harcjelenetek alatti hosszú monológok.

Vannak lopakodós részek, mikor bujkál/rejtőzködik, aztán belerug valamibe, persze aki elől rejtőzködik, az rögtön felkapja a fejét, de csak egy macska volt.. :D

Egy kisvárosi hülyegyerekből lesz valami nagymenő szuperhős a film végére (ppl transformers 1...)

Robbantós jeleneteknél, mikor vetődik egy hatalmasat vagy éppen kirepül a toronyházból, és egy kocsi tetején landol, de persze túléli néhány karcolással, majd a végén a mentők tök látványosan levetkőztetik, és az "izmos" felsőtestét ápolgatják, bekötözik, de persze semmi baja, csak egy kicsit izadt, saras, meg véres póló, de a teste nem. :D (ez elég gyakori akciófilmekben)

Link to comment
Share on other sites

nem akarok neveket írni de Chuck Norris az katasztrófa!!! Egyedül egy pisztollyal aminek a tárjába csak 14 lőszer fér legyőzi az egész IRA-t, úgy hogy nem cserél tárat, azok pesze több százezernyi lőszert ellőnek, de még véletlenül sem talál egy sem.

 

És mikor John Rambo a Burmai háborúban a drogbárók oldalán harcoló

kb.100-120 katonát lelő egy gépkarabéllyal,ami max lőszertárának kapacitása 100 töltény.

Az is igaz hogy rambo cserél tárat,de akkor is idegesítő.

Link to comment
Share on other sites

Ezt az egészet talán a Vad Banda című western indította el. A film végén 4en kinyírtak egy fél hadsereget, persze a fegyverek sosem fogytak ki és már 5x eltalálták őket de még mindig talpon voltak. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Akkor folytatom:

 

embereink mennek egy autóva ami "elszabadul", nem lehet megállítani és persze mennek vagy 150-el. mit is csináljon? A kocsit nem lehet leállítani mert beletörik a kulcs, sebességből nem lehet kivenni, mert eltörik a váltókar, fékezni nem lehet mert elszakadt a fékcső, és persze mindig autómata váltós kocsiról van szó, azon nincs kuplung. Emberünk kimászik a gépből és megpróbálja letépni a gyújtókábeleket, amit persze nem tud. Egyiknek sem jut eszébe levenni a lábát a gázról, hogy a kocsi megálljon, vagy esetleg a kézifékkel megállni.

 

Na mindegy. Ez csak most eszembejutott! Egyéb valakinek?

Link to comment
Share on other sites

1.A robbanásoktól mindig 2km repülnek de semmi bajuk nem lesz

2.A jó mindig nyer

3.A horror típusu filmekben a néger mindig meghal hősködés közben ráadásul eléggé durván

4.Amikor a főgonosz megölhetné a jófiút mindig elkezdi neki megmagyarázni hogy miért is utálja

5.A Rambó-k 25 golyóval a testükben még nem is vánszorognak de 1 tölténnyel leszedik a legnagyobb robotot/csótányt/póko/hadsereget

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a legunalmasabb már az a rész, amikor egy ember megment egy nagyobb közösséget, és utána mindenki azért izgul, hogy ő túlélje. A Legenda vagyok végén kifejezetten tetszett, hogy meghalt a főhős, erre egyből készítettek egy alternatív véget, ahol túlél. No meg a 2012is hasonló volt, a film önmagában tetszett, de mikor mindenki annak jobban örült, hogy az ipse túlélte, mint magának a bárka megmentésének, az nem kellett volna...

Link to comment
Share on other sites

A Legenda vagyok végén kifejezetten tetszett, hogy meghalt a főhős, erre egyből készítettek egy alternatív véget, ahol túlél.

a két befejezést egyszerre készítették, és ha engem kérdezel, az, amikor SPOILER ON meghalt Spoiler OFF az a rész magábn volt egy nagy klisé.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...