Jump to content
PirateClub.hu

Visszahív közel 100 ezer autót a Peugeot Citroen


bikas
 Share

Recommended Posts

A több millió Toyota gépkocsit érintő gázpedálproblémával összefüggésben visszahív közel 100 ezer autót a PSA Peugeot Citroen. A francia gyártó közleménye szerint Citroen C1 és Peugeot 107-es modelleket hívnak vissza gázpedálcserére. A kocsikat a csehországi Kolinban, a Toyotával közösen működtetett üzemben szerelték össze 2005 és 2009 között, és Európában értékesítették. A tulajdonosokat levélben értesítik a döntésről, amelyet azt követően hoztak, hogy a Toyota visszahívási akciója Európát is elérte.

 

A japán cég pénteki bejelentése szerint a kontinensen összesen 1,8 millió autót hívnak vissza, köztük Aygo típusúakat. A kiskategóriás gépkocsi gyakorlatilag ugyanaz a konstrukció, mint a Citroen C1 és a Peugeot 107-es, és ugyancsak a kolini üzemben készül.

 

MTI
Link to comment
Share on other sites

Maradjunk a Toyota-nál. Hát grave man hozzám nyugodtam hozzámvághatnának egy fullos Camry-t nem sértődnék meg.

Erről a gázpedál dologról annyit olvastam, hogy bizonyos kilóméter és elhasználtság után a vezetőoldali szőnyeg széle úgy kopik, hogy kicsit felgöndörödik, vagy mit csinál :) és ebbe akad meg a gázpedál, előzések, vagy padlógáz után pedig nehezen áll vissza az alaphelyzetbe.

Egy nem gyári szőnyeggel orvosolnám a hibát.

 

Amikor IFA-ztam abba a fék csinálta ugyanezt,(befagyott a rugóerő-tároló) alá kellett tenni a lábfejed a fékpedálnak és úgy visszahúzni, az sem volt biztonságosabb.

 

A mai autókat sajnos sok esetben nem tartós-tesztelik a gyárban, sok gyerekbetegséggel jönnek ki.

 

Link to comment
Share on other sites

A Toyotanál rosszabb a helyzet, amit eddig tudtam az a szőnyegbe ragadós pedál

 

http://www.hirado.hu/Hirek/2010/01/29/17/Europabol_is_visszahiv_autokat_a_Toyota.aspx

 

 

Az újab visszahívás pedig egy olcsó beszállító, azaz NEM a Toyota hibája, vagyis csak kis mértékben az, miért nem tesztelték? Fő kérdés :

Miért nem a hibátlan és megbítható alkatrészeket gyártó DENSO cég készít kizárólagosan gázpedált a Toyotanak ?

 

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/02/05/hogyan_eld_tul_a_toyotad/

 

Novemberi tesztnapon (általában kimegyek gurulni egy kört valami csemegével) az Urban Cruiser -t választottam, az volt újdonság.

Így visszagondolva, jó lett volna ha beakad a pedál miközben nyomok egy 'parkettát' ... :blink:

 

Semmilyen kocsiban nem szeretem a potméteres gázpedált, nem jó konstrukció még az (lásd Golv IV, mindnek hibája,ilyen 150ért cserélik).

BoWden Forever :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

bizonyos kilóméter és elhasználtság után a vezetőoldali szőnyeg széle úgy kopik, hogy kicsit felgöndörödik, vagy mit csinál :) és ebbe akad meg a gázpedál, előzések, vagy padlógáz után pedig nehezen áll vissza az alaphelyzetbe.

Ez nem csak a Toyota autóknál van így, én is tapasztaltam már. :D

Egyébként a padlógáz szerintem felesleges, lehet máshogy is gyorsulni. (KRESZ tanfolyamon is tanultuk.) Padlógázzal pedig több benzint is fogyasztasz. ;)

 

Ha már mindenféleképpen Toyota személygépjárművet vennék, az egy Supra lenne, vagy egy Celica.

Az efféle Celica, na nem ennyire felspoilerezetten, de azért így is el tudnám viselni. :D

bodykit-toyota-celica-0003-invader-fb.jpg

 

Igen, gázbovden powaaa, főleg mikor haver Skodájában piros lámpánál elszakadt, aztán tolhatta a verdát, majd mászhatott bele könyékig. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...