Jump to content
PirateClub.hu

Kedvenc filmes idézeteid?


citromy
 Share

Recommended Posts

Gyűjtsük össze a legemlékezetesebb monológokat és dialógusokat. ;)

 

 

Keresztapa:

1, Vito Corleone (Marlon Brando): Nyugodj meg Johnny, az a New York-i fejes neked fogja adni azt az állást.

Johnny Fontane: Őt nem lehet meggyőzni!

Vito Corleone: Az én ajánlatomat nem fogja visszautasítani...

 

Sebhelyesarcú:

2, Tony Montana (Al Pacino): Hogy én mit akarok? A világot, fiacskám, a világot!

3, szintén Tony Montana: Én mindig az igazat mondom... Még akkor is, ha hazudok.

 

Az őrmester az Acéllövedék című filmben:

4, -Itt nincs faji előítélet! Nem nézem le a niggereket, a bipsiket, a digókat, az olajos képűeket. Itt mindannyian nullák vagytok!

 

A Hét mesterlövészben Charles Bronson karaktere, miután a kölykök legyázáztak apjaikat:

5, -Ne merd az apáitokat legyávázni. Nem gyávák. Bátornak hiszel, mert a vállamon puska van... Az apáitok sokkal bátrabbak, mert a vállukon felelősség van. Érted, öcséidért, nővéreidért, anyáitokért.

Ez a felelősség olyan, mint egy tonnás szikla. Nyomja és megrokkantja, míg végül eltemeti őket. Maguktól csinálják. Csinálják, mert szeretnek és akarják csinálni.

 

Ég végül a Forrest Gump-ból egy:

6, -Fuss Forrest! Fuss!

Link to comment
Share on other sites

Na igen a Keresztapából és Sebhelyesarcúból lehet tucatjával idézgetni :).

 

Az is nagyon nagy, amikor behozzák a halat, mire Clemenza:

It's a Sicilian message. It means Luca Brasi sleep with the fishes.

 

A Sebhelyesarcúban pedig amikor Pacino előkapja az M16-ost, és azt mondja: You wanna play rough? Okay. Say hello to my little friend! - aztán a fegyverre erősített gránátvetővel kilövi az ajtót. :)

 

Nagy kedvenceim még:

 

A Taxi Driverben amikor De Niro felkészül: You talkin' to me? ...

 

Casablancában is van egy tucat... pl. We'll always have Paris.

 

És a Ragyogásból - Heeere's Johnny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

..." Tudja, maga azt hiszem félre ismert engem. Tisztázzuk a dolgot: elmondom, hogy pontosan mit fogok csinálni. Például holnap reggel korán felkelek, lesétálok a bankba, bemegyek magához és ha nincs magánál a pénzem, akkor meglékelem a ki*szott fejét, ott, mindenki szeme láttára! És kb. mire én kijövök a sittről, addigra felépül a kómájából, és akkor megint szétütöm a qrva fejét! Mert én sík hülye vagyok, mert én szarok a börtönre! Ebből élek, ez a munkám! Tudjuk, hogy maga miből él, igaz Charly, kifosztja az embereket büntetlenül! Héééé, te dagadt ír fa*, hagytad állni a pénzemet, megszerzed a pénzem, vagy hazavágom az agyadat! Hagyd a *csába Sam-et, ez személyes! Reggel ott leszek, majd' meglátod húsi bazme', meglátod bazmeee' ott leszek!!!

Szerinted felfogta???..."

 

Egyszerűen hatalmas!!! :lol: :lol: :lol: Remélem kitaláljátok, melyik alapműből való.....

Link to comment
Share on other sites

Perpill ezek jutnak eszembe:

TDK:

Why So Serious?

You either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain. (ez a legjobb)

Oh, you. You just couldn't let me go, could you? This is what happens when an unstoppable force meets an immovable object. You are truly incorruptible, aren't you? Huh? You won't kill me out of some misplaced sense of self-righteousness. And I won't kill you because you're just too much fun. I think you and I are destined to do this forever.

 

Harcosok Klubja:

A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk, se helyünk. Nincs világháborúnk, se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk.

 

Csak akkor tehetsz meg mindent, hogy ha már semmid sincs!

 

Nem a munkád vagy és nem is a bankbetéted! Nem a kocsid vagy és nem a tárcád tartalma! Nem egy menő ruha vagy! Csak egy bohóckodó ganajkupac vagy a világban.

 

Nagy Hal:

Azt mondják, amikor meglátjuk életünk szerelmét, megáll az idő. Ez igaz. De azt nem mondják, hogy amikor ismét elindul, rettenetesen felgyorsul, hogy utolérje önmagát.

 

Most ezek jutottak eszembe, de ez a 3 pont tele van rengeteg nagyon jó szöveggel. Nomeg van nem egy pár film, amiben nagyon jókat mondanak.

Link to comment
Share on other sites

Néhány klasszikusból idéznék:

 

Keresztapa

Azt az ajánlatot nem lehetett visszautasítani. Luca egy fegyvert szegezett a férfi halántékához. Az apám azt mondta, vagy az aláírása kerül a szerződésre, vagy az agyveleje.

 

Édes élet

Te vagy minden, Sylvia... tudod, hogy te vagy minden? Minden te vagy, minden. Te vagy a nő, aki a teremtés első napján megszületett. Te vagy az anya, a nővér, a szerető, a barátnő, minden, angyal és ördög vagy, a föld és az otthon. Igen, tudom, mi vagy te. Az örök otthon.

 

Gyilkos vagyok

Pénzért öltem - és egy nőért. A pénzt nem kaptam meg - és a nőt sem.

 

Volt egyszer egy vadnyugat

Anyámra emlékeztetsz. A legnagyobb kurva volt Alameidában és a legfinomabb hölgy a világon. Akárki volt az apám, egy óráig, vagy egy hónapig... boldog ember lehetett.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Star Wars

Luke én vagyok az apád! :)

 

Zombieland

Its time to nut up or shut up

 

+ ez nem filmbol hanem a Family guy egyik reszebol (amelyikben Peter a surfin bird lemezt hallgatja)

 

Have you not heard?It was my understanding that everyone it heard.

Heard what?

A-well-a bird, bird, bird,..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nekem mindig is ezek lesznek

Kétféle ember létezik a világon, barátom: vannak, akiknek meg van töltve a fegyverük, és vannak, akik ásnak. Te ásol.(A Jó, a Rossz és a Csúf)

Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, és ne legyek kemény?(Üvegtigris)

Link to comment
Share on other sites

"Amit birtokolsz, az birtokba vesz" Harcosok Klubja

 

"A világ egy szép hely, és érdemes harcolni érte. Én a második résszel értek egyet" Hetedik.

 

"Tedd vagy ne tedd, de soha ne próbáld" SW

Link to comment
Share on other sites

"Mi a fasszom azaz internet?" - Jay and silent Bob

 

"English motherfucker, DO YOU SPEAK IT??!!" - Pulp Fiction

 

+

 

DOUG WILSON! - Weeds (series)

(némi angol tudás szükséges...)

 

"LEGENDARY!"

http://www.youtube.com/watch?v=dJEj_I38kLA

"You suck dick, Silas?"

http://www.youtube.com/watch?v=R_VIt19SrXY&feature=related

What's between the dick and asshole?

http://www.youtube.com/watch?v=DwIxkzQxppg&feature=related

Les't take them cash, and make him happy!"

http://www.youtube.com/watch?v=3CtAkfrwO40&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kedvenc:

 

-Puskát kellet volna hoznunk ehhez a melóhoz...

-Hányan vannak fent?

-Hárman vagy négyen.

-Az emberünkkel együtt?

-Nem biztos.

-Szóval lehet, hogy öten is vannak odafent?

-Nincs kizárva...

-Áhh, puska kellett volna b*zmeg

 

a 'la ponyvaregény :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Egyik kedvenc filmem az Utolsó cserkész, innen a végéről talán az egyik legszebb szerelmi vallomás a filmtörténetben ( szerintem legalábbis)

 

"Dögölj meg Sarah, dögölj meg, hazudós k*rva vagy, leköpnélek ha nem lennének itt a zsaruk" -Joe Hallenbeck (Bruce Willis)

 

 

 

Valaki említette a Függetlenség napját abból is tudok gyöngyszemeket: (bocs az első kicsit hosszú, de így kerek)

 

"-Tudod haver ezen a hétvégén úgy volt, hogy otthon leszek. Erre most tessék, vonszolhatom azt a kétmázsás seggedet ezen a rohadt sivatagon keresztül, te meg csak lógatod a randa csápjaidat. Kellett nektek leszállni erre a k*rva bolygóra és a faszagyereket játszani ... és miért vagy ilyen rohadt büdös? Zabálhatnán a grillcsirkét... de nem haragszom, szóra sem érdemes" -capt. Steven Hiller (Will Smith)

 

" -Fogjuk meg egyás kezét... Jöjjön, jöjjön maga is!

- Én nem vagyok zsidó!

- Senki sem lehet tökéletes - Julius Levinson (Judd Hirsh)"

 

"-Hellobelloooooo! -Russel Casse (Randy Quaid)"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Én vagyok önmagam legnagyobb ellensége . " >>> Valentin nap

 

"- Nincs jó meg rossz hír! Csak hír van. - Dehát megszökött Tai Lung...

- Na, ez valóban rossz hír." >>> Kung Fu Panda

 

"Minden, aminek kezdete van, az véget is ér !" >>> Matrix

 

"Van úgy, hogy egyetlen őrült tetten múlik az egész élet."

"Harcos voltam, aki békéről álmodott, de előbb vagy utóbb mindig fel kell ébredni." >>> Avatar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...