Jump to content
PirateClub.hu

Elgondolkodtató filmek


H@nGm@N
 Share

Recommended Posts

Nem tudom hogy vagytok vle de én a Kaptár triológia végignézése után (egyhuzamban néztem meg mind a hármat egymás után) alaposan elgondolkottam azon, hogy mi lenne ha tényleg lenne egy vírus...

 

Akkor a Hatodik érzék után is kómás voltam, meg a 200 éves ember után is...

Link to comment
Share on other sites

Néhány film amiket bátran ajánlok mindazoknak, akik minőségi szórakozásra vágynak.

 

Mechanikus narancs: Kubrick mester egyik legjobbja, zseniális film.

Az elefántember: felkavaró és elgondolkodtató. David Lynch talán legjobb munkája.

Vanília égbolt: egy zseniális film a realitásról. Már többször is újranéztem és minden alkalommal felfedezek benne valami új dolgot.

Szkafander és pillangó: egy komoly hangvételű és elgondolkodtató dráma egy férfiról, aki agyvérzése után tolószékbe kerül és lebénul - csakis a bal szemét tudja ezután mozgatni.

Egy makulátlan elme örök ragyogása: egy szép és elgondolkodtató romantikus dráma.

 

Illetve régi film kedvelőknek még tudom ajánlani az 1941-es Aranypolgár című klasszikust. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hopdinz és Lzprince jókat írtak.

Még nem voltak:

Taxisofőr, Krisztus utolsó megkísértése, Félelem és Reszketés Las Vegasban

Egyenlőre ennyi.

Link to comment
Share on other sites

The other guys. Nagyon vígjátékrasikeredett, amolyan erőltetett humorra (vannak benne nagyon nagy poénok is azért), mégis van mondanivalója.

Még fogok írni párat, bármost nem jutnak az eszembe.

 

Még ami nem film, hanem sorozat: Hazudj, ha tudsz. Társadalmi dolgokat vet fel (bizalom stb.)

Link to comment
Share on other sites

Sleepers - Pokoli Lecke,Schindler listája,21 gramm,Beszélj hozzá,Sorstalanság...

 

Forrest Gump - az a 2 jelenet amikor meghal az anyukája és Jenny is elhagyja(meghal),én akkor sírtam!

Annyira tökéletes film,hogy az valami hihetetlen!Egyszerűen imádom!

Link to comment
Share on other sites

Erin Brockovich - Zűrös természet

Gran Torino: avagy nem mindenki egyforma a társadalomban, legyünk egymással toleránsak

Isten Városa (Citade de Deus) (City of God) : itt realisztikusan van ábrázolva Rio De Janeiro nyomornegyede

 

Hirtelen ezek jutottak eszembe

 

Ja meg a Köd vége (Stephen King), ott nem is elgondolkodik az ember, hanem ledöbben és csak nézi a stáblistát. Nálam legalábbis jó pár percbe telet míg megállítottam a filmet

Link to comment
Share on other sites

Mars mentőakció(az arc a bolygón,meg az egész eredete az emberiségnek)

Silent Hill(a végén megmenekülnek,de mégis a szellemvilágban ragadtak)

Legenda vagyok

 

Egyelőre ennyi jutott eszembe,de sok olyan a világgal és világegyetemmel kapcsolatos film szóbajöhet amin el lehet morfondírozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...