Jump to content
PirateClub.hu

Az 5 legelképesztőbb csattanó


hopdinZ
 Share

Recommended Posts

Arra gondoltam csinálhatnánk egy ilyen topicot is, elvégre elég sok film van ami érdekes csavarral zárul. Melyik volt az az 5, ami titeket a legjobban megdöbbentett?

 

 

Az én TOP5 listám:

 

1. Hatodik érzék: Amikor megtudtam, hogy

a főszereplő már az elejétől kezdve halott

az kiverte nálam a biztosítékot. :D

Utólag visszagondolva voltak erre utaló kisebb jelek, de én nem jöttem rá.

 

2. Oldboy: egy hatalmas csattanóval a végén, ami után egy darabig csak némán ültem a fotelban.

 

3. Se7en: Jó kis thriller/horror, a végén egy elképesztő csavarral.

 

4. Közönséges bűnözők biztos fáradt voltam amikor először láttam, de nem értettem teljesen. Aztán újranézve leesett. Hatalmas! :)

 

5. Psycho: a mai nézőket már nem annyira lepi meg a

skizofrénes csavar

, de néhány évtizede ez még újdonságnak számított és hatalmasat koppant a nézők álla :).

Link to comment
Share on other sites

Látszik sok filmet láttal ha csak a Harcosokat meg a Psychot említed. Javaslom lzprice nézd meg ezeket és átértékeled a Psyícho fordulatát.

A hatodik érzék szerintem kiszámítható volt.

A legfaszább csavarok:

 

Memento

Primal Fear

Harcosok Klubja

Azonosság

Fűrész

 

Nem azt mondtam, hogy nem szeretem Hitchcock Psychoját, de a Fight Club jobban bejött.

u.i.: Primal Feart nem ismerem, a többi nemigazán ütött (Fight Clubot kivéve), főleg nem a Fűrész, aminek már kb. a felénél tudtam, hogy ki Jigsaw.

Link to comment
Share on other sites

Nem azt mondtam, hogy nem szeretem Hitchcock Psychoját, de a Fight Club jobban bejött.

u.i.: Primal Feart nem ismerem, a többi nemigazán ütött (Fight Clubot kivéve), főleg nem a Fűrész, aminek már kb. a felénél tudtam, hogy ki Jigsaw.

 

Nem én azt mondtam, hogy biztos nem láttál valami sok filmet, ha csak a Harcosok klubját meg a Psychot említed mint legjobb fordulatok! Mert a Psycho jo film de a fordulata szerintem kilométerekre kiszámítható. A Fűrész meg szerintem jó csavar volt, hogyan jöttél rá már a felénél?

Link to comment
Share on other sites

Nem én azt mondtam, hogy biztos nem láttál valami sok filmet, ha csak a Harcosok klubját meg a Psychot említed mint legjobb fordulatok!

 

egy mondatból eléggé felületes egy emberre azt mondani, hogy nem látott sok filmet, de köszönöm, ilyen mondatot sem hallok sokat, főleg nem azoktól akik ismernek.

 

Mert a Psycho jo film de a fordulata szerintem kilométerekre kiszámítható. A Fűrész meg szerintem jó csavar volt, hogyan jöttél rá már a felénél?

 

Psycho kiszámítható, ezzel szemben amikor a mű készült akkor durvajó volt, és mérföldkő a filmtörténelemben, pont azért, mert odáig nem volt (sok) ilyesfajta filmszemlélet.

Fűrész jó csavar? Hogyan jöttem rá? Most mondanám azt, hogy látszik, hogy nem láttál valami sok filmet, hiszen mikor egy alkotásnál ennyire eröltetik, hogy azt hidd, hogy valaki a főbűnös, akkor 95 %-ban nem ő. A másik lehetőség meg ugye SPOILER az öregember volt SPOILER OFF.

Link to comment
Share on other sites

Na így kapásból nem biztos, hogy fel tudok sorolni ötöt, de azért megpróbálom.

Tökéletes Trükk: Kicsit néztem, amikor kiderült, hogy az volt a trükk, amit már az elején elvetettek.

Halálsoron: Amikor kiderült, hogy ki az igazi tettes. Na én azon nagyon meglepődtem.

Egy csodálatos elme: Viszonylag hamar kiderül, hogy skizofrén, de szerintem nem csak engem lepett meg.

Harcosok Klubja: Itt is az lepett meg, hogy csak képzelte a haverját.

Watchmen: Amikor, kiderül, h Veidt a tettes.

Link to comment
Share on other sites

egy mondatból eléggé felületes egy emberre azt mondani, hogy nem látott sok filmet, de köszönöm, ilyen mondatot sem hallok sokat, főleg nem azoktól akik ismernek.

 

 

 

Psycho kiszámítható, ezzel szemben amikor a mű készült akkor durvajó volt, és mérföldkő a filmtörténelemben, pont azért, mert odáig nem volt (sok) ilyesfajta filmszemlélet.

Fűrész jó csavar? Hogyan jöttem rá? Most mondanám azt, hogy látszik, hogy nem láttál valami sok filmet, hiszen mikor egy alkotásnál ennyire eröltetik, hogy azt hidd, hogy valaki a főbűnös, akkor 95 %-ban nem ő. A másik lehetőség meg ugye SPOILER az öregember volt SPOILER OFF.

 

 

 

Az igaz, hogy ha nagyon erőltetik egy személyre, hogy ő a főgenya, akkor valszeg nem ő lesz az, de azért erre hivatkozva szvsz meglepő, hogy Te a Fűrész című film felénél(!) tudtad, hogy az a szoba közepén heverő, szétlőtt fejű, oszló tetem(nek álcázott személy) Jigsaw.

Link to comment
Share on other sites

ne keverjünk. A felénél nem tudtam, hogy ő hever ott. Az elején már sejtettem, hogy az nem véletlen van ott, de azt nem tudtam, hogy Jigsaw. Ellenben tudtam, hogy az öreg (persze a film végéig tudni nem lehet, de biztos voltam benne) a bűnös, és eddig is ezt állítottam, nem mást. És igen, onnan indult az egész "gyanakvásom", hogy a másikra erőltették, ami nem a film közepétől kedődött, hanem azelőtről, ezért is kerestem más "jelöltet". Ilyen egyszerű.

Link to comment
Share on other sites

Harcosok klubja:nem irok erről bővebben,az előttem lévők már megtették.akárhányszor megnézzem mindig lehidalok tőle

Primal fear:szintén Edward Nortonos csattanóval

Tökéletes trükk:az időbeli ugrások jópárszor becsapják a nézőt,így még hatásosabb a vége

A gépész:már a film elejétől figyelni kell az apró részletekre de így is olyan a befejezése amire egyáltalán nem gondoltam

A köd:már csak azért nem jutottam szóhoz a végén mert eltért az eredeti Stephen King könyvtől de így csak még meglepőbb volt

Link to comment
Share on other sites

Oldboy

Fűrész

Tökéletes Trükk

Harcosok klubja

Hatodik érzék

 

Szerintem különösebb hozzáfűznivaló nem kell.

Link to comment
Share on other sites

Ezt a 2 filmet nem láttam még itt. Most lehet h lejáratom magam :D a film a

Varázsgomba - Készen állsz a végső utazásra?

néztem a filmet, tök beleéltem magam, és vártam mi lesz a vége (persze a poént most itt nem lövöm le), tök nyilvánvaló így utólag, egy haverom már a film közepén tudta, de a végén sikerült meglepődnöm.

 

A másik a

Hívatlan vendég (The Uninvited, 2009)

Itt sok holtvágányra futtató jelenet van, amikor csak szülöd a teóriákat, és másképp végződik a film

 

Amellett szeretek sodródni egy filmmel, nem az elméleteket gyártani h mit, hogy gondoltak, mert a rendező vagy forgatókönyvíró, úgy csinálja hogy nagyon megtévesztő legyen

 

ezek mellett

 

Fűrész

Harcosok klubja

6. érzék

Link to comment
Share on other sites

Nemrég láttam az Arlington Road című filmet Jeff Bridges és Tim Robbins főszereplésével, a vége nagyot ütött!

 

 

A legjobb csattanók után a legrosszabbakról is ejthetnénk egy-két szót.

Szerintem:

 

1. A 23-as szám: a felvezetés még nem volt rossz, de a végén amikor kiderült az igazság elképedtem. Ugyanis ilyen hülye csattanóval még nem találkoztam.

 

2. Vadidegen: hasonló a csattanója mint a 23-as számnak - hülye és fantáziátlan.

 

3. A titkos ablak: a csattanója két okból is rossz: először is mert lerágott csont (

skizofrén a csávó, hány filmben is láttuk ezt már?

) másodszor mert kiszámítható, már fél óra után tudni lehetett...

Link to comment
Share on other sites

Amiben szerintem elég idióta fordulat volt, az a Magasfeszültség. Rohadt sok logikai bukfencet hagyott maga után...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

komolyan... five fingers-t senki meg se emliti?...

én attól behaltam... nagyon nagy! (asszem a magyar cime az utolsó lehelletig)

donnie darko se rossz... :)

 

fűrész, meg harcosok klubja viszont nem értem hogy kerülnek erre a listára... : /

 

a tégla meg kedvenc filmem, de az se hiszem h erre a listára való; ott inkább az egész filmen végigfut a drámaiság, de a végén akkora csattanó azért nincs szerintem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fűrész

Fűrész 2

Azonosság

Hatodik érzék

A falu

 

A Fűrész filmek igyekeznek minden részbe csattanót faragni de ebből max az 1-2-be volt jó a többibe már kicsit túlzásba visszik a dolgokat

 

Azonosság : hát akkorát koppantam hogy végig gyanusítnak mindenkit és pont az a gyilkos akiről egy másod percig se gondoltam

 

a Hatodik érzéket nem igen kell bemutatni

 

A Falu : na ez egy érdekes eset és én nagyott néztem........ugye hogy a story egy régi kis faluba játszódik és nem mehetnek át az erdőn mert ott szörnyek laknak.......de mikor kiderült hogy a szörnyek csak kamu....és hogy mi van az erdőn túl.......hát engem ez ülve hagyott.....valaki szerint nem jó film ez de nekem bejött sőt még megnéztem párszor :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...