Jump to content
PirateClub.hu

2009 LEGJOBB FILMJE ÉS SOROZATA!


t17t
 Share

MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB FILMJE ÉS SOROZATA? (TÖBB FILMRE/SOROZATRA IS LEHET SZAVAZNI! ABC SORRENDBEN VANNAK FELTÜNTETVE!)  

673 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB FILMJE? (TÖBB FILMRE IS LEHET SZAVAZNI! A FILMEK ABC SORRENDBEN VANNAK!)

    • 2012
      83
    • Avatar
      317
    • District 9
      73
    • Fast And Furious - Halálos iram
      53
    • Gamer - Játék a végs?kig
      26
    • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs - Jégkorszak 3.: A dínók hajnala
      60
    • Inglourious Basterds - Becstelen Brigantyk
      102
    • Knowing - Képlet
      64
    • Law Abiding Citizen - Törvénytisztel? polgár
      39
    • Public enemies - Közellenségek
      29
    • Star Trek
      63
    • ...
      7
    • Terminator: Salvation - Terminator: Megváltás
      59
    • The Hangover - Másnaposok
      215
    • The Twilight Saga: New Moon - Alkonyat: Újhold
      69
    • Transformers: The Revenge Of The Fallen - Transformers: A bukottak bosszúja
      108
    • Valkyrie - Valk?r
      28
    • Watchmen - Az ?rz?k
      44
    • X-Men Origins: Wolverine - X-Men kezdetek: Farkas
      96
    • Zombieland
      59
  2. 2. MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB SOROZATA? (TÖBB SOROZATRA IS LEHET SZAVAZNI! A SOROZATOK ABC SORRENDBEN VANNAK!)

    • 24
      45
    • Californication - Kaliforgia
      18
    • CSI: Crime Scene Investigation - CSI: A helyszínel?k
      35
    • CSI: Miami - CSI: Miami helyszínel?k
      69
    • Dexter
      45
    • FlashForward - A jöv? emlékei
      35
    • Heroes - H?sök
      76
    • House MD - Dr. House
      203
    • How I meet your mother - Így jártam anyátokkal
      88
    • Lost - Elt?ntek
      88
    • Mythbusters - Állítólag
      38
    • Prison Break - A szökés
      122
    • Scrubs - Dokik
      31
    • Showder Klub
      141
    • Stargate Universe - Csillagkapu
      47
    • Supernatural - Odaát
      77
    • The Big Bang Theory - Agymen?k
      26
    • The Vampire Diaries
      40
    • Two and a Half Men - Két pasi - meg egy kicsi
      57
    • V
      18


Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Épp ez a lényeg, bucmac, hogy máshol, ahol NAGYOBB a filmkultúra, mint nálunk magyaroknál (tegyük fel, hogy egy országban élünk, pedig nem) totál nem az év filmje, és ez szomorú.

 

 

A története lapos és kiszámítható, bár tényleg embere válogatja, hogy mi szerethető, és ha igazi orgiában akarod részesíteni látószerved, akkor nézd meg a fele ennyire sem felkapott és kétszer ilyen ütős (pont azért mert nem annyi CGI) The Fall-t. Komolyan, végig nézve pár hsz-ed arra a következtetésre jutottam, hogy szereted az aranyos, romantikus szállal megtűzdelt, látványos alkotásokat, a The Fall kötelező. Ha láttad, akkor kapufa, előbbi mondatomat nyílvánítsd semmisnek.

 

Szerintem nem kell idehozni a filmkutúrát. Semmit sem kell idehozni ebből. Ez egy fórum. Leginkább fiatalok jártnak ide, nekik tetszik, arra szavaznak. És ez a világon hidd el, máshol is így van.

De egy warezoldalnak köze nincs a filmkutúrához. Max a töredékéhez. Létszámban és életkor-megoszlásban is messze alkalmatlan arra, hogy a magyar filmkultúrát képviselje.

 

Amiben marha nagy előnyt élvez az Avatar, az a popularitása. Marha jó marketinget kapott sok országban.

Furcsa módon, eddig ahol végigolvasgattam az oldalakat, legyen külföldi, miegyéb, az elmúlt év 5 legsikeresebb filmjében valóban benne van! Nem a legjobb 5-ben, hanem a legsikeresebben!

 

The Fall... Kösz, elég volt egyszer... ;) Talán még a hozottnál is sokkal többet vártam tőle, és így számomra nem ütött akkorát.

 

És ha a szomorú dolgoknál tartunk... Szerintem az is szomorú, ha valaki "56" hsz-t ír, hogy saját igazát bizonygassa más-más mondatszerkezetben, mert nem hajlandó eltűrni, hogy másnak ez bejön és klassznak tartja. Neki ez az év filmje azok közül, amit látott. Továbbá ide tartozik mások filmes izlésének a megszólása, valamint a mások által megnézésre ajánlott filmek körberöhögése és kritizálása. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én egy két betűs szóval részemről le is zárnám ezt ez egész témát, Cesc18 okosan feltett kérdését megválaszolva:

 

"nem lehet az hogy egyszerűen jó film lett az Avatar és megérdemli hogy legyen ahol van??"

 

- DE! :P

 

Erőt, Egézséget, Bort, Búzát, Békességet és kellemes filmnézést kívánok Mindenkinek! B)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem kell idehozni a filmkutúrát. Semmit sem kell idehozni ebből. Ez egy fórum. Leginkább fiatalok jártnak ide, nekik tetszik, arra szavaznak. És ez a világon hidd el, máshol is így van.

De egy warezoldalnak köze nincs a filmkutúrához. Max a töredékéhez. Létszámban és életkor-megoszlásban is messze alkalmatlan arra, hogy a magyar filmkultúrát képviselje.

 

Amiben marha nagy előnyt élvez az Avatar, az a popularitása. Marha jó marketinget kapott sok országban.

Furcsa módon, eddig ahol végigolvasgattam az oldalakat, legyen külföldi, miegyéb, az elmúlt év 5 legsikeresebb filmjében valóban benne van! Nem a legjobb 5-ben, hanem a legsikeresebben!

 

The Fall... Kösz, elég volt egyszer... ;) Talán még a hozottnál is sokkal többet vártam tőle, és így számomra nem ütött akkorát.

 

Inkább nem reagálom le ezeket, itt nem meggyőzni akartam, csak "egészségesen" vitázni olyannal, aki tud, mert én ezt nagyon bírom, és itt nem hozom fel a vitakultúrát (:D). És a vita itt nem anyázást jelent. Az, hogy te egy ilyen vitát nem tartasz előnyösnek, a te bajod.

 

És ha a szomorú dolgoknál tartunk... Szerintem az is szomorú, ha valaki "56" hsz-t ír, hogy saját igazát bizonygassa más-más mondatszerkezetben, mert nem hajlandó eltűrni, hogy másnak ez bejön és klassznak tartja. Neki ez az év filmje azok közül, amit látott.

Ezt a válaszod meg úgyamúgy nem is méltatnám. Tényleg itt tartunk, hogy ilyent hozzunk fel és szomorúnak találunk ? :lol: Én inkább örülök, hogy 56 féleképpen tudom kifejezni magam egy témával kapcsolatban :D (az sem utolsó, hogy a modik eddig egyet sem törötlek belőle, ergó őket nem zavarja, téged mért?

 

Továbbá ide tartozik mások filmes izlésének a megszólása, valamint a mások által megnézésre ajánlott filmek körberöhögése és kritizálása. :)

Ez már igen, sajnos ez lesz ezen a fórumon is az én keresztem, bár meg kell jegyezni, hogy körberöhögés nem volt, hozzáfűzéseim, megszólításaim kizárólag tanító jellegűek, mert mindenkiben benne van a potenciál, hogy ne a média által agyonhájpolt tömegtermékekre élvezzenek, hanem az igazi minőségre.

Link to comment
Share on other sites

Kis Off még :)

Szerintem már csak azért sem teljesen helytálló ez a szavazás,mert az emberek minimum 50%-a csak az Avatar-t látta 2009-ből. Mert ugye a legtöbbeket csak a látvány érdekel és ez is érthető valamilyen szinten. Ezt a 2009 legjobb filmje kérdést szerintem kb 5 év múlva kéne feltenni és kiderülne, hogy melyik az az alkotás, amire még mindig emlékeznek az emberek. És ha akkor is az Avatar fog landolni az első helyen, akkor meg kell hajolni a nép akarata előtt, mert akkor tényleg ez volt a legjobb. Mert addigra már a TV-ben is lemennének az ezévi filmek, szóval mindenki látna mindent.

 

Azonban olyan filmet még a közelmúltból sem tudok mondani, aminek ennyire szerethető a története, és ekkora vizuális orgiában részesít. Az más kérdés, hogy a címe nyugodtan elmegy egy Pocahontas "remake-nek" is.

És nálam sem ez a movie nyert! :P

Hallottál már a Király visszér-ről? :) Még mindig ámulatba ejtő a Minas Thirith-i csata :lol:

 

Filmkultúra: Nem az országgal van baj, hanem az emberekkel. Az egész Föld tele van felszínes emberekkel, így mindenhol ugyanazon a szinten áll mindenki:"Avatar és TF2 4ever!"

Link to comment
Share on other sites

Én ebből az egészből csak azt nem értem, hogy akinek nem tetszett az Avatar, az miért ír olyat, hogy ez jellemzi az országot? Egy országot esetleg nem a MAGYAR filmek jellemeznek? Kézenfekvőbb lenne ez a lehetőség, csak ez sem teljesen igaz. Na mind1, a topik lassan átmegy Avatar topikba, mert szinte csak erről folyik (folyt) a csevej. :) Egyébként jól szórakoztam, olvastam sok okos gondolatot, szóval csak dícsérni tudok mindenkit. Úgy ahogy megmaradtatok nyugodt lelkiállapotba. Helyes, nagyon helyes. ;)

Link to comment
Share on other sites

Apropó Avatar...lzprince barátom, abban igazat adok, hogy rengeteg az agyatlan, minden mondanivalótól mentes film, de bucmac ebben a pár sorban minden lényeget leír:

Szerintem nem kell idehozni a filmkutúrát. Semmit sem kell idehozni ebből. Ez egy fórum. Leginkább fiatalok jártnak ide, nekik tetszik, arra szavaznak. És ez a világon hidd el, máshol is így van.

De egy warezoldalnak köze nincs a filmkutúrához. Max a töredékéhez. Létszámban és életkor-megoszlásban is messze alkalmatlan arra, hogy a magyar filmkultúrát képviselje.

 

Abszolute igazat adok ennek a gondolatmenetnek, annyit fűznék még hozzá, hogy az Avatar, mint olyan(ööö...akarom mondani olyan, amilyen :) ) a mostani filmipar terméke. Az pedig köztudott, hogy filmipar=szórakoztató ipar. Ergo: egy film nem feltétlenül kell minden esetben tanulságokkal teletűzdelt story legyen, néha elég ha csak szórakoztató. Az emberkék általában nem tudásszomjtól vezérelve ülnek be egy moziba egy múvit megnézni, inkább kikapcsolódásképpen, szórakozni.

Hogy ez jött ki most a szavazáson nyertesnek? Habár én távolról sem rá szavaztam, semmi gondom vele, ez a tény is bizonyítja, hogy ide a fórumra nem tanulni, hanem szórakozni vágyó emberkék járnak inkább filmet letölteni. Gondolom a fórum ezen részlegét látogatók átlagéletkora úgy sacc per kábé nem, vagy alig éri el a 18 éves kort. Ez pedig messze nem reprezentetív adat a Magyarország-i átlag filmnézők életkorbeli megoszlásának arányát tekintve. Egy egész ország filmkultúráját nem néhány tucat szavazat után kell megítélni, beskatulyázni. Gondolom egy, az ittenihez hasonló szavazatot pld. ha a Duna-televízió írt volna ki, akkor az Avatarnak kb. akkora esélye lett volna nyerni, mint egy háromlábú sünnek a négysávos autópályán átkelni. Pedig azt az adót is nézik párszázezren...igaz, hogy a nézők átlagéletkora úgy valahol az 50 és halál közé tolódik.

 

U.i.: Ezzel a pár sorral nem az a célom, hogy ismételten polémiát keltsek az oly sokat említett film körül. Én egyáltalán nem rá szavaztam, ettől függetlenül, mint szórakoztató alkotás tetszett.

Link to comment
Share on other sites

gufcsi: igazat adok Neked, csak egyetlen megjegyeznivalóm van (ismét :P): senki ne gondolja, hogy a magyar filmkultúrás posztom azért írtam, mert csak itt láttam ezt a jelenséget. Egy nap kb. elolvasok jópár angol és magyar filmes oldalt, blogot stb. MO legnagyobbnak tartott filmes blogján is ugyanez megy, azzal a különbséggel, hogy a blogíró is lesza..ja a filmet a legjobbnak emlegetni (persze kijelenti, hogy JÓ!), ezért rengeteg kommentelő háborog, hogy "háthogy?? Hiszen a látványa földhöz vágott!". Egy film nem attól lesz év filmje, mert rengetegen megnézik. Kiváncsi vagyok, ha tavaly lett volna ilyen szavazás, akkor a Frost\Nixon, a Milk, vagy a The Reader milyen helyezést értek volna el? Nemhiszem, hogy top 3-at, és mégis az Oscar gála esélyes jelöltjei voltak (jó tudom, az Oscar is mostmár nagyjából biznisz, de attól még szakértők pontoznak). Vagy tavalyelőtt hányan szavaztak volna a No Country for Old men-re? Különbséget kell tenni a popcorn és komolyfilmek között ez tény, de akkor az emberek többsége (itt is), mért nem tesz? Az Avatar bombajó, ezt senki sem bántotta, de emeljük piedesztálra, és tegyük olyan alkotások elé, mint az An education, Moon, Up, IB stb? És mondom, mindenütt ez folyik, hogy a tizenéves tinik háborognak, hogy mértnem az Avatar, mikor:

1. Nincs meg az a filmkultúrájuk, hogy megértsék, hogy mért nem!

2. Attól mert egy filmnek volt pénze AD-FORCE marketingre, az még nem jelent minőséget.

 

És itt jön képbe, ahogy Te is felhívtad rá a figyelmem, hogy tévedtem. Mivel nem beszélhetek magyar filmkultúráról, és ezennel szeretném megragadni az alkalmat, hogy kijavítsam magam: itt tart a fiatal magyar filmkultúra.

Köszöntem.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépen köszönöm a nyereményt. :)

Sajnálom, hogy az eszmecserében nem tudtam részt venni. :) Legközelebb beszállok én is. ;)

 

Ez a nyeremény ösztönzően hat a tanulásomra is. :P Holnap vizsgázok orvosi kémiából. :D Sok sikert mindenkinek, aki holnap vagy a közeljövőben esetleg vizsgázna vmiből. ;)

 

További szép napot mindenkinek! :) És mégegyszer köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a nyereményt, gratulálok én is mindenkinek, legfőképp azoknak, akik megszervezték ezt a játékot! Csatlakozom több előttem szólóhoz, hogy jó volt ez a lehetőség, ahol elég parázs kis csevely alakult ki, és érdekes nézőpontokat láthattunk a filmes és tévés világról.

 

bucmac álláspontjával teljesen egyetértek, de szerintem a többiek se filmkritikusok akartak lenni, csak mindenki hozzátette a személyes meglátásait, és végülis egy fórum erre való. Saját aspektusom így a végére, hogy nehogy azt higgyétek hogy nekem nincs olyan :P

 

a művészfilmet a közönségfilmtől mindenképpen el kell választani - aki mélyenszántó gondolatokra vágyik, az nagyobb eséllyel találkozik ilyenekkel art moziban, tékában, vagy néha tévében, és ez főleg az utóbbi évekre igaz. Az külön szerencse - sajnos - ha a moziban ráakadunk olyan filmre, ami van olyan jó, hogy bármi miatt meg akarjuk újból nézni. Mert szerintem az a jó film ismérve, hogy megszeretjük a karaktereket, idézünk belőle poénokat, vagy egy jelenet eszünkbe jut 10 év múlva is. Hogy emögött James Cameron áll, vagy egy elsőfilmes rendező, az meg körülbelül tökmindegy. Az átütő siker (=bevétel) miatt aggódjanak a producerek meg a színészek.

 

Így visszaolvasva látom hogy hasonló gondolatokat fogalmaztam meg, mint sokan mások, de a lényeg, hogy mindent a maga helyén kell kezelni - a színészi játék nem hasonlítható össze a CGI effektekkel, a profi dramaturgia meg egy újszerű operatőri trükkel. Ha egy-egy blockbusterből levesszük a csillogást, nyilván a kanyarban nem lesz az olyan filmekhez, amikben egy kamera volt összesen, és néhány színész adta a tudása legjavát (direkt címek nélkül).

 

Azt hiszem sikerült megtalálnom a lényeget: Jó (megfoghatatlan dolog, de néhány idevágó jelző: ötletes, fordulatos, megható) nem feltétlenül egyenlő Sikeres.

Link to comment
Share on other sites

itt tart a fiatal magyar filmkultúra.

 

Na látod, ezzel már teljesen egyetértek.

Sajnos ez van, egyes filmeknél, ahol a filmreklámra fordított büdzsé az egeket súrolja, ott az RTL-klub Mónika, Balázs...stb. showján felnőtt tini előbb utóbb, ha másért nem is, de a "szomszéd már látta" effektus hatására beül és megsasol egy-két B kategóriás, de ugyanakkor agyonreklámozott múvit is.

Mert amikor már a csapból is egy bizonyos film reklámja folyik, akkor bizony egy napi 5-6 órát a TV előtt kuksoló(és implicite megszámolhatatlan reklámblokkot végigszenvedő) tizenéves úgy érzi, hogy összedől a világ, ha ő azt a bizonyos filmet nem nézheti meg. Ami szomorú, az egészben, hogy igazából nem is ő hibáztatható érte, hanem ez a reklám-hátán-reklám világ, amelybe beleszületett.

És hogy érezd, hogy mennyire mindenkibe beledöngölték a reklámjaikkal bizonyos termékek márkaneveit, ajánlok egy játékot:

Gondolj egy pelenkamárkára!

Ha nem a Pam...rs jutott eszedbe, itt helybe lesz...om magam.

Ha most azt írod, hogy a Lib...ó jutott eszedbe, az nem jár. :P

Link to comment
Share on other sites

Avatar az első, ez jellemző. A 2012-től sokkal többet vártam, egy átlagos katasztrófafilm, látvánnyal. Az Újholdat meg sem néztem, már az elsőt is halálra untam.... Ha belegondolok tavaly nem igazán volt olyan film,ami engem annyira megfogott volna. Tetszett jó pár, de nem annyira,hogy imádjam, vagy ha igen,nem került be ide. Ezek közül első a Moon. Esetleg az itt felsorolt Képlet. Hozzátenném,az Avatart nem láttam még, mert nem vagyok hajlandó kamerásan leszedni, tehát lehet,hogy ha megnézem,én is azt fogom mondani, húúúú mekkora film volt! Addig viszont én elvegetálok a saját kis favoritommal,ami alig kapott reklámot,arra sem volt jó,hogy ide bekerüljön,viszont bárhányszor meg tudom nézni.... :D

Link to comment
Share on other sites

Vannak itt jó filmek csak valahogy az a rossz hogy az igazi mozi művészet,a tartalom már annyira eltűnt. Most komolyan amikor az amerikaiak csinálnak valami nem annyira szokásos témájú filmet már mindenki el van halva,pedig régen ez volt a természetes hogy volt fantázia.Most meg? Semmi. Ha értitek mire gondolok. Jó pl az avatar kva szép volt elismerem,meg biztos iszonyatos sok munka volt a 3D-s tervezés,de hogy a sztori egy iszonyatos nagy 0 volt az is halál biztos. Mindig ugyanaz: van egy egyszerű ember aki aztán hős lesz,és persze jön a nagy büdös happy end, jó hogy azért ne legyen annyira gusztustalan nagy, még közben meghal egy két jó ember is. De értitek h mi a lényeg? Mindig ugyanaz! Igazából még mindig könnyebb leforgatni egy több millió dolláros filmet,úgy hogy inkább az effektekre helyezik a hangsúlyt mint a sztori megírására. Most értitek ha lenne ennyi pénzem meg egy jó animátor csapatom olyan filmet forgatnék énis hogy b*szarnátok a technikától,pedig a sztori mondjuk annyi lenne hogy Kovács Pisti elment a suliba ma reggel,de közben nyolc atom-tengeralattjáró meg 20MIG rombolta porrá a várost utána 2 atombombát ledobtak az oroszok,emberek sikítoznak, iszonyatos nagy robbanás,repülés,zuhanás,rombolás effektek,de semmi értelme az egésznek mert tucat az egyhez ien film van. Hát nem tudom,lehet hogy ezzel az igényemmel egyedül vagyok,de hol van a történet??? Hová tűntek a jó és értelmes forgatókönyvek?

Most van 3 amerikai-séma: Mészárlós,Poénos,Romantikus zagyvaság és mondjuk annyi változik az egészben h van ameikben szexelnek meg van ameikben nem(na ez a ritkább)

Mi ez már komolyan?!Valaki erősítsen meg h nem vagyok egyedül ezekkel a gondolatokkal :D

Link to comment
Share on other sites

persze hogy nem vagy egyedül... Ha elolvasod az előző hsz-eket, szerintem kitűnik, hogy kik mondják ugyanezt.

Az Avatar storyja, ahogy te is mondtad, egy nagy nulla. Klisé klisé hátán: klisés és felületes karakteretk, klisés történet, közhelyes befejezés. Hiába istenítik Cameront, egyik leggyengébb forgatókönyvét sikerült összehoznia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...